Çocukluğumun bir bölümü Nokia 3310'da yılan büyüterek geçti. Hani şu şimdi bakıldığında burun kıvrınan, ama döneminin efsanesi olan telefon var ya işte o telefonda saatlerimi harcadım. Yılan oynuyla geçen 5 koca yıldan bahsediyorum! Aradan epey bir zaman geçti ama hala yılan oyunlarındaki iddaa mı kaybetmedim. Öyle ki Slither.io'da dünyanın en büyük yılanı rekoru bendeydi.

Hatta en yüksek skorunuda yapmıştım.

Ama her rekor gibi benim rekorumda bir başkası tarafından kırıldı. Eskisi kadar sık oynamadığım içinde tekrar rekoru kırmayı denemedim. Açıkçası artık çalışmaktan da vakit bulamıyorum. O yüzden buradan sonra bayrağı devretme kararı aldım. Jübilemi de hızlı büyümenin yollarını göstererek yapmak istedim. Umarım bundan sonra ülkemiz adına yeni rekorları sizler getirirsiniz. Videodan hızlı büyümenin bütün ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.Başlarda hareketleri uygulaması biraz zor gelebilir, fakat zaman içinde tüm taktikleri kavrayabilirsiniz. Sadece bol bol pratik yaparak, tatikleri çalışmalısınız. Gerisi ne kadar becerikli olduğunuza bağlı olarak değişecektir. Her neyse Slither.io'da hızlı büyümesini öğrendiğinize göre bahsetmek istediğim diğer konulara da geçebiliriz diye düşünüyorum. Çünkü büyümenizi daha da hızlandıracak bazı püf noktalarından bahsedeceğim.

Slither.io'da Hızlı Büyümenin Yolları

Kalabalığa karışın.

Kalabalık bölgelerde büyümeniz daha kolaydır. Çünkü ölen birilerine her zaman rastlayabilirsiniz. Ölenlerin dışında kalabalık bölgelerde karmaşa hakim olduğu için hata yapma potansiyeli de yüksektir. Özellikle büyük yılanların hata yapması daha kolaydır. Bu hataları avantajınıza kullanabilirseniz, umduğunuzdan daha hızlı büyüyebilirsiniz. Hatta baskılı oynarsanız, hata yapmalarını daha çabuklaştırırsınız.

Slither.io'da Hızlı Büyümenin Yolları

Aralara girin.

Kontrol yeteneğinize güveniyorsanız aralara girmelisiniz. Aralara girmek, büyük yılanları sıkıştırmak için favori yöntemlerden biridir. Herkesin bir yerlerden çıktığı anlarda olmadık bir hamle yapabilirseniz birçok yılanı aynı anda haklayabilirsiniz. Yöntemi yapan içinde riskleri olsa da kazancı beklenenden büyük olacaktır. Riske giremeyeceğiniz kadar büyümediyseniz, aralara girmeyi uygulayabilirsiniz.

Slither.io'da Hızlı Büyümenin Yolları

Sürpriz saldırılar yapın.

Yaklaşan diğer yılanlara sürpriz saldırılar yapabilirsiniz. Peşlerinden kovalamak, göstere göstere saldırmak yerine yem topluyormuşçasına hareket etmek diğer yılanları size getirecektir. Muhtemelen birçoğu da saldırmak için yaklaşacaktır. Saldırmak için yaklaşanları, ani dönüşlerle çok daha rahat avlayabilirsiniz. Sadece saldıracak kadar yaklaşmalarını beklemelisiniz. Daha sonra hamlenizi yaparak yılanları avlayabilirsiniz.

Slither.io'da Hızlı Büyümenin Yolları

Kacamayacakları şelilde dolayın.

Yeterince büyüdüğünüzde kendinizden daha küçük yılanları dolayabilirsiniz. Fakat dolama işlemi sırasında başka yılarlar da sizi dolamaya çalışabilir. Dolanmaya başladığınızı farkederseniz, kendi dolamanızı bırakarak diğer yılanın sizi dolamasına izin vermeden kaçmalısınız. Dolamasına izin verirseniz, dolamadan kurtulmanız çok mümkün olmayabilir. O yüzden dolama yaparken dolanmamaya dikkat etmelisiniz.

Slither.io'da Hızlı Büyümenin Yolları

Hızınızı her zaman kullanmayın.

