Gün aşırı pepsi kodu arayan biri değilseniz, benim kadar şanslı olamamanızı anlarım. Çünkü tüm günümü bilgisayar başında pepsi kodu arayarak geçiyorum. Eminim pepsi kodu yerine tutacak şanslı sayısal loto rakamlarını araştırsaydım, iki yıl üst üste 1 milyon sterlin kazanan loto milyarderi David Long kadar zengin olabilirdim. Belki de para sevmiyorumdur ha ne dersiniz? Siz bu sorunun cevabını düşünedurun, ben de pepsi kodu ararken bulduğum Çanak Okey Plus'ın çip hilesini sizlerle paylaşayım.Gördünüz mü? Çanak Okey Plus'da çip hilesi aynen videoda gösterildiği şekilde yapılmaktadır. Muhtemelen ömrü hayatın da hiç hile yapmamış biri dahi videoda gösterilenleri uygulayarak, gözü kapalı bir şekilde çip hilesini yapabilir. Her neyse, çip hilesini ve nasıl yapıldığını öğrendiğinize göre Çanak Okey Plus hakkında anlatmak istediğim diğer konulara geçebilirim. Hile yapılan uygulamanın adını ve diğer Çanak Okey Plus hilelerini öğrenmek istiyorsanız, yazının sonuna kadar benimle kalmanızı tavsiye ederim. Çünkü onlardan önce Çanak Okey Plus'ı daha iyi oynamanızı sağlayacak bazı püf noktalarından bahsedeceğim.

Önceki gün Pepsi kodu ararken Çanak Okey Plus'ın çip hilesini buldum.

Oyunu iyi takip edin.

Rakiplerinizin yere attığı taşlar ve yerden aldığı taşlar, oyunun gidişatı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacak küçük ipuçları verecektir. Taşları takip etmeniz aynı zamanda hangi oyuncunun hangi taşları tuttuğunu da öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu da elinizde tutacağınız taşların gelip gelmeyeceğini anlamanıza yardımcı olarak gereksiz taş tutmanızın önüne geçecektir.

Çanak Okey Plus'da bu bedava çip kazanma yöntemi hileciler tarafından sık kullanılır.

Gereksiz taşları tutmayın.

Devamı gelmeyen taşları ısrarla tutmanız, adım adım gerilemenize neden olacaktır. Ümitle bir tur daha beklemeniz, rakiplerinizle aranın açılmasını sağlayacaktır. Rakiplerinizden geri kalmamak için, beklemek yerine değişebilir ellerle oynamanız gerekmektedir. Zaten kötü başladığınız bir eli ve gelmeyen taşları ancak bu şekilde telafi edebilirsiniz. Unutmayın, her şeye rağmen şansız başlayan bir eli düzeltmesi imkansız değildir.

Bu pepsi kod üretici Çanak Okey Plus'a özel kodlar üretmektedir, fakat kullanımı sınırlıdır.

El bozmaktan korkmayın.

Tamamlayamadığınız, yarım yamalak bir eli bozmaktan çekinmemelisiniz. Oyunun hangi aşamasında olursanız olun, elinizi bozmanız aksine faydanıza olacaktır. Çünkü ne yaparsanız yapın tamamlayamayacağınız bir elle oynamanız, zaten oyunu kaybettirecektir. Hiç değilse elinizi bozarak, şansınızın da yardımıyla oyunu kazanabiliceğiniz yeni bir yola sokabilirsiniz.


Çanak Okey Plus'da para ödemeden çip satın almak için sık sık bu yöntemi kullanıyorlar.

Rakibinize taş kaptırmayın.

Oyunu takip ettiğiniz kadar, attığınız taşlara da dikkat etmelisiniz. Zira sürekli taş kaptırmanın da bazı kötü sonuçları olacaktır. Taş kaptırmamak için, rakibinizin attığı taşların dengi olan taşları atmanız gerekmektedir. Attığı taşların serisini ya da benzerini atarak, taş attığınız rakibinizin bitmesi zorlaştırabilirsiniz. Oyunu diğer oyuncular için ne kadar zor hale getirirseniz, kazanma şansınızı da o kadar arttırmış olursunuz.

