İyi bir oyun indirme sitesi ararken, birbirinden farklı 25 ücretsiz oyun yükleme yeri keşfettim. Güvenilir ve hızlı bu oyun yükleme yerlerini sizlerin de görmesi gerektiğini düşünerek bir liste oluşturdum. Eğer siz de iyi bir oyun yükleme sitesi arıyorsanız, en iyi oyun indirme siteleri listeme muhakkak göz atmalısınız.

itch.io

İtch.io

İtch hem ücretli hem de ücretsiz oyunların yayımlandığı popüler bir web sitesidir. PC ve Mobil platformlar için ayrı kategorileri vardır. Bedava online oyunlar kategorisi, free yani parasız oyunlar kategorisinden sonra en çok rağbet gören bölümüdür. İndirilebilen ve indirmeden oynanan online oyunlar da İtch kullanıcıları tarafından çok sevilmektedir. Benim listemde de en iyi oyun indirme sitesi olarak yer almaktadır.

gametop.com

Gametop.com

Gametop, İtch benzeri bir yükleme sitesidir. Oyun veri tabanı İtch'ten daha geniştir. Daha çok internetli ve kolay indirilen oyunlar yayımlamaktadır. Fakat zaman zaman demosuz oyunlar da paylaşmaktadır. Gametop oyunları etiketlere göre kategorize etmektedir. Demosuz, mobil, internetsiz, pc ve indir etiketleri popüler oyunların yer aldığı kategorilerdir. Ücretsiz oyun yükle butonu ise Gametop'tan indirme yapılmasını sağlamaktadır.

gamejolt.com

Gamejolt.com

Gamejolt yaygın olarak kullanılan bir diğer web sayfasıdır. Özellikle bilgisayara indirilen oyunlar kategorisi çok fazla kişi tarafından rağbet görmektedir. Zaten dünya çapında şöhreti bilinen, namlı bir sitedir. Hemen hemen İtch kadar geniş bir oyuncu kitlesine sahiptir. Bilhassa ücretsiz oyun indirmek istiyorum diyenlerin, indirme listesine muhakkak eklemesi gereklidir. Zira günaşırı güncellenen bir web adresidir.

store.steampowered.com

Store.steampowered.com

Steam listedeki en bilinen sitelerden biridir. Hatta en çok kullanılan sitedir dahi demek yanlış olmayacaktır. Öyle ki 18,5 milyonluk bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır. Oynaması ücretsiz ve demolar sayfası Steam'in sık ziyaret edilen kategorileridir. Hatta zaman zaman ücretsiz olan oyunlar da oynaması ücretsiz bölümünde ayrıca yer almaktadır. Ayda bir defaya mahsus bazı oyunlar parasız yapılmaktadır.

indiexpo.net

İndiexpo.net

İndiexpo hem oynaması hem de indirmesi ücretsiz olan oyunları yayınlamaktadır. Diğer indie sitelerinden farklı olarak tüm oyunları parasız sunmaktadır. Ücretsiz oyun oynama yeri arayanlar için biçilmiş kaftandır. Her ne kadar oyun veri tabanı çok geniş olmasa da sunduğu seçenekler tatmin edicidir. Oyun indirme sayfası, İndiexpo adresinde yayımlanan içeriklerin bağlantılarını bulundurmaktadır.

gamesessions.com

Gamesessions.com

Gamesessions ücretli oyunların, ücretsiz deneme versiyonlarını sunmaktadır. Tam sürüm oyunlar için para talep etmektedir. Satın alınan ürünler, istendiği takdirde Steam'e aktarılmaktadır. Fiyatları çoğu web sayfasına göre daha makul ve cüzidir. Arada sırada indirilecek oyunlar listesine ücretsiz seçenekler de eklemektedir. Özellikle doğu Avrupa'da çok popülerdir, Steam kadar yoğun ziyaret edilmektedir.

indiegala.com

İndiegala.com

İndiegala Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için günlük Steam indirimleri sağlamaktadır. Steam'de yer alan 39 dolar değerinde bir oyuna 26 dolar indirim sunmaktadır. Çok nadir de olsa Steam'den bağımsız, farklı platformların parasız versiyonlarına da yer vermektedir. Tüm oyunları yükle etiketine girilerek İndiegala web adresinde yayımlanan bağımsız yapımları görmek mümkündür.

gog.com

Gog.com

Gog, Gamesessions türevi bir web sayfasıdır. Daha çok klasik ve yeni çıkan ürünleri sunmaktadır. Fakat nadir de olsa zaman zaman yayıncısı bilinmeyen oyunlara da yer vermektedir. Üyelerine 30 günlük para iadesi garantisi sağlamaktadır. Birçok kişi bu geri iade olayını kullanarak, aldıkları ürünleri 29 gün sonra geri iade etmektedir. Bu yöntem para ödemek istemeyen kişilerin, oyunları bedava indirmesini sağlamaktadır.

