Instagram'ın playboy kralı Dan Bilzerian abartılı yaşam tarzı ve tartışmalı eylemleriyle kısa sürede dünyaca tanınan bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Öyle ki Bilzerian'ın takipçi sayısı günbegün artmaya devam ediyor. Şu anda bile Instagram'da 26 milyondan fazla takipçisi var ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Herkes Dan Bilzerian'ın 655.000.000 dolarlık bu serveti nasıl kazandığını merak ediyor.

Dan Bilzerian'ın Bel Air'da 250.000.000 dolar değerinde bir evi var.

Bel Air'da 250.000.000 dolar değerinde bir evi var.


İlk olarak Bel Air'daki evinden başlayalım. Bu mülkün yenilenmesi için 4 yıldan fazla bir sürede 300 kişiden oluşan bir ekip çalıştı ve hayal edilebilecek her olanakla tamamen döşendi.

Bilzerian evi 3.000.000 dolar değerindeki lüks otomobil, paha biçilemez bir sanat koleksiyonu, 4 şeritli bowling salonu, özel yapım bilardo masaları, langırt masaları, masa tenisi masaları ve 30 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük ev televizyonuyla Los Angeles'a bakan bahçedeki havuzun sonuna yerleştirilen açık hava televizyonu gibi lüksler içeriyor. En az 12 yatak odalı suit, 23 banyo, 1700 metrekarelik ana suitli yatak odası, banyo ve tuvalet bulunuyor. 1 dönümlük arazide ayrıca 1200 metrekare açık alan bulunuyor.

Büyük bir şeker odasının yanın sıra masa tenisi, bilardo ve langırt masaları da bulunuyor. Evde ayrıca geniş bir sanat eseri koleksiyonu da var. Çinli sanatçı Leo Luo'nun Leica fotoğraf makinesinin büyük metalik heykeli ve özel elektro gitarlar yer alıyor. Bir şef, şoför ve masör de dahil olmak üzere evde toplam 7 tam zamanlı çalışan personel olduğunu da unutmayalım.

Dan Bilzerian milyon dolarlık arabalardan oluşan büyük bir koleksiyona sahip.

Milyon dolarlık arabalardan oluşan büyük bir koleksiyona sahip.


Araba koleksiyonu dünyanın en büyük otomobil fanatiği olması için yeterli. Muhtemelen koleksiyonunun kralı yepyeni Lamborghini Aventador'dur. 393.000.000 dolarlık siyah jantlı, beyaz canavar. Onun üzerinde 1965 model Shelby Cobra. Bu Wintech güzellik 2.000.000 dolardan fazla ediyor ve Roys Roys olmadan bir araba koleksiyonu olur mu? Dan Bilzerian, Amerika Birleşik Devletlerinde 250.000.000 dolarlık taban fiyatı olan bir Roys Roys Ghost'a sahip. Görkemli silindir 600 beygir gününde. 6.6 litre kapasiteli V12 benzinli motorla çalıştırılıyor. Saatte 249 kilometre azami hıza sahip. Ayrıca bir Mercedes Benz G 63 AMG aracına da sahip.

Dan'ın sayısız kez kullandığı bu lüks kamyonet, Mercedes Benz G 63 AMG 6x6 sadece 2 aydır satıştaydı ve 975.000.000 dolara mal oluyordu. Bugün 1.500.000 dolarlık fiyat etiketiyle göze çarpan havayı vermek için bu modelin 2015 yılında durdurulmasına karar verildi. Dolu garajdaki son derece lüks bir diğer otomobil ise Bentley Flying Spur. Dan'ın sokakta yasal bile olmayan birçok aracı var.

170.000.000 dolarlık, şimdiye kadar yapılmış kumda en hızlı giden arabalardan biri olan Jimco Buggy yarış arabasına sahip. Arabanın işlerin kontrolden çıkması durumunda bir rulo kafesi bile var.İkiz turbo şarjlı ve E85 yakıtla çalışan, 1600 beygir gücüne sahip Chevrole motoru tarafından desteklenmektedir. Sadece 2 yolcu alabiliyor olsa da bu arabanın bazı ciddi özellikleri var.

Ama kumda giden bir yarış arabasının faydası ne? Ayrıca 2015 yılında Can-Am Maverick 1000R aldı. Bu iki kişilik spor arabanın taban fiyatı 16.000.000 doların üzerindeydi. Bilzerian'ın küçük bir askeri grup için yeterli silahla donatılmış 6 tekerlekli bir kamuflajlı askeri kamyona sahip. Tüm bunlara rağmen Bilzerian'ın Toyota Land Cruiser gibi daha ucuz bir şey bulmaktan dolayı mutluydu. Bu aracı sık sık dış mekan maceraları, dalış, arazi sürüşü ve avcılık için kullanıyor.

