VK videolarını indirmek için video indirme programı kullanmak zorunda değilsiniz. Programsız olarak da VK videolarını ister telefonunuza isterseniz de bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eğer VK'dan nasıl video indirilmesi gerektiğini bilmiyorsanız, video indirme yöntemlerini gösterdiğim bu yazımdan faydalanabilirsiniz.Paylaş ikonuna tıklayın.

VK'dan programsız video indirmek için, indirmek istediğiniz videoya tıklayarak oynatmalısınız. Video oynamaya başladığında sağ üst köşede bir paylaşma ikonu belirecektir. Beliren o paylaşma ikonuna tıklamalısınız. Aynı işlemi telefondan yapacaklar, sayfanın en altına inerek full version bağlantısına tıklamalıdır. Tarayıcı olarak da Google Chrome ya da mobil Firefox kullanmalıdır.

VK Video İndirme

Ekleme kodunu kopyalayın.

Paylaş ikonuna tıkladığınızda ufak bir paylaşma penceresi açılacaktır. Açılan pencereden İhraç Etmek sekmesine girmelisiniz. Sekme açıldığında ekleme kodu başlığı altında bir iframe kodu göreceksiniz. Kodu kopyalayarak, kutucuktan almalısınız. Kodun kopyalanmaması ihtimalinde sayfayı yeniden yüklemelisiniz. Sayfa tekrardan yüklendiğinde kod sorunsuz kopyalanacaktır.

VK Video İndirme

Kodun içindeki bağlantıyı ayıklayın.

Kopyaladığınız iframe kodunu boş bir alana yapıştırarak, kodun içindeki bağlantıyı ayıklamalısınız. Tarayıcının adres satırına kodu yapıştırarak, bağlantıyı koddan ayırabilirsiniz. Yalnız bağlantıyı ayıklarken tırnak işaretinin içindeki tüm bağlantıyı kopyalamalısınız. Zira bağlantının koddan eksik ayıklanması, bağlantıya girildiğinde hata alınmasına neden olacaktır. O yüzden bağlantı ayıklanırken, hassas davranmalısınız.

VK Video İndirme

Bağlantıyı tarayıcıda açın.

İframe kodundan ayıkladığınız bağlantıyı tarayıcının adres satırına yapıştırarak açmalısınız. Bağlantıyı açtığınızda indirmek istediğiniz videonun tam ekran halini göreceksiniz. Eğer videonun tam halini göremediyseniz, geri dönerek bağlantıyı yeniden kopyalamalısınız. Büyük ihtimalle bağlantıyı ayıklarken, bir bölümünü de iframe koduyla beraber silmişsinizdir. Bağlantıyı tekrar, daha dikkatli şekilde kopyalarsanız sorun çözülecektir.

VK Video İndirme

Bağlantının başına view source yazın.

Tarayıcıda açtığınız bağlantının başına view-source: kodunu eklemelisiniz. View source kodu, VK videosunun kaynak kodlarını gösterecektir. Dikkat edilmesi gereken nokta, view source kodunun yazılırken sonuna iki nokta konulmasıdır. Sonuna iki nokta konulmaması sayfa görüntülenemiyor uyarısı alınmasına neden olacaktır. O yüzden view source yazılırken, sonuna muhakkak iki nokta eklenmelidir.

VK Video İndirme

İndirme bağlantısını kopyalayın.

Videonun kaynak kodları açıldığında indirme bağlantısını aramalısınız. Bilgisayardan giriyorsanız CTRL + F tuşlarına basarak, arama kutusunu MP4 yazmalısınız. Telefondan giriyorsanız, Chrome ve Firefox tarayıcılarının sayfada bul özelliğini kullanmalısınız. Bulunan MP4 linklerinden birini seçerek kopyalamalısınız. Linklerin başında sonunda görüntü kaliteleri yazmaktadır. URL480 480p, 360.mp4 ise 360p kalitesinde demektir.

VK Video İndirme

İndirme ikonuna tıklayın.

Kaynak kodlarından aldığınız bağlantıyı tarayıcının adres satırına yapıştırmalısınız. Bağlantı açıldığında indirmek istediğiniz videonun HTML oynatıcıda gösterildiğini göreceksiniz. Oynatıcının hemen yanında bir indirme ikonu olacaktır, o ikona tıklayarak videoyu indirebilirsiniz. Benzer şekilde videoyu indirmek için, sayfayı farklı kaydet seçeneğini de kullanabilirsiniz. Seçeneğe kullandığınız tarayıcının menüsünden ulaşabilirsiniz.

