Aynı telefonda 2 ayrı Whatsapp kullanma fikri, bir arkadaşımın ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıktı. Mümkün mü değil mi diye araştırırken, Paralel Space adlı çoklu hesap oluşturucuyu keşfettim. Çok değil, hemen 5 dakika sonrasında aynı telefona 2 ayrı Whatsapp'ı kurmayı başardım! Eğer siz de aynı telefonda 2 ayrı Whatsapp kullanmak istiyorsanız, Paralel Space uygulamasını Google Play ve App Store'dan indirerek, yazı boyunca anlattıklarımı uygulayabilirsiniz. Böylelikle 2 ayrı Whatsapp'ı aynı telefonda kullanabilirsiniz.

Parallel Space

Paralel Space uygulamasını açın.

Aynı telefonda 2 ayrı Whatsapp kullanmak için, indirilen Paralel Space uygulaması açılmalıdır. Her ne kadar yazının başında belirtmiş olsam da okumadan atlayanlar için bir defa daha belirtmek istiyorum. Paralel Space uygulaması Android ve İOS platformlarında çalışmaktadır. Uygulama Google Play ve App Store'da yayımlanmaktadır. Yüklemek için bu iki platformu kullanabilirsiniz.

Parallel Space

Klonlamak için Whatsapp'ı seçin.

Paralel Space açıldığında telefona yüklü bütün uygulamaların listelendiği bir klonlama ekranı belirecektir. O ekrandan Whatsapp seçilmelidir. Seçim tamamlandığında seçilen uygulamanın yanında mavi bir tik (✓) işareti görünecektir. İşaret göründüğünde Paralel Space'e Ekleyin butonuna basılmalıdır. Butona basılır basılmaz klonlama işlemi Paralel Space uygulaması tarafından başlatılacaktır.

Parallel Space

Klonlanan Whatsapp'ı açın.

Whatsapp klonlandığında Paralel Space uygulaması, ayrı bir klon ekranına yönlendirecektir. Yönlendirilen ekrandan klonlanan Whatsapp seçilerek açılmalıdır. Orjinal Whatsapp'tan farklı olarak, klonlanan Whatsapp yalnızca Paralel Space uygulaması içinden açılmaktadır. Telefonun yüklü uygulamaları içinde görünmeyecektir. Klon Whatsapp'a her girileceğinde önce Paralel Space uygulaması açılmalıdır.

Parallel Space

Onayla ve devam et'e tıklayın.

Klonlanan Whatsapp açıldığında hizmet koşulları ve gizlilik politikasının bulunduğu bir sayfa belirecektir. Onayla ve devam et butonuna dokunularak, hizmet koşulları ve politikası kabul edilmelidir. Aksi takdir de Whatsapp açılmayacaktır. Koşullar Whatsapp tarafından istenmektedir, klon dahi olsa Whatsapp hizmet koşulları kabul edilerek, onaylanmalıdır. Klasik bir Whatsapp kullanım prosedürüdür.

Parallel Space

Ülke seçin ve ikinci bir numara girin.

Hizmet koşulları ve gizlilik politikası kabul edildiğinde ülke ve numara belirtilmesi gereken bir sayfa açılacaktır. İkinci bir numarası olanlar, ülkelerini seçerek numaralarını girmelidir. İleri butonuna tıklanıldığında Whatsapp girilen numaraya bir kod gönderecektir. O kodu açılan Whatsapp sayfasına girerek, numara doğrulanmalıdır. Hemen sonrasında klonlanan Whatsapp uygulaması aktifleştirilecektir.

Sahte Numara Alarak Whatsapp'ı Aktifleştirin


İkinci bir telefon numaranız yoksa Textnow sitesini kullanarak sahte bir Whatsapp numarası alabilirsiniz. Daha sonrasında aldığız bu numarayı klonladığınız Whatsapp uygumasına girerek, Whatsapp'ı aktifleştirebilirsiniz.

Peki ama nasıl?

Sahte bir Whatsapp numarası numara almak için öncelikle Textnow adresine girerek, ücretsiz bir üyelik hesabı oluşturmanız gerekmektedir.