penguspy.com

Penguspy.com

Penguspy, İtch ve Gametop karşımı bir sayfadır. PC oyun indirme siteleri arasında farklı bir yeri vardır. Zira web adresinde yer alan çoğu seçenek açık kaynak kodludur. Bilhassa ücretsiz oyun indirmek istiyorum diyenlerin, indirme listesinde bulunması gereklidir. Zira Penguspy sık sık güncellenen ve tamamen ücretsiz bir oluşumdur. Sunulan tüm indirme bağlantıları, üreticilerin kendileri tarafından sağlanmaktadır.

g2a.com

G2a.com

G2a günaşırı indirim sunan bir sitedir. Diğer indirim sitelerine oranla %90 daha uygun fiyatlar sunmaktadır. Her yeni günde güncel indirimler göstermektedir. Steam başta olmak üzere Xbox, PSN, Origin, UPlay, Blizzard, GOG, Apple ve Gameforge gibi platformlara destek vermektedir. Türkçe de dahil, 29 farklı ülke dilinde yayın yapmaktadır. Özel günler de üyelerine extra indirimler sağlamaktadır.

fanatical.com

Fanatical.com

Fanatical 800'den fazla geliştiricinin resmi yayıncısıdır. Dünya üzerinde 1 milyondan fazla üyesi vardır. Oyun veri tabanın 5,750 değişik ürüne ev sahipliği yapmaktadır. Bugüne kadar Fanatical ürünlerine atılan yorum sayısı 33.000 civarındadır. Daha çok Birleşik Krallık kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Üyelerine %97'ye varan müthiş Steam indirimleri de sunmaktadır. Hiç şüphesiz listedeki en ucuz oyun sağlayıcılarından biridir.

freegamepick.net

Freegamepick.net

Freegamepick adından da anlaşılacağı üzere, ücretsiz bir oluşumdur. Yayıncılık politikası olarak İtch ve Gametop sitelerini andırmaktadır. Full oyun indirme siteleri arasında parmakla gösterilecek ender bir sayfadır. Ekseriyetle çabuk açılan oyunlar sunmaktadır. Fakat popüler tam sürüm ürünleri de yayımladığı olmaktadır. Hatta çoğu zaman kısa süreliğine bedava dağıtılan kampanyalı ürünleri de paylaşmaktadır.

greenmangaming.com

Greenmangaming.com

Greenmangaming oyunlar için fırsatlar sunan bir sitesidir. Kupon kodları başta olmak üzere, çeşitli ürünlere özel indirim bağlantıları sağlamaktadır. Sitenin aynı zamanda PC için oyun indirme programı da mevcuttur. Programı sadece üyelerine özel olarak sunmaktadır. Greenmangaming programında sunulan avantajlar sitesinden daha fazladır. Ayrıca site de yer almayan bazı bedava hediyeler de takdim etmektedir.

humblebundle.com

Humblebundle.com

Humblebundle oyunlar, e-kitaplar, yazılım ve diğer dijital içerikleri satan bir dağıtım platformudur. 2010 yılından beri aktif olarak yayın hayatını sürdürmektedir. Bugüne kadar 120 milyon dolar değerinde ürün satmıştır. Steam, Uplay ve GOG gibi platformlara özel kodlar da sunmaktadır. Popüler oyun siteleri adları arasında parmakla işaret edilmesi gereken topluluk oluşumlarından biridir.

microsoft.com

Microsoft.com

Microsoft ücretsiz ve mobil oyun indirme siteleri arasında başı çekmektedir. Birçok kişi Microsoft sitesinden nasıl yükleme yaması gerektiğini bilmediğinden, sunulan hizmetlerden de haberdar değildir. Halbuki Microsoft Store uygulamasında da sitesinde de onlarca ürün yer almaktadır. Hatta Android işletim sistemini destekleyen mobil seçenekler de Microsoft sitesinde sunulan ürünlerdendir.

mmorpg.com

Mmorpg.com

MMORPG isminden de anlaşılacağı üzere MMORPG türünde oyunlar sunmaktadır. MMORPG yayıncılığı yapan en büyük web topluluklarından biridir. Daha MMORPG hakkında yeni haberler yayımlayan bir oluşum olmasına rağmen, parasız oyunları da indirme bağlantıları ile birlikte paylaşmaktadır. Free games download yani parasız oyunlar yükle butonu bulunan tüm sayfalardan indirme yapılmaktadır.

