Günaşırı Uber kullanan biri olduğum için promosyon ya da indirim kodu bulduğumda bayramlarda harçlık verilen çocuklar kadar şen oluyorum. Fakat gelgelelim Uber kodlarını bulmasına; hiçte kolay değil! Yine de promosyon ve indirim kodu bulmak için bazı yolları deniyorum. Açıkçası çok sık olmasa da en az 4-5 günde bir değişik Uber kodları bulabiliyorum. Eğer siz de benim gibi Uber yolculuklarını daha ucuza mal etme arayışındaysanız, Uber için önerdiğim promosyon ve indirim kodu bulma sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Groupon - Uber İçin Promosyon ve İndirim Kodu Bulmak | Uber Kodları!

Groupon (groupon.com/uber)

Groupon, Uber promosyon ve indirim kodları başta olmak üzere farklı birçok firmanın da indirim kuponlarını bulabileceğiniz bir fırsat sitesidir. Promosyon ve indirimler genelde günlük olarak güncellenmektedir ve yeni bir indirim yahut kupon eklendiğinde kayıt olduğunuz e-posta adresine bildirim yapılmaktadır. Şirket aynı zamanda Türkiye'de Groupon ŞehirFırsatı adıyla da bilinmektedir.

Cuponation - Uber İçin Promosyon ve İndirim Kodu Bulmak | Uber Kodları!

Cuponation (cuponation.com/uber)

Cuponation'da Groupon benzeri bir fırsat sitesidir. Avustralya, Fransa ve Türkiye'de dahil olmak üzere tam 17 ülkede promosyon ve indirim kodu dağıtmaktadır. Groupon'a nispeten daha ağır güncellenmektedir. Fakat farklı Uber indirim kuponları yayımlamasından dolayı Uber sayfasının takip edilmesi önemlidir. En azından bir e-posta kaydı açılarak, sayfanın yeni indirim ve kupon kodlarını e-postayla bildirmesi sağlanmalıdır.

Picodi - Uber İçin Promosyon ve İndirim Kodu Bulmak | Uber Kodları!

Picodi (picodi.com/uber)

Picodi, Türkiye'nin popüler mağazalarının hediye çeklerini ve indirim kodlarını bulabileceğiniz benzer bir fırsat sitesidir. Türkiye'de dahil olmak üzere tam 31 ülkede kullanılabilen Uber kodları dağıtmaktadır. Güncellik bakımından en az Groupon kadar başarılıdır. Hatta şuan Uber sayfasında 15 TL'lik güncel bir indirim kuponu yer almaktadır. Gelecek Uber kodlarını kaçırmamak için e-bülten kaydı oluşturulmalıdır.

Couponchief - Uber İçin Promosyon ve İndirim Kodu Bulmak | Uber Kodları!

Couponchief (couponchief.com/uber)

Couponchief bir başka popüler fırsat sitesidir. 21 dolardan yani yaklaşık 80 Türk lirasından 7 Türk lirasına kadar çeşitli meblağlarda indirim kuponları dağıtmaktadır. Özellikle Uber sayfası son derece günceldir ve sık sık yeni indirimler eklenmektedir. Fakat yer alan bazı indirim kuponları Türkiye'de kullanılamamaktadır. Türkiye'de geçerli kuponları bulmak için kodları denemek gerekmektedir.

Grabon - Uber İçin Promosyon ve İndirim Kodu Bulmak | Uber Kodları!

Retailmenot (retailmenot.com/uber)

Retailmenot daha evvel bahsettiğim fırsat sitelerinden çok farklı değildir. Fakat promosyon ve indirim kodlarının yanında Uber için ücretsiz seyahat promosyonları da yayımlamaktadır. Çoğu promosyon Couponchief'de olduğu gibi Türkiye'de geçerli olmasada geçerli olanları da vardır. Dünya genelinde geçerli olan kodlar, see details yani ayrıntılar sayfasında ayrıca belirtilmektedir.

