Habbo'da kullanılan kodları araştırmamın üzerinden 3 kocaman gün geçti. Bu geçen 3 kocaman gün içinde ışın kılıcı kodundan deprem koduna, oyuncu atma kodundan dans etme koduna kadar Habbo'da ne kadar kod varsa hepsini öğrendim. Eğer siz de Habbo'da kullanılan kodları öğrenmek istiyorsanız, hazırladığım Habbo kodları rehberinden Habbo'daki tüm kodları öğrenebilirsiniz.

Habbo

Işın kılıcı çıkartın.

Habbo'da çok merak edilen kodların başında ışın kılıcı çıkartma kodu gelmektedir. Konuşma paneline :yyxxabxa yazıldığında ışın kılıcı çıkmaktadır. Kod tekrar yazıldığında ışın kılıcı gizlenmektedir. Kod yazılırken başına iki nokta konulmasına dikkat edilmelidir. Başına nokta konulmaması durumunda yyxxabxa şeklinde bir konuşma baloncuğu çıkacaktır, girilen kod çalışmayacaktır.

Habbo

Odaları tersine çevirin.

Habbo'da merak edilen bir diğer kod odaları tersine çevirme kodudur. Konuşma paneline :iddqd yazıldığında odalar tersine dönmektedir. Odaların tekrar eski haline getirilebilmesi için odadan çıkılarak tekrar girilmesi gerekmektedir. Yahut konuşma paneline yaklaştırma kodu yazılmalıdır. Kod :zoom 1 şeklinde panele yazıldığında ekran tekrar eski düz halinde gelecektir.

Habbo

Ekran görüntüsü alın.

Ekran görüntüsü alma kodu merak edilen bir başka Habbo kodudur. Konuşma paneline :screenshot yazıldığında ekran görüntüsü çekmektedir. Görüntü çekildiğinde bir kaydetme penceresi açılacaktır. Kaydet butonuna tıklandığında çekilen görüntü belirlenen klasörün altına kaydedilecektir. Kaydedilen görüntülere ulaşılmak istendiğinde ilgili klasöre girilmesi gerekecektir.

Habbo

Uyuduğunuzu gösterin.

Uyuma kodu sık sorulan Habbo kodlarından biridir. Konuşma paneline :idle yazıldığında uyuma animasyonu gösterilmektedir. Kod tekrar yazıldığında ya da farklı bir noktaya tıklandığında animasyon kaybolmaktadır. Oyun başından ayrılındığı zaman bu kodun kullanılması önemlidir. Zira diğer oyuncuların, oyun başında olmayan kullanıcıları ayırt etmelerini sağlamaktadır.

Habbo

El selamı verin.

El sallama kodu en kısa Habbo kodlarından biridir. Konuşma paneline o/ yazıldığında el sallatmaktadır. Özellikle tanıdıklara selam vermek için ya da başka oyuncularla tanışmak için kullanıldığında arada bir sıcaklık oluşmasını sağlamaktadır. İkili ilişkilerin geliştirmesi bakımından el selamı kullanılmalıdır. Sık sık verilen el selamları, arkadaşlık ilişkilerini geliştirecektir. Diğer oyuncuların yakınlık duymasını sağlayacaktır.

Merak Edilen Diğer Habbo Kodları


Yukarı da önerdiğim Habbo kodları en çok merak edilen kodlardı. Fakat bu başlık altında önereceğim Habbo kodları da en az yukarıdaki kodlar kadar merak edilmektedir.

:shake deprem oluşturmak için kullanılır. Bulunulan odaları kısa süreli sallar.

_b bir el havada sevinme hareketi yaptırır. Hareket tamamlandığında kendi kendine sonlanır.

:fısılda karşısına adı yazılan kullanıcıya odadaki diğer kullanıcıların göremeyeceği şekilde mesaj gönderir.

:mutebots bulunulan odadaki botların konuşmalarını gizler. Tekrar oda değiştirildiğinde kod yeniden yazılmalıdır.

:zoom bulunulan odayı yeniden boyutlandırır. Normal zoom ayarı 1'dir. Karşısına 2 ya da farklı bir rakam yazıldığında ekranı olduğundan daha fazla yaklaştıracaktır. Zoom ayarına geri dönmek için, tekrar 1 değerine dönülmelidir.

:hidemouse fare imlecini gizler. Fare imlecinin yeniden gösterilmesi için kodun tekrardan konuşma paneline yazılması gerekmektedir.

