Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Sussex Düşesi Meghan Markle'ın fotoğraflarda güzel çıkmak için kullandığı 19 taktiği listeledim. Eğer siz de fotoğraflarda daha güzel ve alımlı çıkmak istiyorsanız, düşeslerin kullandığı bu basit ama çok etkili yöntemleri kullanabilirsiniz.

Cambridge Düşesi Kate Middleton ve Sussex Düşesi Meghan Markle'ın fotoğraflarda güzel çıkmak için kullandığı 19 taktiği listeledim.

1 - Doğal Görünün


Kate Middleton ve Meghan Markle ne yaparsa yapsınlar, ister aileleriyle zaman geçirirken ister resmi toplantıda yer alırken daima doğal ve az makyaj yapıyorlar. Nötr tonlardaki rujları, hafif renkleri ve aydınlatıcıları tercih ediyorlar. Netice olarak her iki düşeste büyüleyici ve çekici görünüyor.

Bu kadınlar aynı zamanda bir kurala dikkat ediyorlar. Gözlerine ağır bir makyaj yapıyorlarsa ya da dudaklarını vurguluyorsa kesinlikle allık kullanmıyorlar.

Kate Middleton çoğu fotoğrafında direkt olarak objektife bakmaz, çünkü verdiği pozun doğallığı bozulur.

2 - Objektife Bakmayın


Kate Middleton çoğu fotoğrafında direkt olarak objektife bakmaz. Fotoğraflarını incelerseniz düşesin çoğunlukla yana doğru baktığını fark edebilirsiniz. Bu durum basit bir rastlantı değildir. İşin hilesi şu ki kamera lensine doğrudan bakmaktan kaçınırsanız, gözleriniz yarı kapalı halde ya da sıkılmış uykulu veya daha kötü bir şekilde yakalanmaktan da kurtulursunuz. Ayrıca yan tarafa bakanların hareket halindeki fotoğrafları kusursuz görünür.

Başın 15 derece sağa eğik olmasının fotoğraflarda en iyi şekilde çıkmanızı sağladığını belirtti

3 - Başınızı Hafif Eğin


Meghan Markle'ın gizli bir kozu var. Birçok fotoğrafta başı hafifçe yana eğik görülebiliyor. Anlaşılan o ki bu masum bir tesadüf değil. Öyle ki bir Alman araştırmacı başın 15 derece sağa eğik olmasının fotoğraflarda en iyi şekilde çıkmanızı sağladığını belirtti.

Düz ama rahat bir sırt ve yere paralel bir çene bu kadınlara zarif bir görünüm kazandırıyor.

4 - Kendinizi Kasmayın Rahat Olun


Düşesleri herhangi bir topluluk içinde kendilerine özgü duruşlarıyla fark edebilirsiniz. Düz ama rahat bir sırt ve yere paralel bir çene bu kadınlara zarif bir görünüm kazandırıyor. Bu arada yüksek topuklu giymiş herkes öyle bir duruşu uzun süre sürdürmenin ne zor olduğunu bilir. Ancak Kate Middleton basenleri ve bacakları kusursuz bir şekilde düz ve gövdesi dimdik halde bunu başarıyor.

Kameraya dönük dik omuzlar, bacakların daha ince ve uzun görünmesini sağlıyor.

5 - Omuzlarınız Kameraya Dönük Olsun


Düşesler direkt olarak kameraya dönük dik omuzların, yalnızca beli vurgulamakla kalmadığını bununla beraber bacakların daha ince ve uzun göründüğünü biliyor. İşte bu yüzden Kate kameraya bakmaktan kaçınsa bile vücudunun kameraya dönük olmadığı çok az fotoğrafı bulunur.

Kalçanın yana çıkarılması vücudun kamerada daha ince görünmesini sağlar.

6 - Kalçanızı Biraz Yana Çıkarın


Fotoğraf çektirmeyi içgüdüsel olarak biliyormuş gibi duran modelleri biliyorsunuzdur. O yüzden fotoğrafları çekilirken çoğu durumda üzerine yüklendikleri bacaklarının kalçasını hafifçe yana çıkarırlar ve aynı zamanda boşta kalan bacaklarının ayak parmakları ileriye dönük olur.

Bu poz her seferinde işe yarar. Vücudunuzun kamerada daha ince görünmesini sağlar ve bacaklarınız upuzun görünür. Ayrıca dizlerinizi birleştirip vücudunuzu da biraz yana eğmeyi deneyebilirsiniz. Hoş bir vurgu yaratacaktır. Meghan Markle'da bu hareketi çok sık kullanır ve bu pozları verirken kesinlikle doğal görünüyor.