Aşağıdaki bağlantıdan, üyelik hesabı oluşturabilirsiniz.

https://www.textnow.com/signup

Bağlantı açıldığında karşınıza adınızın, soyadınızın, kullanıcı adınızın, şifrenizin ve e-posta adresinizin istendiği bir üyelik formu gelecektir. Formu aşağıdaki örneğe göre doldurmalısınız.

Firstname: Adınızı yazın.

Lastname: Soyadınızı yazın.

Pick a username: Kullanıcı adınızı yazın.

Password: Şifrenizi belirleyin.

Email: Mail adresinizi yazın.

Formu doldurduktan sonra ben robot değilim kutucuğunu işaretleyerek, SING UP butonuna tıklamalısınız. Butona tıkladığınızda site tarafından başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Yönlendirilen sayfada karşınıza Get Your Free Phone Number adında bir pencere çıkacaktır.

Pencerenin biraz altında Enter Your Area Code yazan bir kutucuk olacaktır. O kutucuğa 344 yazarak, CONTINUE butonuna tıklamalısınız.

Continue butonuna tıklandığınızda Your New Phone Number penceresi açılacaktır. Pencerede Textnow sitesinin verdiği numara bulunacaktır. Numara (806) 452-1366 şeklinde rakamlardan oluşacaktır.

Go it! butonuna tıklayarak, numarayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Numaranızı Textnow'dan kopyalayarak, klon Whatsapp'a girmelisiniz. Ülke olarak Barcelona'yı seçmelisiniz. Zira Textnow'a yazdırdığım 344 rakamı, Barcelona'nın ülke kodudur. O yüzden numara doğrulama aşamasında farklı bir ülkenin seçilmesi, Whatsapp tarafından gönderilecek doğrulama kodunun Textnow'a iletilmesinin önüne geçecektir. Doğrulama kodunun engellenmemesi için, ülke olarak Barcelona'nın seçilmesi önemlidir.

Son aşamada İleri butonuna tıklanmalıdır.

Butona tıklandıktan sonra, Whatsapp doğrulama kodunu Textnow numaranıza gönderecektir. Kodun iletilmesi yoğunluğa göre 1 ila 5 dakika arasında sürebilmektedir.

Kod Textnow'un gelen kutusuna düştüğünde Whatsapp'a girerek hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Whatsapp'a girdiğiniz numaranın kabul edilmemesi durumunda Textnow'dan başka bir numara alarak, aynı işlemi tekrar edebilirsiniz. Çok sık olmasa da zaman zaman Textnow daha önce kullanılmış numaraları verebilmektedir. Yeni bir numara almak, sorununuzu çözecektir.

2 Whatsapp Açmak İçin Talkatone Numarası Alın


Textnow'dan aldığınız numaraların çalışmaması durumunda alternatif olarak Talkatone uygulamasını da ayrıca kullanabilirsiniz. Uygulamayı Google Play ve App Store'dan adıyla bularak indirebilirsiniz.

Talkatone uygulamasını indirdiğinizde ülkenizde desteklenmiyor şeklinde bir uyarı verecektir. Bu uyarının nedeni uygulamanın Türkiye'de kullanıma sunulmamasıdır. Eğer bu uyarıyı alıyorsanız, aşağıdaki bağlantılardan Hotspot Shield adlı VPN uygulamasını da indirmeniz gerekecektir.

Andorid - https://play.google.com/hotspot-shield

İOS - https://itunes.apple.com/hotspot-shield

Hotspot Shield uygulamasını indirdikten sonra, açmanız gerekmektedir. Uygulama açıldığında bir başlat tuşu çıkacaktır, o tuşa dokunarak uygulama çalıştırılmalıdır.

Uygulama çalıştığında rastgele bir VPN sunucusuna bağlanacaktır. Sunucunun Talkatone uygulamasının desteklediği ülkelerden birinde olduğundan emin olmak için, elle atanması gerekmektedir.

Sunucu konumu bölümünden, Kanada seçilmelidir.

Kanada sunucusu hem hızlı hem de ülke olarak Talkatone tarafından desteklenmektedir.

Hotspot Shield ile ilgili gerekli ayarlamalar yapıldığında Talkatone uygulaması yeniden yüklenmelidir. Uygulama açıldığında Hotspot Shield uygulaması Kanada'dan bağlanmış gibi gösterdiği için hata vermeyecektir.