Promosyon ve İndirim Kodu İçin Uber Sayfasını Takip Edin


Uber promosyon ve indirim kodlarını takip etmek için, harici fırsat sitelerinin dışında Uber'in kendi promosyonlar sayfasını da takibe alabilirsiniz. Çünkü çoğu zaman Uber'in promosyonlar sayfasında yayınladığı promosyon ve indirim kodları, sadece Uber'in kendi şahsi şirket sitesinde yayınlanmaktadır.

O yüzden yayınlanacak diğer Uber kampanyalarını da kaçırmamak için, Uber'in şahsi promosyonlar sayfasını da takip etmenizi öneririm.

Bunun için Google Alerts hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Peki ama nasıl?

Google Alerts sayfasına girerek, "şununla ilgili bir uyarı oluştur" kutucuğuna Uber'in promosyonlar sayfasının bağlantısını girmelisiniz. Promosyon bağlantısını kopyalamak için "GİT" yazısına tıklayabilirsiniz.

Sizleri doğrudan Uber'in promosyonlar sayfasına götürecektir.

Kopyaladığınız promosyonlar bağlantısını, bahsettiğim biçimde Google Alerts kutucuğuna eklediğinizde e-posta uyarısı oluşturabileceğiniz farklı bir sayfa belirecektir.

Alelacele bir e-posta uyarısı oluşturmadan önce "uyarı oluştur" butonunun hemen yanında bulunan "seçenekleri göster" bağlantısına bir göz atmanızı tavsiye ederim. Zira gönderilecek e-postanın ne sıklıkta ve hangi dilde gönderileceği gibi bazı ince ayarlar yer almaktadır.

Özellikle bölge, dil ve kaynak ayarlarından daha ziyade e-postanın gönderilme sıklığının ayarlanması çok önemli olacaktır. Çünkü günde 1 e-posta ya da haftada 1 e-postayı seçmeniz durumunda yayınlanacak olan yeni Uber kampanyalarından haberdar edilmeyebilirsiniz.

O yüzden e-posta sıklık ayarını "anında" olarak belirlemeniz, promosyon sayfasına girilen her kampanyanın size e-posta ile bildirilmesini sağlayacaktır.

Gereken ayarların yapılmasının ardından, uyarı oluştur bağlantısına tıklayarak Uber'in promosyonlar sayfasını takibe alabilirsiniz.

Eğer bahsettiğim tüm bu işlemleri Google hesabınıza giriş yapmadan gerçekleştirdiyseniz, Google sizi giriş yapmanız için ayrı bir sayfaya yönlendirecektir. Giriş yaptıktan sonra oluşturduğunuz uyarıyı, "uyarılarım" sayfasının altında görebilirsiniz.

Yine aynı sayfadan uyarınızı kalem ikonuna tıklayarak düzenleyebilir yahut çöp kutusu ikonuna tıklayarak silebilirsiniz.

Davet Kodunu Kullanarak Bedava Uber Yolculukları Yapın


Uber'de promosyon ve indirim kodunun haricinde ücretsiz Uber yolculuğu yapmak için davet kodunu da kullanabilirsiniz. Davet kodunu uygulama menüsünde bulunan "ücretsiz yolculuklar" seçeneğine dokunarak alabilirsiniz.

Fakat kodu nasıl kullanacağınızdan da kısaca bahsetmek istiyorum.

Davet kodunu, "arkadaşlarınızı davet edin" seçeneğine yahut mevcut seçeneklerden herhangi birini seçerek kullanabilirsiniz. Bu seçenekler arasında kısa mesaj ve e-posta göndermekten tutun, davet kodunun sosyal medya hesaplarında paylaşılmasına kadar birçok davet gönderme yöntemi Uber tarafından desteklenmektedir.

Özellikle işin sosyal medya kısmı, davet koduyla bedava yolculuk kazanmak isteyen Uber kullanıcılarının sıklıkla başvurdukları en nihai yöntemdir.

Zira Facebook, Instagram, Snapchat ve hatta Whatsapp gibi sosyal medya uygulamalarından yapılan hikaye paylaşımları etkili olabilmektedir.

Hikayeleri izleyen ve Uber araçlarını gören kişiler, daha sonrasında gönderilen Uber davetlerini %85 oranında kabul etmektedir.

