Yaklaşık 14-15 gün önce Azar'da ban yedim. Nasıl yedim, niye yedim hiç sormayın. Çünkü cevabını henüz ben de bilmiyorum. Hayır, düşündüğünüz gibi soyunmadım! Ki zaten havalar soyunmak için yeterince soğuk. Üstelik ben soğuğa da hiç gelemem. Her neyse, gel zaman git zaman aradan ban kaldırmasını araştıracak kadar bir vakit geçti. En son dün, banı kaldırmak için bir çözüm yolu ararken Azar'ın taş hilesini buldum. Bunun yanında elbette ban kaldırmasını ve konum değiştirmesini de buldum. Onları daha sonra yazının sonuna doğru anlatacağım. Onun öncesinde taş hilesinin nasıl yapıldığını görmenizi istiyorum.Gördünüz mü? Azar'da taş hilesi yapması işte bu kadar basit! Yalnız, verify your device butonuna tıkladıktan sonra yapmanız gereken bazı şeyler istenebilmektedir. Neler istendiğine dikkat ederseniz, güvenliğinizi de riske atmamış olursunuz. Çünkü zaman zaman, indirmeniz istenen bazı uygulamalar dayatılabilmektedir. Bu yüzden söylenenleri yapmadan önce bir ön araştırma yapmanız kendi güvenliğiniz açısından iyi olacaktır. Neyse Azar'da taş hilesinin nasıl yapıldığını öğrendiğinize göre, Azar'ı daha verimli kullanmanızı sağlayacak bazı püf noktalarından da bahsetmek istiyorum. Bu sayede istediğiniz kişilerle eşleşmeniz daha kolay olacaktır.

Yana yakıla ban kaldırmasını ararken Azar'ın değerli taş hilesine buldum.

Cinsiyet ve bölge tercihinizi ayarlayın.

Cinsiyet ve bölge tercihinizi ayarlamak, Azar'da kimlerle eşleştirileceğinizin belirlenmesinde yardımcı bir unsur olarak kullanılacaktır. Bölgenizi ve cinsiyetinizi ayarlamamanız durumunda istemediğiniz kişilerle eşleştirilmeniz de olasıdır. Çok basit bir şekilde keşfet sekmesinin altında bulunan cinsiyet ve bölge tercihlerinden cinsiyetinizi ve bölgenizi belirleyebilirsiniz. Hatta ekranın sol üst kısmında bulunan cinsiyet ve dengeli seçeneğinden de eşleşmenizi istediğiniz cinsiyeti kesin olarak ayarlayabilirsiniz.

Azar'da rootsuz ban kaldırma yapılamıyor, bunun için cihazın rootlu olması gerekiyor.

İlgi alanlarınızı seçin.

İlgi alanlarım özelliği, Azar'da aynı ilgi alanlarındaki kişilerle eşleşmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda Azar'da edindiğiniz arkadaşlarınıza da ilgi alanlarınızı gösterecektir. İlgi alanlarınızı ayarlamak için keşfet sekmesine gittikten sonra, ekranın sağ alt köşesinde bulunan kare sembolüne tıklamanlısınız. Ardından ilgi alanlarınızı seçebilirsiniz. İlgi alanlarınızı seçmeyi tamamladığınızda tamam butonuna ya da keşfet sekmesinden ekranı yana kaydırarak bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

Azar'ın bu rootsuz elmas hilesi, elmas yüklemek için sık kullandığım bir yöntemdir.

10 numara özelliğini kullanın.

Azar'da birini beğendiğinizi ifade etmenin en kolay yolu, 10 numara özelliğidir. Bu özellik beğendiğiniz kişilerin dikkatini çekmenizi sağlayacaktır. Özellikten faydalanmak için, beğendiğiniz kişilerin paylaşımlarında bulunan like işaretine tıklamanız yeterlidir. Daha sonra karşı tarafa paylaşımının sizin tarafından beğenildiği yönünde bir bildirim iletilecektir. Muhtemelen beğeni yaptığınız kişi de paylaşımını kimin beğendiğini merak ederek, profilinizi ziyaret edecektir. Eğer o da sizi beğenirse bunu aynı şekilde gösterecektir.

Azar banı nasıl kaldırılır sorusunu ararken bedava taş alma yöntemini öğrendim.

Sesli ve yazılı çeviriden faydalanın.

Sesli ve yazılı çeviri özelliği, gönderdiğiniz mesajları arkadaşınızın diline çevirerek iletişiminize yardımcı olacaktır. Bölgenizin dışında yabancı arkadaşlar edindiyseniz bu özelliklerden faydalanabilirsiniz. Yazı için olan çeviri özelliğini, göndermek istediğiniz mesajın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta işratine tıklayarak, çevirileri aç/kapat seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. Sesli çeviri özelliğini ise eşleşme sırasında beliren mikrofonu kullanarak faydalanabilirsiniz. Mikrofon eşleşmeden 8 saniye sonra belirecektir.

Azar'da bedava elmas kazanmak için yazıda geçen hileye başvurabilirsiniz.

Bedava değerli taş kazanın.

