Zarların efendisinin önünde eğilin şeklinde bir giriş yapsam muhtemelen hepiniz gülerdiniz. O yüzden daha sakin, daha kendine has bir şekilde konuya başlamanın iyi olacağını düşündüm. Anlatacaklarım bir sır değil, öncelikle bu konuda mutabakata varmak istiyorum. Çünkü sonra dünyanın gizli bilgilerini verecekmişim gibi yazı sonunda bana küfür ediyorsunuz. Bakın ben de yeni küfürler öğrendim, çok pis söverim ona göre!

Şaka bir yana anlatacaklarımı çok da bilen olduğunu zannetmiyorum. Zar kontrolü hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz, ama istediğiniz rakamları nasıl getireceğinizi bildiğinizi düşünmüyorum.

Seyredin, tüm detayları videoda anlattım.Gördünüz mü istediğiniz zarları videoda olduğu şekilde getirebiliyorsunuz. Ek olarak, zar konusuna eklemek istedim bir şey daha var. Eğer zarlarınızı geliştirirseniz, zar üzerindeki hakimiyetinizi daha da artırabilirsiniz. Aynı şekilde el beceriniz arttırmak için de sık sık pratik yapmanızı tavsiye ederim. Her neyse, zar kontrolü taktiğini öğrendiğinize göre Paramanya'da gelişiminizi hızlandıracak diğer konulara da geçebiliriz. Sizler için güzel püf noktalarından bahsetmek istiyorum. İyi bir Paramanya rehberi olacağı kanısındayım.

Kira gelirini arttırın.

Ayak bastığınız her yeri satın alarak kira gelirini arttırmalısınız. Biraz masraflı olacaktır ama daha sonra alacağınız kiralarla yaptığınız masrafları çıkarabilirsiniz. Ardı arkası aldığınız yerler özellikle 4 kişilik oyunlar da ciddi kira gelirleri sağlayacaktır. Kazanacağınız paralarla yeni yerler satın alarak, kira gelirlerinizi katlayarak arttırabilirsiniz. Aldığınız yerlerin artması rakipleriniz üzerindeki baskıyı da arttıracaktır.

Geçtiğiniz yerleri devralın.

Her geçişinizde rakiplerinize kira ödemek yerine sahip oldukları yerleri devralarak ellerinden almalısınız. Aynı yerlerden tekrar tekrar geçtiğiniz durumlarda ödeyeceğiniz kiralar devralma bedelinden daha yüksek olacağından, kira istenen yerleri devralmak uzun vadede kara geçmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda rakiplerinizin ellerindeki yerleri devralmanız, maddi anlamda gerilemelerini de hızlandıracaktır.

Şehir simgeleri dikin.

Satın aldığınız yerlerin rakipleriniz tarafından devralınmasını önlemek için, şehir simgesi dikmelisiniz. Şehir simgesi dikmeniz bölgenizi koruyacağı gibi kira gelirlerinizi de arttıracaktır. Tüm şehirlerinize dikemeseniz bile stratejik gördüğünüz noktalara simgeler dikerek elinizden çıkmasını önleyebilirsiniz. Dikeceğiniz simgeler, dönen kira gelirlerinden fazlasıya geri dönecektir.

Bonus oyuna zar atın.

Paraya ihtiyacınız olduğunda bonus oyuna zar atmalısınız. Bonus oyuna zar atmanız, exstra para kazanmanızı sağlayacaktır. Yazı tura atarak şansınızın da yardımıyla bir miktar para kazanabilirsiniz. Genelde yazı geldiği için ben hep yazı atıyorum. Fakat siz atacağınız zarı seçerken tura seçeneğinide değerlendirebilirsiniz. Yine de yazıyı seçmeniz, zar algoritması bakımından şansınızı arttıracaktır.

Dünya turunu kullanın.

Dünya turuna zar atmanız durumunda rakiplerinizin şehir simgesi dikebileceği yerleri seçmelisiniz. Rakibinizden önce davranırsanız, bölgesini devralarak direk şehir simgesini dikebilirsiniz. Boş bir yeri geliştirmek daha az masraflı görünsede elinizden alınabileceği için aslında daha fazla para kaybetmiş olursunuz. Ama böyle hazır yerlere konarsanız, kazanacağınız kira gelirleriyle yatırdığınız parayı dakikalar içinde çıkarabilirsiniz.

