Eskiden her operatörden gizli mesajlar gönderilebiliyordu. Zamanla kötüye kullanımların yaygınlaşmasından dolayı tüm hizmet sağlayıcılar bu uygulamalarını kaldırdı. Artık hiçbir şekilde normal bir sağlayıcı üzerinden gizli SMS gönderilemiyor. Fakat yine de gizli SMS göndermenin hala çeşitli yolları var. Bu yollardan biri ücretsiz SMS gönderimi sağlayan siteleri kullanmaktan geçiyor. Bakın...Biliyorum şimdi hepiniz videoda gördüğünüz adresleri merak ediyorsunuz. İlk gördüğünüz site smsgott.de, ikici gördüğünüz free-sms-world.de, üçüncü afreesms.com, dördüncü freesmscraze.com ve beşinci globfone.com. Bunların dışında önermek istediğim beş farklı adres daha var. Şayet videoda gördüğünüz adreslerin çalışmaması durumunda önerdiğim bu adresleri kullanabilirsiniz.

Sendatext.co

Limitsiz, istediğiniz kadar SMS gönderebiliyorsunuz. Günlük 5 SMS'den sonra sadece ücretsiz olarak hesap oluşturmanız isteniyor. SMS göndermenin dışında istediğiniz herhangi bir numarayıda ücretsiz olarak arayabiliyorsunuz. Fakat aramanın günlük bir limiti var. 1 saatten uzun süren aramalar otomatik olarak sonlandırılıyor. Arama özelliğini yeniden kullanabilmek için aradan 24 saat geçmesi gerekiyor.

Freesmsph.com

Aynı İP'den en fazla 5 SMS gönderimine izin veriyor. İP adresini yenileyerek günaşırı kullanabilyorsunuz. Üye olursanız 3 gün boyunca premium özelliklerinden de ücretsiz olarak faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca numara kısmına görünmesini istediğiniz herhangi bir ad ya da başka bir numara yazabiliyorsunuz. Yazdığınız ad yahut numara, mesaj gönderene o şekilde iletiliyor.

Mfreesms.com

Herhangi bir sınırlaması bulunmuyor. Gönderdiğiniz SMS'lerden sonra üye olmanız ya da para ödemeniz istenmiyor. Sadece 130 karakterden daha uzun mesajlar yazamıyorsunuz. İyi yanı sesli mesaj gönderme özelliğide sunuluyor. Bunun yanında ücretsiz bir de numara veriliyor. Numarayı kullanarak dünyanın her yerinden mesaj alabiliyorsunuz ya da o numaradan sizi arayabiliyorlar.

Pumpsms.com

Kotası yok, SMS gönderirken bir sınıra takılmıyorsunuz. Dünyanın her noktasına mesajınızı ulaştırabiliyorsunuz. Mesajlarınıza resim, video ve ses gibi çoklu ortam dosyaları da ekleyebiliyorsunuz. Hatta toplu SMS gönderimi de bulunuyor. Fakat günlük limiti var. 1 defa en fazla 10 numaraya mesaj gönderebiliyorsunuz. İkinci defasında para ödeyerek siteye üye olmanız isteniyor.

İnternationalfreesms.com

Mesaj gönderirken 130 karakterin dışına çıkamıyorsunuz. Karakter sınırlamasının dışında günlük olarak dilediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz. Normal SMS gönderiminin dışında sesli mesaj gönderme, yığın mesaj gönderme gibi seçenekleride bulunuyor. Fakat belli bir gönderimden sonra yeni gönderim yapabilmek için para isteniyor. Sadece SMS gönderirken ücret istenmiyor.

Gizli Numaradan Mesaj Atma Programları


Gizli numaradan SMS gönderimi sağlayan sitelerin dışında çok sayıda program da var. Textfree, Pushbullet, MightyText, AirDroid ve Text Message önerebileceğim bazı programlar arasında yer alıyor.

Dilerseniz kısaca sundukları özelliklerden bahsedeyim.