Farklı tahminlere göre Bilzerian'ın koleksiyonu 4.000.000 doların üzerinde bir değere sahip. Çok daha pahalı araba koleksiyonları var ama bu arabaları pek çok koleksiyoncu gibi garajda tutmak yerine kullanıyor.

Dan Bilzerian'ın sadece 360 adet üretilen, 1988 model özel yapım bir jet uçağı bulunuyor.

Sadece 360 adet üretilen özel yapım bir jeti bulunuyor.


Dan'ın takipçilerinin bildiği gibi özel jetinin işe yaradığı Las Vegas ve Los Angeles arasında sürekli gidip geliyor. Özel jeti 1988 model Gostream. Jet 1987'de üretildi ve uzun yıllar ITT adlı bir şirkete aitti. Dünyada sadece 360 tane var ve 2018 yılında üretimi durdu.

"Babama bu G4'dü aldığımı söyledim ve tebrikler evlat, senin yaşındayken ben de 3 tane vardı" dedi. Ailesinin bu jetlere yabancı olmadığını ve ikinci el piyasasında bile en az 5.000.000 dolara satıldığını gösteriyor.

Sahilde güneşlenmenin veya jetleriyle dünyayı gezmenin yanı sıra Bilzerian'ın başka bir hobisi daha var. Instagram'ını takip eden herkes Bilzerian'ın silah fanatiği olduğunu bilir. Bilzerian'ın evinde bazı Winter tabancaları ile birlikte yarı otomatik ve tam otomatik tüfeklerde bulunduruyor.

Sadece bu koleksiyonu 1 milyon dolar değerindedir.

Bununla beraber Bilzerian'ın silahlarla gösterişli ilişkisi 2015'te başladı. Evine zorla giren davetsiz misafirlerin doğrudan silah odasına girmesiyle neredeyse başını belaya sokuyordu. Ancak güvenlik önlemleri alınmıştı. Daha sonra hırsızlar yakalandı. Bilzerian bu olaydan sonra M16 Uzi silahıyla bir ton cephanenin fotoğrafını, "Evime zorla girecekseniz muhtemelen bazı silahlar getirmelisiniz." yazısıyla paylaştı.

Dan Bilzerian'ın 1.000.000 dolar değerinde kocaman bir silah koleksiyonu var.

1.000.000 dolar değerinde kocaman bir silah koleksiyonu var.


Birçok insan Bilzerian'ın silahlara olan ilgisinin büyüleyici olduğunu düşünüyor. Bazı insanlarda Bilzerian'ın pek çok vatandaşının kullanamayacağı, aslında yaşadığı yer olan Kaliforniya'da yasaklanmış pek çok silahı olduğunu söylüyor. Kendi kendine kokain bağımlısı tarif eden ve deniz kuvvetlerine kabul edilmemiş biri, polis kimliklerini kullanarak Las Vegas'tan silah almaya çalıştı.

Larry Borchardt, Bilzerian'a kimlik bilgilerini sağlayan ajansın paravan olduğunu açıkladı. Bu gerçek bir polis kuvveti değil ve Bilzerian'ın sahte kimlik bilgileri karşılığında onlara yılda yüzlerce dolar ödediğini iddia ediyor. Borchardt araştırması New Mexico'nun Las Cruces şehrinde ilk olarak 430 nüfuslu bir kasabayı emniyet altına almak için sahte bir polis kuvveti oluşturduğunu ancak polislerin hiçbirinin akredite edilmiş herhangi bir yasa uygulama eğitiminden geçmediğini hatta çoğunun bu eyalette yaşamadığını gösterdi.

Kasabanın sahte polis şefi Norman'ın ülkenin dört bir yanındaki arkadaşlarına ve ünlülere yılda 400 dolar karşılığında kolluk kuvveti sağladığını belirtti. Bu Bilzerian'a karşı medyada büyük bir tepkiye neden oldu. Ama bu onun ayrıcalıklı yaşam tarzını devam ettirmesini engellemedi.

Bilzerian'ın pahalı zevkleri olduğu açık. Spor arabalarından, polis kimlik bilgilerine kadar hiçbir şeye para ödemekten çekinmiyor. Ancak bu sonsuz gibi görünen bir yığın para nereden geldi? Resmi olarak profesyonel bir poker oyuncusu olan Dan, paranın pokerden geldiğini söylüyor.