Yılanları yemek, kaçmak ve saldırmak dışında hızınızı kullanmamalısınız. Sürekli hızınızı kullanmanız, giderek küçülmenize neden olacaktır. Çoğu kişi farkında olmadan olur olmadık yerlerde hızını kullanarak büyümesini yavaşlatıyor. Eğer topladığınız yemlerden daha fazla hız kullanırsanız doğal olarak siz de giderek küçülürsünüz. Küçülmemek için hızınızı gereksiz yere kullanmamalısınız.

Slither.io Taktikleri


Yukarıda yazdıklarımın dışında Slither.io'da uygulayabileceğiniz birkaç taktik daha var. İşinize yarayacağını düşündüğüm bu taktikleri de sizlerle paylaşmak istiyorum. Ama öncesinde Slither.io'da bulunan üç altın kuralı öğrenmenizin iyi olacağı kanısındayım.

Slither.io'da hızlı büyümenin 3 altın kuralı var. Çabuk olmak, öldürülmemek ve hızlı davranmak. Şayet bu 3 altın kurala uyarsanız, sorunsuzca büyüyebilirsiniz. Başlarda küçük bir yılan olmanın avantajından faydalanarak kalabalık bölgelere gidebilirsiniz. Kalabalık bölgeleri neden tercih etmeniz gerektiğini yukarıda anlatmıştım. Küçük olmanızdan dolayı daha az kişinin saldırısına uğrayacağınızdan, rahat rahat hareket edebilirsiniz.

Yalnız, amacınız yem yiyerek büyümek olmamalı. Büyürseniz, diğer oyuncuların dikkatini hemen çekmeye başlarsınız. Olabildiğince küçük kalarak, tek hamlede büyüyebileceğiniz fırsatları kollamalısınız. Kendi becerinizle yahut diğer yılanların başarısına konarak, artık o sizin tercihinize kalmış. Büyüyebileceğinize emin olduğunu kadar yem gördüğünüzde hemen saldırmalısınız. Eğer yeterince büyüyemediyseniz yine aynı yolu izleyerek, dikkat çekmeden ikinci bir saldırı yapabilirsiniz.

Fakat bu defa boy avantajınızda olacağından diğer yılanlara hata yaptırtarak da onları yiyebilirsiniz. Yeterince büyüdükten sonra ani dönüşlere, 6 çizmelere başlayabilirsiniz. 6 çizmek hem kaçarken hem de saldırırken çok işe yarayacaktır. Yapması her ne kadar zor olsa da alıştıktan sonra rahat rahat 6 çizebilirsiniz.

Şaşırtıcı bir etkisi olduğundan dolayı birçok kişiyi kendinize çarptırarak yiyebilirsiniz. Biraz daha büyüdükten sonra dolamaya geçebilirsiniz. Dolama daha büyük yılanları yemek için etkili bir saldırıdır. Bir defa doladığınız bir yılanı hata yapmazsanız kolay kolay kaçırmazsınız ve tek hamlede diğer yılanlar ulaşamadan yiyebilirsiniz. Dolamanın her ne kadar avantajı olsada dezavantajı da vardır.

Dezavantajınıda yukarıda anlatmıştım.

Tüm dezavantajına rağmen, büyüdükten sonra daha da büyümek için kullanılması gerekmektedir. İşin güzel tarafı, büyüdükçe o dezavantajı da giderek azalacaktır. Zaten o dezavantajınından da nasıl kaçılacağını yine yukarıda anlatmıştım. Dikkat ederseniz, hiçbir şey olmaz.

Slither.io Notlarım


Slither.io oynadığım dönemlerde bazı notlar almıştım. Onları da kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. İşinize ne kadar yarar bilemem ama ben yine de paylaşacağım. İlk olarak sorunlarla ilgili notlarımı aktarmak istiyorum. Şayet Slither.io oynarken kasıyor, donuyor, açılmıyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız mevcut uygulamayı silerek, yeniden yüklemeniz gerekmektedir.

Eğer uygulama üzerinden değil de web sitesi üzerinden oyuna bağlanıyorsanız, tarayıcınızın eklentilerini gücelleyerek sorunu çözebilirsiniz. Benzer şekilde kasma sorunu, donma sorunu, takılma sorunu içinde aynı yolları uygulayabilirsiniz. Ping ve lag sorunu için server değiştirmenizi tavsiye ederim. Hatta server kurma yolunada gidebilirsiniz. Kendi kurduğunuz serverda ping ve lag daha düşük olacaktır.

