İlginç görünmek gerçekte kötü bir durum değil. Fakat bazı insanlar o kadar ilginç ki, birçok kişi bu insanları tuhaf ve sıradışı olarak nitelendirmektedir. Haksızda sayılmazlar hani! Öyle ki bazıları gerçek anlamda fazla ilginç olduğundan Guinness Rekorlar Kitabına dahi girmiştir. Eğer bu insanların nasıl kişiler olduklarını merak ediyorsanız, sizler için hazırladığım dünyadaki en ilginç insanlar listesine muhakkak göz atmalısınız.

Sahar Tabar, Angelina Jolie'ye benzemek için 50 plastik cerrahi ameliyata girdi.

Sahar Tabar


Sahar ismindeki Angelina Jolie'ye benzemek için 50 plastik cerrahi ameliyata giren, fakat daha çok Tim Burton filmlerinden bir karaktere benzeyen bu kızı daha önce duymuş olabilirsiniz. Fotoğraflarında oldukça etkileyici görünüyor. Ancak bu korkunç görüntünün sadece bir kısmının plastik cerrahinin sonucu olduğu ortaya çıktı.

Çünkü kız fotoğraflarını fotoşopla düzenlediğini ve özellikle korkutucu bir makyaj yaptığını itiraf etti. Ayrıca pek çok plastik cerrahi ameliyatına girmiş olmasına rağmen bu sayı gerçekten de 50 değil. Sahar liposakşın yaptırmış. Burnunu düzelttirmiş ve dudaklarını dolgunlaştırmış.

Şimdi de bu ölü gelin benzerliğini kendini bir ifade şekli olarak kullanıyor.

Cathie Jung dünyanın en ince beline sahip kişi ve onun bu başarısı Guinness Rekorlar Kitabına da geçmiştir.

Cathie Jung


81 yaşındaki Amerikalı Cathie Jung, dünyanın en ince beline sahip kişi ve onun bu başarısı Guinness Rekorlar Kitabına da geçmiş. Cahthie'nin bel ölçüsü sadece 38.1 santimetre. 22 yaşındayken Cahthie korseleri keşfetmiş. Rekor sahibi Rüzgar Gibi Geçti filminin başrol oyuncusu Vivien Leigh'e hayran kalmış ve idolü olarak onu taklit etmeye başlamış.

3 çocuk annesi olan bu kadın o zamandan beri 30 dakikalık duşlar haricinde sürekli korse takıyormuş. Aksi takdirde bel ölçüsü bozulabilirmiş.

Cahthie bir cerrahla evli bu yüzden kocası onun sağlığını takip ediyor ve tamamen sağlıklı olduğunu söylüyor. Tabi ki böylesine ince bir beliniz olunca normal dükkanlardan alınmış giysiler giymeniz olanaksız oluyor. Bu yüzdende Cahthie'nin tüm kıyafetleri özel dikim. Korse üreticilerinin gelir kapısı olan Cahthie, korse giyerken kendisini muhteşem hissettiğini söylüyor.

Dennis Avner sayısız plastik cerrahi ameliyata girerek Kedi Adam'a dönüştü.

Dennis Avner


Dennis Avner sayısız plastik cerrahi ameliyatıyla sağladığı benzersiz görünümüyle dünya çapında bir üne kavuştu. Dennis kendisini sıradan bir adamdan bir kedi adama dönüştürdü. Fakat bu geçici bir hevesten ibaret değil. Ailesinin soyları Lakota ve Huron kızılderili kabilelerinden gelen Avne, kendisini bir totem gibi görünecek şekilde değiştirmesinin sebebinin Antik Huron geleneklerinden geldiğini söylüyor.

Kendisine kızılderili dilinde Sinsi Kedi ismini takan ve kendisine kaplanın yolunu izlemesinde ilham veren kabile liderine danışa Avner, vücudunu değiştirmeye başlamış.

Bedeninde yaptırdığı değişiklikler yüzü de dahil olmak üzere vücudunu dövmeyle kaplatmak,burun deliğinin yerini değiştirmek, kaşlarının, alnının, burnunun şeklini değiştirecek implantlar taktırmak, dişlerini törpülettirerek uzattırmak ve çok daha fazlası. Tabi bir de kendisine kedi bıyıkları taktırmış. Dennis sıra dışı görünümünden dolayı ulusal bir üne kavuşmuş.

