Instagram hesabına ait bir mail adresini bulmak zorunda kalmamın üzerinden 3 hafta geçti. Hesabın e-posta adresini öğrenmem biraz zamanımı aldı, ama en nihayetinde buldum. Eğer siz de başkalarının ya da unuttuğunuz kendi Instagram mail adresinizin, nasıl bulunacağını öğrenmek istiyorsanız önerdiğim yöntemleri uygulayarak mail adreslerini öğrenebilirsiniz.

Instagram mail adresini bulma ve e-posta öğrenme için en kesin yol budur.

Site etiketini kullanın.

Başka hesaplara ait Instagram mail adreslerini bulmanın en kolay yolu, hiç şüphesiz Google arama motorunu kullanmaktır. Doğru soruları sorduğunuz takdir de Google ön belleğine aldığı tüm e-posta adreslerini listeleyecektir. "Site:" etiketini kullanmanız Google'ın sadece instagram.com'a ait verileri listelemesini sağlayacaktır. Diğer arama sonuçlarını dışlayarak, sadece Instagram bağlantılarını listeleyecektir.

İntitle etiketi, herkese açık Instagram e-posta adreslerini listeleyecektir.

İntitle etiketini sorguya dahil edin.

İntitle etiketini site etiketinin devamına yazdığınızda başlıkların Google tarafından listelendirilmesi sağlanacaktır. Yani "site: instagram.com intitle: @yahoo.com" şeklinde bir arama yaptığınızda Google, Yahoo adresine ait tüm Instagram başlıklarını önünüze serecektir. Belirtilen adres ve etiketlerin birleşik yazılması sorguları etkilemektedir. Ben dikkat çekmesi bakımından ayırarak yazdım, sizler sorgulatırken birleşik yazmalısınız.

Benzer şekilde inurl sorgusu da Instagram ile ilişkişi bütün mail adreslerini gösterecektir.

Bağlantı adreslerindeki mailleri bulun.

Bağlantı adreslerindeki mailleri bulmak için, intitle etiketi yerine inurl yazmanız gerekmektedir. İnurl etiketi, url adreslerinde bulunan bütün e-posta bağlantılarını listeleyecektir. Etiketi intitle gibi site etiketinden hemen sonra eklemeniz gerekmektedir. Noktalama işaretinin ardından, boşluk bırakılmadan yazılmalıdır. Yoksa özel arama etiketi, Google arama motoru tarafından anlaşılmayacaktır.

Paylaşımlarda geçen mail adreslerini bulmak için intext sorgusu tercih edilmelidir.

Paylaşımlarda geçen e-postaları bulun.

Profil, video ve fotoğraf atlarında paylaşılan e-posta adreslerini intext etiketini kullanarak bulabilirsiniz. İntext sorgusu daha çok text yani yazılı olarak geçen metaryalleri bulmak amacıyla kullanılmaktadır. Diğer etiketler gibi site etiketinden sonra kullanılmalıdır. Yoksa Instagram dışındaki diğer siteleri de sorguya dahil ederek, arama sonuçlarına ekleyecektir. Sonuçları izole etmek için, intext'ten önce site etiketi de muhakkak kullanılmalıdır.

Site etiketi kullanılarak yapılan sorgular daha çok Instagram adresi listeleyecektir.

Daha çok mail adresi bulun.

Arama sonuçlarına daha fazla mail adresi yansıtmak için sorgulara birden fazla e-posta servisinin adresini yazabilirsiniz. İntext, intitle yahut benzeri etiketlerin karşılarına, @hotmail | @gmail | @outlook adreslerini "|" işaretini kullanarak yazdığınızda Google'a birden fazla e-posta adresini listeletebilirsiniz. Ayırma işaretini kullanmamanız durumunda Google neyi sorguladığınızı tam olarak anlayamayacaktır.

