Yaklaşık 2-3 haftadır Shadow Fight'ın para ve elmas hilesi yayınlansın diye bekliyordum. Dün nihayetinde bu bekleyişim Shadow Fight'ın para ve elmas hilesinin yayınlanmasıyla beraber son buldu. Açıkçası bir ara yayımlamayacaklar galiba diye de düşünmeye başlamıştım. Fakat verdikleri sözü, tam olarak belirttikleri zaman diliminde yerine getirdiler! Ve ben de sizlere verdiğim sözü tutarak beklediğiniz o hileleri yayımlıyorum. Hilelerin nasıl yapıldığını eklediğim videodan seyredebilirsiniz.İzlediniz mi? 29.11.2017 itibariyle hileler hala çalışmaktadır. Bugünden sonrası için ne olacağı hakkında bir tahmin belirtemem. Fakat muhtemelen hala çalışıyordur. Yine de çalışmaması ihtimaline rağmen, yazının sonlarına doğru birkaç alternatif hile daha ekleyeceğim. Olur da çalışmazsa o bahsedeceğim diğer hileleri de kullanabilirsiniz. Ama öncesinde Shadow Fight'ı daha iyi oynamanızı sağlayacağını düşündüğüm birkaç özel taktikten bahsetmek istiyorum.

Shadow Fight'ın para ve elmas hilesi yayınlanmadan önce alın terimle oynuyordum.

Sık sık tekme atın.

Düz tekme ya da tekmenin diğer türevleri, rakibinizi kendinize yaklaştırmadan vurmanızı sağlayacaktır. Darbe almadan rakibinize uzaktan yapacağınız vuruşlar çıkacağınız karşılaşmaları kazanma ihtimalinizi arttıracaktır. Pek tabii rakiplerinizin aynı taktiği size karşı kullanma ihtimalleri de vardır. Bu durumda tekmeyi yine karşı bir tekmeyle savuşturmayı deneyebilirsiniz. Yahut tekmelerini boşa çıkarmak için geri çekilebilirsiniz.

Shadow Fight'da eğilerek yapılan vuruşlar çok daha can azaltmaktadır.

Eğilerek aparkat vurun.

Burnunuzun dibine kadar giren rakiplerinize karşı en etkili saldırı aparkat vurmak olacaktır. Eğilerek yapacağınız aparkat vuruşları hem rakiplerinizi sizden uzaklaştıracaktır hem de oldukça fazla canlarından götürecektir. Aparkat vuruşlarının boşa çıkma ihtimaline karşı peşlerine de bir-iki hareket bağlamanız, rakiplerinizin savunmada kalarak karşı saldırı yapmalarının da önüne geçecektir.

Sık sık diz atan kişiler Shadow Fight'ın dövüşmesi en zor kişileri oluyor genellikle.

Rakiplerinize dizle vurun.

Yumruk çıkan yahut benzeri bir hareketle saldıran rakiplerinize karşı diz kullanarak saldırabilirsiniz. Zira çoğu saldırı hareketi, karşı bir saldırıya karşı savunmasızdır. Diz de en etkili karşı saldırı yöntemleri arasındadır. Rakiplerinizin diz seviyesinde yapacağı bir hareketi sezmeniz durumunda çıkacağınız bir dizle karşılaşmayı sonuçlandırabilirsiniz. Elbette bu tip saldırılarda zamanlama çok önemlidir.

Shadow Fight'da doğru zamanda doğru hamleleri yapabilirseniz karşılaşmaları çok daha kolay kazanabilirsiniz.

Hareketleri boşa çıkartın.

Saldıran rakiplerinizin hareketlerini geri çekilerek boşa çıkartabilirsiniz. Hareketleri boşa çıkan rakipleriniz, karşı bir saldırı durumunda savunmasız kalacakladır. Boşta kalan rakibinize boşa çıktıkları andan itibaren her türlü vuruşu yapabilirsiniz. Fakat zamanlamayı tutturamamanız durumunda yapacakları saldırılar, çoğu zaman karşılık bulacaktır. Boşa çıkartma taktiğini ancak bol tekrarla kullanabilirsiniz.

İyi bir Shadow Fight oyuncusu olmak için hareketlerinizi kombolara bağlamayı öğrenmelisiniz.

Hareketlerinizi komboya bağlayın.