Amerika çapında röportajlara ve fotoğraf çekimlerine katılmaya başlamış.

Brezilya'nın Olinda vilayetinde yaşayan Arlindo De Souza, uzun bir süredir vücut geliştirme sporuyla ilgileniyor.

Arlindo De Souza


Yapay yollarla kas geliştirmek tutkulu vücut geliştiricileri için oldukça cezbedicidir. Arlindo De Souza'da bunlardan biri. 47 yaşında olan ve Brezilya'nın Olinda vilayetinde yaşayan bu adam, uzun süredir vücut geliştirmeyle meşgul.

Bütün bu süreç boyunca Arlindo steroid, atlet vitaminleri ve hormonlar gibi her şeyi denemiş. Fakat bunların hiçbirisi ona istediği vücudu sunamamış. Sonra arkadaşlarından biri ona başka bir şey önermiş. Sonuç tüm beklentilerinin ötesinde olmuş. Kasları oldukça hızlı bir şekilde gelişmeye başlamış ve kısa zamanda epey büyümüş. Arlindo'nun pazıları sıkılı değilken bile oldukça net bir şekilde görülebiliyor.

Ama bu biraz garip bir görüntü.

Vücut geliştiricileri böylesine bir görüntüye sahip oldukları zaman kendilerini oldukça şanslı olarak görüyorlar. Fakat bir süre sonra korkunç bir şey olmuş, Arlindo'nun arkadaşlarından biri olan Paulinho bu tehlikeli ilacı kullandıktan sonra ölmüş. Arlindo kendisinin de aynı kaderi paylaşabileceğini düşünüp bu ilacı kullanmayı bırakmış. Bu arada ilacı kullandığı sırada vücut çalışmayı bırakmamış. İlaç sadece bir destekleyici görevi görmüş.

Luis Padron çocukluğundan beri elfler, melekler ve fantastik yaratıklara takıntılı biri olmuş.

Luis Padron


Arjantin'in Buenos Aires şehrinden Luis Padron, çocukluğundan beri Elfler, melekler ve fantastik yaratıklara takıntılı biri olmuş. Onu anlayabiliyorum; fantastik dünya gerçekten de büyüleyici olabiliyor. Fakat yaş aldıkça bu hobisini unutacağına buna daha da tutkuyla bağlanmaya başlamış ve sonuçta kendini bir Elfe dönüştürmeye karar vermiş. 14 yaşında derisinin ve saçının rengini açtırmış.

Şimdi ise ten rengini olabildiğince açık renkte tutabilmek için çeşitli kremlere, saç boyalarına, enjeksiyonlara ve güneş kremlerine ayda yaklaşık 5 bin dolar harcıyor. Ayrıca plastik cerrahi ameliyatları içinde 350 bin dolar harcamış. Luis Padron çene liposakşını, burun estetiği, saçları haricindeki vücudunda bulunan tüm kılları aldırmak, göz rengine ve kulak şeklini değiştirmek için bıçak altına yatmış.

Göz rengi değiştirme ameliyatından gözlerinde sorunlar ortaya çıksa da bu Luis'i hiç durdurmamış. Sonuç itibariyle bu elf hayranı adam yaklaşık 40 ameliyat geçirmiş ve bu daha nihai sayı bile değil. Gelecek planları arasında boyunu en azından 180 santimetre yapabilmek için ve göz kapaklarının şeklini değiştirmek için tekrar ameliyatlara girmek istiyor.

Luis bu ameliyatlardan sonra kendini daha da iyi hissedeceğini ve yeni çekilen Yüzüklerin Efendisi dizisi için bir elf rolünde oynamayı umduğunu söylüyor.

Erik Sprague nam-ı diğer Kertenkele Adam vücudunda yaptırdığı değişiklikler için toplamda 250 bin dolar ödemiştir.