:sit yere oturtur. Ayağa kalkmak için boş alana tıklanmalıdır.

:stand ayağa kaldırır.

:mutepets evcil hayvanların konuşmalarını gizler. Her oda değiştirildiğinde kod yeniden girilmelidir. Zira oda değiştirildiğinde kodun sağladığı susturma özelliği kaybolacaktır.

:pickall odadaki tüm mobilyaları kaldırır. Kod uygulandıktan sonra geri alınmamaktadır. Odadaki mobilyalar kaldırılmadan önce kesin karar verilmelidir.

:ejectall grup odasındaki tüm mobilyaları kaldırır.

:pickallbc mimarlar kulübü mobilyalarının tümünü kaldırır.

:sing kodu karşısına 0 ila 10 arasında bir rakam yazıldığında yazılan rakamın levhasını gösterir. 11 ila 17 arasında bir rakam yazıldığında numarayla ilişkili özel bir işaret gösterir.

:drxavier odadaki her şeyi saydamlaştırır. Kodun etkisinin kaldırılması için tekrardan konuşma paneline girilmesi gerekmektedir. Saydamlığım sürmesi halinde odadan çıkılarak, tekrar girilmelidir.

:mute karşısına bir kullanıcı adı yazıldığında yazılan kullanıcının mesajlarını gizler. Odadan çıkana kadar ya da tekrar izin verene kadar kullanıcının yazdığı mesajlar gösterilmez.

:x bir kullanıcının adını yazmadan, adının söylenmesini sağlar. Kod yazıldıktan sonra kullanıcının üzerine tıklanması kullanıcının adının söylenmesi için yeterli olacaktır.

:news haberleri açar.

:lang oyunun dilini değiştirir. Karşısına English, Finnish, Portuguese, Spanish, Turkish, French, Italian, Swedish, Norwegian, German ve Dutch yazılması oyunun dilinin belirtilen ülkeye göre değiştirmesini sağlar.

:shutup yönetici haklarına sahip olunan bir kullanıcıyı 2 dakika boyunca susturur. Susturma süresi dolduğunda kod aynı kullanıcıya karşı yeniden tekrarlanabilir.

Özel Habbo Kodları


Bu kodlar sadece Habbo clup üyelerine özeldir. Habbo clup üyeleri dışındaki misafir üyelerin kodları kullanması, kodların konuşma baloncuğu şekilde gösterilmesine neden olacaktır.

:kiss öpücük attırır.

:D gülücük efektini çalıştırır.

:chooser kullanıcı seçme aracını açar. Kullanıcı adı yazarken zorlananlar için faydalı bir koddur.

:furni mobilya seçme aracını açar. Mobilyaların üzerine tıklayarak mobilya seçme zahmetinden kurtaracaktır.

:kick yönetici haklarına sahip olunan odalardaki kullanıcıları geçici olarak odadan atar. Odadan atılan kullanıcıların tekrar odaya girmesini engellemez.

:kickall odadaki tüm kullanıcıları atar. Odanın boşaltılması gereken zamanlar da kullanılabilir.

:visit karşısına adı yazılan kullanıcı hakkında bilgiler verir. Adı yazılan kullanıcının hangi odalara girdiğini anlık olarak, kodu kullanan kişiye gösterir.

:habnam habnam dans efektini etkinleştirir.

:moonwalk moonwalk ayak sürüme dansını yaptırır.

:jump yerden sıçratır. Kodun peş peşe konuşma paneline girilmesi aralıksız sıçranmasını sağlamaktadır.

@red@, @blue@, @cyan@, @green@ ve @purple@ cümlenin sonuna eklendiğinde yazılan cümleleri renklendirir.

%owner% bota sahip olunan kullanıcı adını verir.

%roomname% botu bulunduğu odanın dışına çıkartır. Botu tekrar çağırmak için kodun yeniden girilmesi gerekmektedir.

%name% botun adını gösterir.

%item_count% odada bulunan bütün mobilya miktarını gösterir.

%floor_item_count% odadaki yer mobilyalarının miktarını gösterir.

%wall_item_count% odadaki duvar mobilyalarının miktarını gösterir.

%user_count% odadaki kullanıcı sayısını gösterir.

:anew bulunulan odaya yeni giren oyuncuları gösterir. Kod odaya her yeni oyuncu girdiğinde kodu kullanan kişiye özel olarak bildirecektir.