Savunma yapamayan ve boşa çıkan rakiplerinize karşı peş peşe hareketlerle saldırabilirsiniz. Hareketlerinizi komboya bağlamak, savunmasız yakaladığınız rakiplerinizi etkisiz kılmak için gereklidir. Hareketleri doğru kombolarla bağlayamadığınız takdirde rakiplerinizin kendilerini toparlamaları çok uzun sürmeyecektir. Hatta kombo sırasında karşı bir saldırı dahi yiyebilirsiniz. O yüzden hareketleri doğru kombolara bağlamak önemlidir.

Shadow Fight'ın Alternatif Hileleri


Yazının başın Shadow Fight'ın alternatif diğer hilelerinden bahsedeceğimi söylemiştim. Bu başlık altında bahsedeceğim hileleri daha ziyade para ve elmas hilesine alternatif olarak kullanabilirsiniz. Fakat ben yine de alternatiflerin dışındaki hilelerden de bahsedeceğim.

1 - Elmas ve para hilesine alternatif olarak Lucky Patcher uygulamasını kullanabilirsiniz. Lucky Patcher uygulaması, mobil oyunlarda ve uygulamalarda hile yapmak için kullanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulamadır.

Shadow Figh'da dahil olmak üzere birçok oyun ve mobil uygulamada kullanabilirsiniz. Shadow Fight'da daha çok para ve elmas hilesi yapmak için kullanılmaktadır.

Uygulamanın Shadow Fight oyununda nasıl kullanıldığını youtube.com/ofAqS1s adresinden öğrenebilirsiniz.

2 - Elmas ve para hilelerinden sonra en çok talep edilen bir diğer hile, şüphesiz Shadow Fight'ın ekipman ve silah hilesidir.

Shadow Fight'da ekipman ve silah hilesi için, Game Guardian adındaki bir uygulama kullanılmaktadır. Bu uygulama ücretli olan ve seviye isteyen ekipman ve silahları açmanızı sağlamaktadır.

Uygulamanın Shadow Fight'da nasıl kullanılacağını youtube.com/MNnFqA adresindeki YouTube videosundan öğrenebilirsiniz.

Her ne kadar Türkçe olmasa da gösterilenleri uygulayarak, ekipman ve silah hilesini yapabilirsiniz.

3 - Bir başka alternatif bölüm geçme, deneyim hilesi ve ölümsüzlük hilesidir. Temel olarak programsız diye bilinen hile sınıfına girmektedir.

Direkt Shadow Fight'da bulunan buglardan faydalınarak yapılmaktadır.

YouTube'a "Shadow Fight Bugs" şeklinde İngilizce ya da farklı bir dil olan Rusça şeklini aratırsanız, çok sayıda bu ve benzeri buga rastlayabilirsiniz.

Konu hakkında çok fazla video olduğu için, bir bağlantı ekleyemedim. Zira hangisinin gerçekten çalışıp çalışmadığını denemediğimden bilmiyorum.

Onun araştırmasını size bırakıyorum.

4 - Dördüncü ve son alternatifte hileli Shadow Fight kullanmaktadır. Hileli Shadow Fight zaten kendinden hileli olduğu için, satın alma hilesinden tutunda mücevher hilesine, seviye ve level atlama hilesine kadar birçok hilenin yapılabilir şekilde geldiği bir apk paketidir.

Bulması ve kullanması da diğer hilelere nazaran daha kolaydır.

Google'a "hileli Shadow Fight indir" yazarsanız zaten, karşınıza Shadow Fight'ın bir dolu hileli versiyonu çıkacaktır. Onlardan herhangi birini indirerek, bahsettiğim bütün diğer hileleri de oyunla beraber kullanabilirsiniz.

Shadow Fight Kazanma Taktikleri


Hatırlıyorsanız yazının başlarında bölüm kazanma taktiklerinden bahsetmiştim. Fakat birazdan bahsedeceğim taktikler daha ziyade elmas, para, silah ve deneyim kazanmasıyla ilgili olacak, bazı küçük ipuçlarından oluşmaktadır. O yüzden zaten bunlardan bahsettin, neden yine bahsediyorsun diye düşünmenizi istemiyorum!

Çünkü bahsedeceğim kazanma taktikleri bölüm kazanmayla ilgili değil elmas, para, silah ve deneyim kazanmayla alakalıdır.

Shadow Fight'da elmas kazanmasının zorluğunu eminim biliyorsunuzdur. Tekrar tekrar, elmas kazanması şöyle zor böyle zor demek istemiyorum.

Daha ziyade elması daha kolay nasıl kazanabileceğinizden bahsetmek niyetindeyim.

Shadow Fight'da iyi oynamak belli bir ölçüde elmas kazanmanızı sağlayabiliyor. Ama yine de kazanacağınız elmas, ekstra elmas satın almadığınız müddetçe yeterli olmamaktadır.

