Fotoğrafa yazı yazma sitesi aradığım bir günü daha geride bıraktım. Günün sonunda hem Android hem İOS hem de bilgisayarda çalışan, bir web adresi keşfettim. Eğer siz de fotoğrafa şekilli, hareketli, efektli, renkli ve eğik yazı ekleme gayesi içindeyseniz, fotoğrafın üstüne yazı yazma yollarını gösterdiğim bu yazımı okumalısınız. Yazımda resmin üstüne, altına, ortasına ve yanına nasıl yazı yazılması gerektiğini gösterdim.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Pixlr kullanın.

Pixlr fotoğraflara efekt, çerçeve ve yazı ekleyebilen ücretsiz bir tasarım aracıdır. Kırpma, çevirme, boyutlandırma, kolaj oluşturma, otomatik renk verme, parlaklık arttırma gibi işlemleri kolayca yerine getirmektedir. Android, İOS ve PC için ayrı versiyonları vardır. Mobil versiyonları Google Play ve App Store'da yer almaktadır. PC versiyonu ise web sayfası üzerinden kullanılmaktadır.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Photos'a girin.

Pixlr uygulaması açıldığında camera, photos ve collage adında üç seçenek çıkacaktır. Seçeneklerin ortasında yer alan photos opsiyonuna girilmelidir. Pixlr'ı web sayfası üzerinden kullananlar, Open Image From Computer ya da Open Image From URL butonlarına tıklamalıdır. Computer butonu bilgisayardan fotoğraf yükletecektir, URL butonu da bağlantı linki girilen fotoğrafı yükleyecektir.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Galeriden fotoğraf seçin.

Photos'a girildiğinde şuradan aç başlığı altında yer alan Galeri seçeneğine girilmelidir. Galeri sayfası açıldığında resim seçin, ekranı altında listelenen fotoğraflardan biri seçilmelidir. Aynı işlemi bilgisayardan yapanların Pixlr'a fotoğraf yüklemesi daha kolay olacaktır. Open Image From Computer ya da Open Image From URL butonlarına tıklandığında direkt yükleme ekranı açılacaktır.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Metin ikonuna tıklayın.

Fotoğraf yüklendiğinde menü çubuğundan T ikonu seçilmelidir. T ikonu farklı fontların bulunduğu metin ekleme aracını açacaktır. Yazı ebadı, rengi ve konumu açılan o metin ekleme aracından ayarlanmalıdır. Aynı metin aracı web sayfasında A ikonu olarak yer almaktadır. A ve T sembolleri, İngilizce'de metin simgesi olarak öne çıkan iki harftir. Sembollerin değişmesi durumunda alternatif olanı seçilmelidir.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Fotoğrafa yazı ekleyin.

Metin ekleme aracı açıldığında bulanık bir ekran belirecektir. Ekranda beliren metin kutusuna fotoğrafa eklenmek istenen yazı girilmelidir. Yazı yazıldığında ekranın üstünde yer alan Next butonuna tıklanmalıdır. Fotoğrafa isim yazma, resme yazı ekleme, çıkartma yahut şekilli semboller koymak zor olmayacaktır. Hatta fotoğraf üzerine online yazı yazma daha da kolay olacaktır. Zira Pixlr sitesi daha sade bir arayüze sahiptir.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Son rötuşları yapın.

Next butonun tıklandığında fotoğrafın son hali ekrana gelecektir. Metnin konumu, rengi ve boyutu daha detaylı olarak görülecektir. Son rötuşlar tamamlandığında ekranın altında bulunan menü çubuğundan onay (✓) işaretine tıklanmalıdır. Onay işaretine dokunulduğunda hazırlanan fotoğraf, yüklenmek için hazır hale gelecektir. CTRL + S tuşları yahut Save butonu, Pixlr'ı web adresi üzerinden kullananlar tarafından tercih edilmelidir.

Pixlr - Fotoğrafa Yazı Yazma

Save Image'e tıklayın.

Yükleme sayfası açıldığında Save Image ekranından Custom seçilmelidir. Custom seçeneği fotoğrafın en, boy ve görüntü kalitesini ayarlamak için gereklidir. Fotoğrafı olduğu gibi indirmek isteyenler, Max (750 x 750) kutusuna işaret bırakarak Tamam'a tıklamalıdır. Tamam butonuna tıklandığında fotoğraf inecektir. Fotoğrafa yazı ekleme ya da yazı yazma programı arayanlar için, Pixlr biçilmiş kaftandır. Bilgisayardan programsız da kullanılmaktadır.