Sadece ben mi karşılaşıyorum, bilmiyorum. Ama ne zaman Tavla Plus'a girsem zar atma hilesi kullanan birine denk geliyorum. Artık canıma tak edince dün biraz araştırdım. Hangi zarın geleceğini zar atmadan önce ayarladıklarını öğrendim. Şayet zar atma hilesinin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, paylaştığım videodan görebilirsiniz. Tüm detayları uygulamalı olarak gösteriliyor.Gördünüz mü? İstenilen rakamlar, zar atmadan evvel belirlenebiliyor. Zarlar atıldıktan sonra rakamlar aynen ayarlandığı şekilde duruyor. Fakat zarların devamlı ayarlanması gerektiği için zar hilesini kullanan kişilerin bekleme sürelerinde bir artış gözleyebilirsiniz. Zar atmadan önce uzun bir süre bekleyen ve peş peşe olağanüstü zarlar getiren kişilerin zar atma hilesi kullandığından emin olabilirsiniz. Daha sonra bu konuya yeniden değineceğim. Fakat onun öncesinde anlatmak istediğim bazı taktiklerim var.

Tavla Plus'da zar atma hilesi yapmak için ücretsiz bir uygulama kullanıyorlar.

Rakibinizi hapise alın.

Geçilmesi zor, rakibinizi beklemek durumunda bırakacak bir saha yaratın. Ard arda 4, 5 ya da 6 kapılı bir alan oluşturmaya gayret edin. Bazen kapıyı yaratabilmek için isteyerek açık bırakmanız gerekecektir. Fakat rakibinizin elini kolunu bağlamak istiyorsanız, zaman zaman bazı riskleri almalısınız. Olur da rakibiniz kapalı sahanın önünde kaçmak için beklemeye başladıysa beklediği yerde rakibinizi vurmanızda gerekebilir.

Bu Tavla Plus hile programı genelde zar atarken devreye giriyor, sonra devreden çıkıyor.

Oyunun başında hücuma geçin.

Başlar başlamaz rakibinizi vurarak kapı yapmaya çalışın. Amacınız daha çok vurarak daha fazla kapı almak olsun. Oyunun başında ne kadar çok kapı yapabilirseniz, rakibinizi o kadar baskı altında bırakabilirsiniz. Peşi sıra uygulayacağınız stratejiler rakibinizi marsa doğru götürecektir. Fakat şans faktörününde hesabınızda bulundurun. Doğru zarları getiremezseniz, hucümunuz da bir işe yaramayacaktır.

Tavla Plus için çip kodu üreten bazı uygulamalarda mevcut ama güvenilir değil.

Geriye düştüyseniz acele etmeyin.

Rakibinizin gerisinde kaldıysanız acele etmeyin. Geriden kazanmak için doğru zamanı bekleyerek, rakibinizin açığını yakalamaya çalışın. Şayet evinde 2 kapı alabilirseniz, rakibinizi hapis durumunda tutabilirsiniz. Doğru zarları getirdiğiniz takdirde de yaptığınız kapılarla rakibinizi kilitleyebilirsiniz. Sadece hamlelerinizin zamanlamasını iyi ayarlamaya dikkat etmelisiniz. Yanlış bir hamle daha da geri düşmenize neden olabilir.

Tavla Plus'a özel bedava çip dağıtan pek çok sayfa var, bu sayfalar çoğunlukla günlük kod dağatıyor.

Orta alandaki kapınızı dağıtmayın.

Oyunun ortalarında merkezde bulunan kapınızı bozmayın. Rakibinizi bekleyin, kapısını bozmuyorsa siz de kapınıza dokunmayın. Çünkü bekleme pozisyonlarında kapı bozmak vurulmanıza neden olacaktır. Oyunun ortalarında kapısını bozan kişiler rakipleri tarafından vurulmaya açık bir hale gelir. Durumu lehinize kullanmak için rakibinizi kapısını bozmaya zorlayabilirsiniz.

Bu puan hilesi Tavla Plus'da çok sık kullanılıyor, genellikle acemiler kullanıyor.

Öndeyseniz pulları bekletmeyin.

Rakibinize göre önde gidiyorsanız pulları bekletmeyin. Teması keserek yakaladığınız fırsatlarda pulları evinize toplamaya çalışın. Pulları bekletecek olursanız, rakibiniz daha sonra toplamaya çalıştığınız pulları engellemeye çalışabilir. Öndeyken pulları toplamak daha kolay olacaktır. Teması kesmişken fırsatları değerlendirmek sonucun kesin olarak belirlenmesinide sağlacaktır.

Tavla Plus'ın Püf Noktaları


Aslında Tavla Plus'da çok fazla püf noktası var. Fakat bunların tümünü yazmam mümkün olmadığı için sadece kendi kullandıklarımı paylaşacağım. İlk önce kaçma stratejisinden bahsetmek istiyorum.

Genelde büyük bir çift atıldığında oyun planını değiştirmek gerekiyor. Yoksa pip sayısı rakibin lehine düşebiliyor. Gelen zar 4-4 ise bar/21, 20/16(3) şeklinde bir kaçış yolu izlenebiliyor.

Yahut bar/21, 20/8 deneyerek kapıyı tutabiliyorsunuz.