Erik Sprague


Erik Sprague ismi size tanıdık gelmese de muhtemelen Kertenkele Adamı duymuşsunuzdur. Erik ameliyatla bir kertenkeleninki kadar ikiye bölünmüş bir dile, pençe gibi görünen ellere, alnının her iki tarafında da kaşlarını garip şişliklere dolduran 5 teflon implanta ve hatta dövmeci tarafından yapılmış pullu bir görünüme bile sahip.

Ön dişlerini sivrilte bilmek için dişçide acı verici seanslar geçirmiş. Bir röportajda kertenkele adam hala hayalini kurduğu şeyin bir kuyruğa sahip olmak olduğunu söylemiş. Bunun gerçekleşmesi için gerekli ameliyatı yaptırmamasının tek sebebiyse gerçek bir kuyruk yerine ancak bir protezin takılabilecek olmasıymış. Gelecek günlerin neler göstereceğini kim bilebilir ki? Bu arada kertenkele adam vücut tadilatının babası olarak görülüyor.

İnsanlar onun vücuduna yaptığı tarifsiz değişiklikleri görebilmek için para ödüyorlar.

Erik, kertenkeleye benzerliğiyle mümkün olduğunca gösteriş yapabilmek için televizyonlara çıkmak için oldukça sıcak bakıyor. Vücuduna yaptığı tüm değişiklikler ona yaklaşık 250 bin dolara mal olmuş ve yalnızca dövmecide harcadığı süre 17 saat civarı.

Brezilyalı Mauricio Galdi, Ken'e benzemek için toplamda 8 defa bıçak altına yattı.

Mauricio Galdi


Barbi bebekleri oldukça popüler ve çoğu kız onlar gibi görünmek istiyor. Peki Ken gibi görünmek isteyen erkekler var mı? Brezilyalı Mauricio Galdi, 8 kez bıçak altına yattı. Artık tamamen bir oyuncak bebek gibi görünüyor. Hayatın kendisini bu noktaya ittiğini söyleyebilirim.

Mauricio Galdi gençliğinden beri aktör olmayı istemiş ve 17 yaşında seçmelere katılmış. Bu seçmede çocukluk hayalleri gerçeklikle çarpışıp kırılmış. Onu özel bir yanı olmaması sebebiyle reddetmişler. Hatta çirkin olduğunu söylemişler. O da 18 yaşına kadar bekleyip hayatını kendi kontrolü altına almaya karar vermiş. Çok parası olmadığı için dış görünüşünü yavaş yavaş değiştirmeye başlamış. Fakat nihayetinde Galdi amacına ulaşmış ve bir yıldız olmuş.

Mauricio kendisini Ken'e dönüştürdükten sonra medya onu rahat bırakmamış. Sürekli televizyon programlarına, moda programlarına ve çekimlere davet edilmeye başlanmış. Sonunda hayalindeki hayatı kavuşmuş.

Dünyanın en uzun saçlı adamı olan Vietnamlı Tran Van Hay, saçını 50 yıldan uzun bir süredir kestirmemiş.

Tran Van Hay


Bazen insanlar belli sebeplerden dolayı saçlarını yıkayamazlar ve bu iğrenç bir görüntü oluşmasına sebep olur. Ama dünyanın en uzun saçlı adamı olan Vietnamlı Tran Van Hay, bu kararı tamamen kendi isteğiyle almış. Tran Van Hay saçını kestirdikten sonra hasta olmasının üzerine saçını 50 yıldan uzun bir süredir kestirmemiş.

Hastalığının sebebini saçını kestirmiş olmasına bağlamış ve saçını bir daha hiç kestirmemenin bu tehlikeli dönemi tekrar yaşamaktan daha iyi olacağını karar vermiş. Bu süre içinde saçını sadece birkaç defa yıkamış ve saçına pek de önem göstermemiş, büyümeye bırakmış.

Ortaya çıkan sonuçsa 6 metre uzunluğunda, 10 kilogramdan daha ağır bir rasta olmuş. Dışarı çıkması gerektiğinde tüm saçını kafasının üzerinde toplaması ve bir örtü ile sarması gerekiyor. Bütün bunlara rağmen Tran Van Hay rekorlar kitabına giremedi. Çünkü hiç başvurmamış.

Amoo Hadji dünyanın en pis insanı, yarım asırdan fazla süredir yıkanmıyor.

