Önceki gün Clash for Dawn'da fiziksel hasar gücümü 999999 yaptım. Halbuki iki gün evveline kadar Clash for Dawn'da hile dahi yapıldığının farkında değildim. Taa ki UstaGame'in hazırladığı videoya denk gelene kadar. Ondan sonra Clash for Dawn'da yapılan diğer hileleri de öğrendim. Onları daha sonra yazının ilerleyen bölümlerinde anlatacağım. Öncesinde fiziksel hasar gücünün nasıl arttırıldığını görmenizi istiyorum. Video da hilenin nasıl yapıldığı açık bir şekilde gösteriliyor. Seyrederseniz, öğrenebilirsiniz.Gördünüz mü, Clash for Dawn'da fiziksel hasar gücünü arttırması işte bu kadar basit! Elbette daha önce hiç hile yapmadıysanız, durum biraz karışık gibi görünebilir. Ama söylenenleri harfiyen yaptığınız takdir de hiçbir zorluk yaşamadan fiziksel hasar gücünüzü arttıracağınıza inanıyorum. Her neyse, fiziksel hasar gücünün nasıl arttırıldığını öğrendiğinize göre Clash for Dawn hakkında bahsetmek istediğim diğer konulara geçebilirim. Hem yeni başlayanlar içinde güzel bir başlangıç rehberi olacağı kanısındayım.

Clash for Dawn'da fiziksel hasar gücümü 999999'a kadar artırmayı başardım.

Günlük görevleri atlamayın.

Günlük görevleri atlamak, exp kazanımınızı düşürecektir. Her ne kadar günlük görevlerden gelecek expler, çok yüksek değerler de olmayacak olsa da görevlerin tamamından gelecek expler, gelişiminizi olmumlu anlamda etkileyecektir. Hatta öğlen ve akşam saatlerinde gelen enerji bonusu ve kutsama görevleri daha çok exp kazanmanızı sağlayacaktır. Özellikle bu iki görevi atlamadan yapmanız exp kazanımınızı arttıracakır.

Clash for Dawn'da karakterinizi otomatik asiste bırakırsanız daha çok level kasabilirsiniz.

Karakterinizi otomatik asiste bırakın.

Karakterinizi otomatik asiste bırakmanız, günde 3 adet turuncu TP madalyası ve 20 adet mor TP madalyası kazanmanızı sağlayacaktır. Turuncular 100-120k, morlar ise 9-22k arasında exp verecektir. Eğer 70 seviyenin altındaysanız, kazanacağınız değerler de değişecektir. 50-60 seviyede bir karakter en fazla 80-90k arasında exp kazanmanızı sağlayacaktır. Daha fazlası için karakterinize seviye atlamanız gerekmektedir.

Clash for Dawn'da lonca görevlerini yapmak, yeni görevler almak ve level artırmak için gereklidir.
Lonca görevlerini yapın.

Lonca görevleri, normal görevlerden farklı olarak daha fazla exp kazandıracaktır. Görevlerin yıldınıza göre kazandıracağı exp de artacaktır. Öyle ki 70'li seviyeler de kazandıracağı exp miktarı 200'e kadar çıkmaktadır. Günde 9 defa lonca görevlerini yapma hakkınız bulunmaktadır. Daha hızlı gelişmek ve daha fazla exp kazanmak istiyorsanız, normal görevlerin yanında lonca görevlerini de yapmanız gerekmektedir.

Clash for Dawn'da zindanlara girmek oyunda daha hızlı yükselmenizi sağlayacaktır.

Zindanlara girin.

Zindanlara girmek exp kazanımınızı arttıracaktır. Girdiğiniz zindanlar, seviyenize göre kazanacağınız exp miktarını da fazlalaştıracaktır. Özellikle TP Zindanı, tecrübe puanı ve exp kasabileceğiniz zindanların başında gelmektedir. Günde 10 defa girme hakkınız bulunmaktadır. TP zindanına gün aşırı girmeniz, exp ve tp kazanmanızı kazanımınızı daha da arttıracaktır. Bu da seviye atlamınızı kolaylaştıracaktır.

Clash for Dawn'da arenadaki meydan okumalara katılmak karakterinizi test etmenizi sağlayacaktır.

Arenada meydan okuyun.

Arena, exp kazanmanın en kolay yollarından biridir. Öyle ki arenada kazanılan her galibiyet ve yaşanılan mağlubiyet, exp ile ödüllendirilmektedir. 70 seviyelerde biri galibiyet başına 14-17k exp, mağlubiyet başınada 4-6k exp kazanacaktır. Gün içinde herkesin 10 defa arenaya katılma hakkı bulunmaktadır. 10 hakkınızın hepsini kullandığınızda takdir de kazanacağınız maksimum exp 160-170k, minimum exp de 40-50k olacaktır.

Clash for Dawn'da EXP ve TP Kasma Taktikleri


Yukarıda az çok EXP ve TP kasmanın yollarından bahsettim. Fakat Clash for Dawn'da TP ve EXP kasmanın daha birçok yolu var. Takım zindanlarına girmek, wyrm harabelerinde dolaşmak, şafak savaşına katılmak gibi EXP ve TP kazanımını arttıracak diğer yolları da göstermek istiyorum.

