Eskiden beri Top Eleven Futbol Menajeri oyununu oynuyorum. Sık olmasada arada maçlar yönetiyorum. Dün yine oynamak için girdiğimde tokenimin kalmadığını gördüm. Reklam izleyerek biraz token kazandım ama ihtiyacımı karşılamadı. Token kodu bulabilir miyim umuduyla araştırma yaparken token hilesini buldum. Basit, öyle zor da değil. Ben bile yaptıysam siz de yaparsınız. Seyredin, detaylar videoda...Gördünüz mü, basit olduğunu söylemiştim. WWE adlı Game Killer uygulamasını kullanarak Top Eleven'da istediğiniz miktarda token yapabiliyorsunuz. Yalnız telefonunuzun rootsuz olmaması gerekiyor. Rootsuz telefonlarda uygulama istenilen şekilde kullanılamıyor. Her neyse token konusunu burada noktalıyorum. Yazının sonlarına doğru yine benzer konulara değineceğim fakat onun öncesinde oyunun püf noktalarına değinmek istiyorum. Yeni başlayanlar için sağlam tüyolarım ve ipuçlarım var.

Top Eleven için token kodu ararken, Gamekiller uygulamasından token hilesi yapmasını öğrendim.

Şut verimliliğini arttırın.

İleride oynayan oyuncularınızın şut verimliliğini arttırın. Oyuncularınızın şut çekme kapasitesi yükseldikçe gol bulma yüzdeleri de artacaktır. Sert hücum ve sert savunma modeliyle desteklenen bu oyuncular daha başarılı sonuçlar çıkarabilir. Verimliliği düşük olan oyuncular pozisyonları öldüreceği için gol bulma olasılığınıda düşürecektir. Şut verimliliğini arttırmak daha çok gol bulmanızı sağlayacaktır.

Lucky Patcher, Top Eleven'a bedava token yüklemek için kullanılabiliyor.

Dinlenme puanını yükseltin.

Takımınızın komdisyonunu arttırmak için dinlenme puanını yükseltin. Dinlenme puanını arttırdıkça takımızın komdisyonuda yükselecektir. Çünkü yeteri kadar dinlenemeyen takım oyuncuları çıkacakları ikinci bir maçta aynı performansı sergileyemeyebiliyorlar. Dinlenme puanını arttırarak takımınızın daha kısa sürede dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Puanınız ne kadar yüksekse performansınızda o kadar uzun sürecektir.

Programsız Top Eleven hilesini denediğim ilk anda işe yaramıştı, ama sonrasında tekrar kullanamadım.

Dizilişinizi rakibe göre yapın.

Takımızın dizilişini rakibize göre yapın. Her dizilim her takım için işe yaramayacağından dizilişinizi rakibinize göre yapmanız doğru olacaktır. Yüksek performans gösteren oyuncularınızı, rakibizin dizilişine göre yerleştirirseniz hem iyi bir savunma hem de iyi bir hucüm yapabilirsiniz. Doğru konumlandıracağınız oyuncularla aynı zamanda daha çok gol bulabilirsiniz. İyi bir diziş her zaman kazandıracaktır.

Top Eleven'da taktik üstünlüğü oldukça önemlidir, oyunu kazanmak için üstünlüğün kaybedilmemesi gerekir.

Oyuncuları altyapılardan alın.

Ucuza oyuncu almak için altyapıları tercih edin. Altyapılardan çok ucuza genç oyuncular alabilirsiniz. Genç oyuncular yetenek ve güç olarak yetersiz olabilirler, fakat antrenman ve maç yaptırdıkça gelişeceklerdir. Normalden daha ucuza, çok sayıda bu şekilde oyuncu alabilirsiniz. Aynı zamanda bu oyuncuları satarak takımınıza para da kazandırabilirsiniz. Kazanacağınız paralarla da efsane oyuncular yetiştirebilirsiniz.

Top Eleven'daki en iyi diziliş biraz da karşılaşmalara bağlıdır, çünkü her diziliş her karşılaşmada işe yaramaz.

Bir üst lige çıkmaya çalışın.

Bir hedefiniz olsun, daima bir üst lige çıkmaya çabalayın. Hedefinizin olması daha planlı hareket etmenizi ve bu doğrultuda ilerlemenizi sağlayacaktır. Hedefsiz ilerlemeye çalışırsanız çok çabuk vazgeçebilirsiniz. Bir üst lige çıkmaya çabalamak daha çok hırslanmanızı sağlayabilir. Ayrıca hedefiniz sayesinde devamlı yeni atılımlar yapmak zorunda kalacağınız için taktik üstünlüğünüde elinizde tutabilirsiniz.

Top Eleven Taktikleri


Aslında Top Eleven için çok fazla taktik var. Fakat bunların tümünü yazmam mümkün değil. O yüzden daha çok kendi kullandığım taktikleri paylaşacağım. Yukarıda anlattıklarıma ek olarak bu yazdıklarımıda uygulayabilirsiniz. Daha hızlı gelişmenizi sağlayacaktır.