Amoo Hadji


İranlı Amoo Hadji dünyanın en pis insanı ünvanını elinde tutuyor. Hadji bu unvanı geçtiğimiz 60 yıl boyunca standart hijyen prosedürlerini uygulamayarak kazanmış. Evet yanlış duymadınız, uygulamayarak kazanmış. Bir başka deyişle Hadji yarım asırdan fazla süredir yıkanmıyor.

Bu yaşlı adamın fotoğrafı yok, çünkü bir evsiz münzevi. Hadji bu yaşamı seçmeye gençliğinde yaşadığı duygusal bir gerilim sonrasında karar vermiş. Bu olay sonrasında medeniyetin nimetlerini arkasında bırakmış ve duş almaya bir son vermiş. Dahası Amoo birgün duş alırsa hastalanacağından oldukça emin. Bulabildiği yiyecekleri yiyor ve bir mezarı temsil eden yere kazdığı bir çukurda uyuyor.

Kış gelip havalar soğuduğundaysa köylülerin kendisi için inşa ettiği tuğla bir kulübede kalıyor. Amoo'nun temizlik ve vücuduna önem göstermenin dışında taze şeyler yemek hatta temiz su içmek gibi konularla da sorunu var. Su deposu olarak yıllardır yıkanmamış olan bir kap tenekesi kullanıyor. Buna rağmen Amoo Hadji bir şekilde görünüşüne önem veriyor. Eğer saçının ya da sakalının çok uzadığını düşünürse onları yakıyor.

Hang Mioku yüzüne yıllarca bakkaldan aldığı yemek yağını enjekte ettiği için tanınmaz hale geldi.

Hang Mioku


Genç bir kadın olan Hang Mioku güzelliğini kullanmak için modellik kariyerine başlamıştı. Her şey Hang için yolunda gidiyorken o daha fazlasını istedi ve cildini pürüzsüzleştiren bir iğne keşfetti.

Birkaç iğne uygulamasından sonra doktor daha fazla enjeksiyon yapmayı uygun görmeyip tedaviyi durdurdu. Bundan üzüntü duyan Hang, kendi başının çaresine kendi bakmak istedi ve yüzüne bakkaldan aldığı yemek yağını enjekte etmeye başladı. Yüzünü yıllarca bu şekilde kötüye kullandıktan sonra gözlerinde, yanaklarında ve çenesinde korkunç şişlikler meydana geldi.

Tanınmaz hale gelen bu pişman kadın şimdi tüm hayatını hatalarının bedelini çekerek yaşamak zorunda.

Rajee Narinesingh gerçek bir doktora gittikten sonra vücudunun içindeki şeylerin silikon olmadığını öğrendi.

Rajee Narinesingh


Erkek olarak dünyaya gelen Rajee Narinesingh kendini içinde hissettiği şekilde ifade etmek istiyordu ve şiddetli bir cinsiyet değiştirme ameliyatı geçirdi. Rajee'na hızlı ve ucuz sonuçlar almak için transseksüel bir kadın olan ve tecrübeli bir doktor olduğunu iddia eden Oneal Ron Morris başvurdu.

Yapılan 3 seansta Rajee'na çenesine, dudaklarına, yanaklarına ve kaşlarına birçok botoks iğnesi yaptırdı. Bu iğnelerin bu kadar ağrı vereceğini düşünmemişti. Ameliyattan neredeyse 1 yıl sonra her şey Rajee'nın yüzünde oluşan enjeksiyonlara kadar gayet iyi gidiyordu. Gerçek bir doktora gittikten sonra vücudunun içindeki şeylerin silikon değil zehirli bir tutkala benzer bir dolgu macunu ile dolu olduğunu öğrendi.

Şimdi hala iğnelerin sonuçlarıyla baş etmeye çalışıyor ve tedavi görse de bir daha asla eskisi gibi görünmeyecek.

Henry Damon, Kaptan Amerika hikayesindeki Kızıl Kuru Kafa karakterine benzemek için sayısız ameliyata girdi.

