Önceki Red Ball serilerinden beri sınırsız can yapmasını ve tüm bölümlerin kilidini açmasını öğrenmeye çalışıyordum. Evet evet, farkındayım biraz geç oldu! Ama en nihayetinde öğrendim. Sizinde öğrenmek isteyebileceğinizi düşünerek bir video hazırladım. Red Ball 4'te sınırsız can yapmasını ve bütün bölümlerin kilidini açmasını öğrenmek istiyorsanız, videoma muhakkak göz atmalısınız.Gayet basit görünüyor öyle değil mi? Sonsuz can yapmasının ve tüm bölümleri açmasının bu kadar kolay olmasını açıkçası ben de beklemiyordum. Fakat hayat sürprizlerle dolu! Yazının sonlarına doğru ikinci bir sürpriz daha olacak. Zaman hilesinin nasıl yapıldığını da göstereceğim. Ama onun öncesinde Red Ball 4 hakkında anlatacaklarımı dinlemek zorundasınız! Red Ball 4'ü daha iyi oynamanızı sağlayacak birkaç püf noktası ve taktikten bahsedeceğim.

Önceki hafta Red Ball 4'te sınırsız can hilesi yapmasını öğrendim.

Zıplarken acele etmeyin.

Zıplarken acele etmek ölmenize neden olacaktır. Acele etmeden, düşünerek oynamanız Red Ball 4'te daha az hata yapmanızı sağlayacaktır. Önce ne yapılması gerektiğini düşünmek ve ardından uygulamak, direkt hareket etmekten daha başarılı sonuçlar verecektir. Zira Red Ball 4'te zıplarken yapılan hatalar, en çok can götüren sebeplerden biridir. Her ne kadar can hilesini öğrenmiş olsanızda sıçrarken acele etmemeniz, Red Ball 4'ü daha iyi oynamanızı sağlayacaktır.

Red Ball 4'te tuzaklara dikkat etmeden ilerlemeniz sürekli can kaybetmenize neden olacaktır.

Tuzaklara dikkat edin.

Zaman zaman acele ederek oynamanız tuzaklara düşmenize neden olacaktır. Yıldızları toplarken ya da boşluklardan sıçrarken dikkatli olmanız, az da olsa tuzaklardan sakınmanızı sağlayacaktır. Çünkü genel olarak patlayan yaratıklar ve duvarlara yerleştirilen sivri oklar, bu bahsettiğim bölgelere yakın yerleştirilmektedir. Eğer bu bölgelerde acele etmez ve daha dikkatli oynarsanız, tuzaklardan zarar görmeden geçebilirsiniz. Kaçmak durumunda kalırsanız, söylediğimin tam aksine acele edebilirsiniz.

Şaşırtıcı hamleler yapmanız Red Ball 4'teki bazı bölümleri daha kolay geçmenizi sağlayacaktır.

Şaşırtarak oynayın.

Şaşırtarak oynamak karşınıza çıkacak birçok engeli aşmanızı sağlayacaktır. Patlayan yaratıklardan tutun da hareketinize göre devreye giren tuzaklara kadar, birçok benzer engeli de devreden çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Her ne kadar uygulaması riskli de olsa engelleri aşmanın şaşırtmaktan başka çareside yoktur. Hatta bazı engelleri devreye sokmak için normalden daha fazla yaklaşmanız gerekebilir. Kaçarken hızlı olmanız, zarar görmemeniz açısından önemli olacaktır.

Bölümleri daha hızlı geçmek için Red Ball 4'teki araçları kullanabilirsiniz.

Araçları kullanın.

Araçları kullanmak bölümleri zorlanmadan geçmenizi sağlayacaktır. Her bölümde araç bulunmasa da bulunan bölümlerde araçlardan faydalanmak, karşınıza çıkacak yaratıkları ve engelleri aşmanızı kolaylaştıracaktır. Yine de araç kullanmanın zorlu yanları ve riskleri de olabilmektedir. Zaman zaman kontrol etmesi ve yön vermesi güç olsa da bütün olumsuzluklarına rağmen araçlar, bariz şekilde de avantaj sağlayacaktır. Şahsen araçların risklerine rağmen araçsız daha riskli olacağını düşünmekteyim.

Red Ball 4 tam anlamıyla bir refleks oyunudur, refleksleriniz kötüyse oyun size zor gelecektir.

Kontrol becerinizi arttırın.

Kontrol becerinizi arttırmanız, Red Ball 4'ü daha iyi oynamanızı sağlayacaktır. Büyük oranda beceri gerektiren bir oyundan bahsettiğimiz için, ne kadar taktik ne kadar püf noktası bilirseniz bilin, en sonunda bunları ne kadar uygulayabildiğiniz önem kazanacaktır. Yeterli beceriye sahip olana kadar, benzer bölümleri tekrar tekrar oynamanız can kaybetmeden kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında Red Ball 4'ü oynadığınız platformu değiştirmenizinde becerinizi arttırmanız konusunda yetenek kazandırabilir.

Red Ball 4 İçin Tavsiyelerim


Yukarıda az çok bir şeyler anlattım. Fakat yine de Red Ball 4 hakkında anlatacaklarım bitmedi. Daha önce anlattıklarıma ek olarak, birazdan yazacağım tavsiyelerimi de yazıya eklemek istiyorum. Eminim işinize yarayacaktır. Önce en son bahsettiğim kontrol becerinizi arttırın başlığını hatırlamanızı istiyorum. O başlık altında Red Ball 4'ün büyük oranda beceri gerektirdiğini söylemiştim.