Aynı şey para içinde geçerlidir. Hatta buna deneyimi de ekleyebilirsiniz. Her ne kadar deneyim puanını kazanması daha az zorlayıcı olsa da kolayda değildir. En azından belli bir seviyeye ulaştığınızdan itibaren.

Peki bunları daha kolay nasıl kazanacaksınız?

Tabii ki AutoTouch uygulamasını kullanarak!

AutoTouch uygulaması, mobil oyunların macro kodlarıyla oynamanıza izin veren üçüncü parti bir uygulamadır. Bu uygulama elmas, para ve deneyim kazanmanızı otomatik hale getirmektedir.

Sadece uygulamaya bir defa elmas, para ya da deneyim kazandığınız anı kaydetirmeniz gerekmektedir. Daha sonra AutoTouch kaydedilen o bölümü tekrar tekrar onatarak elmas, para yahut deneyim artık siz ne kaydettiyseniz durdurana kadar sizin yerinize işlem yapmaya devam edecektir.

Taa ki siz durdurana kadar, AutoTouch işlemi tekrar etmeyi sürdürecektir. Bu durumda hiç uğraşmadan tekrar tekrar para, elmas ve deneyim kazanmanızı sağlayacaktır.

AutoTouch uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Dilerseniz autotouch.net adresine girerek de AutoTouch'ın yükleyebilirsiniz.

Uygulamanın nasıl kullanıldığınıda youtu.be/s4pts adresindeki İngilizce YouTube videosundan öğrenebilirsiniz.

Kişisel Shadow Fight Önerilerim


Son olarak Shadow Fight hakkındaki bu yazımı noktalamadan önce, kişisel bazı önerilerde de bulunmak istiyorum. Önerilerim daha ziyade önceden sorulan ve yazıya sığdıramadığım bilgilerden oluşmaktadır.

Dünyanın sırlarını açıklamam için bekleyenler, lütfen bir sonraki yazımı beklesinler. Şaka yapıyorum elbette dünyanın gizli bazı sırlarını da açıklayacağım. Yine şaka yaptığımı anlamışsınızdır umarım.

Her neyse yazıyı fazla sulandırmadan, önerilerimi sıralamak istiyorum.

Hata alıyorum ne yapabilirim? Shadow Fight yavaşladı, açılmıyor, satın alma hatası alıyorum, güncelleme sorunu yaşıyorum, giremiyorum, kasıyor, donuyor, çalışmayı durdurdu hatası alıyorum, kasma ve donma sorunu yaşıyorum diyorsanız uygulamayı silerek yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Çoğu zaman uygulamayı silerek tekrardan yüklemek, karşılaşılan birçok sorunu çözmektedir.

Sorun uygulamayı silip tekrar yükledikten sonrada devam ediyorsa aldığınız hataya göre farklı popüler oyunların isimlerini kullanarak araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

Sorun aynı olduğu için, çözümü sizde de işe yarayacaktır. Aynı şekilde sadece durduruldu hatası alanlarda söylediklerimi durduruldu hatası içinde uygulayabilirler.

Bilgisayarda nasıl oynanır? Shadow Fight'ı bilgisayarda oynamak için, Bluestacks adlı Android emilatörünü bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

Bluestacks.com adresinden bahsettiğim o emilatörü bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Daha sonra emülatör üzerinden, Shadow Fight'ı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Emilatörü kurmadan direkt Shadow Fight'ı indirmeyin denemeyin, çünkü indiremezsiniz. Zaten bilgisayarınızda bir emilatör olmadığı içinde Shadow Fight'ı çalıştıramazsınız.

Bu arada bilgisayara nasıl indirilir sorusunun cevabını arayanlar içinde aynı cevap geçerlidir. Önce Bluestacks'ı bilgisayarınıza verdiğim adresten kurmalısınız.

İsim nasıl değiştirilir? Shadow Fight'da normalde isim değiştirmek mümkün değildir. Ama Root Explorer uygulamasını kullanarak, Shadow Fight'daki adınızı değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde uygulama ad-isim değiştirmenin dışında dil ve karakter değiştirmek içinde kullanılabilmektedir.

YouTube'dan uygulamanın nasıl kullanıldığını anlatan videolarına ulaşabilirsiniz.

Uygulamayı da Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Hesap nasıl kurtarılır? Shadow Fight'da hesap kurtarmak için, hesabınızı başka bir telefona aktarmayı deneyebilirsiniz.

Hesap aktarma bölümüne girdiğinizde zaten gerisi Shadow Fight tarafından tamamlanacaktır.