Instagram'da gizli profil ve kapalı hesap görmek için, neler yapılması gerektiğini merak ettiğinizi biliyorum. Zira bundan bir hafta öncesine kadar aynı merağı ben de yaşıyordum. Araştırmalarımın üçüncü gününde gizli profil ve kapalı hesap görmenin bir yolu olduğunu öğrendim. Instagram'dan kaynaklanan bir bug yani hatadan faydalanılarak gizli profil ve kapalı hesapların, görüntülenebildiğini bizzat kendimde deneyerek test ettim. Eğer siz de gizli profil ve kapalı hesap görmenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, hazırladığım bu yazıdan gizli profil ve kapalı hesap görmenin yollarını öğrenebilirsiniz.

Instagram'da gizli profil ve kapalı hesap görmek için, profil fotoğrafını kopyalamalısınız.

Profil fotoğrafını kopyalayın.

Profilini görmek istediğiniz gizli ve kapalı Instagram hesaplarının, profil sayfalarına girerek profil fotoğraflarını kopyalamalısınız. Fotoğrafın üzerine yeteri kadar basılı tutuğunuzda telefonunuzun ekranında iki seçenekli bir uyarı belirecektir. Siz bu seçeneklerden kopyala olanını seçmelisiniz. Kopyala seçeneği, profil fotoğrafının bir kopyasını almak yerine profil fotoğrafının bağlantısını kopyalayacaktır.

Bağlantı id'sini ayıklamak için kopyaladığını bağlantıyı tarayıcıda açmalısınız.

Bağlantı İD'sini alın.

Kopyaladığınız profil bağlantısını yeni bir tarayıcı penceresi açarak yapıştırmalısınız. Profil fotoğrafının bağlantı linkini yapıştırdığınızda bağlantının sonunda rakamlardan oluşan ayrı bir bölüm göreceksiniz. İşte o rakamlar, fotoğrafını kopyaladığınız Instagram profilinin bağlantı İD'sidir. O numaraları alarak telefonunuza kaydetmelisiniz. Çünkü ilerleyen aşamalarda ihtiyaç duyacaksınız.

Açık bir profile girerek daha fazla yükle butonu belirene kadar sayfyı aşağı kaydırmalısınız.

Harici başka bir Instagram profiline girin.

Profil İD'sini telefonunuza kaydettikten sonra, yeni bir tarayıcı penceresi daha açarak gizli ya da kapalı olmayan herhangi bir Instagram profiline girmelisiniz. Profile girdiğinizde daha fazla yükle butonunu görene kadar sayfayı aşağı indirmelisiniz. Daha fazla yükle butonunu gördüğünüzde butonun üzerine basılı tutarak, yükleme bağlantısının bir kopyasını almalısınız. Kolay kopyalanmayacaktır, ama birkaç sefer denerseniz kesin başarırsınız.

Kopyaladığınız bağlantı linkinde yer alan İD ve profil ismini değiştirmelisiniz.

Bağlantı İD'sini ve profil ismini değiştirin.

Kopyaladığınız yükleme bağlantısını tarayıcıda yeni bir pencere daha açarak yapıştırmalısınız. Bağlantıyı adres satırına yapıştırdığınızda yükleme bağlantısında bulunan profil adı ve profil İD'sini görebilirsiniz. İşte bu iki yeri profilini görmek istediğiniz Instagram hesabının bilgileriyle doldurmalısınız. İD kısmına daha önceden telefonunuza kaydettiğiniz numarayı ve isim kısmına da İD'yi kopyaladığınız profilin adını girmelisiniz.

Bağlantı açıldığında kapalı ya da gizli olan Instagram profili de açılacaktır.

Değiştirdiğiniz bağlantıyla gizli profili açın.

İD'sini ve adını değiştirdiğiniz bağlantıya girdiğinizde görmek istediğiniz birçok hesap açılacaktır. Fakat açılmayanlarda olabilir. Daha sıkı gizlilik ayarları kullanan hesaplarda bu yöntem işe yaramayacaktır. Ayrıca yöntemi uygularken hesabınızdan çıkmanız, istemeden istek göndermenizin de önüne geçecektir. Zira oluşturduğunuz bağlantıya girdiğinizde aynı zamanda karşı tarafa da takip isteği gönderecektir.