1 - Textfree, SMS gönderimi konusunda hiçbir sınırlandırmada bulunmuyor. Günaşırı dilediğiniz kadar SMS gönderebiliyorsunuz, mesajlarda karakter limitlendirmeside söz konusu değil. MMS desteğide sunuyor.

Fotoğraf, video ve ses gibi çoklu ortam dosyalarını gönderebiliyorsunuz. İsterseniz ABD merkezli bir de telefon numarası veriyorlar. O numaradan mesaj alıp yine aynı şekilde yollayabiliyorsunuz.

2 - İkinci olarak Pushbullet'i anlatacağım.

Pushbullet daha az özellik sunmasına rağmen daha çok platformda kullanılabiliyor. Mobil platformlar içinde değişik uygulamaları var. Sadece SMS gönderimi yapabiliyorsunuz.

Numaranızın yerine dilediğiniz bir isim ya da başka bir numara girebiliyorsunuz.

3 - Üçüncü olarak MightyText'den bahsedeceğim.

MightyText, masaüstünü programı ya da tarayıcı eklentisi olarak kullanılabiliyor. Mobil kullanım içinde uygumlu sürümleri var. SMS gönderimi ve sesli mesaj gönderme özelliği bununuyor.

Çok yer kaplamadığı için, kolaylıkla kurulup kullanılabiliyor. Öyle uzun üyelik bilgileride talep etmiyor.

4 - Dördüncü olarak AirDroid'den bahsedeceğim.

AirDroid diğer programlara göre daha donanımlı, daha özellikli ve birçok platformla uygum içinde çalışabiliyor. Cihazlarınızla eş zamanlı olarak senkronize olabildiği için anlık olarak kurduğunuz cihazınızdan mesaj alıp aynı anda gönderebiliyorsunuz.

Windows, Macintosh, Android ve İOS'u destekliyor.

Sınırsız SMS, sesli mesaj ve MMS gönderebiliyorsunuz.

5 - Beşinci ve son olarak Text Message programını anlatacağım.

Text Message ücretsiz olmasının dışında çok fazla özellik sunmuyor. Mesajlarda karakter sınırlandırması var. Mesaj yazarken 100 karakteri geçemiyorsunuz.

Bir de yaş limiti bulunuyor.

18 yaşında değilseniz programı kullanamıyorsunuz.

Onlinetextmessage.com adında bir de siteleri var. Programını kurmak istemiyorsanız aynı özellikleri siteleri üzerinden de kullanabilirsiniz.

Gizli SMS Gönderme Uygulamaları


Sitelerin ve programların dışında sadece mobil platformlarda kullanabileceğiniz gizli SMS uygulamalarıda bulunuyor. Telefondan gizli mesaj göndermek isteyenler SMS Scheduler, Text Later, AutoText, Schemes ve iSchedule uygulamalarını kullanabilirler.

Merak etmeyin, özelliklerinden de bahsedeceğim.

1 - İlk olarak SMS Scheduler'dı ele alalım.

SMS Scheduler, günlük olarak kullanılanabilir. Kotasız ve reklamsız, hiçbir sınırlandırması da yok. SMS, MMS ve sesli mesaj gönderebiliyorsunuz. Artı olarak bir de SMS zamanlayıcısı var.

Göndereceğiniz mesajların zamanını ya da gününü ayarlayarak otomatik olarak gönderebiliyorsunuz.

2 - İkinci olarak Text Later'dan bahsetmek istiyorum.

Text Later tıpkı SMS Scheduler gibi özelliklere sahip. Reklamsız ve temiz bir uygulama. Ekstra olarak toplu mesaj gönderme özelliğide sunuyor.

3- Üçüncü olarak AutoText'e değinmek istiyorum.

AutoText adından da anlaşılacağı üzere otomatik olarak çalışabilen bir uygulama. Önceden programlayarak kullanabiliyorsunuz. Metin ya da mesaj sınırlandırması bulunmasada ekranın altında ufak bir reklam çıkabiliyor.