Ekranın sağ altında bulunan Sing Up butonuna dokunulmalıdır. Butona dokunduğunuzda telefon numarası istenen bir sayfa açılacaktır. Numara vermek istenmemesi durumunda don't have a mobile number bağlantısına tıklanmalıdır.

Don't Have a Mobile Number bağlantısı numara girmeden, e-posta adresiyle kaydolmanızı sağlayacaktır.

E-posta adresi girildikten sonra CONTİNUE butonuna tıklanmalıdır.

CONTİNUE butonuna tıklanması e-posta adresinize 4 haneli bir doğrulama kodunun gönderilmesini sağlayacaktır. Kod e-posta adresinden alınarak Talkatone uygulamasına girilmelidir.

Kod doğrulandığında Talkatone uygulaması bir numara verecektir.

Numaranın beğenilmemesi durumunda a different one bağlantısına tıklanarak, farklı bir telefon numarası alınabilmektedir.

Numara seçildikten sonra CONTİNUE butonuna dokunulmalıdır. Hemen sonrasında alınan numara Whatsapp'ı aktifleştirmek için kullanılabilir. Whatsapp tarafından gönderilecek doğrulama kodu Talkatone uygulamasının mesajlar bölümünde görünecektir.

2 Ayrı Whatsapp Kullanmak İçin Alternatif Uygulamalar


Aynı telefonda 2 ayrı Whatsapp kullanmak için, alternatif klonlama uygulamalarından da faydalanabilirsiniz. Paralel Space uygulamasının hoşunuza gitmemesi durumunda bu başlık altında önerdiğim diğer klonlama uygulamalarını da kullanabilirsiniz.

Whatsapp klonu oluşturmak için App Cloner kullanın. App Cloner en az Paralel Space kadar başarılı bir uygulamadır. Son derece sade bir arayüze sahiptir.

Paralel Space gibi zaman zaman telefonu kasmamaktadır. Reklam gösterimi yok denecek kadar azdır, az sayıda reklam izletmektedir.

Whatsapp başta olmak üzere çoğu uygulamayı kullanmak ücretsizdir.

İndir - https://play.google.com/appcloner

2Face kullanarak 3 ayrı Whatsapp kullanın. 2Face uygulaması normal klonlama uygulamalarından farklı olarak, aynı uygulamaların 2'den fazla klonlanmasını sağlamaktadır.

Klonlanan bir uygulamanın, tekrar klonlanması da 2Face uygulamasının sağladığı bir diğer özelliktir. Ayrıca uygulamanın pil tüketimi son derece sınırlıdır.

Oldukça hafif, az yer kaplayan bir uygulamadır. Son derece hızlı çalışmaktadır.

İndir - https://play.google.com/2face

Klonları şifrelemek için Multi Accounts kullanın. Multi Accounts oluşturduğu klon uygulamaların şifrelenmesini sağlamaktadır. Her klona ayrı bir şifre atayabilmektedir.

Özellikle gizlilik konusunda endişeleri olanlar, Multi Accounts uygulamasını kullanarak oluşturdukları klonları istedikleri şekilde şifreleyebilmektedir.

İndir - https://play.google.com/multiclone

Oluşturulan klonları App Clone kullanarak gizleyin. App Clone benzer uygulamalardan biraz daha gelişmiş özellikler sağlamaktadır. Hızlı kısa yollar oluşturmanın ve oluşturulan kolanlara şifre atamanın dışında klonları gizlemek için özel alanlar sağlamaktadır.

Oluşturulan özel alana gizlenen klonlar, sadece gizlemeyi yapan kişiye gösterilecek şekilde saklanmaktadır. App Clone uygulamasını kurcalayan bir kişi şifresiz dahi olsa gizlenen dosyaları görememektedir.

İndir - https://play.google.com/app-clone

Uygulamaları Super Clone kullanarak kilitleyin. Super Clone uygulaması oluşturduğu klon uygulamalara kilit atamaktadır. Atanan kilitler, klonu oluşturan kişi tarafından dilenirse kaldırılabilmektedir.

Diğer uygulamalara oranla daha ağır, daha yavaş çalışmaktadır.

İndir - https://play.google.com/super-clone