Henry Damon


Venezuela'da yaşayan 37 yaşındaki evli ve çocuklu Henry Damon, Kaptan Amerikalı hikayesindeki Kızıl Kuru Kafa karakterine takıntılıydı. Kızıl Kuru Kafaya benzemek için kafatasına dolgu yapmak, tenine, gözlerinin içine dövmek yaptırmak ve hatta burnunu kestirmek gibi sayısız operasyonlar geçirdi.

Görüşüyle gurur duyan Henry kendisine göre bitiş çizgisinin henüz yakınında bile değil.

Kendine Ken bebeği unvanını veren Justin, 10 yılda 250 bin dolara mal olan 191 tane operasyona geçirdi.

Justin Jedlica


Justin Jedlica bir zamanlar normal görünümlü bir gençti. Yıllarca özgüven eksikliği yüzünden sorunlar yaşadı ve sonunda 17 yaşındayken burun ameliyatı geçirmeye karar verdi. İlk ameliyatta istediği mükemmel burna sahip olamayınca çeşitli ameliyatlar yaptırmaya devam etti.

Yetişkin bir adam olduğundaysa hayatının amacı yüzde yüz plastik olmaktı.

Kendine canlı Ken bebeği unvanını veren Justin, 10 yılda 250 bin dolara mal olan 191 tane operasyona geçirdi. Birçok burun ameliyatı, kaş kaldırma, elmacık kemiklerini doldurma ameliyatları ve bunların yanında pazı ve omuz kaslarına dolgular yaptırdı.

Alman model Mayra Hills dünyadaki en büyük silikonlu göğüslere sahip kadındır.

Mayra Hills


Alman model Mayra Hills dünyadaki en büyük silikonlu göğüslere sahip kadındır. Her bir göğüsü ortalama 9 kilodur ve içlerinde 10'ar litre silikon bulunmaktadır. Günümüzde Mayra modellik yapmakta ve yetişkin içerikli filmlerde oynamaktadır.

Uzmanların başka herhangi bir göğüs büyütme ameliyatından kaçınmasını ve tehlikeli olduğunu söylemelerine rağmen Mayra gelecekte göğüslerinde bulunan silikon miktarını 5 katına çıkaracağı söylemektedir.

Fransız model Victoria Wild'ın değişiminin arkasındaki ilhamı şişme bebeklerdi.

Victoria Wild


Fransız model Victoria Wild'ın değişiminin arkasındaki ilhamı şişme bebeklerdi. Modellik kariyerinden elde ettiği kazanç ve sevgilisinin 40 bin dolar üzerinde harcadığı parayla burun ameliyatı, kalıcı botoks dolguları ve göğüs silikonları yaptırdı.

Öyle ki göğüsleri 32 G bedenine ulaştı. Tıpkı şişme bebek görüne hayaline daha fazla yaklaştıkça küçüklüğünde yaşadığı aşağılık kompleksinin üstünü tebeşirle çizdi.

Sevgilisinin şuan ona taptığını ve dışarıdaki tüm ilginin onun üzerinde olduğunu iddia etmektedir.

Jocelyn Wildenstein eski kocasını tekrar etkilemek için Kedi Kadın'a dönüşmeye çalıştı.

Jocelyn Wildenstein


Jocelyn Wildenstein, İsviçre'de orta sınıf bir ailede büyümüştü. Henüz 30 yaşını doldurmadan Alec Wildenstein isimli zengin bir adamla evlendi. Çift sadakatsizlik ve şiddetten dolayı ayrıldı. Jocelyn bu evliliğin sonunda 1997'de 2.5 milyar dolar tazminat aldı. Kadın kocasını kedileri çok sevdiğini biliyordu ve boşanmalarından sonra kocasını tekrar etkilemek için bir kedi kadına dönüşmeye çalıştı.

Ameliyatlara 4 milyon dolardan fazla para harcayan Jocely, sonuçların harika olduğunu söylüyor ve skandal dolu başarısız bir evlilikten sonra şuan başka insanlarla flört etmeye devam ediyor.

Ukraynalı model Valeria Lukyanova, Barbi bebeğe benzeyen inanılmaz görüntüsüyle ünlüdür.

