Yaklaşık 2 yıldır Asphalt 8 oynuyorum. Geçen süre zarfında birçok araba açtım ama tüm arabaları açmak nasip olmadı. Taa ki düne kadar! Dün yeni bir araba satın almak için bakınırken, Asphalt 8'deki tüm arabaların kilidini açabilecek bir yöntem keşfettim. O an farkında değildim. Arabayı satın aldıktan sonra farkettim. Kendi kendime söylenirken, tekrar oyuna bağlandığımda keşfettiğim şeyin farkına vardım.

Araba bende olmasına rağmen, param eksilmemişti. Nasıl olduğunu düşünürken, araba satın aldıktan sonra internet bağlantımın kesik olduğu aklıma geldi. Hemen aynısını denedim.

Bağlantımı tekrar kestim, yeni bir araba aldım.

Oyuna bağlandığımda araba yine bendeydi ama param eksilmemişti. Bu sayede 2 yıl boyunca açamadığım tüm arabaları açtım. Siz de tüm arabaları açmak için aynısını deneyebilirsiniz. Denediğinizde olur ya da olmaz bilemem. Ben denediğimde oldu. Olur da aynı yöntem siz de çalışmazsa, videodaki yöntemi de uygulayabilirsiniz. O da arabaları açmak için değerlendirilebilir.


Her iki yöntemi telefon ve tabletlerden de uygulayabilirsiniz. Cheat Engine'nin Andorid ve İOS için çalışan sürümleri de var. Kendi sitesinden uygun olan versiyonunu indirerek, kullanabilirsiniz. Her neyse, Asphalt 8'de tüm arabaları açmasını öğrendiğinize göre bahsetmek istediğim diğer konulara geçebiliriz. Asphalt 8'i daha iyi oynayacağınızı düşündüğüm bazı püf noktalarından bahsetmek istiyorum. Hem yeni başlayanlar içinde güzel bir rehber olacağı kanısındayım.

Asphalt 8

Günlük görevleri yapın.

Puan ve para kazanabilmek için günlük görevleri yapmalısınız. Eş zamanlı olarak yapacağınız görevler, kazanacağınız puan ve para miktarını arttıracaktır. Bölümleri bitirme derecenize göre bu miktar daha da artabilir ya da tam aksine düşebilir. Her bölümün sonunda 5 yıldız gibi yüksek dereceler alabilirseniz, puan ve para kazanmanın dışında gelecek olan sonraki sezonlara da beklemeden geçebilirsiniz.

Asphalt 8

Depo kapasitesini arttırın.

Daha fazla nitro depolayabilmek için mevcut depo kapasitesini arttırmalısınız. Kapasite arttırımı eskisinden daha fazla nitro depolayabilmenizi ve bölümleri daha süratli tamamlayabilmenizi sağlayacaktır. Gereksiz nitro sarfiyatından da kaçınırsanız, nitronuzu daha uzun süreler kullanabilirsiniz. Virajlar ve benzeri yerlerde nitro kullanmanız, nitro tüketimini yararsız bir şekilde arttıracaktır.

Asphalt 8

Kestirme yolları kullanın.

Yarışları daha kısa sürede tamamlamak için kesirme yolları kullanmalısınız. Pistlerde bulunan özel yolları kullanarak, yarışları normalden daha erken bitirebilirsiniz. Kısaltılmış yollar, uzun yollardan daha tehlikeli olsa da yarışları erken tamanlamanızı sağlayacaktır. Geride kalsanız dahi, kısa sürede yol avantajını kullanarak rakiplerinizin çok önünde yer tutabilirsiniz.

Asphalt 8

Rakiplerinizi saf dışı bırakın.

Öne geçmek için rakiplerinizi saf dışı bırakmalısınız. Direkt çarparak ya da engellere çarptırarak doğrudan rakiplerinizi yarış dışına itebilirsiniz. Sadece hızınızı kullanarak rakiplerinizi geçecek olursanız, çarpılarak tekrar geçilebilirsiniz. Saf dışı bırakılmamak için, yarış dışına itebildiğiniz kadar rakibinizi yarış dışına itmeyi denemelisiniz. İtemediklerinizden de hızınızı kullanarak ya da geride kalarak uzak kalabilirsiniz.

Asphalt 8

Devamlı araba değiştirmeyin.

Pro arabalara sahip olmak için devamlı araba değiştirmemelisiniz. Arabaları tek tek yükselterek, daha hızlı geliştirebilirsiniz. Her geçen bölümle beraber zorluk seviyesi de artacağından yeterli yükseltmeleri yapamadığınız araçlarınız yarışlarda geride kalacaktır. Araçlarınızın geride kalmaması için, tamamen geliştirmeden yeni başka arabalara yönelmemelisiniz.