Kullanıcı Adından Instagram Mail Adresini Bulma


Rastgele Instagram hesaplarının mail adreslerini öğrenmenin dışında, kullanıcı adından kayıtlı mail adreslerini bulmayı da deneyebilirsiniz. Her ne kadar kullanıcı adından kayıtlı mail adreslerini bulmak, rastgele mail adreslerini öğrenmekten daha zor olsa da imkansız değildir.

Birçok kişinin e-posta adresini sadece kullanıcı adından dahi bulma ihtimaliniz bulunmaktadır. Hatta ve hatta unuttuğunuz Instagram mail adresleri içinde aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Kayıtlı bir Instagram mail adresini öğrenmek için ilk olarak, Instagram giriş sayfasına gidilerek "Şifremi mi unuttun?" bağlantısına tıklanmalıdır.

Şifre yenileme sayfası açıldığında "E-posta veya Kullanıcı Adı" yazan kutucuğa mail adresinin bulunması amaçlanan Instagram kullanıcısının adı yazılmalıdır. Hemen akibinde "Şifre Yenile" butonuna tıklanmalıdır. Bu işlemin ardından, Instagram şifresi yenilenen kullanıcının e-posta adresi hakkında bazı ipuçları verecektir.

E-posta adresinin baş ve son harfini, aynı zamanda e-posta servisinin uzantısını gösterecektir.

Gereken bilgiler Instagram'dan edinildikten sonra, hunter.io adresine gidilerek Email Finder eklentisi indirilerek yüklenmelidir. Firefox ve Chrome için ayrı eklentileri bulunmaktadır.

Her ne kadar ücretli bir araç olsa da ilk kullanımda 150 bedava aramaya izin vermektedir.

Eklentinin edinilmesinden sonraki kısma geçiyorum. Hunter eklentisi kullanılarak, nasıl Instagram e-posta adresi bulabileceğinizi anlatacağım.

Eklenti edinildiğinde tarayıcının kenarında bir kurt logosu belirecektir. O kurt logosuna tıkladığında Hunter eklentisi otomatik olarak açılacaktır.

Eklenti açıldığında "Find someone..." yazan kutucuğa, Instagram'dan kopyalanan mail adresi yapıştırılmalıdır. Mailin şifreli hali ayrıca şifresiz hali, yani baş ve son harfleri duracak şekilde ayrıca sorgulatılmalıdır.

Sorgulama işleminin ardından Email Finder, 200 milyonluk e-posta veri tabanından en uygun sonuçları listeleyecektir. Listelenen sonuçları kopyalayarak, Instagram'dan doğrulatabilirsiniz.

Instagram giriş sayfasını ya da Facebook giriş sayfasını kullanarak, çok rahat bir şekilde e-postaların kimlere ait olduklarını öğrenebilirsiniz. E-posta adreslerini girerek, şifreleri sallamanız Instagram ve Facebook'un size gerçek hesapların sahiplerini göstermeleri için yetecektir.

Bu şekilde biraz uğraşarak kayıtlı Instagram mail adresini öğrenebilirsiniz.

Telefon ve PC'den Instagram E-posta Adresini Öğrenme


Instagram'a kayıtlı mail adreslerini bulmak için telefon ve bilgisayara kaydedilen e-posta adreslerini de ayrıca kullanabilirsiniz. Unuttuğunuz kendi Instagram e-postanızı yahut telefonuna ya da bilgisayarına ulaşabildiğiniz kişilerin Instagram maillerini birazdan anlatacağım yöntemleri kullanarak öğrenebilirsiniz.

Telefona kayıtlı e-posta adreslerini öğrenmek için Email Password Recovery uygulaması gerekmektedir. Uygulamayı Google Play ve Apple Store üzerinden indirebilirsiniz. Adıyla aratarak uygulamayı çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, başlatmanız gerekmektedir. Birçok benzer uygulama gibi kendiliğinden başlatılmayacaktır. Uygulamayı başlattığınızda karşınıza e-posta servislerinin yazdığı bir liste çıkacaktır.

O liste bulunması istenen e-posta uzantılarından oluşmaktadır.

