Eski tweetleri silmek için saatlerce uğraşmak zorunda değilsiniz. Önerdiğim yöntemleri kullanarak dakikalar içinde tüm tweetleri, toplu halde silebilirsiniz. Eğer toplu tweet silme konusunda sorunlar yaşıyorsanız, adım adım toplu mesaj silme yöntemlerini anlattığım bu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Tweetdelete.net adresine girin.

Twitter'dan toplu mesaj silmenin en kolay TweetDelete adresini kullanmaktır. Bilgisayardan, tabletten ya da telefondan girmeniz hiç fark etmiyor, TweetDelete adresine girerek tüm eski tweetlerinizi silebiliyorsunuz. Fakat öncesinde bazı izinlerin TweetDelete adresine verilmesi gerekiyor. Zira Twitter, TweetDelete'in mesajlarınıza ulaşabilmesi için izin vermenizi istiyor. Tabii onunda öncesinde kullanım şartlarını kabul etmeniz gerekiyor.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Kullanım şartlarını kabul edin.

TweetDelete her hizmet sağlayıcı gibi hizmetlerini kullandırırken, kendi kullanım şartlarının kabul edilmesini ön koşuyor. O yüzden "I have read and agree to the TweetDelete terms" kutucuğuna, TweetDelete hizmetini kullanmak için tik bırakmanız gerekiyor. İstemediğiniz mesajlarınızın silinmesi ya da fotoğraflarınızın kaldırılması durumunda TweetDelete, bir bakıma sorumluluğun size ait olduğunu kabul ettiğinizi onaylatıyor.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Sing in with Twitter butonuna tıklayın.

Kullanım koşularını kabul ettikten sonra, hemen üzerinde yer alan Sing in with Twitter butonuna tıklamanız gerekiyor. Sing in with Twitter butonu, TweetDelete adresinin Twitter'dan gerekli izinleri alabilmesi için bir sayfaya yönlendirecektir. Yönlendirilen sayfa Twitter'ın api.twitter.com adresidir. Sayfaya gireceğiniz şifre ve e-posta gibi önemli giriş bilgileri, TweetDelete adresiyle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Uygulamaya izin verin.

Sing in with Twitter butonunun yönlendirdiği sayfadan, Twitter bilgilerinizi girerek uygulamaya izin vermelisiniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek, uygulamaya izin ver butonuna tıklamalısınız. Bu uygulama şunları yapabilecek ve şunları yapamayacak başlıkları altından, verdiğiniz izinin TweetDelete uygulamasına hangi ayrıcalıkları tanıdığını görebilirsiniz. İzin bilgileri izin verme butonunun hemen altında yer almaktadır.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Silmek istediğiniz zaman dilimini seçin.

Automatically delete my tweets that are more than yazısının karşısından silmek istediğiniz zaman dilimini seçebilirsiniz. Seçtiğiniz zaman dilimi, silinecek tweet sayısını da belirleyecektir. Bir hafta öncesine ait bir zaman dilimini seçmeniz halinde, yalnızca bir hafta önceki tweetler silinecektir. Zaman dilimleri aşağıdaki gibidir.
  • One Week: Bir Hafta
  • Two Week: İki Hafta
  • One Month: Bir Ay
  • Two Month: İki Ay
  • Three Months: Üç Ay
  • Six Months: Altı Ay
  • One Year: Bir Yıl
Zaman dilimini belirlendikten sonra, "delete all my existing tweets before activating this schedule" kutucuğu işaretlenmelidir. İsteğe göre diğer kutucuklardaki tikler kaldırılabilir.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Tweet silme işlemini onaylayın.

Zaman dilimini belirlemin ve "delete all my existing tweets before activating this schedule" kutucuğunu işaretlemenin ardından, Activate TweetDelete butonuna tıklamalısınız. Activate TweetDelete butonu yaptığınız işlemi onayladığınız anlamına gelecektir. Zaten butonun Türkçe karşılığı TweetDelete'yi etkinleştir demektir. Butona tıkladığınızda TweetDelete uygulaması etkinleştirilecektir.

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Tweetlerin silinmesini kabul edin.

Activate TweetDelete butonuna tıkladığınızda TweetDelete uygulaması tweetlerin silinmesini onaylayıp onaylamadığınızı bir kutucuk içinde tekrar soracaktır. Yanlış tweetlerin silinmesinin önüne geçilebilmesi için, TweetDelete tarafından sunulan koruyucu bir önlemidir. Seçtiğiniz zaman diliminden eminseniz, tweetlerin silinmesi için "Tamam" butonuna tıklamalısınız. Butona tıkladığınızda tüm tweetleriniz silinecektir.