Öne Çıkaracak Asphalt 8 Taktikleri


Asphalt 8'de gelişiminizi hızlandıracak, aynı zamanda puan ve para kazanımınızı arttıracak taktiklerden de bahsetmek istiyorum. Dava evvel anlattığım püf noktalarıyla beraber uygularsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Asphalt 8'de iyi bir sürüş yeteneğine sahip değilseniz, yarış kazanmanız da pek olası değildir. Ne kadar donanımlı bir aracınız olursa olsun, öznel yetenekleriniz yetersizsizse yarışlarda da başarısız olursunuz.

Enerjisiz mod bol bol pratik yapmanız için elverişlidir. Sürüş yeteneklerinizi, sık sık pratik yaparak geliştirebilirsiniz. Takla atma ve benzeri hareketlerde de uzmanlaşmış olursunuz. Bildiğiniz üzere taklalar ve düz viriller, ekstra puan kazandırmaktadır. Aynı zamanda enerjisiz modun dışında sık sık nitronuzu doldurabilirsiniz. Fakat nitronun daha öncede söylediğim gibi gereksiz kullanılmasını doğru bulmuyorum.

Virajlar ve benzeri yerlerin yüksek hızlar için elverişli olmamasından dolayı nitronun bu tip yerlerde kullanılması dez avantaja dönüşebilir. Yüksek hızlarda araç üzerinde hakimiyet sağlayamıyorsanız, kontrolü zor yerlerde hız seviyenizi arttırmamanız gerekir. Zira hızınızı arttırmak faydadan çok zarar getirebilir. Hakimiyet yeteneklerinizi geliştirdikçe ustalık gerektiren riskli hareketleride deneyebilirsiniz.

Ustalaşana kadar daha çok düz yerlerde ve rakiplerinizi saf dışı bırakırken nitrodan faydalanırsanız, geriye düşmeden daha iyi yarışlar çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde nitronuzu size çarpmak isteyen kişilerden kaçmak içinde kullanabilirsiniz. Şahsen ben kaçmak yerine, geriye düşmeyi daha çok öneriyorum.

Rakibin gerisine ani bir frenle düşerek, avken avcı konumuna geçebilirsiniz. Açılan mesafeyi tekrar nitronuzu kullanarak kapattığınızda rakibinizi oyun dışına itebilirsiniz. Nitronun kullanımını bu bakımdan çok önemsiyorum. Benzer şekilde yine saf dışı bırakılmak isterseniz, geri düşerek kestirme yolları kullanabilirsiniz. Bazı bölümlerde birden çok kişi tarafından hedef olabilirsiniz.

İleri çıkmak yerine geride kalarak kestirme yolları aradaki mesafeyi açmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca sınırlı süreli etkinliklere katılarak aracınızı daha da geliştirecek nadir kart ve efsanevi kart gibi ödüller kazanabilirsiniz. Bi hayli pro paket kutusu açmanız gerekebilir ama etkinliklerden kazanacağınız pro paket kutuları ücretsiz olduğu için çok da sorun olmayacaktır.

Asphalt 8 İçin Çözüm Önerilerim


Zaman zaman Asphalt 8'de sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Birçok sorunla daha önce ben de karşılaştığım için çözümlerini de biliyorum. Olur da aynı sorunlarla siz de karşılaşırsanız, önerdiğim çözüm önerilerinden faydalanabilirsiniz. Şayet Asphalt 8'de yükleniyor da kalıyor, açılmıyor, açılıp kapanıyor, açılmama sorunu, giriş yapılamadı, giriş başarısız gibi hatalarla karşılaşıyorsanız, uygulamayı silerek tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Genel olarak bu tip hatalar, uygulamadan kaynaklandığı için sorun %80 oranında çözülecektir. Çok nadir, internet bağlantısından kaynaklanıyor olabilir. Sorun uygulamayı yeniledikten sonra hala devam ediyorsa o zaman bağlantınızı yenileyerek tekrar uygulamaya girmeyi deneyebilirsiniz. Benzer şekilde yükleme sorunu, güncelleme sorunu ve görüntü kalitesi değişmiyor sorunu içinde aynı çözüm yolunu uygulayabilirsiniz. Farklı olarak siyah ekran, durduruldu, çalışmayı durdurdu, oyundan atıyor, yeterli hafıza yok, kasma ve donma sorunu gibi hatalarda cihazınızdan kaynaklanıyor olabilir.

Cihazınız aşırı ısındığından dolayı hatalar veriyor olması muhtemeldir. Ayarlardan grafik çözünülüğünü düşürürseniz, benzer hataları daha az alırsınız. Yine cihazla ilgili olabilecek bir uyarı da cihazınız bu sürümle uyumlu değil şeklindedir. Sistem gereksinimleri Asphalt 8'i karşılamadığı için böyle bir uyarı alabilirsiniz.

Bir ağ hatası oluştu, bağlantı hatası, dengesiz ağ sorunu, uygulama yüklenemedi, uygulama askıya alındı, güncelleme hatası, ek veri hatası, senkronizasyon başarısız, sunucu hatası, yüklenmiyor, veri indiriliyor, veri alınamıyor gibi hatalar da daha çok orjinal olmayan oyunlarda karşılaşan hatalardır. Orjinal uygulama kullanıyorsanız, durum bağlantınızdan kaynaklanıyordur.