Paramanya'nın Diğer Taktikleri


Paramanya'da gelişiminizi hızlandıracak bilgileri yukarıda anlattım. Ama işin bir de teknik kısımı var. Adadan kaçış, bonus oyun, genel indirim, altın kazanma şansı, inşa indirimi, zar kontrol ve devralma indirimi gibi ek avantaj sağlayacak muhim önemde detaylar da bulunuyor. Neyse ki çok karışık değil. Tüm bu saydığım özellikleri a, a+, s, s+ kartlar kullanarak sağlayabiliyorsunuz.

Aynı şekilde benzer özelliklere sahip aksesuarda var. Yalnız, özellikle s+ kart ve s+ aksesuar alması hiç kolay değil. Daha çok a, a+ ve s almaya odaklanmalısınız. S kart ya da aksesuara sahip olabilirseniz, muhteşem kanatları kullanarak s+ yapabilirsiniz. Her iki kartında seviyesini 25 yükselttikten sonra kart kombinasyonu sekmesinden s+ birleştirebilirsiniz. Benzer şekilde aksesuar içinde bu söylediklerimi uygulayabilirsiniz.

İkinci olarak çekiliş taktiğinden bahsetmek istiyorum. Paramanya'da ardı sıra çekiliş yaparak, harcadığınızdan daha fazla elmas kazanabiliyorsunuz. B sınıfı ya da A sınıfı hiç farketmez, seçtiğiniz herhangi bir kartla çekilişe katılabilirsiniz. İşin püf noktası, tekrar çek özelliğini peş peşe kullanmakta yatıyor. Sadece elmas da değil, altın bilet cevheri, elmas kartı, nadir kart paketi, muhteşem kanatlar, sp bonusu cevheri, altın kartı, a sınıfı üstü kart paketi, inşa planı cevheri, altın bilet cevheri, gümüş ifşa sandığı, altın iflas sandığı, s ve a+ aksesuar garantili şans kutusu, zar kontrol cevheri, altın zafer sandığı, gümüş anahtar gibi şeyler de kazanabilirsiniz.

Eğer şansınız yaver gitmiyorsa çekilişi bir başka güne ertelemenizi öneririm. Nihayetinde çıkacak sonuçlar birazda şansınızla alakalı olacaktır. Şunuda ek bir bilgi olarak vereyim. En iyi aksesuarlar, en güçlü kartlar, en iyi zarlar ve en iyi kartlar da çekilişden kazanılabiliyor. Zaman zaman yenilmezlik çekici, büyülü asa, kara hakan, kara nil, kara yıldırım, kara rain ve hizmetçi victoria gibi şeyler de çekilişden çıkarılabiliyor. Dedim ya biraz da şans gerekiyor. Üçüncü olarak mühür taşından bahsedeceğim.

Mühür taşı Paramanya'da istediğiniz bir aksesuarı ya da kartı alırken lazım olacaktır. Bulması biraz zor ama define avına katılarak toplayabiliyorsunuz. Mühürlü karakter kartı ya da mühürlü aksesuar sekmelerinden de mühür taşını kullanarak, dilediğiniz karakteri ve aksesuarı taş kullanarak alabiliyorsunuz. O yüzden bol bol taş toplamayı ihmal etmemelisiniz. Dördüncü olarak cevher taşından değineceğim.

Cevher taşı, maksimum seviyeye ulaşan a+ ve s+ kartları geliştirmek için kullanılıyor. Aynı seviyeden iki kartı seçerek, bir soket oluşturduğunuzda zaten maksimumda olan kartınızı daha da geliştirebiliyorsunuz.

Paramanya'dan Aldığım Bazı Notlar


Paramanya oynadığım dönemlerde bazı notlar aldım. Hazır konusu açılmışken o notlarımıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Her konudan bilgi içerdiği için, biraz karşık gelebilir. Ben yine de olabildiğince konuları katagorize ederek, peş peşe sanki bir bütünmüş gibi aktarmaya çalışacağım.