Valeria Lukyanova


Ukraynalı model Valeria Lukyanova, Barbi bebeğe benzeyen inanılmaz görüntüsüyle ünlüdür. İnanılmaz ince beliyle plastik bir bebeğin vücut hatlarına sahip olan Valeria vücudunun doğal olduğunu ve tek estetiğin göğüsleri olduğunu iddia etmekteydi.

Ancak Valeria'nın ameliyattan önceki hallerinin basına sızmasıyla söylediklerinin bir yalan olduğu anlaşıldı. Justin Jedlica'ya benzetilen bu kadının, Justin'le arasının iyi olmadığı ve ikisinin de birbirlerinde özel bir şey görmedikleri söylenmekte. Valeria, 2014'te yaptığı bir açıklamada artık yemek yemeyi bıraktığını, enerjisini besinlerden değil ışık ve havadan aldığını iddia etmiştir.

Jay ismindeki 20 yaşındaki bu Britanyalı, ömrü boyunca hiç diş fırçasına dokunmamış.

Jay Glazer


Hepimiz çocukluğumuzdan beri her gün diş fırçalamanın ne kadar önemli olduğunu biliriz. Fakat görünüşe göre Jay ismindeki Britanyalı arkadaş bilmiyormuş ya da bu kuralı göz ardı etmeyi seçmiş. Hangi sebepten dolayı olursa olsun 20 yıldır hiç diş fırçasına dokunmamış.

Jay hiç ağız sağlığının önemli olduğunu düşünmemiş ve diş fırçalamama alışkanlığını çocukluğundan beri sürdürmekteymiş. Ayrıca bu genç adam tatlılar ve asitli içecekler gibi diş sağlığı için pek de iyi olmayan yiyecek-içecekleri de oldukça seviyormuş. Jay'in ağzının kötü görüntüsü hayallerinin gerçekleştirmesine engel olmamış ve o da bu konu hakkında hiçbir şey yapmamış.

Utanç Verici isimli projenin Britanya versiyonuna katılmış. Dişçinin Jay'in ağzını ilk gördüğünü ne hissettiğini hayal etmek oldukça güç olsa gerek. Neyse ki dişçinin sinirleri sağlammış ki 11 dişi çekip implantlar yerleştirerek Jay'e yepyeni bir gülüş kazandırmış. Bu süreç toplamda 5 ay sürmüş.

Nick Stoeberl dünyanın en uzun diline sahip insanıdır. Dilinin büyüklüğü 10.1 santimetredir.

Nick Stoeberl


Bahse girerim ki hepiniz en az bir defa dilinizle burnunuza, çenenize ya da dirseğinize değmeye çalışmışsınızdır. Nick Stoeberl bütün bu söylediklerimi hiç zorluk çekmeden yapabilen biridir. Nam-ı diğer dünyanın en büyük diline sahip insanıdır.

Dilinin büyüklüğü dudaklarından itibaren tam 10.1 santimetredir.

Mehmet Özyürek dünyadaki en büyük buruna sahip kişidir ve burnu tam 8.8 santimetredir.

Mehmet Özyürek


Mehmet Özyürek dünyadaki en büyük buruna sahip kişidir ve burnu tam 8.8 santimetredir. Rekor İtalya'nın Roma kentinde zabıt altına alınmış olsa da kendisi aslında Karadenizlidir. Yapılan ölçümlerde burun uzunluğu 3.5 inç olarak saptanmıştır. Halen memleketi Artvin'de yaşamaktadır

Kalawelo Kaiwi'nin kulak memelerinin çapı 10.5 santimetredir, dünya üzerindeki en büyük kulak memelerine sahip kişidir.

Kalawelo Kaiwi


Kalawelo Kaiwi'nin kulak memelerinin içinden bir yumruk kolaylıkla geçebilmektedir. Yaşamını dövme sanatkarlığı yaparak kazanan Kalawelo'nin kulak memelerinin çapı 10.5 santimetredir ve bu dünya üstündeki en büyük kulak memeleri manasına gelmektedir.

Billy Leon ve Benny Loyd dünyanın en ağır ikizleri olarak bilinmektedir.

