Çin alışveriş sitelerinde satılan, görünce sizinde almak isteyeceğiniz hem ilginç hem de kullanışlı ürünlerin bir listesini çıkardım. Daha doğrusu Çin'den alışveriş yapanların aldıkları ilginç ürünleri inceledim ve en garip bulduklarımı baştan sonra sıraladım. Eğer siz de Çin'den alışveriş yapanların neler aldıklarını merak ediyorsanız, hazırladığım bu ilginç ürünler listesine göz atabilirsiniz.

Yanan cüzdan özellikle sihirbazlık yapmak isteyenler için harika bir üründür.

1 - Yanan Cüzdan


Özellikle sihirbazlık yapmak isteyenler için harika bir ürün. Dilediğiniz zaman içerisinden alevler yükselecek, dilediğiniz zaman ise sıradan bir cüzdan gibi görünecek. Üstelik içerisine istediğiniz eşyanızı koyarak günlük hayattaki cüzdanınız olarak da kullanabilirsiniz.

Evde ve sokakta etkili sonuçlar alabileceğiniz, amatör sihirbazlarında sıkça kullandığı bir ürün.

Bu cüzdan sayesinde etrafınızda bulunan herkesi şaşırtacağınıza eminim. Cüzdanın fiyatı 5 ile 10 dolar arasında değişiyor. 5 dolarlık olanların daha kullanışsız ürünler olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Zaten ben hep 10 dolarlık alırım, siz 5 dolarlık alanlardansanız orasını bilemem.

Kanlı şaka paspası tüyleri diken diken eden şakalar yapmaktan hoşlananlar için birebirdir.

2 - Şaka Paspası


Muhtemelen banyonuza girenlerin yaşadığı şoku anlatmaları biraz uzun sürecektir. Eğer tüyleri diken diken eden şakalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, aradığınız şaka ürününü buldunuz demektir. Duştan çıkan kişi paspasa bastığı an, paspasın üzerinde kan rengini andıran kırmızı lekeler çıkacaktır. İlk kez görenler için şok edici olacağı kesin. Ayrıca bu ürünün, duş perdesi ve el havlusu olan modelinden de bulunmaktadır.

Robot oyuncak yetişkin bireylerin ve çocukların çok sevdiği teknolojik bir üründür.

3 - Robot Oyuncak


Apple bildiğiniz gibi ürünleriyle sınır tanımıyor. Aynı şekilde Apple kontrollü oyuncaklar da hızla artıyor. İşte bunlardan biri de İOS cihazlarla kontrol edebileceğiniz robot bir tekerlek. İndireceğiniz ücretsiz yazılımıyla robot tekerleğini uzaktan yönetebiliyorsunuz. Tüm iPhone, iPad ve iPod ürünleriyle kullanılabilir. Çeşitleri çok olması nedeniyle özellikle çocuklar için eğlenceli olacaktır.

Et yiyen bitki türleri azot ihtiyacının çok büyük bir bölümünü yakaladıkları böceklerden karşılamaktadır.

4 - Et Yiyen Bitki


İnternet sayesinde genellikle televizyonda gördüğünüz egzotik bitkiler, evimize misafir olarak gelebiliyor. Hatta pek çok alışveriş sitesi bu bitkileri oldukça uygun fiyata satmaktadır. Bitkiler çoğunlukla kendi hayatları için gerekli azotu topraktan alır. Ancak bazı topraklar, azot yönünden fakirdir. Bu topraklarda yaşayan bazı bitkiler azot ihtiyacını yakaladıkları böceklerden karşılar.

Bu bitkilerde böcek yakalamak için yapılarında değişiklikler oluşmuştur. Özellikle yaprakları üzerine konan böceklerin yakalanmalarını sağlayan yapılara dönüşmüştür. Et yiyen bitkiler azot ihtiyacını bu şekilde karşılar.