Çok sık olmasada AutoText kullanırken reklam görebilirsiniz.

4 - Dördüncü olarak iSchedule'dan bahsedeceğim.

iSchedule basit bir arayüze sahip. Birçok özelliği var. Fotoğraf, video ve ses gibi çoklu ortam dosyaları gönderebiliyorsunuz. Yalnız numaranıza arada reklam mesajları gönderebiliyor.

Kullanımı ücretsiz olmasına rağmen, verdiğiniz bilgileri kullanarak ilgi alanlarınıza göre reklam yollayabiliyor. Zaman zaman uygulamanın içinde de reklam çıkabiliyor.

Fakat çok donanımlı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Sesli arama ve tek kullanımlık numaralar sağlama gibi daha yazmadığım bir yığın özelliği barındırıyor.

5 - Son olarak ieedule uygulamasını anlatacağım.

ieedule diğer uygulamalara göre daha özelliksiz duruyor. Sadece SMS gönderebiliyorsunuz. Onun dışında SMS gönderdiğiniz adı ya da numarayı değiştirmenize izin veriyor.

Başka da bir özelliği bulunmuyor.

Reklamsız, temiz bir uygulama olduğunu da ekleyeyim. Reklam görmek istemiyorsanız ieedule'ı tercih edebilirsiniz. Fakat şunuda ek bir bilgi olarak vereyim.

Bu tip uygulamalar, siteler ve programlar telefon numaralarınıza reklam atabilir. İşlem yaptığınızda numaranız, veritabanı tarafından kaydedilebilir.

Daha sonra başka şirketlere reklam gönderimi için para karşılığında verebilir.

Gizli Numaradan SMS Gönderme Siteleri


Önerebileceğim daha birçok uygulama, program ve site var. Fakat hepsini yazıya sığdıramadım. Son olarak ufak bir liste hazırlamayı düşündüm. Olurda diğer servisler kapatılır ya da politika değiştirirlerse kullanırsınız.

1 - 160by2 dünya çapında yaygın olarak kullanılıyor. Hiçbir sınırlandırmasıda yok. Sadece telefon numaranızla sitelerine kayıt olmanız gerekiyor. Ardından SMS göndermeye başlayabiliyorsunuz.

2 - Way2SMS yapı olarak 160by2'a çok benziyor. Benzer şekilde üye olmadan kullanamıyorsunuz. Üye olduktan sonra dilediğiniz kadar SMS gönderme hakkı veriliyor.

3 - FullOnSMS sadece belli bölgelerde kullanılabiliyor. Günlük 30 SMS gönderimi yapılabiliyor. Toplu olarak SMS gönderme özelliğide bulunuyor.

4 - Ultoo kredi kazandıkça SMS göndermenize izin veriyor. Siteye üye olduktan sonra oyun oynayarak ya da sitenin vereceği çeşitli görevleri yerine getirerek SMS hakkı kazanabiliyorsunuz.

5 - Site2SMS üye olmadan SMS göndermenize ve sesli arama yapmanıza müsade ediyor. Arada reklam izletebiliyor. Reklamı izledikten sonra SMS gönderimine devam edebiliyorsunuz.

6 - Indyarocks tek seferde 250 adet SMS göndermenize izin veriyor. 24 saat sonra tekrar mesaj gönderebiliyorsunuz.

7 - SMSFi MMS başta olmak üzere bir çok özellik sunuyor. Fakat limiti var. Limiti aştıktan sonra para istiyor. Yeniden kullanamıyorsunuz.

8 - Use2Sms sadece avrupada kullanılabiliyor. Limiti yok ama reklam izletmeden mesaj attırmıyor.

9 - YouMint dünyanın her yerine SMS gönderebiliyor. Üye olmadan SMS attırmıyor. SMSFi gibi birçok özelliği olmasına karşın bunları ücretsiz olarak sunuyor.