rpgmaker.ne

Rpgmaker.net

Rpgmaker aslında bir oyun oluşturma platformudur. Daha çok amatör olarak oyun geliştiren kişilere yönelik bir misyonda yayın yapmaktadır. Fakat bunun yanı sıra geliştirilen ürünleri de ücretsiz sunmaktadır. Tam olarak geliştiriciler ve tüketicilerin buluştuğu bir topluluk sayfası olarak öne çıkmaktadır. Özellikle bedava oyun indirme siteleri arasında listenin en başına konulmasını hak etmektedir.

play.google.com

Play.google.com

Google Play, Google'ın Android işletim sistemi için geliştirdiği bir uygulama mağazasıdır. Mağazada oyun başta olmak üzere film, kitap, uygulama ve müzik yer almaktadır. Android oyun indirme siteleri içindeki en güvenilir ve en hızlı seçeneklerden biridir. Hatta en iyisidir dahi demek Google Play için fazla sayılmayacaktır. Yine de listemde yer verdiğim diğer web adreslerinin de Google Play kadar kaliteli olduklarını belirtmeliyim.

myplaycity.com

Myplaycity.com

Myplaycity, Freegamepick'i andıran bir web adresidir. Bulmaca, yarış, maç, dövüş, dans gibi oyunların ücretsiz indirme linklerini vermektedir. Download games sayfasında veri tabanında yer alan tüm seçeneklerin indirme bağlantıları bulunmaktadır. Çok popüler, bilindik bir site olmamasına rağmen sunduğu hizmet ve ürün seçeneği takdiri hak etmektedir. Bir İtch olamasa bile kötü bir seçenek de değildir.

toomkygames.com

Toomkygames.com

Toomkygames, Myplaycity ve Freegamepick ile benzer oyunlar sunmaktadır. Tamamen küçük çocuklara yönelik bir web sayfasıdır. Sayfada spordan yarışa, maçtan saklı nesneleri bulmaya kadar birçok opsiyon yer almaktadır. Hatta sayfa altlarında indirme bağlantıları ile beraber oynanış videoları da bulunmaktadır. Yetişkin bireyler için olmasa dahi küçük çocuklar adına sunulan liste eğlendirici olacaktır.

oceanofgames.com

Oceanofgames.com

Oceanofgames eskiden popüler ve ücretli olan oyunları, ücretsiz oldukları anda yayımlayan bir misyonda hizmet vermektedir. The Forest, Callto Arms ve Revolt 1917 gibi bir döneme damga vurmuş yapımları bedava oldukları andan itibaren, web sayfasında indirme bağlantılarıyla beraber sunmaktadır. Hatta torrent oyun indirme siteleri de dahil, Oceanofgames'de yer alan birçok yapımı bulamamaktadır.

indiedb.com

İndiedb.com

İndiedb bağımsız yapımcılar tarafından, ürünlerini yaymak ve dağıtmak için tercih edilmektedir. Web adresinde yayımlanan tüm yapımlar ücretsizdir. Nadir de olsa telefon oyunları da sunmaktadır. İndir butonuna tıklanması İndiedb adresinde bulunan içerikleri yüklemek için yeterlidir. Yayımlanan yapımlar, en kötü bilgisayarda dahi çalışacaktır. Düşük sistemli ve düşük boyutlu oldukları için, çalışırken sorun çıkarmayacaktır.

lgdb.org

Lgdb.org

Lgdb, Linux'a özel bir web adresidir. Yeni yayımlanan, popüler Linux destekli oyunları takdim etmektedir. Çoğu zaman Linux platformu için geliştirilen yapımlardan da haberler vermektedir. İhtiyaç gerektiren sistem bilgileri, indirme bağlantıları ve daha birçok konuda Linux kullanıcıları için yol gösterici olmaktadır. Sitenin veri listesine all games sayfasından ulaşmak mümkündür.

gamebra.com

Gamebra.com

Gamebra, GTA Vice City ve bezeri paralı yapımların ücretsiz sürümlerini dağıtmaktadır. Bedava full oyun arayan kişiler için iyi bir seçenektir. İndir bağlantısı bulunan her yapım, Gamebra sayfası üzerinden indirilebilir. Küçük büyük demeden, internetli internetsiz demeden tüm oyunlar, etiketlere tıklanarak yüklenebilir. İndirme bağlantıları yüklenmediği durumlar da bir ikinci defa sayfayı yenilemek gerekmektedir.

gamersdatabase.com

Gamersdatabase.com

Gamersdatabase tarayıcı tabanlı yapımları ve yükleme linklerini sunmaktadır. Team Fortress 2, Interlocked ve MegaGlest gibi bir döneme izini bırakmış oyunlara ev sahipliği yapmaktadır. Hem bilgisayara hem de telefona oyun yüklemek için ayrı indirme bağlantıları vermektedir. Öyle ahım şahım bir site olmamasına rağmen, sunduğu hizmet takdiri hak edecek kalite seviyesindedir.