Değerli taşlar Azar'da cinsiyet ve bölge tercihleri, geçmiş sekmesinden arkadaş ekleme ve ekstra görüntülü aramalar yapma gibi premium özelliklerden faydalanabilmek için gereklidir. Değerli taşları bedava kazanmak için Azar'da iki yol mevcuttur. İlk yol, SMS mesajı davetiyle arkadaşlarınıza Azar'ı indirmektir. İkinci yol ise gördüğünüz uygunsuz davranışları, Azar'a bildirmektir. Yalnız hatalı ve gerçek dışı rapor vermeniz durumunda kendi hesabınızı da askıya aldırtabilirsiniz.

Azar'da Ücretsiz Ülke Ve Bölge Değiştirme


Ülke ve bölge değiştirme normal de Azar'ın ücretli olarak sağladığı bir özelliktir. Fakat bu özelliği ücret ödemeden de Hola isimli VPN uygulamasından kullanabilirsiniz.

Uygulama Google Play'de "Hola Ücretsiz VPN" adıyla yer almaktadır. App Store'da ise "Hola Privacy VPN App" adıyla bulabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, açarak kullanmak istediğiniz diğer bir uygulamayı seçmelisiniz. Azar uygulamasını seçtiğinizde karşınıza ufak bir pencere çıkacaktır.

Azar uygulamasının adı ve hemen altında access from yazan bir seçenek göreceksiniz. Muhtemelen yanında da o an yabancı bir ülkenin bayrağını görebilirsiniz.

O bayrak, o an bağlı olduğunuz ülkeyi göstermektedir.

Eğer ülkenizi ve bölgenizi kendiniz belirlemek isterseniz access from seçeneğine tıklayarak, açılan onlarca ülkeden birini seçebilirsiniz.

Azar'a bağlanacağınız ülkeyi belirledikten sonra, access from butonunun hemen yanındaki open butonuna tıklamalısınız. Birkaç saniye kadar open yazan butonda opening yazan bir yazı belirecektir.

Bu seçtiğiniz konuma bağlandığınızı göstermektedir.

Çok uzun sürmese de bağlanması 5-10 saniye arasında değişiklik gösterecektir.

Seçtiğiniz konuma bağlantıktan sonra, peşinden Azar uygulaması da açılacaktır. Uygulamaya girdiğinizde adınızın hemen altında yer alan bayrağın, access from seçeneğinden belirlediğiniz ülke olduğunu görebilirsiniz.

Eğer bağlantı da bir yavaşlık olduğunu hissederseniz, Hola'dan bölgenizi değiştirerek başka bir bölgeden bağlanabilirsiniz. VPN uygulamaları zaman zaman mevcut internet hızınızı düşürebilmektedir.

O yüzden bağlanamama ya da bağlanmama gibi sorunlarla karşılaşırsanız bölgenizi değiştirerek, uygulamayı en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca Hola uygulamasının ücretsiz olması ve uygulamanın yoğun kullanılan bir zamanına denk gelmeniz durumunda da bağlantınızda olası hız düşüklükleriyle karşılaşabilirsiniz.

Bağlantı hızını yeterince tatmin edici bulmazsanız Hola'nın ücretli sunulan, "Hola Premium VPN" uygulamasını da kullanabilirsiniz. Yalnız dediğim gibi Premium VPN uygulaması ücretlidir.

Azar'da Adım Adım Ban Kaldırma


Normal de Azar'da ban kaldırmanın mümkün olmayacağını düşünebilirsiniz ki, kesinlikle haklısınız. Azar'da askıya alınan hesabı kurtarmak çok zordur. Bunun için Azar'ın yöneticileriyle ileşitime geçmeniz gerekir. Fakat hesabım askıya alındı, engellendim ve ban yedim diyenler için yine de önerebileceğim bir yöntemim var.

Teknik olarak banı ya da yasağı kaldıramasanız da hesabınızı olduğu gibi klonlayarak, aynı bilgilerle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla dolaylı da olsa banınızı kaldırmış olursunuz.

Peki ama nasıl?

Parallel Space uygulaması yardımıyla!

Parallel Space multi hesaplar oluşturmakta kullanılan, çoklu bir hesap klonlayıcısıdır. Uygulamayı Google Play ve App Store'de aynı isimle bulabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra, direkt açmalı ve klonlomak istediğiniz Azar uygulamasını seçmelisiniz. Parallel Space uygulamasından Azar'ı seçtikten sonra, ekranda "Starting Azar..." yazan bir ekran belirecektir.

O ekran, hesabınızın Azar'a tekrar klonlandığını göstermektedir. Bekleme süresi internet bağlantınıza ve profilinizdeki bilgilere göre 5-10 saniye arasında sürebilmektedir.

Daha sonra "Starting Azar..." ekranının peşinden Azar'ın kendi ekranı gelecektir. O ekran klonlanan hesabınızla Azar'a bağlandığınız anlamına gelecektir. 5-10 saniye kadar Azar'ın kendi açılış ekranında da bekledikten sonra, uygulamaya dolaylı da olsa banlanan hesabınızın bir kopyasıyla girmiş olacaksınız.