Başlangıç olarak hatalarla ilgili notlarımı sunmak istiyorum. Şayet Paramanya'da hatalarla karşılaşıyorsanız, notlarımda işinize yaracak bir şeyler bulabilirsiniz. Lafı fazla uzattım, farkındayım. Direk konuya geçiyorum. Sunucu hatası, bağlantı sabit değil, ağ cevap vermiyor, hata veriyor, bağlantı hızınız zayıf gibi hatalar kişisel olabilmekle beraber oyun tabanlıda olabiliyor. İnternet bağlantınızı yenileyerek, online hız testi yaparsanız sorunun sizden mi ya da oyundan mı kaynaklandığını görebilirsiniz.

Eğer sorun sizin bağlantınızdan kaynaklanmıyorsa o halde bir şey yapmanız gerekmeyecektir. Paramanya'nın yapımcıları yaşadığınız genel olması muhtemel sorunu, kısa sürede çözecektir. Benzer şekilde açılmıyor, girmiyor, giremiyorum, giriş sorunu yaşıyorum gibi sorunlar yaşıyorsanız, farklı olarak mevcut uygulamayı silerek yeniden yükleme yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

Kimi zaman bu tip sorunlar bağlantıdan kaynaklansada bağlantınızda bir problem yoksa direkt olarak uygulamadan kaynaklanıyordur. Uygulamayı yenilediğinizde sorununuzunda düzelmesi gerekir. Aynı şekilde facebook arkadaşlarım gözükmüyor, facebook ile bağlanma sorunu yaşıyorum diyenler de aynı uygulama yenileme yöntemini deneyebilirler. Hatalarla ilgili notlarım bu kadardı. Şayet yaşadığınız başka bir hata ya da sorun varsa yorum kutusunu kullanarak yardım isteyebilirsiniz.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Diğer notlarıma geçiyorum. Bir diğer notum da Paramanya hileleri hakkında bazı ipuçları içeriyor. Zaten siz de sık sık oyunlarda görüyorsunuzdur. Elmas hilesi yapanından tutun altın hilesi, puan hilesi, mühür taşı hilesi, yazı tura hilesi, yonca hilesi ve s+ kart hilesine kadar yapmadıkları hile kalmadı. Hatta elmas kasma, puan kasma, yonca kazanma, s+ kart çıkarma, hediye kuponu kazanma, giriş bileti alma ve level atlamak içinde benzer hile uygulamasını kullandıklarını biliyorum.

Farkındaysanız biliyorum dedim. Çünkü zamanında ben de kullanmıştım. Hadi nasıl yapıldığınıda söyleyeyim. Son zamanlar da yaygınlaşan Game Guardian adında bir uygulama var onu kullanıyorlar. Biraz kurcalarsanız, zaten nasıl kullanıldığını anlarsınız. Aldığım son notlara geçiyorum.

Toplu halde birkaç notu beraber aktarmaya çalışacağım. Önce yeni hesap açma, yeniden başlama ve üyelik silme notlarını bir kısaca aradan çıkarayım. Yeni hesap açmak için uygulamayı sıfırlamanız gerekiyor. Hesap sıfırlama, uygulama silinerek yapılabiliyor. Yeniden başlama sorusu içinde aynı cevap kafidir. Üyelik silme sorusuda aslında kısmen aynı cevapla yanıtlanabilir. Tamamen üyeliğinizi silemezsiniz ama hesabınızı yeniden başlatabilirsiniz.

Hesap silme ve hesap aktarma hakkında aldığım notlarıda yazıp bitiriyorum. Hesap silme hakkında da aslında üyelik silme sorusuna verdiğim cevap yeterli olacaktır. Hesabınızı silemiyorsunuz.

Aktarma konusunda aldığım nota geçecek olursamda aktarma, hesap ayarlarından çok basit bir şekilde yapılabiliyor. Son demiştim ama lazım olabileceğini düşündüğüm şu notumuda aktarmak istiyorum. Bilgisayardan nasıl oynanır diye soranlar, bluestacks'ı bilgisayarlarına kurarlarsa Paramanya'yı pc'den oynamaya başlayabilirler.