Sonuç olarak kaçış, büyük atılan çiftlerden kurtulmanızı sağlayabiliyor. Doğru kullanıldığı takdir de durumu lehinize dahi çevirebiliyorsunuz.

İkinci olarak saldırma stratejisine değinmek istiyorum.

Beyazın beyaz 1-1 oynayacağını varsayalım. Bu durumda beyazın iki farklı hamlesi olabilir. 6/5(2), 8/7, 24/23 ile 5'i engelleyebilir veya 4/3(2), 6/5(2) deneyerek saldırabilir.

Şahsen engellemek yerine saldırmanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Çünkü arkadaki tek pulun vurulması durumunda siyahın engel kurabileceği 14 pulu etkisiz hale gelecektir. Akibinde beyaz 5-3 oynayacak olursa 5 ile 6/1 yahut 3 ile 4/1 şeklinde saldırabilir.

5 ile 8/3, 3 ile 6/3 şeklinde de engellemesi mümkündür. Ancak saldırmak bu durumda iyi sonuç vermeyebilir. Engellemek, inisiyatifin siyaha geçmemesini sağlayacaktır.

Saldırırken de sonuçları iyi hesap etmek gerekir.

Saldırmanın artıları olmasına rağmen, eksileride olabilir.

Üçüncü olarak vurulmas ihtimalini azaltma konusundan bahsedeceğim.

Açık vermek zorunda kaldığınız durumlarda vurulma ihtimalinizi iki şekilde azaltabilirsiniz. Açık pulu mümkün olduğu kadar rakibin yanına getirmek ya da mümkün olduğu kadar rakibin uzağına bırakmak gerekiyor.

6 sayıdan uzak yahut yakın durmanız, rakibin sizi vurmasını zorlaştıracaktır. Hesaba dökecek olursak. Yakın durmanız durumunda 1-5 (2), 2-4 (2), 3-3 (1), 6-x (11) toplam 16 atışta 36 farklı kombinasyon denenmesine rağmen %44 gibi bir ihtimal çıkıyor.

Aynı şekilde uzak da durmanızda vurulma ihtimalinizi %25 gibi bir rakama indirgiyor.

Sonuçlar üç aşağı beş yukarı belki değişebilir ama sonuç olarak vurulma ihtimaliniz her şekilde aynı kalacaktır.

Tavla Plus İçin Çözüm Önerileri


Tavla Plus kullanırken zaman zaman sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Olası sorunlarla karşılaşmanız durumunda çözüm önerilerimi kullanabilirsiniz.

Şayet açılmıyor, siyah ekran hatası alıyorum, giremiyorum ve bağlantı koptu hatası veriyor diyorsanız uygulamayı yeniden kurmak sorunu çözecektir.

Uygulamayı yeniden kurmanıza rağmen sorun halen devam ediyorsa yazılımsal bir problem olabilir.

Cihazınızda yahut internetinizde herhangi bir problem olduğunu düşünmüyorsanız herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayacaktır. Problem yazılımsal olduğu için Tavla Plus yetkilileri tarafından çözülene kadar beklemek zorundasınız.

Benzer şekilde arkadaşlarım görünmüyor diyorsanızda aynı yolu uygulayarak uygulamanızı yenileyebilirsiniz. Sorun uygulama güncellenerek de çözülebilir.

Farklı olarak arkadaş ekleme, arkadaş davet etme, arkadaşla oynama, arkadaş bulma ve arkadaş silme gibi sorunlarınız varsa ayarlar bölümünden durumu çözebilirsiniz.

Sorun ayarlardan kaynaklanmıyorsa misafir girişi yaptıktan sonra tekrar kendi hesabınızla girmeyi deneyebilirsiniz. Hiçbir şekilde sonuç alamıyorsanız, hesap silme bölümünün yukarısında ayarları sıfırla diye bir seçenek var. Oradan uygulamanın bütün ayarlarını sıfırlayarak sorunu halledebilirsiniz.

Ha unutmadan yazının başında zar atma hilesine daha sonra yeninden değineceğimi söylemiştim.

Zar atma hilesinin dışında aynı uygulama kullanılarak Tavla Plus'da puan hilesi, çip hilesi ve level hilesi de yapılabiliyor. Hileleri uygulamak için WWE adlı uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Engel, ceza, ban yahut yasak artık tam olarak siz nasıl diyorsanız kaldırmak içinde kullanabilirsiniz. Onun dışında engellendim diyorsanız, Facebook'dan adınızı değiştirerek engelinizi yine kaldırabilirsiniz.

Profil adresinden kişi bulmak içinde WWE adlı uygulamanın tarayıcı versiyonundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca tarayıcı versiyonunda çip şifreleri de üretebilirsiniz.

Çip kodlarının çoğu işe yaramıyor ama arada işe yarayan kodlarada denk gelebiliyorsunuz.

Son olarak özel masa açmak, izleyici yahut seyirci olarak bir masaya katılmak için Facebook'dan giriş yapmanız gerekiyor. Aksi takdir de o özellikleri kullanamıyorsunuz.

Artı olarak, Tavla Plus bilgisayarda nasıl oynanır diyenler içinde KO Player programını öneriyorum.