Azar engeli kaldırmanın tek yolu budur.

Azar'da ceza kaldırmanın başka yolu bulunmamaktadır.

Unutmadan şunuda eklemek istiyorum, hesabım askıya alındı diyenler kalıcı olarak banlanmadıkları müddetçe paralel bir hesap açmasıyla uğraşmasınlar. Çünkü çoklu hesaplar da bazen ban yemenize neden olmaktadır.

Hesabınızın askıya alınma süresini ve aynı zamanda ban yeme nedenini keşfet sekmesine tıkladıktan sonra, ekranı sağdan sola kaydırarak öğrenebilirsiniz.

Eğer kalıcı ve çok uzun bir süre yasaklandıysanız, beklemeden bahsettiğim şekilde parelel hesabınızı oluşturabilirsiniz. Fakat beklenmeniz istenen süre 3-5 günle sınırlıysa, askının yetkililer tarafından kaldırılmasını bizzat tavsiye ederim.

Azar Hakkında Merak Edilen Sorular


Azar hakkında yazmadan evvel, uzun bir araştırma sürecine girdim. Çünkü ben de cevaplanması gereken birçok soruyu bilmiyordum. Bilhassa da bana direkt, özel mesaj olarak sorulan sorulara verebileceğim bazı cevap aradım ve elimden geldiği kadar da verilmesi gereken en doğru yanıtlarını buldum.

Şimdi o yanıtları sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Malumunuz, aynı soruların cevaplarını aranızda merak edenler illaki de olacaktır.

Azar hataları nasıl çözülür? Şayet Azar açılmıyor, bağlantı sorunu yaşatıyor, taş satın alma hatası veriyor, ses gitmiyor ve ses gelmiyorsa uygulamayı kaldırarak tekrar yüklemenizi öneririm.

Uygulamayı yeniden yüklemek karşılaştığınız bu hataları giderecektir. Aynı şekilde kart reddedildi hatası ve beklenmedik satın alma hatası da uygulamadan kaynaklanabildiği için kaldırarak tekrar kurmak, bu bahsettiğim iki hatayı da çözecektir.

Hatta hatta bildirimler gelmiyor, diğer kullanıcılar beni duyamıyor, eşleştiğim kişiyi göremiyorum, eşleşme esnasında sadece siyah ekran görüyorum, beklenmedik bir şekilde kapandı hatası alıyorum, konum yanlış görünüyor ve uygulama başlangıç ekranında takılıyor gibi hatalar da alıyorsanız aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Farklı olarak Azar çok yavaş çalışıyor, hesap oluşturamıyorum, bağlantı kalitesi iyi değil, Azar'ı cihazıma indiremiyorum ya da yükleyemiyorum diyorsanız da sorunu internet bağlantınızı ve kullandığınız cihazı kontrol ederek çözebilirsiniz.

Like hilesi nasıl yapılır? Azar'da like hilesi, Parallel Space adlı daha önce de adından bahsettiğim uygulamayla yapılabilmektedir.

Detaylarını YouTube'den öğrenebilirsiniz. Konu hakkında YouTube'de çok fazla video bulabilirsiniz.

Kişisel bilgilerimi nasıl düzenleyebilirim? Azar'da henüz böyle bir özellik bulunmamaktadır. O yüzden kullanıcı adı değiştirme yahut diğer bir tabiriyle isim ve ad değiştirmek mümkün değildir.

Hesabımı nasıl silerim? Hesap ya da üyelik silmek için, arkadaşlar sekmesine giderek ekranın sağ üst köşesinde bulunan ayarlar çarkına tıklamalısınız. Ardından "Azar Hakkında" yazan bağlantıya girmelisiniz.

Bağlantıya girdiğinizde "Hesabı Sil" seçeneğini görebilirsiniz. Üyelik iptali içinde aynı bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Şikayeti nasıl kaldırırım? Başkaları tarafından edilen bir şikayetleri kaldıramazsınız. Şikayet kaldırma sadece yetkili kişilerce yapılabilmektedir.

Şikayet edildim diyorsanız, şikayetinizin kalkması için yetkililer tarafından incelenmesini beklemelisiniz.

Azar bilgisayara nasıl indirilir? Azar'ı pc de kullanmak için, Bluestacks adlı android emilatörünü kullanmalısınız.

Bluestacks'la aynı işi yapan başka emilatörler de kullanabilirsiniz. Ondan sonra Azar'ı bilgisayara indirmek ancak mümkün olacaktır.

Banlanan hesabımı nasıl kurtarırım? Hesap kurtarma ve hesap değiştirme konularını, "Azar'da Adım Adım Ban Kaldırma" başlığı altında anlatmıştım.

O konuyu okumanızı tavsiye ederim.

Kamera nasıl değiştirilir? Azar'da henüz kamera değiştirme özelliği bulunmamaktadır. Arka kamera ya da ön kamera diye bir seçim yapma şansınız yoktur. Ayrıca bilgi olması bakımından şunuda araya sıkıştırmak istiyorum; kamera kapatmak kural dışıdır.

Banlanmanıza neden olabilir.