Favorileri, Özel Mesajları ve Tweetleri Topluca Silme


Favorileri, özel mesajları ve tweetleri topluca silmek için Twitter Archive Eraser programını da kullanabilirsiniz. Twitter Archive Eraser programı, TweetDelete uygulamasından farklı olarak favorileri ve özel mesajları da topluca silebilmektedir.

Programı aşağıdaki adresten indirebilirsiniz.

İndir - http://github.io/twitter-eraser

Twitter Archive Eraser programı indirildikten sonra, açıldığında Twitter logolu bir Sing In butonu çıkacaktır. O butona tıklamadan evvel, "I accept to share the above information with Twitter Archive Eraser" kutucuğuna tik bırakmanız gerekmektedir.

Kutucuğa tik bıraktıktan sonra, "Sing In" butonuna tıklayabilirsiniz. Butona tıkladığınızda Twitter bilgilerinizi girmeniz gereken başka bir sayfa açılacaktır.

Twitter kullanıcı adını ve giriş şifresini girerek, Authorize app butonuna tıklamalısınız.

Authorize app butonuna tıkladığınızda Twitter size bir kod verecektir. O kodu kopyalayarak, Twitter Archive Eraser programının eş zamanlı açtığı Enter the PIN number here kutucuğuna girmelisiniz ve "OK" butonuna tıklayarak, kodu onaylamalısınız.

Kodu onayladığınızda Twitter Archive Eraser programı Twitter adresinize bağlanmış olacaktır. Bağlantı sağlandığında çıkan "Next" butonuna tıklamalısınız.

Next butonuna tıkladığınızda Twitter Archive Eraser programı size bir Twitter bağlantısı verecektir. Bağlantıya tıklayarak, girmelisiniz. Açılan sayfanın en altında Twitter Arşivin yazan bir bölüm olacaktır. O bölümün karşısında yer alan, Arşivini İste botununa tıklamalısınız.

Butona tıkladığınızda Twitter, tüm tweetlerinizin bir arşivi e-posta olarak gönderecektir.

Twitter arşiv bağlantısını e-posta olarak gönderdiğinde bağlantıya tıklayarak, Twitter'ın gönderdiği arşivi indirmelisiniz. Arşivi indirdikten sonra, Twitter Archive Eraser programını açarak Load/add Twitter archive files butonuna tıklamalısınız. Açılan pencereden, indirdiğiniz Twitter arşivinizi seçmelisiniz.

Arşivinizi seçtiğinizde Twitter Archive Eraser, ay ay tüm tweetleri listeleyecektir.

Select All kutucuğunun yanında yer alan kutucuğa tıkladığınızda Twitter Archive Eraser programı tüm tweetleri seçecektir. Tüm twitteleri silmek istemiyorsanız, listelenen tweetleri ay ya da yıl olarak seçerek geçebilirsiniz.

Silinecek tweetleri belirledikten sonra Next butonuna tıklamalısınız.

Son adımda Erase selected tweets butonuna tıklamalısınız. Butona tıkladığınızda Twitter Archive Eraser programı tüm tweetleri silmeye başlayacaktır. Silme işlemini tamamladığında işlemi onaylayıp onaylamadığınızı soran bir kutucuk çıkaracaktır.

Kutucuğa OK dediğinizde seçtiğiniz tüm tweetler, favorileri ve özel mesajlar kalıcı olarak silinecektir.

Toplu Retweet Silme Sitesini Kullanın


Tweetleri, özel mesajları ve favorileri topluca silmenin dışında retweetleri de aynı anda silmek istiyorsanız toplu retweet silme sitesi Tweetdeleter sitesini de kullanabilirsiniz.

Tweetdeleter'e aşağıdaki bağlantıdan girebilirsiniz.

https://www.tweetdeleter.com

Retweetleri topluca silmek için Tweetdeleter adresine girerek Sing in with Twitter yazan butona tıklamalısınız. Butona tıkladığınızda karşınıza Twitter giriş bilgilerini girmeniz gereken bir sayfa açılacaktır.

O sayfaya bilgilerinizi girerek, giriş yapmalısınız.

Ardından Uygulamaya İzin Ver butonuna tıklayarak, Tweetdeleter'e hesabınıza erişim izni vermelisiniz. Erişimi onaylamamanız, Tweetdeleter sitesinin retweetlerinize ulaşamamasına neden olacaktır.

