Arena arena Clash Royale'deki en iyi desteleri araştırdım. Araştırmalarım sonucunda her arena için farklı, en iyi deste kombinasyonlarını belirledim. Eğer siz de kendiniz için başarılı bir deste kombinasyonu belirlemeye çalışıyorsanız araştırarak dizdiğim bu en iyi arena destelerinden faydalanabilirsiniz.

1. Arena

Ateş topu, oklar, bebek ejderha, silahşör, goblinler, iskelet ordusu, okçular ve dev destesi 1'inci arena için başarılı bir saldırı kombinasyonu oluşturacaktır. Her ne kadar savunma bakımından zayıf bir deste kombini gibi görünse de saldırı ağırlıklı destelerde savunmaya ihtiyaç olmamaktadır. Zira saldırı destelerinde savunmayada yer ayırmak destelerin başarısını ciddi anlamda azaltacaktır.

2. Arena

Dev, cadı, mızraklı goblinler, oklar, bombacı, silahşör, mezar taşı ve minionlar 2'inci arena'da rakiplerinizi ezmenizi sağlayacaktır. Öldürücü kombin olarak da isimlendirilen bu kombinasyon, birçok yabancı Clash Royale forum sayfasında 2'inci arena için en iyi deste olarak belirtilmektedir. Tamamen saldırı odaklıdır, rakiplerin savunmaya geçmeleri sağlanarak yok edilmeleri amaçlanmaktadır.

3. Arena

Goblin kulübesi, mezar taşı, mızraklı goblinler, goblinler, dev, cadı, top ve minionlar'dan oluşan bir deste kombinasyonu, 3'üncü arenada başarıyı getirecektir. Strateji olarak 1'inci ve 2'inci arena destelerinden çok da farklı değildir. Rakipler püskürtülerek, savunmaya zorlanmaktadır. Karşı saldırıya çıkamayan rakiplerin adım adım güçsüz düşürülerek yok edilmesi ön görülmektedir.

4. Arena

4'üncü arena destesi de diğer desteler gibi saldırı odaklıdır. Okçular, bombacı, oklar, mızraklı goblinler, silahşör, dev, prens ve mini p.e.k.k.a desteleri kombin edilerek, rakiplerin üzerinde baskı kurabilecek bir saldırı destesi oluşturulmuştur. Community Royale sayfasında bu deste kombinasyonu 4'üncü arena için en iyi deste olarak ilk sırada yer almaktadır. Sıralama Community Royale kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir.

5. Arena

5. arena destesi Reddit kullanıcılarının oylarıyla belirlenmiştir. Reddit kullanıcılarına göre 5. arena için en iyi deste mızraklı goblinler, silahşör, prens, cadı, iskelet ordusu, goblin fıçısı, ayna ve barbarlar'dan oluşmaktadır. Aynı zamanda bu deste Community Royale sayfasında da ilk 5. arena desteleri arasında ilk 4 deste arasında gösterilmektedir. Diğer arena desteleri gibi saldırı ve yok etme amaçlı bir kombinasyondur.

6. Arena

Oklar, barbarlar, ateş topu, golem, minionlar, silahşör, mezar taşı ve hücum destesi, Supercell Community tarafından 6. arena için en iyi deste kombinasyonu olarak önerilmektedir. Hızlı ve yok edici bir deste olarak belirtilmiştir. Birçok Supercell Community kullanıcısı da destenin rakipleri geri püskürterek, sindirdiğini paylaşılan deste kombinasyonun altında yorum olarak belirtmektedir.

7. Arena

7. arena destesi Supercell Community, Reddit ve Community Royale'de ilk sırada yer almaktadır. Deste goblin fıçısı, golem, domuz binicisi, silahşör, iskelet ordusu, valkyrie, büyücü ve hücum kombinasyonundan oluşmaktadır. Hatta 4chan sitesinde de birçok kullanıcı destenin 7'inci arena için en uygun deste olduğunu belirtmektedir. Kombinasyon diğer arena desteleri gibi tamamen saldırı odaklıdır.

8. Arena

Barbarlar, klon, goblin fıçısı, mezarlık, domuz binicisi, silahşör, 3 silahşörler ve valkyrie desteleri 4chan kullanıcıları tarafından 8. arena için önerilmektedir. Aynı deste Reddit'te silahşör destesi yerine, golem destesi kullanılarak tavsiye edilmektedir. Her ne kadar silahşör ve golem destesinin yer değiştirilmesi çok büyük bir fark yaratmıyor gibi görünse de kesinlikle Reddit'in önerdiği kombinasyon daha yetkindir.