Benzer diğer gereksinimlerini fotosentez yaparak karşılama yoluna gider.

Islık anahtarlık, ıslığınızı duyar duymaz zil sesi çalarak yerini belli edecektir.

5 - Islık Anahtarlık


Kaybolan anahtarlarınızın yerini ıslık çalarak bulmak çok uzak bir fikir gibi gelebilir, fakat Çinliler yapmış. Islık sesine duyarlı olan bu anahtarlık özellikle sık sık anahtarlarını kaybeden insanlar için çok faydalı olacaktır. Ledli anahtar bulucu sayesinde artık anahtarlarınız bir ıslık kadar yakınınızda hissedeceksiniz. Tek yapmanız gereken anahtarınız kaybolduğunda istediğiniz gibi ıslık çalmak, ledli anahtar bulucu ıslığınızı duyar duymaz zil sesi çalarak yerini belli edecektir.

Islık seslerini 7 metreye kadar duyabiliyor.

Bu ahşap oyma diski sayesinde en sağlam nesneleri bile düzgün bir şekilde kesebilirsiniz.

6 - Ahşap Oyma Diski


Bildiğiniz gibi pek çok kesici alet var. Özellikle marangozluk yapanlar için kesicinin önemi çok büyüktür. Bu icat ise küçük olmasına rağmen oldukça etkili. Pek çok seti bulunan bu ahşap oyma diski sayesinde en sağlam nesneleri bile düzgün bir şekilde kesebilirsiniz.

Suyla çalışan saat herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan sadece suyla çalışmaktadır.

7 - Suyla Çalışan Saat


Yabancı bir firma olan Bedol saatlerdeki yoğun pil kullanımını göz önüne alarak sadece suyla çalışan bir saat geliştirdi. Saatin içinde yer alan elektrotlar sayesinde tuzlu suyu elektriğe dönüştürmeyi başardı. Saat içerisine normal su konarak da kullanılabiliyor. Ayrıyeten suyun içine tuz ve limon eklendiğinde saatin çalışma süresi daha da uzatılabiliyor. İçerisinde herhangi bir pil yer almıyor, sadece ve sadece suyla çalışıyor.

Doldurulan su ile yaklaşık 2 hafta kadar çalışabiliyor.

Valiz scooter yolcuların hızlı bir şekilde havalimanı ve otogarlarda işlerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

8 - Valiz Scooter


Valiz taşımak sizin içinde can sıkıcıysa bu ilginç tasarımlı valiz oldukça ilginizi çekebilir. İsveçli şirket Micro Mobility ve Sensonet'in ortak geliştirdikleri, ilginç tasarımıyla dikkat çeken bu valiz görünüş olarak mevcut valizlere benzese de açılınca bir scooter'a dönüşmesi yönünden diğer valizlerden ayrılıyor. Sıklıkla seyahat eden kullanıcılar için geliştirilen valiz, Micro Mobility tarafından Wim Ouboter adıyla etiketlendi.

Valizin amacı yolcuların hızlı bir şekilde havalimanı ve otogarlarda işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanımasıdır. 100 kg kadar ağırlık taşıyabilen valiz, üzerinde oturanların eğildikleri yöne doğru dönmektedir.

Her 5 saatlik kullanımdan sonra şarj edilmesi gerekmektedir.

Sihirbaz parmağı, illüzyonistlerin mendil kaybetme numarasında kullandıkları bir gereçtir.

9 - Sihirbaz Parmağı


İllüzyonistlerin olmazsa olmazı mendil kaybetme numarasını işe bu parmak sayesinde yapabilirsiniz. Hızlı hareketlerle küçük protez parmağın içine gizlediğiniz ve karşınızdaki kişinin gözleri önünde kaybettiğiniz mendil, görenleri hayrete düşürecektir. Modellerin ten rengine uyumlu makyajla boyanabilir olması, protez parmağın gerçek parmaktan ayırt edilmesinin önüne geçmektedir.

