Promosyon kodu toplamaktan Notre Dame'ın kamburuna döndüm. Sırtımda kocaman bir tepecik oluştu. Ensem Ahmet Taşçının el enselerini yemişim gibi ağrıyor. Ama değdi doğrusu! Tüm promosyon kodlarını toplamayı başardım. Belki gözden kaçırdığım bir-iki tane de vardır. Fakat genel olarak bütün promosyon kodlarını topladığımı düşünüyorum. Toplamaktan vakit bulamadığım için henüz kodları deneyemedim. Ama illaki içinde çalışan birkaç tane de vardır. Kodları videodan görebilirsiniz.Dile kolay 4 dakika 56 saniye kod girdim. Umarım paylaştığım kodlar, işinize yarar da emeklerim boşe gitmemiş olur. Her neyse online kafa topundaki tüm kodları öğrendiğinize göre bahsetmek istediğim diğer konulara da geçebiliriz. Gelişiminizi daha da hızlandıracağını düşündüğüm birkaç ufak püf noktası ve ipucuna değinmek istiyorum. Yeni başlayanlar içinde güzel bir başlangıç rehberi olacağı kanısındayım.

Online Kafa Topu'nda daha çok gol atmak için topu rakibinizin üzerinden aşırtmalısınız.

Rakibinizin üzerinden topu aşırtın.

Rakibiniz kalesinden açıldığında topu üzerinden aşırtmalısınız. Yarı sahanıza girmek üzereyken yapacağınız vuruşlar gol olacaktır. Rakibiniz kalesinden açılmıyorsa topu kendi yarı sahanızda sektirerek rakibiniz gelene kadar tutabilirsiniz. Yarı saha çizgisine yaklaştığında da topu bekletmeden vurmalısınız. Topu bekletecek olursanız rakibiniz vuruş açınızı daraltacaktır.

Alanı daraltmak Online Kafa Topu'ndaki işe yarayan taktiklerden biridir.

Alan daraltın.

Top rakibinize geçtiğinde yakın oynamalısız. Rakibinize şut çekecek alan bırakmamalısınız. Rakibinizi rahat bırakırsanız her fırsatta kalenize şut çekecektir. Fakat pres yapar ve yakın oynarsanız, şut çekmesini engelleyebilirsiniz. Engellemenin yanında kaptığınız toplarla da karşı atak yapabilirsiniz. Topu kaptığınız gibi kaleye vurursanız, muhtemelen on şutunuzdan birisi kaleyi bulacaktır.

Online Kafa Topu'nda devamlı atak yapmak normalden daha fazla gol atmanızı sağlayacaktır.

Devamlı atak yapın.

Her bulduğunuz fırsatta kaleyi denemelisiniz. Ne kadar çok şut çekerseniz o kadar fazla gol bulma şansınız olacaktır. Topu kontrol etmeye çalışmadan direk kaleye vurursanız, şansınızı daha da artırabilirsiniz. Zira topu kontrol etmeye kalkmanız pozisyonunuz bozulacaktır. Ayrıca daha az şut çekmiş olacağınızdan gol bulma şansınızda azalacaktır. Topa temas eder etmez kaleye göndermeniz skorunuzu arttıracaktır.

Online Kafa Topu'nda yapacağınız atağa göre özel güç seçmeniz önemlidir.

Atağa yönelik özel güç seçin.

Savunmadan ziyade atağa yönelik özel güç seçmelisiniz. Savunmaya yönelik özel güç seçecek olursanız, güçlerinizi boş yere harcamış olursunuz. Çünkü savunma yapmanız, rakibinizin kalenize daha fazla şut çekmesini sağlamayacaktır. Bir-iki şutunu özel güçlerinizle engellemeniz, maçı kazandırmayacaktır. Maçı kazandıracak olan skorda yazacak rakamdır. O yüzden skoru değiştirecek özel güçler kullanmalısınız.

Rakibiniz sıçrarsa şutu havadan değil yerden çekmelisiniz, yoksa gol atamazsınız.

Rakibiniz sıçrarsa yerden şut çekin.

Rakibinizin sıçradığı anlarda yerden şut çekmelisiniz. Şutu tam sıçrayacağı ana denk getirebilirseniz topu filelere gönderebilirsiniz. Şutları zıplama ve rakibizle aranızdaki mesafe aralıklarını gözeterek çekerseniz çok daha fazla gol bulabilirsiniz. Yalnız zamanlamasını yanlış yapacağınız şutlar, karşı atak olarak geri dönecektir. Gol atmaya çalışırken gol yememek için doğru anda şut çekmeye özen göstermelisiniz.

Online Kafa Topu Taktiklerim


İpuçları ve püf noktaları dışında online kafa topunda bulunan taktiklerden de bahsetmek istiyorum. Zira doğru şekilde kullanacağınız taktikler, daha çok maç daha çok taraftar ve elmas kazandırabiliyor. Misal daha çok elmas kazanabilmek için her gün günlük görevleri yapmanız gerekiyor.

Günlük görevleri her gün yapmanız durumunda 1 ay sonrası +30 ekstra elmas daha kazanabiliyorsunuz. Böyle böyle kazanacağınız elmas miktarını arttırabilirsiniz. Elmas kodu aramaktan iyidir, öyle değil mi? Altın ve taraftar kasmak içinde daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Önce kendinize bir kombin oluşturmalısınız. Kominin ucuz yahut pahalı olması hiç önemli değil. Şahsen ben ucuz bir kombin kullanıyorum.