Eğer aratmak istediğiniz uzantıda bir e-posta listede bulunmamaktaysa ayarlar bölümünden, aratılmasını istediğiniz yeni e-posta uzantılarını uygulamaya ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında listede belirlediğiniz e-postaların üzerine tıklamanız, kayıtlı e-postaların telefonda gösterilmesini sağlayacaktır.

Bilgisayar kayıtlı e-postaları bulmak içinde Mail PassView programı gerekmektedir.

Programı nirsoft.net adresinden indirebilirsiniz. Programlar listesinin hemen üst sırasında yer almaktadır.

Mail PassView programını indirmenizin ardından, küçük bir kurulum aşaması gerekecektir. O aşamayı da geçtiğinizde programı bilgisayara kayıtlı e-postaları bulmak için kullanabilirsiniz.

Kullanımı son derece kolaydır.

Kurulum işleminin ardından, programı açtığınızda otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır.

Program daha önce bilgisayara kaydedilen tüm e-posta adreslerini, şifleri ve kullanıldığı internet siteleriyle beraber gösterecektir. Kısaca Mail PassView programı, yalnızca Instagram e-posta adresini değil bilgisayara girilen ne kadar şifre, e-posta ve onlarla ilişkili internet sitesi varsa hepsini bir liste halinde sıralayacaktır.

O yüzden programın amacı dışında kötü bir niyetle kullanılmasını kesinlikle önermiyorum. Mail PassView programı unutulan Instagram mail adreslerini bulmanın haricinde amacından farklı olarak kullanılmamalıdır!

Instagram Mail Adresini Bulmanın Farklı Yolları


Yazı boyunca birçok Instagram mail bulma yolu gösterdim. Fakat farklı olarak anlatmak istediğim birkaç Instagram mail bulma yöntemi daha var. Yukarıda önerdiğim diğer Instagram e-posta öğrenme yöntemlerinin işe yaramaması durumunda bu bölümde bahsettiğim, farklı tavsiyeleri de değerlendirebilirsiniz.

Mail adresini farklı sosyal ağlardan bulun. Çoğu zaman Instagram kullanan kişilerin, farklı sosyal ağlarda da hesapları bulunmaktadır. Çoğu kişi sosyal mecraları kullanırken, aynı isimleri tercih etmektedir.

Bu hesapları intext etiketini kullanarak çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Etiketin karşısına /kullanıcı şeklinde yazarsanız, Google benzeşen hesapları sizler için listeleyecektir.

Çok düşük bir ihtimal de olsa farklı sosyal ağları kullanarak, Instagram'da da kullanılan mail adreslerini bulabilirsiniz. Tabii eğer mail adreslerini diğer kullandıkları sosyal ağlarda da gizlemedilerse!

Kullanıcı adından mail bulan uygulamaları kullanın. Kullanıcı adından e-posta aramakla uğraşmak istemiyorsanız, kullanıcı adından mail bulan uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Uygulamalara Google Play ve Apple Store üzerinden, mail finder yazarak ulaşabilirsiniz. Uygulamaları indirmeden önce yorumları ve kullanıcı puanlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Zira bazı uygulamalar, yanıltıcı olabilmektedir.

Pipl kullanarak e-posta bulun. Mailini bulmak istediğiniz kişinin ismini, kullanıcı adını ve yaşadığı şehri kullanarak da Piple üzerinden bulabilirsiniz.

Pipl.com adresine girerek, kolay yoldan isim, kullanıcı adı ve lokasyon filtrelemesini ayarlayarak Instagram maillerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda aradığınız kişinin telefon numarası, ev adresi ve diğer sosyal hesaplarını da şanslısanız bulabilirsiniz.

Sadece Piple kullanırken Türkçe karakterlerden kaçınmalısınız.

Türkçe karakterleri tanımadığı için, isim ve adres dışındaki aramalarda farklı sonuçlar listeleyebilmektedir. Özellikle lokolasyon filtrelemesi yaparken, kullanılan karakterlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yanlış bir karakter kullanılması durumunda Piple bambaşka kişilerin, alakasız sonuçlarını listeleyecektir.