Yeni bir mail adresi alırken saatlerce uğraşmak zorunda değilsiniz! Gmail, Hotmail yahut Yandex gibi popüler, e-posta hizmet sağlayıcılarından faydalanarak 1 dakikadan kısa sürede kişisel mail adresinizi oluşturabilirsiniz. Eğer yeni bir e-posta alma düşüncesindeyseniz ya da ilk defa mail adresi açacaksanız, popüler mail servislerinden nasıl e-posta alınacağını anlattığım "1 Dakikada Mail Adresi Alma | E-posta Al!" başlıklı bu yazımdan gereken bilgileri edinerek kendi mail adresinizi açabilirsiniz.

Google üzerinden Gmail hesabı açarak, 1 dakikadan daha kısa sürede yeni bir mail adresi alabilirsiniz.

Gmail uzantılı mail alın.

Gmail 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan, popüler mail servislerinin başını çekmektedir. Diğer servislere oranla Gmail'den adres açmak biraz daha meşakkatlidir.

Adres açmak için Gmail adresine girilmelidir.

https://www.google.com/gmail

Giriş sayfasının altında bulunan Daha Fazla Seçenek bağlantısına tıklanarak, açılan menüden Hesap Oluşturun seçeneği seçilmelidir.

Çıkan üyelik formu doldurulduktan sonra, Gmail adresi oluşturulacaktır.

Yeni bir Hotmail hesabı açmak için fotoğrafta gösterdiğim adımları uygulamalısınız.

Hotmail uzantılı mail alın.

Hotmail en az Gmail kadar popüler bir başka mail servisidir. Yıl olarak Gmail'den daha eskidir, Microsoft'a ait bir hizmet sağlayıcıdır.

Adres açmak için Outlook adresine girilmelidir.

https://outlook.live.com

Kaydolun yahut Hesap Oluşturun bağlantısına tıklanılmalıdır. Tercihe göre @outlook.com ve @hotmail.com uzantılarından biri seçilmelidir.

Üyelik formu eksiksiz doldurulduğunda hesabınız saniyesinde aktifleştirilecektir.

Yandex mail açmak için gösterdiğim bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yandex uzantılı mail alın.

Yandex.Mail son zamanlarda popülerlik kazanan bir servistir. En az Gmail ve Hotmail kadar kalitelidir.

Hesap oluşturmak için Yandex Mail adresine girilmelidir.

https://mail.yandex.com.tr

Kayıt yahut Hesap Oluştur bağlantısına tıklanmalıdır.

Açılan sayfadaki form doldurularak, istenilen bilgiler onaylanmalıdır. Ardından @yandex.com uzantılı mail adresi 1 dakikadan kısa bir sürede kullanımınıza sunulacaktır.

Mynet'ten mail adresi almak sandığınızdan daha kolaydır, e-posta alma işlemi oldukça kısa sürmektedir.

Mynet uzantılı mail alın.

Mynet daha çok ülkemizde popüler olan bir servistir. Yerel bir mail sağlayıcıdır.

Adres almak için Eposta Mynet bağlantısına girilmelidir.

http://eposta.mynet.com

Giriş ekranının hemen altında bulunan Üye Ol yahut Hesabımı Oluştur bağlantılarından birine tıklanmalıdır. Açılan sayfadaki form doldurularak onaylanmalıdır.

Kayıt tamamlandığında @mynet.com uzantılı mail adresiniz akabinde oluşturulacaktır.

Yahoo'dan mail hesabı açmak için yazıda anlattığım adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Yahoo uzantılı mail alın.

Yahoo eskiden popüler olan, fakat günümüzde eski popülerliğini yitiren bir servistir. Güvenilir ve kaliteli olması bakımından diğer mail servislerine iyi bir alternatiftir.

Hesap oluşturmak için Mail Yahoo adresine girilmelidir.

https://tr.mail.yahoo.com

Giriş sayfasının altındaki Kaydol bağlantısına tıklanmalıdır.

Yönlendirilen sayfadaki form doldurulduktan sonra @yahoo.com uzantısına sahip e-posta adresi saniyeler içinde oluşturulacaktır.

