Daha önce pek çok kez Çin'den alışveriş yaptım. Telefondan tutunda dizüstü bilgisayara kadar sayısız ürün aldım. Öyle taaa Çin'lere kadar da gitmedim. Evimin konforundan ayrılmadan, yarı yatar yarı oturur bir şekilde alışverişlerimi tamamladım. İnanır mısınız, aldığım bütün ürünlerin hepsi de eksiksiz geldi. Şahsen Çin alışveriş sitelerinin bu kadar güvenilir olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Malumunuz ülkemizde belli sitelerin dışında alışveriş yapılabilecek güvenilir çok fazla seçenek yok. Öyle ki yapıldığı takdirde salatalık gönderebiliyorlar. Hayır madem salatalık gönderiyorsunuz yanına bari tuzunuda koyun! Çünkü kimi tuzlu sevebiliyor. Bu bakımdan Çin alışveriş sitelerini daha güvenli buluyorum. Ürünleri hiç değilse eksiksiz gönderiyorlar.

Tuzsa tuz, salatalıksa salatalık! Şaka elbette. :)

Bu önereceğim Çin alışveriş sitelerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Kendi kullanımlarımda herhangi bir problemle karşılaşmadım. Sizinde karşılaşacağınızı düşünmüyorum. O yüzden gönül rahatlığıyla bu siteleri sizlere önerebiliyorum. İşte alışveriş yaparken kullanabileceğiniz, en güvenilir bulduğum Çin alışveriş siteleri!

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Aliexpress

Aliexpress (aliexpress.com)

Çin'in en büyük alışveriş sitelerinden birisi olduğunu söyleyebilirim. Bilgisayardan giyime, telefondan takıya kadar hemen her şeyi bulabiliyorsunuz. Üstelik de fiyatları cep yakmıyor. Fiyatını yanlış hatırlamıyorsam 3 dolara bir saat almıştım. Aldığım o saati hala kullanıyorum. Ne boyası çıktı, ne de bozduldu. 1 yıldır kullanıyorum. Saatin dışında bir de ayakkabı almıştım. Ayakkabı ayağıma küçük gelince geri iade etmek zorunda kaldım.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Dealextreme

Dealextreme (dx.com)

Dealextreme'den de Aliexpress'den aldığıma benzer bir saat almıştım. Fakat rengi daha farklıydı. Muhtemelen fiyatını duyunca şaşıracaksınız. Hazır mısınız? Sadece 0.99 ödemiştim. Evet yanlış okumadınız 0.99 ödedim. Dealextreme'in işte böyle güzel bir yanı var. 0.99 kagatorisine girdiğinizde takı, saat, telefon kılıfı, aksesuar gibi aklınıza gelebilecek çok çeşitli ürünleri, o güne özel indirimli fiyatından satın alabiliyorsunuz.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Banggood

Banggood (banggood.com)

Banggood'dan da dizüstü bilgisayar almıştım. Hatta şuan bu satırları aldığım o dizüstü bilgisayardan yazıyorum. Özellikle teknolojik ürünlerde inanılmaz indirimler yapıyorlar. Bilgisayarın dışında diğer birçok teknolojik ürünü de etiket fiyatının yarısına satın alabiliyorsunuz. 400-500 liralık indirimlerden bahsediyorum! Adı sanı yabancı olsa da ürünlerin kalitelisi bildik markalardan çok da farklı değil.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Geekbuying

Geekbuying (geekbuying.com)

Diğer alışveriş sitelerine göre fiyatları biraz daha yüksek tutuyor. Fakat ürünlerin son derece kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Yine de ucuz ürünler de var. Benzer şekilde belli günlerde indirimleri oluyor. Hatta 50 liraya Geekbuying'den çok sağlam bulduğum bir de web kamerası almıştım. 4K bir kameradan bahsediyorum. Normal bir siteden almaya kalksanız en az 250 lira ödersiniz. Geekbuying bu anlamda yine ucuz sayılır.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - İbuygou

İbuygou (ibuygou.com)

Akıllı telefonların haricinde başka ürün bulundurmuyor. Sadece kulaklık, şarj aleti gibi yine telefona yönelik değişik aksesuarlar yer alıyor. Şahsen 2 yıl önce kendime 32 GB bir iPhone 6 almıştım. O kadar düştü, yerden yere çarplıldı ama bana mısın demedi. Fiyat olarak da Türkiye'de istenen rakamın çok altında almıştım. Üstelik %40'da indirim vardı. Zaman zaman güzel indirimler yapabiliyorlar.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Lightinthebox