Madem ilk başta takım zindanları dedim, ilk olarak ondan bahsedeyim. Takım zindaları, gün içinde 7 defa girebileceğiniz yerlerden oluşmaktadır. Toplamda 200 ila 300k arasında exp kazandıracaktır. Ayrıca exp'nin dışında nadir de olsa 50-60-70-80 seyivesinde eşyalarda düşürme şansınız vardır. Wyrm harabeleri de tıpkı takım zindanları gibi yüksek exp kazandıracaktır.

Harabelere hem takım hem de solo olarak günde birer defa girme hakkınız bulunmaktadır. 79 seviyedeki takım zindanı, 500-550k arasında bir exp verecektir. Solo zindanı ise 150-175k civarında bir exp kazandıracaktır. Daha da fazla exp için, Muhafız İnes görevini yapabilirsiniz. Muhafız İnes, İnes adlı bir kadını koruma üzerine oluşturulmuş bir haritadır. Dalgalar halinde gelen canavarları keserek, exp, sikke ve kehribar kazanabilirsiniz.

20'inci dalgayı tamamladığınızda toplamda 220k exp kazanmış olursunuz.

Bunlar yetmez daha çok exp gerek, derseniz TP Perşomenlerini kullanabilirsiniz. TP perşomenlerini, Vip seviyenize göre kullanma hakkınız bulunmaktadır. Mor parşömen 60k, turuncu parşömen 100k, altın parşömen ise 150k exp verecektir. Daha da çok exp için Solo ve Solo Elit Zindanlarına girebilirsiniz. Solo ve Solo Elit Zindanlar, exp'nin dışında paralı askerlere eşya çıkarmak için, enerjinizi harcamak için ya da TP parşömenine canavar kesme eklemek içinde kullanabileceğiniz yerlerdir.

Özellikle elit zindanlardan ejderha parçası ve mor eşya almak içinde kullanabilirsiniz. Yetmez, bana daha çok exp lazım diyenler Luxis İnşasından, günde ortamala 400-600k arasında exp kazanabilir. Aynı şekilde Birlik Savaşı da 400-500k exp kazandıracaktır.

Yine benzer şekilde exp kazanımını daha da arttırmak için Hazine Sandığı Zindanları, İblis, Bekleme Bonusu, Birlik Meşalesi, Kolezyum, Birlik Şöhret Görevleri, Lonca Başkan İbadeti ve TP Kitabınıda gelişmek için kullanabilirsiniz. Kısaca bahsettiğim tüm bu EXP ve TP kasma taktikleri, Clash for Dawn'da daha hızlı seviye atlamanızı sağlayacaktır.

Clash for Dawn'da Taş Seti Oluşturmanın Püf Noktaları


Clash for Dawn'da en muhim konulardan biri de taş seti oluşturmaktır. Eşyalarınıza ekleyeceğiniz taşlar, karakterinize birçok farklı özellik kazandırarak güçlendirecektir. Peki ama nasıl? Her seviye eşya için farkı sayıda yetenek taşı yerleştirilmesi gerekmektedir.

50 seviye turuncu eşya setine 5, 60 seviye turuncu eşya setine 6, 70 seviye turuncu eşya setine 7 ve 80 seviye turuncu eşya setine de 8 yetenek taşı yerleştirilmesi gerekmektedir. Yoksa ekipmanlarınızdan yeterli verimi almanız mümkün olmayacaktır. Şunuda bilmeniz faydalı olacaktır. Eşya setlerinin içinde 8 farklı ekipman bulunmaktadır. Bunlar kafalık, silah, kolluk, kemer, omuzluk, göğüslük, pantolon ve ayakkabıdır.

Her ekipmana yerleştirilmesi gereken taş da farklıdır. Yalnızca ayakkabıya 3 farklı yetenek taşı eklenebilmektedir. Benzer şekilde ekstra ekipman olarak adlandırabileceğimiz yüzük ve kolye'ye de yerleştirilecek yetenek taşı sayısı değişecektir. Taş sayısına göre, yüzük ve kolyeden kazanacağınız savaş gücü yani sg de azalıp artacaktır. Peki ama seti nasıl oluşturacağız dediğinizi duyar gibiyim.

Merak etmeyin, şimdi onu anlatacağım.

Diyelim ki üzerinizde 60 seviye ekipmandan 5 adet, 70 seviye ekipmanlardan da 3 adet olduğunu düşünün. Günlük takım zindanlarından da kazandığınız bir miktar yetenek taşınız olsun. İlk olarak 1'inci seviyedeki 4 adet yetenek taşınızı, 2'inci seviyeye yükseltmeniz gerekmektedir.

2'inci seviyeye ulaşan yetenek taşlarını daha sonra 3'e çıkarmanız gerekecektir. Eğer üzerinizde hala yerleşik olan 2'inci seviyede taşlar bulunuyorsa onları da çıkararak en ideal olan 3'üncü seviye taşlarla değiştirmeniz gerekecektir. Zaten yerleştirme işmenini de Demirci bölümünden oyun kendisi göstermektedir. Bu şekilde yetenek taşı kazandıkça, envarterlerden hazırla bölümündeki taşları birleştirerek, seviye 3 olanlarla değiştirmeniz gerekmektedir. Taşlar set olana kadar bunu bu şekilde sürdürmelisiniz.