Gizli Instagram Görme Sitesini Kullanın


Yazının başında Instagram bugunu kullanarak gizli profil ve kapalı hesap görme yönteminden bahsetmiştim. Bu bölümde ise Instagram'daki gizli hesapları görmenizi sağlayacak bir siteden bahsedeceğim. Sadece birkaç tuşa basarak tüm gizli Instagram hesaplarını görebileceksiniz.

InstaLooker gizli Instagram hesaplarını gösteren bir web sitesidir. Sonuna com eklediğinizde yani www'dan sonra instalooker.com şeklinde yazdığınızda sitenin yayın yaptığı adrese ulaşabilirsiniz.

Sitenin ana sayfasına ulaştığınızda ekranda kocaman bir spy now butonu göreceksiniz. İşte o buton, sizleri görmek istediğiniz Instagram profillerinin adreslerini yazabileceğiniz başka bir sayfaya yönlendirecektir.

Spy now butonuna tıklamanızın ardından, enter username yazan ve altında da Instagram sitesinin adresinin yazdığı bir ufak alan göreceksiniz.

O alanın hemen altında içinde username yazan başka bir kutucuk daha gözünüze çarpaçacaktır.

İşte o kutucuğun içine profilini görmek istediğiniz gizli ve kapalı Instagram profillerini adlarını yazabilirsiniz. Ardından da kutucuğun altında bulunan check account butonuna tıklamalısınız.

Check account butonuna basmanızdan hemen sonra sayfanın biraz daha altında user found yazan bir uyarı belirecektir. Bu uyarı girdiğiniz Instagram profilinin bulunduğunu belirtmektedir.

Uyarının biraz daha aşağısında da click here to continue... yazan bir başka uyarı olacaktır. Devam etmeniz için, sizin için oluşturulan o bağlantıya tıklamanız istenmektedir.

Bağlantıya tıklayarak ilerlemelisiniz.

Click here to continue bağlantısına tıklayarak yönlendiğiniz sayfada bazı işlemler yapıldığını göreceksiniz. Ekranda ilerleyen bir işlem çubuğu belirecektir.

Tamamen dolana kadar beklemek zorundasınız.

İşlem çubuğu tamamen dolduğunda ekranda girdiğiniz Instagram profilinin fotoğraflarına ulaşabileceğiniz bağlantılar belirtecektir.

Yalnız bağlantıları görüntüleyebilmeniz için, sitenin önereceği doğrulama yöntemlerinden bazılarını yapmak durumundasınız. Aksi takdir de InstaLooker, Instagram fotoğraflarını görmenize izin vermeyecektir.

Doğrulama işleminin ardından girdiğiniz profilin tüm Instagram fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

Gizli Instagram Profilini Paralel Hesap Kurarak Görüntüleyin


Yazı boyunca gizli profil ve kapalı Instagram hesaplarını nasıl görüntüleyebileceğinizden bahsettim. Fakat bu anlattıklarıma ek olarak, gizli Instagram hesaplarını paralel hesaplardan da nasıl görebileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Çünkü paralel hesap oluşturucular da gizli ve kapalı Instagram hesaplarını görüntülemek için kullanılabiliyor.

Nasıl mı?

Dilerseniz çoklu hesap oluşturucuların nasıl çalıştıklarıyla anlatmaya başlayayım.

Çoklu hesap oluşturucular, birden fazla hesabı aynı cihaz üzerinden kullandırtmak gayesinde olan küçük boyutlu uygulamalardır. Bu uygulamalar mevcut hesabınızın bir kopyasını alarak, ayrı İD numarasından aynı bilgilerle başka bir hesap oluşturmaktadır.

Özellikle sosyal ağ uygulamalarından yahut mobil oyunlardan banlanan birçok kişi çoklu hesap oluşturucuları kullanarak dolaylı yoldan banını açabilmektedir.

Instagram'da da durum çok farklı değildir.

Bir çoklu hesap oluşturucu kullanılarak, paralel bir hesap oluşturulabilmektedir.

Tek sorun, oluşturulan hesabın yine aynı sizin adınızı ve bilgilerinizi taşımasıdır. Profil fotoğrafınızın da size ait olduğundan bahsetmeme gerek yok sanırım. :) Fakat bu durum, hesap oluşturulduktan sonra profil ayarlarından değiştirilebilmektedir.