Lightinthebox (lightinthebox.com)

Giyimden ev dekorasyonuna kadar envai çeşit ürün bulabiliyorsunuz. Zaman zaman %80 hatta %90'a varan indirimler yapabiliyorlar. Öyle ki indirimdeyken ben de kendime 8.99'a koca bir duvar saati almıştım. Yaklaşık 4 ay oldu. Henüz pil takma zahmetine girmediğimden duvara asamadım. Ama beklediği yer de bile çok şık durduğunu söyleyebilirim. Nerden baksanız o saati 200 liranın altına satın alamazdınız.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Miniinthebox

Miniinthebox (miniinthebox.com)

Spor malzemeleri, kostümler ve maskeler gibi geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. %50'ye varan çeşitli indirimler yakalayabiliyorsunuz. Gün içinde indirimli ürünler değişiklik gösterebildiği için indirimleri yakalamak adına sık sık kontrol Miniinthebox'u kontrol etmeniz gerekiyor. İndirimler daha çok aksesuar tarzında paha da ucuz ufak ürünlere yansıtılsa da zaman zaman diğer ürünlere de indirimden nasibini alıyor.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Focalprice

Focalprice (focalprice.com)

Stres çarkı, şişme koltuk, rubik küp gibi farklı ve birbirinden alakasız değişik ürünlere rastlayabiliyorsunuz. Günlük fırsatlar sekmesinde genelde çok güzel şeyler oluyor. Bir de 2 dolar altı ürünler sekmesinde yine ufak ama işe yarar şeyler bulabiliyorsunuz. Stres çarkının popüler olduğu dönemlerde kendime diğer aldıklarım gibi çok da kullanmayacağım bir stres çarkı almıştım. Stresimi almadı ama güzel döndüğünü inkar edemem.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Sammydress

Sammydress (sammydress.com)

Giyim, takı ve aksesuarla alakalı ürünler yer alıyor. Daha çok bayanlara yönelik olsa da erkekleri de ilgilendiren, enterasan ürünler var doğrusu! Gömlekleri görmelisiniz. Sadece gömlekler de değil üstelik, birbirinden farklı daha birçok ürün var. Ama ben gömleğini aldığım için özellikle gömleklerini görmenizi istiyorum. 10 dolar yahu, sadece 10 dolar! Daha ucuzunu Türkiye'de bulamazsınız.

En Güvenilir Çin Alışveriş Siteleri - Tinydeal

Tinydeal (tinydeal.com)

Bildik markaların ürünlerini normalden daha ucuza bulabiliyorsunuz. Mesela ben sadece 50 dolara Lenovo'nun bir cep telefonunu satın almıştım. İndirimdeyken yakalasaydım belki daha da az ödeyebilirdim. Telefonun dışında diğer satılan ürünlerin hepsini yine aynı şekilde ucuza alabiliyorsunuz. Markasız, bilinmedik ürünler markası olan ürünlere göre daha ucuz oluyor. Aklınızda bulunsun.

Diğer Çin Alışveriş Siteleri


Çin'de alışveriş sitesi mi biter? Gerçekten çok ama çok fazla, alışveriş siteleri var. Fakat hepsinin ne kadar güvenilir olduklarını bilmiyorum. O yüzden buradan sonra adreslerini vereceğim alışveriş sitelerini başkalarının önerilerinden yola çıkarak oluşturdum. Yani kendim kullanmadım. Alışverişlerinizi bunu göz önünde bulundurarak yaparsanız, daha güvende olursunuz. İşte benim kullanmadığım ama başkalarının önerdiği, güvenilir bulunan diğer Çin alışveriş siteleri!

Rotita (rotita.com)

Sadece kadınlara yönelik giyim malzemeleri satıyor. Günlük kıyafetler, mayolar gibi takılarında bulunduğu geniş bir ürün kataloğu sunuyor. Fiyatları aşağı yukarı 25 ila 40 dolar arasında değişiyor. En ucuz ürünün 4 dolardan satıldığını söyleyebilirim. Zaman zaman %65'e varan büyük çaplı indirimler yapabiliyor. Çoğunlukla sezona yönelik ürünler bulunsada sezon dışı ürünler de bulabiliyorsunuz.