Bu parmak illüzyonla uğraşan kişilerin olmazsa olmazları arasındadır.

Soda sifonu evde benzeri gazlı içecekler hazırlamak isteyenlerin kullanabileceği bir üründür.

10 - Soda Sifonu


Birçok insan her gün soda ve benzer asitli içecekler tüketir. Gün içinde bu tarz içecekler içemediklerinde strese girerler ya da yoksunluk yaşarlar. Soda sifonu, Soda benzeri içecekler olmadan hayatlarına devam edemeyecekler için benzersiz bir cihazdır.

Dışarıda satılan içeceklerin alerjiye ve mide rahatsızlıklarına neden olabileceği, ayrıyeten birçok zararlı madde içerdiği göz önüne alındığında Soda sifonu ile evde soda hazırlamak daha akla yaktın gelecektir.

Sadece favori şurubunuzu efervesan suya eklemeniz gerekiyor. Sonrasında meyveli sodanız hazır olacaktır.

Bu kupa baskı makinesi sayesinde sublimasyon baskılarınızda mükemmel işler çıkarabilirsiniz.

11 - Kupa Baskı Makinesi


Kendi bardaklarınızı özel baskı ile süslemek ister miydiniz? Tüm baskılarınızı gönül rahatlığıyla yapabileceğiniz kupa presi işinize yarayabilir. Baskı presi, baskının yerini kendi ayarlar ve kupaya transfer baskı işlemi bittiği zaman otomatik olarak kendiliğinden açılır. Açıldıktan sonra baskı işlemi sonlanır. Elektronik panelin kullanımı da oldukça kolaydır. Sublimasyon kupa baskılarınızda mükemmel işler çıkarabilirsiniz.

Yaşlı adam maskesi, insanları şakalamak ve maskeli parti düzenleyenler için birebirdir.

12 - Yaşlı Adam Maskesi


Kılık değiştirmek istiyorsanız, alışveriş sitelerinde maskeleri de bulabilirsiniz. Özellikle yaşlı adam maskesi çok hoşunuza gidecektir. Oldukça gerçekçi bu silikonlu maskeler, insanları şakalamak, YouTube korku videoları hazırlayan ya da sinema filmi yapan amatör ekipler tarafından biçilmiş kaftandır. Maskeli partisi olanlar içinde muhtemelen yine çok işe yarayacaktır.

Bu maskeler sayesinde otobüste ayakta beklemek zorunda kalmayacaksınız. :)

Araba krikosu lastik patlaması durumunda arabanızı çok rahat bir şekilde kaldırabileceğiniz bir araçtır.

13 - Araba Krikosu


Trafikte başınıza her şey gelebilir. Arabanızın bir yerlere sıkışıp kalması sık yaşanan bir durumdur. Yahut lastik patlaması ciddi anlamda büyük bir derttir. Bu ürün sayesinde her iki durumda da arabanızı çok rahat bir şekilde kaldırabilirsiniz. Etrafınızda arabanızı kaldıracak bir yeşil dev aramanıza gerek kalmayacaktır. Kolay ve basit şekilde bu alet size çok yardımcı olacaktır. Özellikle kadın sürücülerin daha çok işine yarayacaktır.

Pullu el ve kol takısı değişiklik arayanlar için ilginç bir ürün olacaktır.

14 - Pullu El ve Kol Takısı


Gümüş pullar ile yapılan bu takılar sizi süper bir kahramanmış gibi gösterebilir. Daha çok kadınların tercih ettiği bu takılar, zaman içinde bir fenomene dönüşmüştür. Bulması oldukça zor ama değişiklik arayanlar için ilginç bir ürün olacaktır.

Starcraft Protoss Pylon USB şarj cihazı aynı anda iki telefonu birden şarj edebilmektedir.

