LOL oynarken sizi tehdit eden, olmadık küfürler ve hakaretler savuran kişileri %10 gibi düşük bir ihtimalle de olsa bulabilirsiniz. Kullanıcı adından yola çıkarak oyuncunun gerçek kimliğini, hatta biraz şanslıysanız telefon numarasını dahi öğrenebilirsiniz. LOL kullanıcı adından oyuncu bulmak için aşağıdaki adımları takip edin.

LOL istemcisini kullanarak kullanıcı adından oyuncu bulmak sanıldığı kadar zor değil.

Oyuncunun adını istemciden kopyalayın.

Öncelikle LOL istemcisini açın ve karşılaşma geçmişine girin. Sorgulamak istediğiniz oyuncunun üstüne gelerek kullanıcı adını kopyalayın. Eğer kullanıcı adını kopyalayamıyorsanız büyük, küçük harflere ve rakamlara dikkat ederek kullanıcı adını klavyeyle not alın. Not alırken tek bir harf, rakam ya da işaret hatası yaparsanız aradığınız kişi yerine bambaşka birini bulabilirsiniz. O yüzden not alırken olabildiğince dikkatli olun.

Hesap bulmak her LOL oynayan kişinin rahatlıkla yapabileceği bir şey.

Kullanıcı adının başına allintitle ekleyin.

Google girin ve arama kutusuna allintitle: yazın. Karşısına da boşluk bırakmadan bulmak istediğiniz kullanıcı adını yapıştırın. Ardından Google'da Ara butonuna tıklayın. Google yazdığınız kullanıcı adını içeren tüm web sitelerinin bir listesini sunacaktır. Bu sayede o kullanıcı adının kullandığı ne kadar site ve sosyal mecra varsa kolaylıkla bulabileceksiniz. Dilerseniz aynı işlemi farklı arama motorlarında da uygulayabilirsiniz.

Sihirdar bulmak anlatılan yöntemler uygulandığında hiç de zor değil.

Listelenen sonuçları tek tek inceleyin.

Google tarafından listelenen sonuçlara şöyle bir göz gezdirin. LOL ile bağlantılı bir bir yorum, bir fotoğraf ya da benzeri bir şey bulup bulamayacağınıza bir bakın. Zira pek çok kişi tarafından kullanılan bir kullanıcı adını arattıysanız hiç günahı olmayan kişileri gereksiz yere suçlayabilirsiniz. Bunu önlemek için o kişinin doğru kişi olduğundan emin olun. Gerekirse bunun için bulduğunuz hesap üzerinden o kişiyle iletişime geçin.

Kullanıcı bulmak her zaman mümkün olmasa da imkansız değil.

Bulduğunuz kişiyle iletişime geçin.

Sizi tehdit eden ya da küfür eden kişinin o olduğundan eminseniz bile saldırgan bir tutum sergilemeden önce iyi düşünün. Çünkü aynı hesabı kullanan pek çok kişi olabilir. Zira karşınızdaki kişi size küfür eden kişiyse dahi uzun zamandır LOL oynamadığını, hesabının çalındığını ya da hesabını bir başkasına sattığını söyleyecektir. Asla küfür eden kişinin kendisi olduğunu kabul etmeyecektir. Bu aşamada biraz daha araştırma yapmanız gerekebilir.

Bu yazışma isim sorgulama sayesinde bulduğum bir kişiye ait.

Öfkeyle hareket etmeyin sakın kalın.

Özellikle karşınızdaki kişi suçunu kabul edip özür diliyorsa olayı uzatmayın. Aynı şekilde küfür edenin kendisi olmadığını ısrarla söylüyorsa da onu daha fazla zorlamayın. Zira küfür edenin o olduğundan emin olsanız dahi geçmiş bir olay için kalp kırmaya değmez. Eğer küfür edip etmediğini söylüyorsa onu vicdanıyla baş başa bırakın. Doğruyu söyleyecek cesaretinin bile olmaması onun yüzüne tokat gibi çarpacaktır zaten.

Fake Hesapla Telefon Numarası Öğrenme


Kullanıcı adından hiçbir bilgiye ulaşamadıysanız fake hesap kullanarak o kişinin telefon numarasını, instagram hesabını ya da benzeri bir adresini öğrenebilirsiniz. Bunun için biraz kurnazlık biraz zeka biraz da yalana ihtiyacınız olacak. Daha sonrasında ise sizi tilt eden kişi telefon numarasını kendi elleriyle yazacak.

Bunun için leagueofgraphs.com adresine girin.

Arama kutusuna telefon numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını yazın ve arama butonuna tıklayın. Karşınıza o kişinin LOL istatistikleri gelecektir. Sayfayı en alta kadar indirin. En sık oynadığı şampiyon başlığı altında bir liste göreceksiniz. İşte o liste sizi tilt eden kişinin sürekli oynadığı kişilerin bir listesidir.

En sık oynadığı presinin adını kopyalayın ve sayfayı kapatın. Ardından leagueoflegends.com'a girin. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan giriş butonuna tıklayın. Giriş panelinin altındaki Hesap Oluştur'a bağlantısını açın ve kopyaladığınız o nickin sonuna bir harf ya da rakam ekleyerek yeni bir hesap oluşturun. Hesabı oluşturduktan sonra LOL istemcisini açın ve sizi tilt eden kişiyi arkadaş olarak ekleyin.

İsteğinizi kabul ettiğinde ise hesabınızın küfürden dolayı 14 gün ban yediğini ve geçici olarak bu hesabı kullanacağınızı söyleyin. Tam da hediye gelen rp kodlarını denemek üzere olduğunuzu belirtin.