Çanak Okey Plus hile kullanan çoğu kişide açılmıyor, çünkü farkında olmadan ban yiyorlar.

Çanak kırmak için riske girmeyin.

Çanak kırmak daha çok kazanmanızı sağlayacak olsa da bitmek için daha fazla beklemenizi gerektirecektir. Eğer oyunun başlarında şanslı bir el yakalamadıysanız ya da çifte giderek oyunu bitirmeye çalışmıyorsanız, çanak kırmak oldukça risklidir. Uzun vade de kazandıracakları, kaybettirdiklerinden daha fazla olacaktır. Kendi istatistiklerinizi çıkarırsanız, çanak kırmak için ne kadar oyun verdiğinizi ve zararınızı görebilirsiniz.

Çanak Okey Plus Taktiklerim


Yukarı da az çok Çanak Okey Plus hakkında bazı püf noktalarından bahsettim. Fakat bu püf noktalarının, tek başına yeterli olmayacağını düşündüğümden kendi oyun taktiklerimden de bazı örnekler vermenin fena olmayacağına karar verdim. Bir defa, örneklere geçmeden önce şunu çok iyi anlamanızı istiyorum. Çanak Okey Plus, satranç yahut dama gibi strateji odaklı bir oyun değildir. Daha çok şansa dayanmaktadır.

Çekeceğiniz taşı ya da rakibinizin atacağı taşı önceden bilemeyeceğiniz için doğal olarak, buna göre bir oyun stratejisi de belirlemeniz mümkün olmayacaktır. Ama olasılıkları tahmin ederek 2 ya da 3, hatta 4 oyun stratejisi oluşturabilirsiniz ki, benim en favori taktiklerimden biridir. Yine de kesin stratejiler kadar işe yaramayacağını bilmenizi isterim. En nihayetinde tüm olasılıkları doğru bile tahmin etseniz, devamlı değişen bir oyun olduğundan bir sonraki taşı çekerken tüm tahminlerinizin dışında bir sonuçta alabilirsiniz.

Dediğim gibi Çanak Okey Plus'da şans çok önemli bir faktördür. Şans faktörünü de hesaba katarak, olasılıkları değerlendirirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Hızlıca değiştirebileceğiniz ve beklemenize değecek eller, şans faktörünü de büyük olasılıkla arttıracaktır. Özellikle birden fazla taşla tamamlanabilen eller yapmanız, yerden beklediğiniz taşları bulmanızı yahut rakibinizin size taş kaptırmasını kolaylaştıracaktır. Bunun yanında püf noktalarında bahsettiğim oyun takibini de iyi yapabilirseniz, büyük ölçü de oyun hakimiyetini sağlayabilirsiniz.

Her ne kadar şans, değişebilen taşlar ve birden fazla taşla tamamlanabilen ellerin oldukça önemli birer faktör olduklarını söylesem de oyunu takip etmek de tüm bu saydığım faktörleri yönetmek için gereklidir. Daha iyi anlamanız için, taktikleri kısaca özetlemek istiyorum. İlk önce, hızlıca değiştirebileceğiniz ve birçok taşla tamamlayabileceğiniz bir taş dizilimi oluşturmalısınız.

Taş dizilimini tamaladıktan sonra, kafanızda diziliminizi gelen taşlara göre değiştirebileceğiniz 3-4 adet plan bulundurmalısınız. Planı yönetmek için de oyunu takip etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Gerisi yerden çekeceğiniz taşlara göre belirlenecektir.

Çanak Okey Plus Hakkında Merak Edilenler


Nihayet yazının son kısmına gelebildik. Yazının başından beri son bölümü sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. Gerçi tüm o yazdıklarımı okumadan direkt bu bölümede atlamış olabilirsiniz. Bir uyanık ben değilim ya? Her neyse yazının başında sözünü verdiğim, uygulamanın adını vererek bu bölüme başlamak istiyorum.