Kombini oluşturduktan sonra kupa kısmına girerek 2x Altın, 2x Taraftar kupalarını satın almalısınız. Altın ve taraftarın yanında puan da kasmak isterseniz 2x Puan da alabilirsiniz. Etra Güç ve Ücretsiz girişide aldıktan sora sezon kısmından maçlara başlayabilirsiniz. Artık kazandığınız her maç sonunda daha fazla altın, taraftar ve puan kazanabilirsiniz. Kazancınızı biraz daha arttırmak için çark çevirmeyi de deneyebilirsiniz.

Çoğu kişi şansınında yardımıyla çarkdan da güzel ödüller kazanabiliyor. Çark çevirmenin püf noktası çarkı bildiğimiz anlamda çevirmek değilde sadece çarka dokunmaktan ibaret. Çarka dokunduğunuzda çark en fazla bir iki çentik ileri gidiyor. Bir iki çentik ilerisinde güzel bir ödül görüyorsanız, çarka sadece dokunarak güzel ödüller kazanabilirsiniz. Günlük olarak yaptığınızdan en az kazandığınız maçlar kadar güzel ödüller alabilirsiniz.

Son olarak kazanacağınız ödül çıtasını biraz daha yükseltmek niyetindeyseniz takım kurabilirsiniz. Takım kurmak 50 elmasa mal olacaktır. Fakat takımı kurduktan sonra takım maçları yaparak, takım arkadaşlarınızla beraber sıralamalarda edineceğiniz derecelerle daha fazlasını kazanabilirsiniz. Takımızda ne kadar kişi olursa o kadar iyi olacaktır. Güzel takım isimleri seçerek, takıma daha çok kişinin katılımını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde takım kurmak yerine başka takımlarada katılabilirsiniz. Katıldığınız takımların faydası olmadığını görüyorsanız, takımdan ayrılmayı seçerek başka takımlara katılmalısınız.

Online Kafa Topu Notlarım


Online kafa topu oynadığım dönemlerde bazı notlar aldım. Hazır konusu açılmışken o notlarımıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Başlangıç olarak hatalarla ilgili notlarımı sunmak istiyorum. Şayet Online Kafa Topu oyundan atıyor, açılmıyor, durduruldu hatası veriyor ve güncelleme sorunu çıkarıyorsa uygulamayı silerek yeniden yüklemeniz sorunların çözülmesini sağlayacaktır.

Benzer şekilde kayıt olunmuyor, kayıt olamıyorum, arkadaş eklenmiyor, arkadaş ekleme sorunu yaşıyorum diyenler de aynı yolu izleyebilirler. Facebook'a bağlanmıyor, bağlanma sorunu yaşıyorum diyenlerde uygulamayı tekrar yükleyebilirler. Benzer bir sorun olduğu için uygulamayı silerek tekrar yüklemek sorunu çözecektir. Farklı olarak sunucu ile bağlantınız koptu, sunucu ile bağlantı kurulamadı hatası alıyorsanız durum uygulamadan değil de internet bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Eğer internet bağlantınızda herhangi bir problem tespit edemiyorsanız o halde problem Online Kafa Topu'nun sunucunlarından kaynaklanıyordur. Bir şey yapmanız gerekmez. Bir süre beklerseniz sorun oyunun yapımcıları tarafından belli bir müddet sonra giderilecektir. Ping ve lag sorunu içinde server değiştirme yolunu izleyebilirsiniz. Kimi zaman yabancı server açmak sorunu çözebiliyor.

Hatalarla ilgili notlarım bu kadardı.

Diğer notlarıma geçiyorum. İkinci notum Online Kafa Topu hileleri hakkında bazı tavsiyeler içeriyor. Zaten siz de sık sık görüyorsunuzdur. Elmas hilesi yapanından tutun puan hilesi, altın hilesi, taraftar hilesi, zıplama hilesi, çark hilesi, maske hilesi, özel güç hilesi, karakter hilesi ve bot getirme hilesine kadar türlü hileleri kullandıklarını biliyorum. Hatta elmas kodu ve promosyon kodu üreten bazı uygulamalarda var. Sık olmasada kod üreticilerden de faydalanıyorlar. Peki nasıl yapıyorlar?

Game Guardian adında bir uygulama var. Kod üretirkende hile yaparkende ondan faydalanıyorlar. Hadi bir sır daha vereyim aynı uygulamayla oyundaki reklamlarıda kaldırabiliyorsunuz. Online Kafa Topu'nu reklamsız oynayabiliyorsunuz. Fakat reklam kaldırmanızı önermiyorum. Nihayetinde oyunun gelişmesi için yapımcılarınında para kazanması gerekiyor. Aldığım son nota geçiyorum. Daha çok merak edilen bir soru olmasına rağmen not olarak kaydetmişim.

Eğer aklınızda Online Kafa Topu bilgisayarda nasıl oynanır şeklinde bir cevapsız soru varsa yanıtınıma siz de kulak vermelisiniz. Online Kafa Topu'nu pc'den oynamak için bilgisayarınıza BlueStacks indirmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra BlueStacks üzerinden Online Kafa Topu'nu oynayabilirsiniz.