Kodların boşa gitmemesi için ona verebileceğinizi söyleyin. Kabul etmesi halinde telefon numarasını isteyin. %70 ihtimalle verecektir. Ardından numarayı telefonunuza ekleyerek size söven kişinin kim olduğunu WhatsApp'tan görebilirsiniz. Benzer şekilde numarayı Getcontact gibi uygulamalardan sorgulatarak kimin adına kayıtlı olduğunu da öğrenebilirsiniz. Bir başka yöntem ise numarayla giriş yapılan sosyal medya sitelerine kullanmaktır. Giriş paneline kişinin numarasını girer ve bir şifre sallarsanız karşınıza bu kişi siz değil misiniz şeklinde bir uyarı ekranı çıkar. O ekranda da kişinin gerçek profili hakkında bazı bilgiler yer alır.

Bu sayede size söven kişinin kim olduğunu görebilir ve gereken adımları atabilirsiniz.

LOL İstemcisinden İP Adresi Bulma


Kişinin İP adresini bulmak için yukarıda anlattığım telefon öğrenme yöntemine benzer bir yola başvurabilirsiniz. Bunun için kullanıcının yakın bir arkadaşını taklit ederek değil de onunla pre olmak isteyen karşı cinsten biri gibi davranabilirsiniz. Bu sayede size olan ilgisi artar ve isteklerinizi geri çevirme ihtimali azalır.

Fake hesabı oluşturduktan ve kişiyi arkadaş olarak ekledikten sonra aşağıdaki siteye girin.

https://iplogger.org

"Paste a link to website or to image that you want to shorten..." yazan kutucuğa internetten bulduğunuz karşı cinse ait bir fotoğraf linki yapıştırın ve Shorten butonuna tıklayın. Karşınıza sitenin kullanım sözleşmesi çıkacaktır. Aşağıdaki kutucuğa tik bırakın ve Next butonuna tıklayın. Next butonuna tıklar tıklamaz karşınıza bir panel gelecektir. O panelden "Select a domain name that will be used in your IPLogger link" yazan yere gelin ve iplogger.org yazan kutucuğa tıklayıp oradan şüphe çekmeyecek bir adres seçin.

Hemen yanındaki kutucuğa tıklayın. Açılan listeden .jpg uzantısını seçin. Bu sayede linkiniz bir resim bağlantısı şelinde görünecektir. Ardından "Your IPLogger link for collecting statistics" yazan kısımdan linki kopyalayın.

Karşı tarafla biraz muhabbet ettikten sonra onu merak ettiğinizi ve fotoğrafınızı atarsanız onunda atıp atmayacağını sorun. Peşinden bağlantıyı gönderin. Büyük ihtimalle merakına yenik düşüp tıklayacaktır. Bağlantıya tıkladığında İP adresini Logged IP's sekmesinden görebileceksiniz.

Anlattığım yöntemleri kötü amaçlı olarak kullanmanız durumunda tüm sorumluluğun size ait olduğunu bilmenizi isterim. Sizi tehdit eden, olmadık küfürler ve hakaretler savuran kişilerin bile yasal hakları vardır. Bunları suistimal etmeniz durumunda ciddi yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu da sizler için dipnot olarak eklemek istedim. Yaşı küçük arkadaşlarımızın rövanşist duygularla hareket edip ceza almalarını istemem.

Kullanıcı Adından E-posta Bulma


O kişi hakkında hiçbir bilgiye ulaşamamanız halinde kullanıcı adından e-postasını bulmayı deneyebilirsiniz. Popüler e-posta sağlayıcılarının web sitelerini ziyaret ederek o kullanıcı adında bir hesap olup olmadığını sorgulamayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken oldukça basit birkaç adım bulunmakta.

En çok e-posta adresi açılan gmail.com adresine girin. Ekranın sağ üst köşesindeki Oturum Açın butonuna tıklayın. Giriş ekranındaki kutucuğa kullanıcının adını yazın, peşine de @gmail.com adresini ekleyin. Ardından İleri butonuna tıklayın. "Google hesabınız bulunmadı." şeklinde bir uyarı alırsanız o kullanıcı adında bir Google hesabı bulunmuyor demektir. Şansınızı Outlook, Hotmail, Yandex Mail, iCloud Mail, Zoho Mail, Yahoo Mai gibi popüler e-posta servis sağlayıcılarında aramanız gerekir.

Eğer uyarı almadan bir sonraki ekrana geçmeyi başarırsanız e-posta adresini bulduğunuz anlamına gelir. Bu aynı zamanda o kişinin gerçek adı ve soyadını öğrenebileceğiniz anlamını da taşır.

Bunun için e-posta istemcinizi açın ve bulduğunuz e-posta adresine cevap verme ihtimali yüksek bir mesaj gönderin. E-posta gönderdiğiniz kişi size geri yanıt gönderdiği zaman onun gerçek adını ve soyadını görebileceksiniz. Olur da e-postanıza yanıt alamazsanız bulduğunuz e-posta adresini Facebook, Instagram gibi sosyal mecra sitelerinde aratarak kişinin sosyal medya profillerine ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Benzer şekilde bulduğunuz e-posta adresini giriş sayfası üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Kullanıcı adı olarak kişinin nickini ya da e-posta adresini girerseniz ve bir şifre sallarsanız bu kişinin siz olup olmadığını soran bir uyarı penceresiyle karşılaşırsınız. Bu sayede e-posta adresini girdiğiniz kişi hakkında çeşitli bilgilere ulaşmış olursunuz ve doğru çıkarımlar yaparak kişinin profilini hiç uğraşmadan bulabilirsiniz.