Videoda gördüğünüz uygulamanın adı GameKiller'dı.

Adını Google'a yazarsanız, uygulamayı indirebileceğiniz sayfalara da ulaşabilirsiniz. Uygulamanın dışında Çanak Okey Plus'ın diğer hilelerinden de bahsedeceğimi söylemiştim. Hazır konusu açılmışken, diğer o hilelerinden de bahsetmenin iyi olacağını düşündüm. Çanak Okey Plus'da çip hilesinin dışında el görme hilesi, tombala hilesi, taş hilesi, vip hilesi, sayaç hilesi, puan hilesi, seviye hilesi ve ml hilesi de yapılabildiğini biliyorum. Fakat o hileler çip hilesinden farklı olarak GameKiller'le değil de GameGuardian'ın adında başka bir uygulamayla yapılmaktadır.

Uygulamayı aynı şekilde Google'da arayarak bulabilirsiniz. Hatta uygulamanın sitesinde bulunan kod üretici uygulamasını da indirebilirsiniz. Çalışan pepsi kodları arayanlar için lazım olabilir.

Gerçi verdiği pepsi şifreleri %100 çalışmasa da yine de çalışan birkaç koda denk gelme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Ha söylemeyi unuttum, çip hilesini yaptıktan sonra başka hesaplara da kendi hesabınızdan yükleme ya da aktarma yapabilmektesiniz. Özellikle çip yollamak ve gödermek istediğiniz kişiler varsa, aynı şekilde yollayabilirsiniz.

Fakat tüm bunları yaptıktan sonra ban yiyebileceğinizi de aklınızda bulundurmanızı istiyorum. Çünkü senin yüzünden ban yedim, ceza yedim ve süresiz engellendim gibi yakınanlar olabiliyor. Ben sadece olanlardan bahsediyorum, kullanmanız konusunda bir tavsiye de bulunmuyorum Tüm sorumluluk size aittir. O yüzden bana gelip Çanak Okey Plus engeli ne zaman kalkar, engeli nasıl kaldırılır gibi sorular lütfen sormayın.

Her ne kadar ban kaldırma ve engel kaldırma konusunda da bildiğim bir yöntem olsa da güvenilir bulmadığımdan paylaşmak istemedim.

Aslında yazının başında bahsedecektim ama yine unuttum. İsim gizleme, isim değiştirme ve profil bulma özellikleri de adını daha önce verdiğim her iki uygulamadan da yapılabilmektedir. YouTube'de hem hilelerin nasıl yapıldığı hakkında hem de isim değiştirme, gizleme ve profil bulma konusu videolar bulunmaktadır. Nasıl yapıldıklarını merak edenlere YouTube'den araştırmalarını tavsiye ederim.

Yazıyı noktalamadan önce son bir-iki şey daha eklemek istiyorum. Çünkü bu bana daha yazıyı hazırlamadan önce sorulmuştu, kısa kısa hepsine değinmek istiyorum. Çanak Okey Plus'da arkadaş ekleme, arkadaş bulma, arkadaşa çip gönderme ve hediye çip yollama aynı menü altından yapılmaktadır.

Misafir olarak oynama ise oyuna giriş ekranında ayarlanmaktadır. Bedava çip kazanmak içinde Çanak Okey Plus'ın Facebook sayfasını takip etmenizi öneririm. Bilgisayarda nasıl oynanır diye soranlar içinde sanırım güzel bir yanıt oldu. Oyun pc'ye indirmeden de Facebook ve Mynet üzerinden de oynanmakadır. Ve en kritik sorulara geldik! Çanak Okey Plus açılmıyor, giremiyorum ve bağlantı hatası alıyorum diyorsanız uygulamayı silerek yeniden yüklemeniz sorunları çözecektir.

Eğer bağlantı hatası sorununu bilgisayar üzerinden alıyorsanız, bağlantınızı sıfırlayarak yeniden bağlanmanız da bilgisayar üzerindeki sorununuzu düzeltecektir.