Server kurmasını biliyorsanız, server ipsinden farklı bir server seçerek pingi düşük bir servera bağlanabilirsiniz. Pingi ne kadar düşük olursa lag sorunuda o kadar az olacaktır. Fps arttırma ya da yükseltmek içinde Slither.io'nun grafik ayarlarını düşürebilirsiniz. Slither.io dışında gereksiz uygulama ve programlarıda kapatırsanız, fps'niz daha da yükselecektir. Ayrıca sistem gereksinimlerine bakarak, lazım olan FPS değerini görebilirsiniz. Kendi FPS değerinizide o değer doğrultusunda arttırabilirsiniz.

Sorunlarla ilgili notlarım bu kadardı. Daha az teknik gerektiren diğer notlarıma geçiyorum. Başlarda benim içinde problemdi. Uzun zaman ekran büyütme, küçültme, yakınlaştırma ve uzaklaştırma konusunda problem yaşadım. Daha sonra ufak bir eklenti kurdum ve uzaklaşırma ve yakınşaltırma problemini çözdüm. Böyle bir sıkıntınız varsa Google'dan eklentinin olduğu ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Yine aynı şekilde karakter değiştirme, karakter yapma, skin yapma, skin değiştirme gibi konularda da uzun süre başım ağrımıştı.

Sonradan öğrendiğime göre Twitter ve Facebook'da sayfanın paylaşımını yapmadan, bu özelliklerin kilidinin açılamadığını öğrendim. Aslında tam olarak paylaşmanızada gerek yok, skin klidini açmak için paylaşım butonlarına tıklamanızda yetiyor. Daha sonra "Change Skin" diye bir bağlantı görülmeye başlıyor. O bağlantıya tıklayarak istediğiniz skini, karakteri seçebiliyorsunuz. renkli yılan nasıl yapılır, şekilli yılan nasıl yapılır diye soranlarda sanırım bu cevapla sorularının yanıtını almışlardır.

Ha bir de renk değiştirmenin nasıl olduğunu merak edenler vardı.

Zannedersem bir taşla üç kuş vurmak diye buna deniyor olması gerekiyordu. Merak edilen bir diğer konuya geçiyorum. Onuda notlarım arasında önemli diye kaydetmişim. Slither.io'da rekor hilesi, ölümsüzlük hilesi, skin hilesi, görünmezlik hilesi, bot hilesi, büyüme hilesi, karakter hilesi, yem hilesi, puan hilesi, para hilesi ve zoom hilesi gibi çok çeşitli hileler var. Az çok zaten sizler de biliyorsunuzdur.

Peki nasıl yapılıyor onuda söyleyeyim. Bu hileleri GameGuardian adında bir uygulamayla yapıyorlar. Yapılışlarını YouTube'dan öğrenebilirsiniz. Uygulama biraz karışık, öğrenmeniz zaman alacaktır. Telefon hilesi olduğunuda belirteyim. Telefonun dışında kullanamazsınız. Ancak Bluestacks kurarak, Slither.io'yu bilgisayarınızda kurduğunuzda işe yarar. Web sitesinden oynarsanız, hile çalışmayacaktır.

Arada Slither.io bilgisayara nasıl yüklenir, bilgisayara nasıl indirilir sorularına da yanıt vermiş oldum. Notlarım arasında değineceğim konular arasındaydı. Son olarak arkadaşlarla nasıl oynanır, aynı serverda oynama ve iki kişilik oynama gibi konulara da değinip yazıyı noktalayacağım. Aslında tüm bu soruların tek bir cevabı var. Server ip'sinden gireceksiniz. Server ip'sinden girerseniz iki kişide üç kişide olsanız aynı anda oynayabilirsiniz.

Arkadaşlarla nasıl oynanır sorusunada bir cevap olarak alabilirsiniz. Farklı şekilde sorulsada tüm bu soruların cevabı aynı. Şunuda ekleyeyim. Slither.io'dan sıkıldıysanız, Slither.io tarzı bir oyun arıyorsanız iogames.space adresine bir göz atmanızı öneririm. Çok değişik oyunlara ulaşabilirsiniz.