Strawberrynet (strawberrynet.com)

Cilt bakım ürünleri ve parfüm gibi kozmetiğe dayalı ürünler yer alıyor. Bilindik ve bilinmedik markaların ürünlerini bulabiliyorsunuz. Fiyatlar indirimli olsa da bazen çok pahalı gelebiliyor. Yalnız indirime giren birçok ürünü etiket fiyatının 3'te 1'ine de alabiliyorsunuz. Yani hem pahalı hem de ucuz ürünlerin bulunduğu karmaşık bir ürün listesi bulunuyor. Doğru ürünü bulmak için biraz aramanız gerekiyor.

Dhgate (dhgate.com)

Giyim, aksesuar, ayakkabı ve spor ürünleri gibi geniş bir ürün katoloğu bulunuyor. Gün içinde %70'e varan değişen indirimler yapabiliyor. İndirimleri genelde indirim sayfasından görebiliyorsunuz. 105.11 dolara satılan bir akıllı saati indirimdeyken 10 dolar gibi bir rakama satın alabiliyorsunuz. Diğer alışveriş siteleri gibi söz de değil indirimleri gerçek anlamda ürünlerine yansıtıyor.

Rosewholesale (rosewholesale.com)

Rosewholesale tıpkı Rotita'ya benziyor. Ürün olarak sadece kadınlara yönelik seçenekler sunuyor. Fiyatları da Rotita'dan daha ucuz. 8.34'de tulum ve benzeri şeyler alabiliyorsunuz. Hatta 7.65'e de çok güzel tek parça kıyafetler de var. Erkek olmama rağmen, fiyatlarını görünce benim dahi alasım geldi. Bir bayan arkadaşımın doğum günü olsaydı hediye olarak ufak bir sürpriz yapabilirim.

Milanoo (milanoo.com)

Erkek ve bayan giyimi üzerine ürünler bulunuyor. 10 dolardan 40 dolara kadar çıkan bir fiyat limiti var. Zaman zaman 40 doların üzerine çıkan ürünlere de rastlayabiliyorsunuz. Ama genel olarak ürünler 10 ve 20 dolar arasında değişiyor. İndirim günlerine denk gelirseniz fiyatlar 10 doların altınada düşebiliyor. Sezon sonunda ürünleri yarı fiyatına alabiliyorsunuz.

Chinabuye (chinabuye.com)

Teknolojik ürünler başta olmak üzere sınırlı sayıda ürün bulunduruyor. 1 dolar ve altına kolye, bileklik ve parmak açacağı gibi ufak şeyler bulabiliyorsunuz. Daha çok zaten böyle ufak aparatlar yer alıyor. Açıkçası fazla işe yarar bir şey gördüğümü söyleyemeyeceğim ama yine de eğlencelik ürünlerini beğendim. Özellikle kafa masaj aleti şahsen benim alabileceğim bir üründü. Ne yapacaksam artık!

Tomtop (tomtop.com)

Teknoloji ve hobi karışımı oldukça geniş bir ürün ağı bulunuyor. Elektrikli scooter, drone gibi ürünleri yarı fiyatına satın alabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde günün indirimleri bölümünden indirime giren ürünleri etiket fiyatının yarısına ya da daha altına bulabiliyorsunuz. İndirime giren ürünler gün içinde değiştiği için sık sık siteyi kontrol etmek gerekiyor. Yoksa indirimleri kaçırabiliyorsunuz.

Buyincoins (buyincoins.com)

Erkek bayan karışık, her telden ürünü satıyor. Zaman zaman 61%'e varan indirimler yapabiliyor. Günün indirimleri bölümünden de indirimli ürünleri görebiliyorsunuz. Yalnız günün indirimleri bölümündeki ürünler çok fazla düşmüyor. Daha çok %3, %4 gibi etiket fiyatını çok da değiştirmeyecek indirimler yapılıyor. Yine de ürünlerin ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Highqualitybuy (highqualitybuy.com)

Highqualitybuy'da Rosewholesale ve Rotita gibi sadece bayan ürünleri bulunduruyor. Erkekler ve çocuklar için katagorileri de var ama çok fazla seçenek sunmuyor. Daha ziyade ön planda bayan ürünleri yer alıyor. %70 gibi ciddi indirimler yapabiliyor. Normal kıyafetlerin dışında oyun karakterlerinin kostümleri, lateks kıyafetler ve hatta peruk da bulabiliyorsunuz.