9. Arena

Supercell Community, Reddit ve 4chan kullanıcıları 9. arena için dev, balon, uçan makine, minionlar, barbarlar, ateş ruhları, oklar ve hücum destelerini önermektedir. 9. arena destesi Supercell Community ve Reddit'de ilk sırada yer alırken, 4chan'da en iyi ilk dört deste arasında gösterilmektedir. Ayrıca bu kombinasyon Clash Royale'ın resmi YouTube kanalındaki özel bir videoda da tavsiye edilmektedir.

10. Arena

10. arena destesi Community Royale ve Supercell Community kullanıcıları tarafından önerilmektedir. Deste yarasalar, elektro büyücü, gardiyanlar, şövalye, madenci, p.e.k.k.a, zehir ve hücum kombinasyonundan oluşmaktadır. Reddit ve 4chan'da ise 10. arena kombinasyonu yarasalar ve madenci destesi yerine goblinler, golem destesi kullanılarak kombin edilmektedir.

11. Arena

Prenses, buz büyücüsü, sparky, lav tazısı, oduncu, tomruk ve cehennem ejderhası desteleri Clashroyalepedia tarafından 11. arena için önerilmektedir. Community Royale ve Supercell Community'de Clashroyalepedia'ın 11. arena için önerdiği desteler birçok kullanıcı tarafından olumlu olarak puanlanmıştır. Karşı çıkanlar bulunmasına rağmen 11. arena'da kullanılabilecek en iyi deste olarak belirtilmektedir.

12. Arena

12. arena destesi Reddit, 4chan Community Royale, Supercell Community ve hatta Clashroyalepedia adresleri tarafından tartışmasız önerilen tek destedir. Desteler birkaç kötü eleştiri dışında büyük çoğunluk tarafından kabul görmektedir. 12. arena için en iyi destenin lav tazısı, oduncu, tomruk, cehennem ejderhası, mezarlık, eşkıya ve gece cadısı olduğu söylenmektedir.

En İyi Deste Dizen Siteleri Kullanın


Clash Royale'deki en iyi desteyi bulmak için, popüler kombinasyonları arayabileceğiniz arama sitelerinden de faydalanabilirsiniz. Bu siteler çok kullanılan ve başarılı bulunan destelerin en iyi dizilim kombinasyonlarını bir liste halinde sunacaktır. Google'a Clash Royale Popular Decks yazarak bu sitelere ulaşabilirsiniz.

Fakat ben sizler için StatsRoyale adresini öneririm.

https://statsroyale.com

Yukarıdaki bağlantıdan, StatsRoyale sitesine girebilirsiniz.

Statsroyale en popüler Clash Royale destelerini sunan ve sık güncellenen sitelerden biridir. Sunduğu veriler güvenilir kaynaklara dayanmaktadır. Zira bazı web siteleri gerçek olmayan veriler paylaşabilmektedir. Bu da desteleri kullanan kişiler tarafından kötü tecrübelerle sonuçlanmaktadır.

O yüzden hiç başka deste dizme sitesine bulaşmadan, StatsRoyale adresini kullanarak en iyi Clash Royale destesini bulabilirsiniz.

Peki ama Statsroyale'ı nasıl kullanacaksınız?

Statsroyale'ı kullanması son derece kolaydır. StatsRoyale adresine girdiğinizde sayfanın hemen alt bölümünde yer alan arena sayfalarını görebilirsiniz. O arena sayfalarından herhangi birine girdiğinizde en çok kullanılan destelerin bir listesiyle karşılaşacaksınız.

En popüler desteler sayfanın en üstünde yer alacaktır ve yüzdeleri diğer destelere oranla daha yüksek olacaktır. Ayrıca yüzdelerin biraz altında başarı oranları da yer almaktadır. Başarı oranları yüzdeler üzerinden hesap edilmektedir.

En iyi desteyi buldunuz diyelim, peki bulduğunuz o desteleri cihazınıza nasıl aktaracaksınız?

Statsroyale desteleri Clash Royale kurulu cihazlarınıza kopyalamak için bir özellik daha sunmaktadır. Hemen deste yüzdelerinin yanında bulunan ok ikonuna tıklayarak, beğendiğiniz en iyi desteleri kendi Clash Royale kurulu cihazınıza aktarma imkanı sağlamaktadır.

Ok işaretine tıkladıktan sonra Copy the Deck yazan ayrı bir sayfaya yönlendirmektedir. Yes butonuna tıkladığınızda ilgili desteler Statsroyale tarafından, saniyeler içerisinde otomatik olarak aktarılmaktadır.

En Çok Oy Verilen Clash Royale Destelerini Kullanın


Popüler Clash Royale deste arama sitelerinin dışında oylama yaptırarak en iyi arena destelerini belirleyen, Doctor Decks gibi deste oylatma sitelerini de kullanabilirsiniz. Oylama sitelerinin sunduğu veriler kesinlikle deste bulma sitelerinden kat be kat daha iyi sonuçlar vermektedir.