Hem Meghan hem de Kate klasik renkleri parlak tonlarla kombine etmekten uzak duruyor.

7 - İkiden Fazla Rengi Karıştırmayın


Genel olarak düşesler ikiden çok rengi kullanmıyorlar. Diğer taraftan hem Meghan hem de Kate klasik renkleri parlak tonlarla kombine etmekten uzak duruyor. Kuşak ya da kemer takarak dikkati bellerine çekiyorlar. Daha da önemlisi kraliyet ailesi fertleri giysilerinde kalın ve yüksek kaliteli kumaşları tercih ettikleri gibi giysilerin üzerlerine oturmasına önem veriyorlar.

Kate Middleton oturma pozuna gelince bu poz Düşes Eğimi olarak bilinir.

8 - Oturuşunuza Dikkat Edin


Kate Middleton zarafeti ve inceliğiyle ünlüdür. Her zamanki oturma pozuna gelince bu poz Düşes Eğimi olarak bilinir ve bir zamanlar Prenses Diana buna ilham kaynağı olmuştu. Bu duruşla ilgili temel durum bilekleri birbirine üstüne atmayıp, dizleri ve bacakları birleştirerek ayak bileklerini yana doğru eğmektir.

Bununla birlikte Kate'in kullanmayı sevdiği bir başka duruş olan Cambridge Çaprazı'nıda deneyebilirsiniz. Bu durumda dizlerinizi birleştirip, bacaklarınızı yana yatırıyorsunuz ama bilekleriniz üst üste duruyor.

Gülümseme genellikle başarının önemli bir parçasıdır, bu yüzden poz verirken daima gülümseyin.

9 - Gülümserken Samimi Görünmeye Çalışın


Gülümseme genellikle başarının önemli bir parçasıdır. Meghan'a ve onun etkileyici gülümsemesine bakarak bunun ne kadar doğru bir varsayım olduğunu anlayabilirsiniz. Ne kışkırtıcı ne de ruhsuz bir gülümsemedir. Öyle ki Sussex Düşesi'nin cana yakın görünmediği tek bir fotoğrafını bulmak bile zordur.

Poz verirken ellerinizi doğru yere koymak fotoğrafta daha düzgün çıkmanızı sağlayacaktır.

10 - Ellerinizi Doğru Yere Koyun


Biri sizin fotoğrafınızı çekerken ellerinizi ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Neyse ki her zaman basit ve zarif bir çözümü olan Cambridge Düşesi örneğini uygulayabilirsiniz. O ellerini önünde ve daima bir elini diğerinin üzerinde tutar. Ellerinizi bir arada tutmak için yine de bir nedene ihtiyacınız varsa küçük bir el çantası taşıyabilirsiniz. Duruşunuza doğallık verir.

Ayrıca Kate'in fotoğraflarına dikkatlice bakarsanız ellerinin daima rahat durduğunu görürsünüz. Siz de aynı etkiyi yaratmak için poz verirken bileğinizi diğer elinizle tutabilirsiniz.

Poz verirken aksesuarlarınızı gösterin, çünkü bu hareket sizi olduğunuzdan daha çekici gösterir.

11 - Poz Verirken Aksesuarlarınızı Gösterin


Pek çok fotoğrafta Meghan göz alıcı yüzüğünü sergilerken göze çarpıyor. Bunu kasıtlı olarak yapıp yapmadığı kesin olmasa da yüzük görüntüsüne yakışıyor ve onu olduğundan daha çekici gösteriyor. İşte bu yüzden aksesuarlarınız giysilerinizi tamamlıyorsa ve bunu fark edilmesini istiyorsanız ona göre poz vermelisiniz.

Haberiniz yokken fotoğrafınızı çektirin bu sayede daha doğal pozlar verebilirsiniz.

12 - Haberiniz Yokken Fotoğrafınızı Çektirin


Kate birçok fotoğrafta kollarını kaldırıp selamlaşırken yakalanmıştır. Ancak bunu kendisine özgür bir şekilde yapar. Düşes kolunun üst kısmını asla vücudundan fazla uzaklaştırmaz, bu şekilde bir selamlama için koltuk altınızda bir şey tuttuğunuzu hayal etmelisiniz.

Bunun yanı sıra parmakları açık olmasa da rahat, gevşek ve doğal görünür.

Uçuşan saçlarınızı spreyle sabitleyin, özellikle rüzgarlı havalarda fotoğraf çektirecekseniz çok işinize yarayacaktır.