Tek Kullanımlık Mail Adresi Alma


Mail adresi almak için tek kullanımlık, geçici e-posta adresi sağlayan web hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Tek kullanımlık mail adresleri sınırsız sayıda mail adresi oluşturmanızı sağlayacaktır. Adresler kullanıldıktan sonra, sayfanın kapatılmasıyla beraber kendiliğinden silinecektir.

Tempail geçici mail sağlayan en popüler servislerden biridir.

https://tempail.com

Hesap oluşturmak için yukarıdaki bağlantıdan Tempail adresine girmeniz yeterlidir. Tempail adresine girer girmez, mail adresiniz otomatik oluşturulacaktır.

Tempail'in oluşturduğu adresler genelde anlamsız ve rastgeledir. Kullanım süresi yoktur, Tempail internet sayfasını açık tutuğunuz müddetçe girdiğinizde anda verilen geçici mail adresini kullanabilirsiniz.

Mail adresini değiştirmek için, kenardaki panelden Sil seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Seçeneğe tıklar tıklamaz Tempail, otomatik oluşturduğu başka bir e-posta adresini kullanımınıza sunacaktır.

Eğer e-posta adınızı kendiniz belirlemek istiyorsanız, Mailinator servisini kullanabilirsiniz.

Mailinator, Tempail'den farklı olarak kendi adınızı belirlemenize izin vermektedir.

https://www.mailinator.com

Yukarıdaki bağlantıdan Mailinator sitesine girebilirsiniz.

Mailinator'un ana sayfasında Check an Any Inbox! yazan kutucuğa bir ad yazmanız, @mailinator.com uzantılı adres almanız için yeterlidir.

Sayfada kaldığınız süre boyunca seçtiğiniz mail adresini kullanabilirsiniz. Fakat gelen mailleri çıkarken silmeyi ihmal etmemelisiniz.

Zira Mailinator, daha sonrasında aynı adı yazacak kullanıcılara gelen mailleri göstermektedir.

Ayrıyetten değişik, farklı domain uzantılarına sahip mail adresleri almak isterseniz Temp-Mail servisini de kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıdan, Temp-mail sitesine girebilirsiniz.

https://temp-mail.org

Temp-mail.org genel olarak Tempail ve Mailinator'la aynı hizmeti sağlamaktadır.

Fakat farklı olarak, bünyesinde @cryp.email, @mail4-us.org ve @kumail8.info gibi 12 değişik e-posta uzantısı bulundurmaktadır.

İstediğiniz uzantı ve adı kullanmak için, Temp-Mail'den ücretsiz üyelik açmanız gerekmektedir.

Sil seçeneğine tıklamanız, mail uzantısını değiştirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca Chrome, Firefox ve Opera için eklenti desteği sağlamaktadır.

Sayfanın hemen altından, tarayıcı logolarına tıklayarak Temp-Mail eklentisini de tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Okunduktan Sonra Silinen Mail Adresi Alma


Gönderdiğiniz mailler okunduktan sonra silinsin istiyorsanız, okunduktan hemen sonra silinen mail adresi de alabilirsiniz. Özellikle hassas bilgiler içeren bir e-posta gönderirken servisi kullanmanız faydalı olacaktır. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde mailleriniz gönderdiğiniz kişiler dışında okunamadan silinecektir.

Servisi aşağıdaki ProtonMail bağlantısından kullanabilirsiniz.

https://protonmail.com

Kullanmadan önce üye olmanız istenecektir.

ProtonMail'in /singup sayfasına girerek, Select Free Plan butonuna tıklamalısınız. Diğer seçeneklerden üyelik oluşturmaya çalışmanız durumunda ProtonMail sunduğu hizmet karşılığında para talep edecektir.

Free plan seçeneği, ProtonMail'i ücretsiz kullanmanızı sağlayacaktır.

Seçenek sizlere 150 mesaj ve 500 MB depolama alanı verecektir. ProtonMail, Android ve İOS'da da kullanılabilmektedir. Google Play ve iTunes üzerinden uygulamasını indirmeniz mümkündür.

ProtonMail'den üyelik açmanızın ardından, mail göndermeye başlayabilirsiniz. Fakat mail göndermeden önce bazı ayarlamalar yapmanız gerekmektedir. Aksi takdir de gönderdiğiniz mailler, silinmeden kalacaktır.