Anımsadınız öyle değil mi?

Şöyle bir araştırma yaptım. Oyunu telefondan ve tabletten oynayanlara oranla, bilgisayardan oynayanlar arasında büyük bir uçurum bulunuyor.

Bilgisayardan oynayanlar, çok büyük yetenekleri olmasa dahi Red Ball 4'te daha iyi sonuçlar alabiliyorlar. Çünkü Red Ball 4'ü bilgisayardan oynamak, tablet ve telefondan oynamaktan daha kolay! Yani şunu demek istiyorum; imkanınız varsa tablet ve telefon yerine Red Ball 4'ü bilgisayardan oynamalısınız. Beceriniz ne derecede olursa olsun, büyük oranda daha iyi oynadığınızı göreceksiniz.

Bilgisayardan nasıl oynandığını bilmeyenler için söylüyorum, Bluestacks kurmanız yeterli olacaktır. Bu vesileyle bilgisayardan nasıl oynanır sorusunun cevabınıda öğrenmiş oldunuz. Şimdi diğer tavsiyeme geçebilirim. Bu konuda vermek istediğim ikinci bir tavsiyem daha var. Aslında ondan da yukarıda değindim, ama çok detayına inmedim. Biraz daha detaylı anlatmanın iyi olacağını düşündüğümden tekrar ele almak istiyorum.

Red Ball 4 geçtiğiniz bölümleri tekrar tekrar oynamak, becerilerinizi arttırmak için faydalı bir antrenman olacaktır. Her bölümü en az 5'er defa oynarsanız, büyük oranda yeteneklerinizi arttırabilirsiniz. Red Ball 4'ün bir devam oyunu olduğu düşünülürse Red Ball 5'e de şimdiden hazırlık yapmış olursunuz.

Evet, aynı bölümleri tekrar tekrar oynamak sıkıcı olacaktır. Fakat yetenekler, devamlı tekrarlanarak geliştirilir. Aynı şeyleri ne kadar tekrarlarsanız o konu hakkında da yetenekleriniz o denli gelişecektir. Şahsen ben de hep öyle yapıyorum. Beceri gerektiren bütün oyunlarda en azından geçtiğim bölümleri, 4'er defa daha oynuyorum. Taa ki yeterli beceriye ulaşana kadar.

Bu çalışmanın büyük faydası olacağına emin olabilirsiniz. Dediğim gibi kendim de uyguluyorum.

Red Ball 4 Hakkında Muhim Bilgiler


Yazının başından beri sözünü verdiğim zaman hilesini beklediğinizi biliyorum. Sabırsızlanmayın, birazdan onu da anlatacağım. Bu bilginin özellikle hilesiz APK kullananlar için çok değerli olduğunu düşünüyorum. Hatta direkt anlatayım, neden daha fazla bekletiyorum ki! Red Ball 4'te zaman hilesi yapmak sandığınızdan kolay. Hiçbir ek uygulamaya ihtiyacınız olmadan hileyi uygulayabiliyorsunuz.

Kullandığınız cihazınızdan mevcut tarihi ve saati ileri alarak, zaman hilesini yapabiliyorsunuz. Madem konu hilelerden açıldı, Red Ball 4'ün diğer merak edilen hilelerinide kısaca anlatayım. Sonsuz can hilesi ve zaman hilesi gibi diğer hileleri uygulamak içinde değişik yöntemler var. Misal para hilesi, ün hilesi ve top hilesi gibi hileler içinde GameGuard uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Hatta aynı uygulamayla top değiştirme, kilitli top açma ve ücretsiz top alma gibi işlemlerde yapabiliyorsunuz.

Her ne kadar tüm bölümlerin nasıl açıldığını yukarıda yer alan videoda göstersemde GameGuard'la da yeşil tepeler, uzay savaşı, ayın uzak yüzü, ormanın derinlikleri, ay savaşı, karanlık fabrika ve mağaralar adlı bölümleri tek tek açabiliyorsunuz. 1'de 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59'uncu seviyeye kadar, istediğiniz bölümlerin kilidini kaldırabiliyorsunuz.

Dilerseniz direk son bölümün kilidinide açabiliyorsunuz.

Aynı şekilde reklamları kaldırmak içinde uygulamayı kullanabiliryorsunuz. Sanırım yeteri kadar hilelerden bahsettim. Birazda oyunda karşılaşılan hatalara değinmek istiyorum. Çünkü sık sık ben de karşılaşıyorum. Eğer benzer durumlar sizinde başınıza gelirse önerdiğim yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Şayet Red Ball 4'te yükleme sorunu, oyundan atma, bağlantı hatası, kapanma ve donma sorunlarıyla karşılaşırsanız, uygulamayı silerek yeniden yüklemek sorunu çözecektir. Benzer şekilde açılmıyor, giriş yapamıyorum diyenlerde aynı yöntemi kullanabilirler. Sorunları çözülecektir. Şunuda belirteyim, zaman zaman internet bağlantısından kaynaklanan bir problemlerde bu hataları verebilmektedir. Sorun devam ediyorsa bağlantınızı kontrol etmenizi öneririm.