15 - Starcraft Protoss Pylon USB Şarj


Starcraft oynamayı seven bir oyuncuysanız, oyunda yer alan Protos ırkına yönelik bu cihazın tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Bütün Starcraft hayranlarının seveceğini düşündüğüm bu cihaz ile tüm cihazlarınızı şarj edebilirsiniz. Aynı anda iki telefonu şarj edebilen Starcraft Protoss Pylon, 2.1 amper çıkış gücü sağlıyor.

Ürünün yurt dışı fiyatının 25 dolar seviyesinde olduğunu söylemem umarım oyundan soğumanıza neden olmaz.

Motorlu kağıt uçak sayesinde mobil cihazınızdan uçağınızı kontrol edebileceksiniz.

16 - Motorlu Kağıt Uçak


Eminim aramızda kağıttan uçak yapmasını bilmeyen yoktur. Ne var mı? Her neyse bu teknolojik cihaz, kağıttan uçaklarınızı yönlendirmenizi sağlayacaktır. Uçağa yerleştireceğiniz motor sayesinde mobil cihazınızdan uçağınızı kontrol edebileceksiniz. Uçakların 10 dakika kadar havada uçmasını sağlayan ürünün, tek olumsuz yanı devamlı olarak akıllı telefonunuzla iletişim halinde kalmasının sağlanmasıdır.

Zira menzil dışına çıkan uçaklar yere çakılacaktır.

Mini Cooper S mouse araba severler için özel üretilen bir üründür.

17 - Mini Cooper S Mouse


Mini Cooper S görünümü verilen bu ürün, aslında bilgisayarlar için üretilen sıradan mouselardan çok da farklı değil. Mini Cooper hayranı insanlar tarafından, daha çok aksesuar olarak satın alınmaktadır. Zaten ürünün ne derece ergonomik olduğu bilinmiyor. Dikkat çeken tek özelliği, gerçek bir araba gibi farlarının olmasıdır. Tuşlara her tıklandığında mouse eklenen o farlar yanmaktadır.

Universal telefon tutucu, 360 derece hareket edebilen özel bir mekanizmaya sahiptir.

18 - Universal Telefon Tutucu


Masa ya da yatağınızın başucuna sabitleyerek kullanabileceğiniz Universal telefon tutucu ile telefondan film yahut dizi izlerken rahat bir pozisyonda uzanabilirsiniz. Universal telefon tutucunun 360 derece hareket edebilen mekanizması sayesinde telefonunuzu dilediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz. Universal telefon tutucunun güçlü mandalı 6 ince kadar tüm akıllı telefonlar ile uyumludur.

Bu kopmayan şarj kablosu, sıkça yaşanan kopma ve kırılma gibi sorunlar için özel olarak üretilmiştir.

19 - Kopmayan Şarj Kablosu


BlitzPower şarj kablosu, kablolarda sıkça yaşanan kopma ve kırılma gibi sorunlar için özel olarak üretilmiştir. Örgülü kablo kaplaması kopmaların önüne geçerek, büyük oranda kablo sorunlarını gidermeyi başarmıştır. Özellikle mikro USB üzerinden şarj olan telefonlar için çift yönlü olarak geliştirilen ve özel konnektörleri sayesinde şarj kablolarının ters takılma sorununu da tamamen ortadan kaldırmıştır.

Dokunmatik ekran eldiveni özel dokunmatik ekran etkileşimi sayesinde kışın ellerinizin sıcak kalmasını sağlamaktadır.

20 - Dokunmatik Ekran Eldiveni


Dokunmatik ekran eldiveni, özel dokunmatik ekran etkileşimi sayesinde kışın ellerinizin sıcak kalmasını sağlamaktadır. Her iki elde de üç parmak için dokunmatik ekran etkileşimine izin veren sensörler vardır. Eldiven %100 pamuktan üretilmiştir. Elleri normalden daha fazla üşüyen kişilerin ve kışın soğukta çalışmak zorunda olanların oldukça işe yarayacak bir üründür.