Bağlantı sorununu çözdükten sonra tekrar eski hataları almazsınız.

Geçersiz lisans, lisans sorunu, Facebook bağlanmıyor, Google Play bağlanmıyor diyorsanız, yine orjinal olmayan bir oyun kullandığınızdan dolayı kaynaklanan hatalar alıyorsunuzdur. Oyun orjinal olmasına rağmen böyle hatalar alıyorsanız, Asphalt 8 uygulamasını güncelleyerek sorunu çözebilirsiniz. Oda gözükmüyor, odaya katılma sorunu yaşıyorum diyenler de benzer şekilde uygulamalarını güncelleyebilirler.

Meraklısı İçin Asphalt 8 Notlarım


Asphalt 8'de aldığım bazı notları da sizlerle paylaşmak istiyorum. İşinize yarar ya da yaramaz, ben yinede bilgi olması bakımından ekleyeceğim. İlk olarak risk puanı hakkındaki notumu aktarmak istiyorum. Risk puanı, bir sonraki yarışta ek puan kazandırabilecek bir özelliktir.

Bir önceki yarışta yaptığınız puanlar kaydedilmediği için, puan kaybetme riski de vardır. Yani önceki yaptığınız yarıştan daha kötü bir derece alırsanız, puanınız heba olmuş olur.

Risk puanını sık kullanmamakla birlikte, kötü dereceli yarışlarda kullanabilirsiniz. Böylece derecenizi riske atmadan zaten kötü olan puanınızı ek puan kazanarak daha dar arttırmış olursunuz. İkinci Asphalt 8 hileleri hakkında aldığım notları paylaşmak istiyorum. Çünkü gerek forumlarda gerek uygulama dağıtan birçok sitede benzer yakarışlara şahit oluyorum. Kimi hesabım yasaklandı diyor kimi ban yedim diyor kimi de hesabınız şüpheli eylemler nedeniyle engellendi diyor. Fakat bir çözüme ulaşabilen yok.

Banlandıktan sonra zaten ban kaldırma diye bir şey de yok.

O yüzden hileli apk kullananlar, risklerinide göz ardı etmemelidir. Eski hesabınıza erişemeseniz dahi, banlananlar Google Play yahut benzeri market uygulamalarından orjinal oyunu indirerek tekrar başlayabilirler. Aynı hesapla değil, farklı bir hesap açmaları gerekir. Ama nihayetinde açabilirler. Bunun yanında daha az riskli olmasına rağmen, yinede risk barındıran elmas hilesi, araba hilesi, jeton hilesi, kredi hilesi, nitro hilesi ve ekstra depo hilesi gibi hileleri de kullanabilirsiniz.

Cheat Engine ile yapılan hileler, şikayet dışında ve anormal şekilde geliştirme yapmadığınız müddetçe dikkat çekmediği için daha az risklidir. Yinede banlanabilirsiniz. Aynı şekilde seviye atlama, bölüm açma gibi şeylerde yapabilirsiniz. Gerekli ipuçlarını zaten yazının başında verdim.

YouTube'den öğretici videolarını bulabilirsiniz. Son olarak en iyi arabalar, en hızlı araba hakkında aldığım notumu aktardıktan sonra yazıyı noktalayacağım. Tek tek isim vermeme gerek yok sanırım, çünkü Asphalt 8'e devamlı yeni arabalar ekleniyor. Şimdi adını vereceğim araba belki üçgün sonra olmayacak ya da yerine daha iyi bir araba konacak. Bu bakımdan araçların, isimlerini vermek yerine bazı özelliklerini vereceğim. Bunlara bakarak en iyisi ya da en hızlısı hangisi anlayabilirsiniz.

Genel olarak ivme terimi hızdaki artış olarak kullanılır. Araçların özelliklerine baktığınız zaman en başta bu özelliği görürsünüz. Saniye cinsinden yazar. 0'dan 100'e çıktığı hız limitidir. Kalkış esnasında faydası olur. Yahut yavaşladığınızda tekrar hızlanırken çok işinize yarayabilir. İvme saniyesi ne kadar düşük olursa o kadar iyi olacaktır. Buna dikkat ederseniz iyi olur. Benzer şekilde üst hız da arabanın ulaşacağı en üst hız limitidir.

En hızlı arabayı arıyorsanız, bu özelliğine bakmalısınız. Üst hız limiti hangisinin daha fazlaysa en hızlı araba odur. Hakimiyet aracın kontrolünü gösterir, yol alışı filan içindedir. Viraj alırken filan lazım olur. Önemli bir özelliktir. Nitrodan bahsetmeme gerek yok heralde ne olduğunu hepiniz biliyorsunuzudur. Özetle tüm bu özelliklere bakarak kendiniz için en hızlı ve en iyi arabaları seçebilirsiniz.