En sevdiğim yanları da tek bir deste yerine, birden fazla deste kombinasyonu sunmaktadır. İşte Doctor Decks'i önermemin nedeni de tam olarak sunduğu destelerden kaynaklanmaktadır.

Aşağıdaki bağlantıdan Doctor Decks sitesine ulaşabilirsiniz.

http://doctordecks.com

Doctor Decks arena başına en az 10 farklı deste önermektedir. En çok oylanan desteler listenin en başında yer alırken, daha düşük puanlı desteler listenin gerilerine doğru sıralanmaktadır.

Kullanıcı oyları, destelerin yanında herkese açık şekilde sunulmaktadır. Oy sayılarını görmek için Top Decks sayfasına girmeniz yeterlidir.

Sayfanın üzerinde yer alan Arena 1, Arena 2, Arena 3, Arena 4 ve şeklinde ilerleyen bağlantı listeleri de arenalar için oluşturulan özel sayfalara götürmektedir.

Numaralandırılan bağlantılara tıkladığınızda girdiğiniz numara için önerilen özel arena destelerine ulaşabilirsiniz.

Desteleri ayrı bir sayfada görüntülemek ve düzenlemek içinde Open bağlantısını kullanabilirsiniz. Ayrıyetten düzenlediğiniz destelerin, anlık olarak da ortalama başarılarını Doctor Decks üzerinden görebilirsiniz.

Zaten Doctor Decks'i özellikle önermemin bir nedeni de budur. Ekranın altında Search Deck yazan butonu da görmüşsünüzdür. O buton otomatik olarak yeni desteler oluşturmanıza yardımcı olmaktadır.

Butona tıkladığınızda var olan mevcut desteyi değiştirerek yerine daha az ya da daha çok oylanan farklı bir desteyi getirebilmektedir. Daha çok kendi destelerini oluşturmak isteyen kullanıcılar için sunulmuş bir özelliktir.

Ekranın hemen sağ üst köşesinde bulunan Exclude butonu da oluşturduğunuz ya da hali hazırda oluşturulmuş olan desteleri cihazınıza aktarmanızı sağlamaktadır. Butona tıkladıktan sonra aktarılacak desteleri ayrıca tekrardan seçmeniz gerekmektedir. Yoksa site desteleri cihazınıza aktarmamaktadır.

En İyi Deste Bulmanın Farklı Yolları


En iyi arena destelerini bulmak için, birazdan bahsedeceğim deste bulma yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Her ne kadar diğer önerdiğim yöntemlerin başarısını yakalayamasalar da yine de en iyi destelerinizi bu yöntemleri kullanarak da bulmayı deneyebilirsiniz.

Clashroyalepedia destelerini kullanın.

Clashroyalepedia bir Clash Royal ansiklopedisidir. Sitede Clash Royal hakkında birçok bilginin bulunmasının yanında işe yarar desteler de sunulmaktadır.

İngilizcesi olanlar için bulunmaz bir nimettir.

Zira kartların ne işe yaradıklarını ve neden diğer kartlarla beraber konbin edilmesi gerektiğine kadar, önerilen kartların açıklamasınıda en ince ayrıntısına kadar Clash Royal oyuncuları için yapmaktadır.

https://www.clashroyalepedia.com

Clash Royal yayını yapan YouTube sayfalarını takip edin.

BARIŞ BRA, Oyun Gemisi ve Rozetmen gibi Clash Royal odaklı YouTube sayfalarını takip etmeniz en iyi arena destelerini bulmanızda belirleyici olacaktır. Zira bu YouTube kanalları sıklıkla takipçilerine Clash Royal desteleri önermektedir.

Hatta ve hatta videoların altında yer alan kullanıcı yorumları zaman zaman yayınlanan videolardan daha öğretici olabilmektedir.

Videoları izlemenin yanında diğer kullanıcıların kişisel tecrübelerini paylaştıkları yorumlarını da okumanız ayrıca faydanıza olacaktır. Zaten yorumların aldığı beğeni sayısı önerilen tavsiyenin ne kadar işinize yarayacağını da anlamanızı sağlayacaktır.

Otomatik deste dizen siteleri kullanın.

Clash Royale Deck Builder kelimesini Google'dan aratarak otomatik deste dizen sitelere ulaşabilirsiniz. Bu siteler belirledikleri en iyi desteleri otomatik olarak dizmektedir.

Sadece en iyi deste olarak sunulan destelerden herhangi birini seçmeniz ve bu seçtiğiniz desteleri cihazınıza aktarma emrini vermeniz yeterli olacaktır.

Gerisini kullandığınız siteler halledecektir.

Yalnız bazı otomatik deste dizen siteler güvensiz olabilmektedir, bir siteye deste dizdirmeden önce muhakkak o sitenin güvenilir olup olmadığını araştırmalısınız. Yoksa hesabınızın zarar görme ihtimali bulunmaktadır.