Lightake (lightake.com)

Zeka küpleri ve oyuncaklara yönelik ürünler bulunuyor. Drone, gopro benzeri ürünler de var ama daha çok çocuklara yönelik ürünlerin olduğunu söyleyebilirim. Hatta siteyi incelerken 1 dolara çok güzel stres çarkları da gördüm. Tüm ürünlerin fiyatı bu kadar ucuz olmasada genel olarak oyuncakların fiyatını ucuz buldum. Daha önce almış olmasaydım 1 dolarlık stres çarklarından bir tane alabilirdim.

Buysku (buysku.com)

Saat, mikrofon ve bilgisayar tarzı ürünler satıyor. Geniş bir ürün yelpazesi sunmasada fiyat olarak birçok alışveriş sitesinden daha ucuz teklifler sunuyor. Hatta sitenin bir de affiliate programı var. Sitenin ürünlerini satarak da para kazanabiliyorsunuz. Kazandığınız paraları dilerseniz sitede de harcayabiliyorsunuz. Tüm kargoların ücretsiz gönderildiğinide belirteyim.

Coolicool (coolicool.com)

Telefon, bilgisayar, akıllı saat ve fotoğraf makinası üzerine ürünler satıyor. Sadece Çin markalarına ait ürünler buldurduğu için fiyat olarak da çok ucuz seçenekler sunuyor. Seçeneklerin ucuz olmasının yanında %70, %80'e varan indirimler yapılıyor. İndirimlerden alacağınız ürünler haliyle etiket fiyatının 3'te 1'ine denk düşüyor. Ayrıca ürünün haricinde bir de kargo ücreti almıyorlar.

Tmart (tmart.com)

Web kamerası, gaz maskesi gibi değişik ürünler bulunuyor. Ürün yelpazesi son derece geniş diyebilirim. Fakat indirim günlerinin dışında ürünleri çok da ucuz değil. Sadece indirim günlerinde aynı ürünleri etiket fiyatının yarısına alabiliyorsunuz. Onun dışında %4, %5 gibi ufak indirimler yapılıyor. Yapılan o ufak indirimler de fiyatı çok etkilemiyor. Yine de ülkemize göre çok ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Romwe (romwe.com)

Sadece kadınlara yönelik ürünler satıyor. Tulumlar, etekler, tek parça kıyafetler ve tişörtler gibi bayanların gün içinde kullanabilecekleri giyim ürünleri bulunuyor. Fiyatlar 10 dolardan başlıyor, 20 dolara kadar yükseliyor. İndirimerini yakalarsanız 50 dolara satılan kıyafetleri de 10-12 dolara satıl alabilirsiniz. Sezona yönelik çok güzel kıyafetleri var. Yaz, kış devamlı ürünleri yenileniyor.

Dressale (dressale.com)

Musluk, avize gibi dekoratif ürünler yer alıyor. %60'a varan ürün indirimleri bulunuyor. İndirimlere rağmen fiyatlar çok değişmese de ürünler fiyatlarını karşılıyor gibi görünüyor. Özellikle lambalıklar eşsiz duruyor. Şahsen dekoratif ürünlerin çok da ucuz olmasını beklemediğimden fiyatları yerinde bulduğumu söyleyebilirim. Evet yerinde olmasına rağmen pahalı ama çok daha pahalı da olabilirdi.