Ki ben deniz, bu yöntemi kullanarak 50 arkadaşımı Uber kullanıcısı olarak kaydettirmeyi başardım.

Sosyal medya uygulamalarının dışında birincil içerik sahibi olunan diğer sosyal platformlarında da davet kodunu dağıtmanın bir herhangi bir sınırlaması bulunmamaktadır. Ayrıca Uber, riders.uber.com adresinden davet kodunu özelleştirmek isteyenler için özel bir hizmette sunmaktadır.

Keza çoğu zaman kodları özelleştirmek daha dikkat çekici hale gelmelerini ve görenlerinde deneme ihtimallerini arttırmaktadır. O yüzden davet kodlarının özelleştirilmesi geri dönüşlerin arttırılması için önemli olacaktır.

Özellikle e-posta gönderimlerinde özelleştirilen kodların kullanılması e-postaların, okunma ihtimalini de aynı zamanda yükseltecektir.

Unutmamalıdır ki, merak ettirmek çok önemlidir.

Yeterince meraklandırılan kişiler kodunuzu düşünmeden kullanacaktır.

Zaten sosyal medya uygulamalarında paylaşılan hikayelerin, hikayeleri izleyen kişiler üzerinde nasıl bir etkisi olacağından bahsetmemin nedeni de tam olarak budur.

Uber Kodu Kullanmadan Ucuza Yolculuk Yapın


Yazı boyunca bahsettiğim promosyon ve indirim kodu bulmanın dışında alternatif olarak kullanabileceğiniz, diğer Uber yolculuk yöntemlerini de yazıya ek olarak ilave etmek istiyorum. Gün içinde promosyon ve indirim kodu bulamamanız durumunda bu bölümde bahsedeceğim alternatif yolları da değerlendirebilirsiniz.

Ücretsiz Uber yolculuğu dağıtan siteleri kullanın. Ücretsiz Uber yolculuklarını bulmanın en kolay yolu, bedavaya Uber yolculuğu dağıtan siteleri kullanmaktır.

Daha evvel bahsettiğim fırsat sitelerinden farklı olarak, ücretsiz yolculuk dağıtan siteler yalnızca ücret alınmayan yolculuk promosyonlarını dağıtmaktadır. Promosyonlar genelde 10 ila 15 kişi arasında bir kota sınırına sahiptir.

Bu bakımdan hızlı davranmak, promosyonları kaçırmamak önemlidir.

Promosyonları takibe almak için yeni bir Google Alerts oluşturabilirsiniz. Ücretsiz yolculuk dağıtan siteleri bulmak içinde yine Google'ı kullanarak "uber free ride" kelimesini aratabilirsiniz.

Kestirme yolları seçerek Uber ücretini düşürün. Uber ücretlendirmelerini alım konumu ve varış noktasındaki mesafeye göre hesaplamaktadır.

Konum ayarını Uber'in otomatik kendisinin yapmasına izin vermez ve gidilecek yolları, manuel olarak kendiniz el yordamıyla belirlerseniz yolculuklarınızı Uber'in belirleyeceği fiyattan daha ucuza getirebilirsiniz.

Hatta bunun için özel olarak geliştirilen üçüncü parti uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Lüks araç çağırmayın. Uber'de çağıracağınız araca göre hizmet fiyatı da artacaktır. uberGO ucuza seyahat etmek için kullanılabilecek en uygun araçtır. Kilometre başına aşağı yukarı 1,35 TL yazmaktadır.

uberXL 2,50 TL yazarken, ultra lüks uberBLACK'de aşağı yukarı kilometre başına 4,20 TL yazacaktır.

uberGO normal ticari taksilerden de ucuzdur.

Sarı taksiler kilometre başına 2,00 TL yazarken, uberGO daha öncede belirttiğim gibi 1,35 TL yazmaktadır.

Hatta ve hatta Uber'in ücret bölüşme özelliğinden faydalanarak, iki veya daha fazla kişiyle yapacağınız yolculuklarda ücreti bölüştürerek daha ucuza seyahat etme imkanınızda bulunmaktadır. Aynı yere gidecek tanımadığınız kişilerle dahi ücreti bölüşme imkanınız bulunmaktadır.