Programsız Video İndirmenin Bir Diğer Yolu


VK'dan video indirmenin bir diğer programsız yolu da video indirme sitelerini kullanmaktır. Video indirme siteleri şüphesiz VK'dan video indirmenin en kolay yoludur.

9xbuddy VK'dan video indirmek için iyi bir alternatiftir.

https://9xbuddy.com

Yukarıdaki bağlantıdan, 9xbuddy sitesine girebilirsiniz.

Site açıldığında search or enter the url of the video you want to download yazan, bir kutucuk göreceksiniz. O kutucuğa indirmek istediğiniz VK videosunun linkini yapıştırmalısınız.

Linki yapıştırdıktan sonra, hemen yanındaki download butonuna tıklamalısınız.

Butonuna tıkladığınızda 9xbuddy sitesi ayrı bir indirme sayfasına yönlendirecektir. Yönlendirilen sayfada 10 ila 30 saniye kadar beklemeniz gerekecektir.

Geçen bu süre zarfında 9xbuddy sitesi, verdiğiniz bağlantının indirme linklerini oluşturacaktır.

İşlem sonrasında 240p'den, 1080p'ye kadar tüm kalitelerdeki video indirme linklerini alt alta listeleyecektir. Tabii bu kalite VK'daki videoyla da alakalıdır.

Eğer indirilmek istenen VK videosu 1080p kalitesinde değilse 9xbuddy'nin vereceği indirme bağlantılarının arasında da bir 1080p'lik indirme bağlantısı olmayacaktır.

Zaten videoların çözünürlükleri Video Quality başlığı altından görülebilecektir. Genelde en düşük çözünürlüklü indirme bağlantıları, 9xbuddy tarafından listenin en başına konmaktadır. Görüntü kaliteleri 240p, 360p ve 480p gibi alışılagelmiş standart terimlerle belirtilmektedir.

File Size başlığı altında da videoların boyutları listelenmektedir. Görmek için Show Size bağlantısına tıklanılması videoların boyutlarının gösterilmesini sağlayacaktır.

İndirme bağlantıları Download Links başlığı altında olacaktır. Download Now bağlantılarından birine tıklanması ilgili VK videosunun indirilmesi için yetecektir. Videonun inme süresi indirilen videnun boyutuna ve sizin bağlantı hızınıza göre değişiklik gösterecektir.

9xbuddy sitesi ayrıca YouTube, Instagram, Facebook ve Twitter'dan video indirirken de kullanılabilir. Hatta SoundCloud adresinden müzik dahi indirebilmektedir.

Kopyaladığınız video bağlantılarını indirme kutucuğuna yapıştırmanız, ardından download butonuna tıklamanız popüler sosyal ağlardaki videoları da indirmenizi sağlayacaktır. 9xbuddy bu bakımdan, en başarılı video indirme sitelerinden biridir. Dailymotion ve Vimeo'dan dahi video indirebilmektedir.

Video İndirmek İçin VK Eklentisini Kurun


VK'dan video indirmek için, VK eklentisini de kullanabilirsiniz. VK eklentisi Chrome, Firefox ve Opera tarayıcıları için farklı uzantılar sağlamaktadır.

Chrome kullanlar Free Video Downloader eklentisini kullanmalıdır.

İndir - https://chrome.google.com/free-downloader

Free Video Downloader ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. VK dahil olmak üzere YouTube, Vimeo, Facebook ve benzeri video barındıran platformdan indirme yapabilmektedir. Videoları flv, mp4, avi, asf, ve mpeg formatlarında indirilen videodan tamamen bağımsız olarak dönüştürebilmektedir.

Uzantı Chrome'a eklendikten sonra, çalıştırılmalıdır. Menü çubuğunun hemen yanında ikonu olacaktır. İkonuna tıklandığında Free Video Downloader uzantısı açılacaktır.

Video indirmek istendiğinde Free Video Downloader uzantısına tıklanmalıdır. Free Video Downloader uzantısı girilen sayfadaki tüm videoların indirme bağlantılarını listeleyecektir.

Download butonuna tıklanması videoların indirilmesi için yeterlidir.