13 - Uçuşan Saçlarınızı Spreyle Sabitleyin


Sussex Düşesi düşük ve gevşek topuzlarıyla ünlüdür. Ancak Meghan daha sıkı topuzlar seçtiğinde saçların uçuşmasına karşı basit ama çok etkili bir taktik uyguluyor. Doğal kıldan bir fırçasına saç spreyi sıkıyor. Aslında sıradan bir diş fırçası da işe yarar ve uçuşan saçların üstünden gidip saç çizgisini düzeltiyor.

İçecekle poz verirken tutuşunuza dikkat edin çünkü bu durum kaba görünmenize neden olabilir.

14 - İçecekle Poz Verirken Tutuşunuza Dikkat Edin


Kate Middleton içkisinin tadını çıkarırken bile fotoğrafının çekilmesine daima hazırlıklıdır. Düşes bir kadeh şarap içerken onu tutmak için sadece baş parmağını, işaret parmağını ve orta parmağını kullanır. Ayrıca Kate çay içtiğinde fincanın kulpunu 3 parmağıyla tutuyor. Ama kahve içerken işaret parmağını kulpa doluyor.

Rüzgarlı havalarda saç filesiyle poz verin, saç filesi saçlarınızın dağılmasını engelleyecektir.

15 - Rüzgarlı Havalarda Saç Filesiyle Poz Verin


Cambridge Düşesi bilhassa da karmaşık bir topuz modeli kullanmak durumunda kaldığında saçlarına bir saç filesi geçiriyor. Böylece uçuşan başıboş saçlar ya da gevşek tutamlar için endişelenmesi gerekmiyor. Bunu zar zor fark edilebilir hale getirmek içinde filenin saçının rengine uymasına özen gösteriyor.

Elbisenizin düzgün durduğundan emin olun, kırışık bir elbise fotoğraflarda kötü görünmenize neden olabilir.

16 - Elbisenizin Düzgün Durduğundan Emin Olun


Hava rüzgarlıysa ve elbiseniz ince ve dökümlüyse ortaya çıkacak sonucu öngörmek için dahi olmanız gerekiyor. Bununla birlikte kraliyet kadınları böyle utandırıcı durumlardan nasıl korunacaklarını biliyorlar. Eteklerinin ve elbiselerinin kenarlarına ağırlık takıyorlar.

Perdelerin uçuşmasını engelleyen küçük kurşun ağırlıklar işinizi görecektir.

Abartılı pozlar vermeyin, çünkü bu tarz pozlar sizi komik ve absürt gösterecektir.

17 - Abartılı Pozlar Vermeyin


Muhtemelen düşeslerin çoğunlukla zarif elbiseler ve etekler giydiklerini fark etmişsinizdir. Böyle giyinmişken arabaya binip, tekrar indiğinizde ortalık bayağı karışabilir. Diğer taraftan nasıl oluyorsa Kate Middleton hiç sorun yaşamıyormuş gibi görünüyor. Arabaya inerken ve binerken verdiği pozlarda bu gayet açık şekilde görülebiliyor.

Çocuklarla fotoğraf çektirirken önünüzü kapatmayın, çocuğu daima elbiseniz görünecek şekilde tutun.

18 - Çocuklarla Fotoğraf Çektirirken Önünüzü Kapatmayın


Kate Middleton çocukları kucağına alırken dahi kusursuz görünüyor, peki ama bunu nasıl başarıyor? Her şeyden evvel çocuğu tutarken giysisinin tam önünü getirmiyor. Ayrıca onları farklı bir şekilde taşıyor. Bebekse öne doğru getiriyor ya ada daha büyük bir çocuksa koluna oturtarak taşıyor.

Her ne kadar düşesin bunu yapmasına yardımcı olacak birileri olsa da bu taktiği çocuklarla fotoğraf çektirirken kullanabilirsiniz.

Fiziğinizin düzgün görünmesi için bol kıyafetler giyin bu sayede daha formda görünebilirsiniz.

19 - Fiziğinizin Düzgün Görünmesi İçin Bol Kıyafetler Giyin


Meghan Markle fotoğraf çekilirken bluzunun düzgün olmamasından kaygı duymak zorunda değil. Çünkü o çoğunlukla body bluzlar tercih ediyor. Bu giysi ne işle uğraşırsa uğraşsın onu utandıracak bir takım talihsiz olaylardan koruyor ve her fotoğrafta fiziğinin düzgün çıkmasını sağlıyor.