Erişim iznini verdikten sonra, Tweetdeleter sayfasına geri dönmelisiniz. Geri döndüğünüzde Tweetdeleter, Twitter hesabınıza bağlanmış olacaktır. Hala bağlanmadıysa sayfayı yenileyerek, Tweetdeleter'in hesabınıza yeniden bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sayfa yüklendiğinde tüm retweetleri listelenecektir. Tek tek seçerek ya da ekranın hemen yanında yer alan, tarih bölümünden ayarlayarak tüm retweetleri silebilirsiniz.

Tek tek silmeyle uğraşmak istemiyorsanız, ekranın üzerinde yer alan Select All Tweets kutucuğunu işaretleyerek tüm retweetlerin seçilmesini sağlayabilirsiniz.

Silinecek retweetleri belirlediğinizde ekranın sağ üst köşesinde bulunan Delete Tweets butonuna tıklamalısınız. Butona tıkladığınızda Tweetdeleter retweetlerin silinmesini onaylayıp onaylamadığınızı soracaktır. Yeniden Delete butonuna tıkladığınızda tüm retweetleriniz silinecektir.

Retweetlerin silinip silinmediğini Twitter profilinize girerek kontrol edebilirsiniz.

Tweetdeleter doğru ayarlanmadığı takdir de tüm özel mesaj, tweet ve favorilerinizi silebilmektedir. O yüzden başlangıç aşamasında silmek istediğiniz katagoriyi seçmeniz önemlidir. Aksi halde Tweetdeleter uygulaması ne var ne yoksa silecektir.

İşiniz bittiğinde Twitter'dan ayarlar ve gizlilik, uygulamalar yolunu izleyerek Tweetdeleter uygulamasının hesabınıza olan erişimini kaldırabilirsiniz.

Tüm Tweetleri Silmek İçin Alternatif Yöntemler


Tüm tweetleri silmek için, alternatif birkaç yöntem daha tanıtmak istiyorum. Diğer önerdiğim tweet silme yöntemlerinin çalışmaması durumunda yazının bu bölümünde tavsiye ettiğim tweet silme önerilerini de kullanabilirsiniz.

Toplu tweet silme kodu kullanın.

Toplu tweet silme kodu kullanmak, en basit tweet kaldırma yöntemlerinden biridir. Herhangi bir uygulama ya da site kullanmayı gerektirmez. Sadece silme kodu lazımdır.

Github ve benzeri sitelerden kodlar bulunabilir.

https://github.com/113241

Yukarıdaki Github adresindeki kod, toplu tweetler kaldırmak için kullanılabilir. Kodu kopyaladıktan sonra Twitter profilinize girmeniz, ardından F12 tuşuna basmanız ve açılan denetçinin konsol kısmına kodu yapıştırarak enter tuşunu dokunmanız kodu çalıştırmanız için yeterlidir.

Favorileri Unfav kullanarak silin.

Unfav tüm tweetleri silmenin dışında bütün favorileri de silebilen, bir yan uygulama sitesidir.

Aşağıdaki bağlantıdan Unfav sitesine ulaşabilirsiniz.

http://unfav.me

Gerekli izinleri verdikten sonra, Unfav üzerinden silmek istediğiniz ne kadar favoriniz varsa tek tek ya da topluca silebilirsiniz.

Silme aşamasında favorilerin seçilmemesi diğer tweet ve özel mesajlarında favorilerle beraber silinmesine neden olabilir. O yüzden silme işlemine geçmeden, nelerin silinmesi gerektiğini belirlemelisiniz.

DM'leri silmek için Gocardigan'ı kullanın.

Tüm dmleri silmek için, DM silme sitesi Gocardigan'ı kullanabilirsiniz.

https://www.gocardigan.com

Gocardigan, özel mesajları silmenin dışında tüm tweetleri de silebilmektedir. Get started butonuna tıklayarak, Gocardigan sitesine istediği izleri verebilirsiniz. Sonrasında Gocardigan dmleri silmek için harekete geçecektir.

Tüm retweetleri tweeteraser'le kaldırın.

Tweeteraser topluca retweet kaldırabileceğiniz, benzer bir online tweet kaldırma sitesidir.

https://www.tweeteraser.com

Sunduğu bazı hizmetler ücretlidir. Fakat ilk kullanımda tüm özelliklerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Ücretsiz kullanım süresi dolduktan sonra bile gün aşırı retweet ve normal tweet kaldırabilirsiniz. Retweet ve normal tweet kaldırmak ücretsizdir.

Ödeme yapmadan günlük 500 retweet ve normal tweet kaldırabilirsiniz.