Firefox kullananlar Download Flash and Video eklentisini kullanmalıdır.

İndir - https://mozilla.org/download-video

Download Flash and Video eklentisi VK, YouTube, Facebook ve Dailymotion gibi video barındıran sosyal ağlardan indirme yapabilmektedir. Ayrıca Community Games, Gamespot, ZoopGames, Armorgames, Net Games, Gamesvine ve Flashgames247 sitelerinden oyun indirebilmektedir.

Eklenti Firefox'a kurulduktan sonra açılmalıdır. Menü çubuğunda bunulan Download Flash and Video simgesine tıklanarak, eklenti açılabilmektedir.

Sonrasında Download Flash and Video eklentisi girilen her sayfadaki videonun indirme bağlantısını verecektir. Bağlantıları almak için, eklenti simgesine tıklanması yeterlidir.

Opera kullananlar VK Saver eklentisini kullanmalıdır.

İndir - https://opera.com/vk-saver

VK Saver eklentisi VK, Kinoposik, Vimeo ve Coub ağlarından indirme yapabilmektedir. VK'da barınan tüm video ve müzik dosyalarını indirebilmektedir.

Video ya da müzik indirileceğinde menü çubuğunda bunulan VK Saver ikonuna tıklanmalıdır. Eklenti çalıştığında, girilen sayfadaki müzik dosyalarının ve videoların indirme bağlantılarını gösterecektir. Gösterilen o bağlantılara tıklanarak video ve müzikler, MP4 ve MP3 formatlarında indirilebilmektedir.

VK Videolarını İndirmek İçin Program Kullanın


VK'dan video indirmek için, ücretsiz video indirme programı Free Download Manager'ı da kullanabilirsiniz. Free Download Manager, VK başta olmak üzere hemen her video barındırma servisinden indirme yapabilmektedir.

İndir - https://freedownloadmanager.org

Yukarıdaki adresten programın Windows ve macOS için olan versiyonları ücretsiz olarak indirilebilir.

Free Download Manager programı indirildikten ve bilgisayara kurulduktan sonra, program üzerine tıklanarak başlatılmalıdır. Program açıldığında indirme listelerinin ve butonlarının bulunduğu bir arayüz çıkacaktır.

Free Download Manager açıldığında sol üst köşede bulunan, artı görünümündeki mavi ekleme butonuna tıklanmalıdır. Ekleme butonuna tıklanması Free Download Manager'ın indirme penceresini açacaktır.

İndirme penceresi açıldığında VK adresine gidilerek, indirilmek istenen video bağlantısı kopyalanmalıdır.

Bağlantı kopyalandıktan sonra, indirme penceresinde bulunan URL kutucuğuna yapıştırılmalıdır. Akabinde OK butonuna tıklanarak, indirme işlemi onaylanmalıdır.

OK butonuna tıklandığında Free Download Manager, indirilmek istenen videonun çözünürlüğünün seçilebileceği ayrı bir pencere açacaktır. Açılan o pencereden indirilecek videonun formatı, çözünürlüğünü ve nereye kaydedileceği seçilebilmektedir.

Tüm işlemlerin ardından OK butonuna tıklanmalıdır.

Butona tıklanması indirme işlemini başlatacaktır. Videonun boyutuna, uzunluğuna ve internet bağlantısının hızına bağlı olarak video indirme işlemi bir müddet sürecektir.

İndirilen videolar, belirlenen indirme klasörüne kaydedilecektir.

Videolar sadece ses olarak kaydedilmek istendiğinde Free Download Manager çözünürlük penceresinden, MP4 Audio işaretlenmelidir.

Akabinde indirilmiş videoyu otomatik olarak belirtilen biçime dönüştür kutucuğu seçilmelidir. Seçimin hemen ardından Düzenle butonu aktif hale gelecektir.

Aktifleştirilen Düzenle butonuna tıklanmalıdır.

Düzenle butonuna tıklanması, dönüştürme seçenekleri penceresini açacaktır. Pencereden dosya biçimi olarak MP3 seçilmelidir. Kalite olarak da Çok Yüksek seçeneği işaretlenmelidir.

Seçimlerin ardından OK butonuna tıklanmalıdır. Peşinden tekrar OK butonuna tıklanarak, ses indirme işlemi başlatılmalıdır. Sesin inme süresi bağlantı hızına ve indirilen ses dosyasının boyutuna göre değişecektir.