:avisit odanın ziyaretçi sınırına ulaşması durumunda kullanılır. Kod odaya girmek isteyen yeni kullanıcıları kodun karşısında belirtilen odaya yönlendirir.

:alert yönetici haklarına sahip olunan odalardaki kullanıcılara uyarı verir. Uyarı verilmek istenen kullanıcı kodun karşısına yazıldıktan sonra, iletilmek istenen mesaj da boşluk bırakılarak eklenmelidir.

:softkick uyarı gösterilmeden bir kullanıcının odadan gönderilmesini sağlar.

:ban adı belirtilen kullanıcıyı odadan belli bir süreliğine atar.

:superban adı belirtilen kullanıcıyı odadan kalıcı olarak banlar. Aynı adı ve ip adresini kullanan kullanıcı superban yediği bir odaya tekrar giremeyecektir.

:unmute odada bulunan tüm konuşmaları 2 dakikalığına susturur.

:roomshutup odayı 2 dakikalığına herkese kapatır.

:roomunmute odada konuşmayı yasaklar.

:roomalert odada bulunan tüm kullanıcılara uyarı gönderilmesini sağlar.

:roomkick odadaki tüm kullanıcıları atar.

:close/open room misafir girişlerini açar ya da kapatır. Close komutu girişleri kapatacaktır. Open ise misafir girişlerine izin verecektir.

:startlog odada geçen tüm konuşmaları kaydeder. Kayıt sonlandırıldığında e-posta olarak konuşmaları daha önce belirtilen adrese gönderir.

:stoplog konuşmaların kaydedilmesini sonlandırır.

Evcil Hayvan Kodları


Evcil hayvan kodları, hayvan adları yazılarak kullanılmalıdır. Hayvan adlarının kodlardan önce belirtilmemesi kodların sadece konuşma baloncuğu olarak görülmesine neden olacaktır.

free hayvanın serbest kalmasını sağlar. Adı belirtilen hayvan özgürce kendi başına hareket edecektir.

sit evcil hayvanın oturmasını sağlar.

drink hayvana su içirir. En yakın su kabına giderek, hayvan su içer.

eat hayvanın yiyecek yemesini sağlar.

down hayvanı yere uzandırır.

here evcil hayvanı çağarır. Kod hayvanın bulunulan yere gelmesini sağlar.

beg hayvanı arka ayakları üzerine kaldırır.

play football hayvanın futbol oynamasını sağlar.

play dead ölü numarası yapar. Hayvan yere uzanarak ölü taklidi yapar.

stay kodu hareketsiz kalmasını sağlar. Hayvan ikinci bir komut gelene kadar hareketsizce bulunduğu yerde kalır, kıpırdamaz.

follow takip edilmesini sağlar. Hayvan nereye gidilirse gidilsin sahibinin pelinden ayrılmadan arkasından gidecektir.

stand dört bacağı üzerinde durur. Arka ayakları üzerinde duran, yatan ya da oturan hayvanı kaldırmak için kullanılan bir komuttur.

jump olduğu yerde sıçratır.

speak konuşmasını sağlar. Hayvanın konuşmaları baloncuk içinde gösterilir.

play oyuncakla oynamasını sağlar.

silent hayvanı susturur. Komut konuşma komutunu kapatmak için kullanılır. Konuşmayan bir hayvanı susturmak için kullanıldığında işe yaramayacaktır.

nest hayvanı yuvasına geri gönderir. Hayvan yuvası neredeyse oraya geri döner.

follow left soldaki oyuncunun takip ettirilmesini sağlar. Hayvan solunda kim varsa onu takip etmeye başlayacaktır.

follow right sağdaki oyuncunun takip ettirilmesini sağlar.

move forward yerdeki bir karoyu taşıttırır. Hayvan karoyu alarak, istenilen bir noktaya kadar götürecektir.

turn left vücudunu soluna yatırır. Hayvan vücudunun sol kısmı yere gelecek şekilde uzanır.

turn right hayvanı vücudunun sağına yatırır.

good evcil hayvanı egosunu güçlendirir. Hayvanın mutluluk seviyesini artırır.

sleep hayvanın uyutulmasını sağlar. Kod konuşma paneline girildiğine hayvan uyumak için yuvasına geri dönecektir.

go away hayvanı uzaklaştırır. Bulunulan yerden daha uzak bir yere gönderir.

heel evcil hayvanın takip edilmesini sağlar.