Modlily (modlily.com)

Sadece bayan ürünleri bulunuyor. Mayo, etek, tişört gibi daha çok sezona yönelik ürünler yer alıyor. Sezon sonunda ürün fiyatları etiket fiyatının yarısına düşebiliyor. Gün içinde yapılan indirimler ürünlerin fiyatlarını %65, %80 civarında düşürüyor. İndirimlerin yanında dünyanın her noktasına kargoları ücretsiz gönderiyor. Ekstradan bir de kargo ücreti ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Hobbyking (hobbyking.com)

Yetişkinlere yönelik hobi oyuncakları satıyor. Dronelardan uzaktan kumandalı yarış arabalarına kadar hemen her tür de hobi oyuncağı bulabiliyorsunuz. Fiyatlarıda oyuncak mağazalarına oranla daha makul oluyor. Ayrıca sitenin bir de forum sayfası var. Hobi oyuncaklarıyla ilgilenen diğer kişilerle de görüş alışverişi yapabiliyorsunuz. Şahsen almadan önce sormanın her zaman daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Meritline (meritline.com)

Bavul, koltuk takımı ve bahçe gereçleri gibi ürünler yer alıyor. Çeşitli dekoratif ürünler de bulunuyor. Fiyatları aşağı yukarı diğer alışveriş sitelerinden pek farklı değil. Pahalı ürünler de var ucuz ürünler de. Genel olarak ucuz ürünlerin daha ağırlıkta olduğunu söyleyebilirim. Sadece dekoratif ürünlerin fiyatları biraz uçuk görünüyor. Zaten dekoratif ürünlerinde ucuz olması beklenemezdi.

Oasap (oasap.com)

Bayan giyimi üzerine ürünler satıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi sezona yönelik, değişik mevsimsel kıyafetler bulunuyor. %80'e varan indirimli kanpanyaları var. Tek parça kıyafetlerden aksesuarlara kadar birçok ürünü 20 doların altına satın alabiliyorsunuz. İndirimsiz fiyatları da çok pahalı değil. Yine 10 ve 20 dolar arasında değişen fiyatlarda ürünler bulabiliyorsunuz.

Tidestore (tidestore.com)

Bayan ağırlıklı ürünler bulunsada erkek ürünleri de yer alıyor. Ama ağırlıklı olarak daha çok bayan ürünlerine yer verilmiş görünüyor. Şu aralarda bir indirime rastlamadım ama indirimsiz fiyatları da gayet cezbedici duruyor. 10 dolardan başlayan fiyatlarla erkekler için gömlek, gözlük bayanlar içinse etek ve tek parça kıyafetler satın alınabiliyor. Yine diğer alışveriş siteleri gibi kargo parası da ödemiyorsunuz.

Fasttech (fasttech.com)

Geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Bilgisayardan avcılığa kadar ihtiyaç duyulabilecek hemen her şey yer alıyor. Özellikle teknolojik ürünlerde zaman zaman inanılmaz indirimler yapılabiliyor. Benzer şekilde öbür alışveriş siteleri gibi kargo gönderimleri için extra ücret talep etmiyor. Geri iadelerde de hiç sorun çıkartmadan bütün gönderimleri aynen kabul ediyor.

Suntekstore (suntekstore.com)

Televiyon kumandası, bisiklet kaskı gibi ürünler satıyor. Sunulan ürünler arasında alabilirim dediğim bir şey göremedim ama yine de bakılmasında sakınca görmüyorum. Nihayetinde hepiminizin ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Fiyatları da genel olarak iyi diyebilirim. Ne çok ucuz ne de çok pahalı duruyor. Zannedersem büyük alışveriş sitelerine oranla biraz daha ucuz satıyor olabilir.

Rosewe (rosewe.com)

Yalnızca bayan ürünleri yer alıyor. Vitrininde etek, tişört, askılı elbise, tulum ve pantolon gibi ürünler bulunuyor. Fiyat etiketleri 20 dolardan 50 dolara kadar deşiklik gösterebiliyor. İndirim günlerinde özellikle sezon sonlarında ürünleri yarı fiyatına alabiliyorsunuz. Bu mağazada da diğer mağazalarda olduğu gibi kargo ücreti alınmıyor. Dünyanın her bölgesine ücretsiz olarak kargo gönderimi bulunuyor.

Eachbuyer (eachbuyer.com)

Eachbuyer çadır, dağcılık malzemeleri, olta ve benzeri ilginç ürünler bulunduruyor. Hatta ben de pusula, şapka ve çanta sipariş etmiştim. Çanta gerçekten çok sağlam çıktı. Fakat şapka ve pusulayı henüz kullanamadım. Saat gibi bir köşede duruyorlar. %75-%80 indirimi görünce ileride kullanırım diye almıştım. Ne kadar ileriyi düşündüşsem artık henüz kullanmak nasip olmadı. Şapka hadi neyse de pusulayla ne yapacaksam!