4'üncü seviyedeki taş seti için ise taş değiştirme dükanından faydalanmanız lazımdır. Dükkandan işinize yaramayan taşları eriterek, büyü taşı parçalarıyla seviye 4 taşı alabilirsiniz. İşinize yarayan taşları da birleştirerek, 4 seviye taş setini tamamlamayı sürdürebilirsiniz. Her ne kadar taş seti oluşturmanın püf noktaları biraz karışık gelse de zamanla set oluşturdukça işin inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Clash for Dawn Oynarken Aldığım Notlar


Daha çok teknik konulardan ve yazının başında bahsettiğim Clash for Dawn hileleri hakkında aldığım notlardan bahsedeceğim bir bölüm olacağını başından söylemek istiyorum. Her ne kadar vereceğim bilgiler faydalı olacak olsa da biraz sıkıcı gelebilir.

İlk olarak yazının başında da bahsettiğimi söylediğim, Clash for Dawn'ın hilelerinden bahsetmek istiyorum. Çünkü yazının başından beri sabırsızlıkla hileleri öğrenmek için bekleyenlerin olduğunun farkındayım. Clash for Dawn'da fiziksel hasar gücünü arttırmasının dışında enerji hilesi, elmas hilesi, paralı asker hilesi, vip olma hilesi, ünvan hilesi, geri ödeme hilesi ve level atlama hilesi de yapılabilmektedir.

Videoda gördüğünüz aynı uygulamayla bu bahsettiğim hileleri de yapabilirsiniz. Yapılışları hakkında bilgiyi YouTube'den öğrenebilirsiniz. Konu hakkında çok fazla video bulunuyor. Aynı şekilde oyundaki bugları öğrenerek paralı asker runik, turuncu paralı asker, aslan yürek itha, şaman, yargıç, vahşi savaşçı, buz büyücüsü, keskin nişancı, yiğit madalyası, fatih madalyası, savaşçı rozeti, turuncu ekipman, altın ekipman'ı da hiç çaba göstermden alabilirsiniz.

Bugların kullanımınıda tıpkı hilelerin yapımı gibi YouTube'den aratarak bulabilirsiniz.

Hatta zaman zaman değişim kodu ve hediye kodu dağıtan kanallar da olmaktadır. Kodları şansınız varsa bulabilirsiniz. Teknik konularda sıkıntı yaşayanlar içinde bazı tavsiyelerim olacak. Eğer Clash for Dawn yüklenmiyor, açılmıyor, girmiyor, oyundan atıyor diyorsanız uygulamayı silerek tekrar yüklemeniz, sorununuzu büyük ölçüde çözecektir. Aynı şekilde oyuna giremiyorum diyenler ve ağ bağlantınız stabil değil şekilde hata alanlar da uygulamayı kaldırarak tekrar yükleyebilir.

Hatta ve hatta güncelleme hatası, arkadaşlarımı göremiyorum, bağlantı çalışmıyor şeklinde alınan hatalar içinde aynı yöntemi tavsiye edebilirim. Sorunlar uygulamayı tekrar yüklemenize rağmen hala devam ediyorsa, durum internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir. İyi bir ağ hatası çözümü için, baştan sonra bağlantıyla ilgili tüm sorunları gözden geçirmeniz gerekecektir. Daha sonrasında oyuna sorunsuz bağlanabilirsiniz.

Son olarak hesabım silindi, hesabım gitti, ban yedim şekilinde sitem edenlere de yardımcı olabilecek bir iki şey eklemek istiyorum. Hesabı silinenler ve ban yedim diyenler, tekrar hesaplarına kavuşmak için Clash for Dawn yapımcılarıyla iletişime geçerek tekrar hesaplarına kavuşabilirler.

Ban kaldırma da hesaç açma da onların yapacakları incelemeden sonra verecekleri karara bağlıdır. Eğer haklıysanız, itirazınız değerlendirilerek hesabınız inceledikten sonra tekrar size verilecektir. Son demiştim ama şunuda eklemeden geçmek istemiyorum. Çünkü Clash for Dawn bilgisayarda nasıl oynanır sorusunun cevabını çok fazla kişinin merak ettiğini biliyorum. Kısaca cevap vermek gerekirse, Bluestacks adlı emülatörü pc'nize indirerek Clash for Dawn'ı bilgisayarınızda çalıştırabilirsiniz.

Arkadaş ekleme, yeni karakter açma, karakter silme, karakter değiştirme, satılık hesap, server değiştirme, item düşürme, hesap aktarma, hesap silme, elçilik nerede, birlik kurma ve lonca kurma gibi sorularınızıda yazıya sığdıramadığım için özelden cevapladım. Eğer benzer sorularınız varsa siz de merak ettiğiniz konuları, yazının altında bulunan yorum kutusundan bana sorabilirsiniz.