Eğer ProtonMail'i uygulamadan kullanıyorsanız, e-posta göndermeden önce saat simgesine tıklayarak gönderim süresini ayarlamalısınız.

Süre belirlerken, silinmesini istediğiniz zaman dilimini göz önünde bulundurmanız önemli olacaktır. Çünkü mailinizin okunmadan da silinme ihtimali vardır.

Tüm bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak, minimum 1 saat ve 28 gün arasında bir süre belirlemelisiniz. Daha sonrasında mailinizi gönderebilirsiniz.

ProtonMail dışında Gmail, Hotmail ve Yandex gibi farklı e-posta sağlayıcılarına mail gönderirken mevcut ayarlara ekleme yapmanız gerekecektir.

Saat simgesinin yanında yer alan, kilit simgesine tıklayarak göndereceğiniz e-postaya şifre atamak zorundasınız.

Şifre atamadığınızda ProtonMail, e-posta gönderimi yapmayacaktır. Şifreyi atadıktan sonra, belirlediğiniz adrese e-postanız gönderilecektir.

ProtonMail'in kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Okunduktan Sonra Silinen ProtonMail Gönderin başlıklı yazıma da göz atabilirsiniz. Bütün detaylarıyla ProtonMail'in nasıl kullanıldığını anlatmıştım.

E-posta Almanız Gereken Gizli Mail Servisleri


Popüler, tek kullanımlık ve okunduktan sonra silinen mail adreslerinden sonra, farklı olarak önerebileceğim alternatif birkaç tane daha mail sağlayıcısı bulunuyor. Önerdiğim diğer mail servislerini beğenmemeniz durumunda gözü kapalı, e-posta al diyebileceğim bu servisleri de kullanabilirsiniz.

AIM Mail'i kullanın. AIM Mail, Google'ın eski rakiplerinden AOL tarafından sağlanan bir hizmettir. Türkçe dil desteği sunmasa da kullanımı son derece kolaydır.

Hesap açmak için mail.aol.com adresine girilerek, "Get a Free Username" bağlantısına tıklanmalıdır.

Yönlendirilen sayfadaki form, eksiksiz olarak doldurulmalı ve "Sing Up" butonuna tıklanmalıdır. Ardından @aol.com uzantılı bir e-posta adresi oluşturulacaktır.

Mail.com adresini kullanın. Mail.com, 1995 yılından beri e-posta hizmeti sağlayan bir servistir. AIM Mail gibi mail.com'un da Türkçe dil desteği yoktur.

Adres oluşturmak için mail.com bağlantısına girilmelidir.

Sayfanın üzerinde yer alan "Sing Up" butonuna tıklanarak @mail.com, @usa.com ve @dr.com gibi 50'ye yakın domain uzantısından herhangi biri seçilerek alınabilmektedir.

Üyelik formu doldurulduğunda, formu göndermek için "I Accept. Create My Account" butonuna tıklanmalıdır. İşleminiz onaylandıktan sonra, seçtiğiniz uzantıya ait e-posta adresi kullanımınıza sunulacaktır.

GMX Mail'i kullanın. GMX Mail 13 milyon aktif kullanıcısı bulunan, bir başka mail sağlayıcısıdır. Görünüm olarak mail-com'u andırmaktadır, fakat hizmet olarak farklılıklar bulundurmaktadırlar.

GMX Mail @gmx.com ve @gmx.us olmak üzere, sadece iki farklı uzantı sunmaktadır. Ayrıca 50 MB'a kadar dosya ekleme desteği, sınırsız e-posta depolama alanı, birden fazla posta hesabını tek yerde toplama aracı, mobil erişim kabiliyeti ve Internet Explorer optimizasyonu bulundurmaktadır.

Saydığım tüm bu özelliklere ve daha fazlasına "Tools" sayfası altından ulaşılabilmektedir. Sağladığı tüm hizmeler GMX Mail tarafından kullanıcılarına ücretsiz sağlanmaktadır.

Hizmetlere ulaşmak için "Free Email" sayfasına girmek yeterlidir.