Profil fotoğrafından, kullanıcı adına kadar her şeyi tümden yenileyebilirsiniz. Bunun için Parallel Space uygulamasını kullanabilirsiniz.

Peki ama çoklu hesap oluşturarak, gizli profilleri nasıl göreceksiniz?

Gizli profilleri görmek içinde oluşturduğunuz paralel hesaplardan profilini görmek istediğiniz kişi ya da kişilere istekler göndermelisiniz.

İstek gönderdiğiniz parelel hesaplarınız, profilini görüntülemek istediğiniz kişinin ne kadar ilgi alanına giren kişilerden oluşursa o kadar iyi olacaktır.

Zira profilleri kapalı ve gizli kişiler, her gönderilen isteği kabul etmeyeceklerdir. Onların ilgilerini çekebileceğinizi düşündüğünüz profiller oluşturmalı ve istekleri bu doğrultuda göndermelisiniz.

Ancak o şekilde paralel hesaplardan gizli profilleri görüntüleyebilirsiniz.

Açıkçası tanımadığı kişilerin, kendisini takip etmesinden rahatsız olan kişilerin dışında bu yöntemi kullanarak her Instagram profilini görüntüleyebilirsiniz.

Diğer bahsettiğim yöntemlerden biraz daha uğraştıracaktır ama yine de gizli profilleri görüntüleme konusunda kesin çözümlerden biridir.

Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görüntülemenin Alternatif Yolları


Instagram'da gizli profil ve kapalı hesapları görüntüleyebileceğiniz bir dolu yöntemden bahsettim. Fakat yine de bu yöntemlerin alternatiflerini de eklemek istiyorum. Yukarıda anlattığım yöntemlerin çalışmaması durumunda bu bölümde anlattığım alternatiflerini de kullanabilirsiniz.

Gizli profil görüntüleme sitelerini kullanın. Instagram'da kapalı profilleri görüntülemenin en kolay yollarından biri hiç şüphesiz, gizli profil görüntüleme sitelerini kullanmaktadır. Fakat bu sitelerin birçoğu ya gerçek dışı bilgiler sunmaktadır ya da tam anlamıyla çalışır durumda değildir.

Muhtemelen yazının ortalarında bahsettiğim, InstaLooker sitesi de bir süre sonrasında bu bahsettiğim siteler arasındaki yerini alacaktır. O yüzden InstaLooker'a alternatif olarak, kullanabileceğiniz bir-iki site daha eklemenin hiçte fena olmayacağını düşündüm.

Privateinstaviewe ve istaprivate önerebileceğim, iki farklı InstaLooker alternatifidir.

Daha fazlasını "private instagram viewer" kelimesini Google'da sorgulatarak bulabilirsiniz.

Kapalı hesap açmak için VPN bugunu kullanın. Yazının başında anlattığım bugun dışında Instagram'da kapalı hesapları açabileceğiniz bir başka bug daha bulunmaktadır. Fakat diğer buga göre çalışması biraz daha şans işidir ve uğraştırıcıdır.

Sistemi buga sokmak için VPN kullanılması gerekmektedir.

Görüntülenmek istenen profil VPN'e bağlanmadan açıldıktan sonra, tarayıcıda bulunan tüm çerezler silinmelidir ve VPN'e bağlanılarak tekrar profil ziyaret edilmelidir.

Daha sonra tekrar çerezler silinmeli ve VPN kapanmalıdır.

Bu işlem profil açılana kadar 10-15 defa uygulanmalıdır. Eğer 10-15 defanın sonunda profil görüntülenemiyorsa buga sokamamışsınızdır.

Sahte profil oluşturun. Gizli profilleri görme konusunda en kesin yöntem, sahte profil oluşturmaktır. Elbette tek bir sahte hesapla gizli ve kapalı hesap görmek kolay olmayacaktır.

Bunun için Multiple Accounts yahut Super Clone gibi uygulamalardan faydalanarak, birden fazla hesap oluşturabilirsiniz. Takip isteklerini de alacağınız geri dönüşlere göre atarsanız, istek gönderdiğiniz kişi şüphelenerek tüm hesaplarınızı reddetmeyecektir.