Birçok kişiye göre bu rakamlar mantıklı değil.

Dan Bilzerian'ın resmi belgelere göre 450.000.000 doların üzerinde bir serveti bulunuyor.

450.000.000 doların üzerinde bir serveti bulunuyor.


Bir The Wall Street Journal soruşturması, şu anda Batı Hint adalarındaki Sent Kits'te ikamet eden Dan'in babası Paul Alec Bilzerian'ın mahkum bir sahtekar olduğunu ve kendisine karşı çıkarılmış iki 10 yıllık hapis cezasının 62.000.000 dolarlık kefaretinin sadece 3.7'sini ödediğini ortaya koydu.

Doğal olarak Dan Bilzerian'a babasından ne kadar para kaldığı konusunda sorular sorulmuştur.

30'lu yaşlarında başladığı vakıf fonundan faydalandığını kabul ediyor ama servetinin çoğunu pokerde kazandığını iddia ediyor. Bununla birlikte iddiasında bir doğruluk payı var. Bilzerian, 2007'de para dolu bir valizle Leek Town kumarhanesine geldiğinde henüz çok iyi tanınmıyordu. O zamandan beri milyarderlerle ultra yüksek miktarlı özel oyunlarda oynamayı tercih ediyor.

Bilzerian'ın poker oynama becerisinin sergilendiği yerde 2009 dünya poker serisi ana etkinliğinde yarıştı ve 180. sırada yer alara 36.626.000 dolar kazandı.

Bu onun kaydedilen tek canlı turnuvasıydı. O andan itibaren sadece nakit parayla oynadı. Poker uzmanları Bilzerian'ın hikayesindeki çelişkili ifadeleri yakalamaya çalıştı. Şansını kumarla kazandığını ispat etmek kesinlikle çok zor, çünkü oyunlarının çoğu özeldir. Bunun aksini ispatlamakta eşit derecede zor.

Her iki durumda da Bilzerian'ın serveti 450.000.000 doların üzerinde. Nakit akışının kaynağı ne olursa olsun Bilzerian'ın yakın bir zamanda yavaşlayacağını düşünmüyorum.

Dan Bilzerian'ın resmi olmayan mal varlığının 655.000.000 doları geçtiği tahmin ediliyor.

Resmi olmayan mal varlığının 655.000.000 doları geçtiği tahmin ediliyor.


Dan Bilzerian güç gerektiren sporların yanı sıra tüpsüz dalış, bisiklet, motosiklet ve araba yarışlarıyla da ilgilidir. 2009 senesinde dünya poker serisi, poker şampiyonu olan Bilzerian özel yaşamının pek çok ayrıntısını fotoğraf ve videolarla Instagram'da takipçileriyle paylaşıyor.

Dan Bilzerian'ın aktörlük ve poker oyunculuğu yapmadan evvelki mesleği fok eğitmenliğiydi.

Bilzerian'ın özel jeti, spor arabaları ve marka kıyafetleriyle çektiği fotoğraflar görenlerin merakını cezbediyor. Resmi olmayan mal varlığının 655.000.000 doları geçtiği tahmin ediliyor. Yaptığı Instagram paylaşımları onu her geçen gün biraz daha zenginleştiriyor. Instagram hesabında onunla birlikte onlarca güzel kadında var. Paylaşımlarda hepsinin Dan' hizmet ettiği görülüyor. O yüzden pek çok feministin hedefi haline geldi.

Feministlere göre kadınlar, Dan'in parası için yanında. Bu doğru olabilir fakat hiç kimse umursamıyor. Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla kadınlarında bu durumdan rahatsız olduğu söylenemez. Arabaları çok seven Bilzerian'ın bunu devamlı paylaşıyor. En sevdiği aktivitelerden biri ise yatlarından biriyle tatile çıkmaktır. Bunun yanı sıra kocaman bir jeti bile var. Hatta trafiğe takılmamak için bir de helikopter aldı.

Silahları seviyor. İstediği zaman her türden silahı kullanıp test ediyor. Takıldığı isimler ise genellikle ünlüler oluyor. Çok büyük bir eve sahip olan Bilzerian evinin içinde şirket kurmuş diyebilirim. 250.000.000 milyon değerindeki evinde onlarca insanla beraber yaşıyor.

Bilzerian ilgi çekici hayat tarzıyla 2013 yılından bu yana basının ilgi oldağı olmayı başardı. Öyle ki yaşadığı bu şatafatlı yaşam tarzı onun 32 yaşından önce tam 3 defa kalp krizi geçirmesine neden oldu.