Billy Leon ve Benny Loyd


Dünyanın en ağır ikizleri Kasım 1978'de rekor için ölçüm yapıldığında Billy 337, Benny ise 328 kiloydu. Enteresan bir not; ikizlerin ikisi de Amerikan güreçisidir. 1946 doğumlu olan ikizlerden Billy, 2001 senesinde kalp yetmezliğinden Benny ise 1979'da minyatür bisikletiyle dolanırken Niegara şelalesine düşerek yaşamını yitirmiştir.

Dünyanın en uzun tırnaklarına sahip olan Christine Walton'un tırnak boyu 7 metre 314 santimetredir.

Christine Walton


Dünyanın en uzun tırnaklarına sahip kadın olan Christine Walton, 2013 senesinde ölçüm yaptırdığında tırnaklarının toplam uzunluğunun 7 metre 314 santimetre olduğu tespit edilmiştir. The Dutchess sahne ismiyle sahne sanatçılığı yapan 45 yaşındaki Christine tırnaklarını en son 1990 senesinde kesmiştir.

Shridhar Chillal dünyanın en uzun tırnaklı adamıdır. Tırnakların uzunluğu 9 metre civarındadır.

Shridhar Chillal


Bu iç gıcıklayan fotoğraftaki tırnakların sahibi Hindistanlı Shridhar Chillal'dır. Tabiri caizse dünyanın en uzun tırnaklı olan adamıdır. Chillal'ın bir elindeki tırnakların uzunluğu 9 metre civarındadır. Yani en uzun tırnaklı kadının iki elindeki tırnakların toplam uzunluğundan da fazladır.

Sultan Kösen, 251 santimetrelik boyuyla yaşayan en uzun adam ünvanına sahiptir.

Sultan Kösen


Eminim ki pek çoğunuz Sultan Kösen'i duymuştur. 251 santimetrelik boyuyla yaşayan en uzun adam ünvanına sahiptir. İlk defa 2005 yılında ölçülen Sultan, o günlerde 236 santimetrelik boyuyla rekoru Çinli Sun'ın elinden almıştı. Uzaması halen devam eden Sultan'ın boyu 2015 ölçümlerinde 251 santimdi. Bununla beraber yaşayan insanlar içinde en büyük el ve ayak rekorlarının da sahibidir.

Gary Turner yeryüzündeki en esnek cilde sahip kişidir. Karnındaki deri 16 santime kadar esnemektedir.

Gary Turner


Gary Turner yeryüzündeki en esnek cilde sahip kişidir. Çok nadir görülen bir rahatsızlık sonucu adeta lastik gibi bir cilde sahip olan Gary, karnındaki deriyi 16 santim esnetebiliyor ya da boynundaki deriyi kullanarak yüzünün yarısını kapatabiliyor.

Xie Qiuping, 5 metre 627 santimlik saçlarıyla yeryüzünün en uzun saçlı kadınıdır.

Xie Qiuping


Xie Qiuping, 5 metre 627 santimlik saçlarıyla yeryüzünün en uzun saçlı kadınıdır. Saçlarını en son 1973 yılında 13 yaşındayken kesmiştir. 2004 Guinness Dünya Rekorunun sahibidir.

Joel Miggler'ın yüzünde tam 11 tane tünel bulunmaktadır. Bu alandaki rekorunda sahibidir.

Joel Miggler


Joel Miggler'ın yüzünde tam 11 tane tünel bulunmaktadır. Haliyle bu alandaki rekorunda sahibidir. Yüzünde tüneller açmaya 13 yaşında başladığını söyleyen Miggler bundan çok keyif aldığını belirtmektedir. Zaman içinde yavaş yavaş günümüzdeki bu haline dönüşmüştür. Yüzündeki delikler yüzünden sadece küçük lokmalarla beslenebiliyor. Şahsen kendisi ile ilgili 70'li yaşlarında karşılaşmak istemezdim.

Harnaam Kaur tam bir sakala sahip olan en genç kadın ünvanının sahibidir.

Harnaam Kaur


Harnaam Kaur tam bir sakala sahip olan en genç kadın ünvanının sahibidir. 24 yaşındaki kadın görüntüsünden oldukça memnun olduğunu dile getiriyor. Harnaam aynı zamanda bir natüralist, uzun yıllardır kadınların doğal görünmesi gerektiğini savunuyor.