Önce istifa etme konusuna değinmek istiyorum.

Eğer başında bulunduğunuz takımda gelecek göremiyorsanız, çok fazla diretmenin anlamı olmadığını düşünüyorum. İstifa etme seçeneğini kullanabilirsiniz.

İstifa etmek başarısızlık gibi algılanabilir ama aslında yeni bir başlangıç da olacaktır. Gerçek hayatta bile her hoca her takımdan iyi sonuçlar alamazken siz nasıl alabilirsiniz?

Olmuyorsa zorlamanın anlamı yoktur.

Yeni bir takımla, yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. İstifa etme meselesini burada noktalıyorum.

Başka bir konu olan eksi bakiye olayına değineceğim. Yaşamadıysanız bile yaşayabilirsiniz. Bütçeyi belli bir seviyede tutmak gerçekten zor. Bir de üst üste başarısızlıklar yaşarsanız dipleri görebilirsiniz.

Şayet uzun süredir eksi bakiye uyarısı alıyorsanız, yapabileceğiniz iki şey var. Lig düşmek yahut istifa etmek. Takımda bir gelecek görüyorsanız, lig düşmenizi öneririm.

Daha sonra alacağınız takviye oyuncularla takımınızı daha iyi noktalara taşıyabilirsiniz. Yalnız olabildiğince bütçenizi arttırmayada gayret gösterin. Tekrar lig yükseldiğinizde fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır.

Eksik bakiye konusunuda noktalayalım.

Teklif iptal etme konusuna geçelim. Teklif iptal etmenin nasıl bir taktiği olabilir ki diye düşünebilirsiniz. Haklısınız. Hemen anlatacağım meraklanmayın. Taktik kendi yaptığınız tekliflerle alakalı değil.

Daha çok satılığa çıkardığınız oyuncuları kapsıyor. Aslında ben alakalı değil dedim ama aynısını kendi yaptığınız tekliflerde de uygulayabiliyorsunuz. Her iki durumda da teklifi iptal etmek oyuncunun fiyatını etkiliyor.

Yani kısaca alacağınız ya da teklif verdiğiniz oyuncunun fiyatını teklif iptal ederek yükseltebiliyor ya da düşürebiliyorsunuz. Yalnız bu yöntemi sık sık uyguladığınızda zamanlarda teklif ver butonu çıkmayabiliyor.

Buton çıkmıyorsa bir süre beklemenizi tavsiye ederim. Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

Top Eleven İçin Özel Bilgiler


Kime lazım olacağı pek belli olmaz. Aklınızda bulunsun. Zamanında ben çok aradım da cevaplarını bir türlü bulamadım. Aynısını yaşamanızı istemediğimden aklımda kalan son bilgi kırıntılarınıda bu bölümde anlatacağım.

İlk önce oyunda karşılaşılan hatalara değinmek istiyorum.

Şayet yükleme hatası, durduruldu hatası ve url hatası alıyorsanız bağlantınızı sıfırlamalısınız. Bağlantınızı sıfırladıktan sonra cihazınızıda yeniden başlatmanızı öneririm. Hata düzelecektir. Aynı şekilde açılmıyor, giremiyorum, yüklenmiyor ve giriş yapamıyorum diyorsanızda aynılarını deneyebilirsiniz.

Fakat bazen oyunun açılmaması oyun sunucularından kaynaklanabilir. Bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Bu yaptıklarınıza rağmen hala aynı sorunları yaşıyorsanız bir müddet beklemenizi öneririm.

Daha sonra tekrar oyuna erişebilirsiniz.

Benzer olarak sunucuya bağlanırken hata oluştu, sunucu hatası şeklinde bir uyarı alıyorsanız sunucu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Sunucu değiştirmek hatayı çözecektir.

İkinci olarak ip değiştirme konusunu ele alacağım.

Aslında ip değiştirmek için birçok yol ve yöntem var. Ama en iyi çözümü ücretsiz VPN hizmetlerinden faydalanmaktır. Kuracağınız basit bir VPN uygulamasıyla ip adresinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Üçüncü olarak Top Eleven hilelerine değineceğim.

Oyunda çok fazla hile var. Oyuncuları efsane yapma hilesi, teklif verme hilesi, para hilesi, yıldız yükseltme hilesi ve antrenman hilesi bu hilelerin başını çekiyor. Yardım paketi hilesi bile var.

Hepsi yazının başında token hilesi için önerdiğim WWE adlı Game Killer uygulamasıylada yapılabiliyor. YouTube'de öğretici videoları da var. Merak edenler bakabilirler. Ayrıca rootsuz hile de yapmak mümkün.

Zamanı ileri alma yöntemiyle oyunda hile yapılabiliyor.

Dördüncü olarak token kodu, pin kodu, hediye kodu ve kart kodu hakkında bir önerim olacak.

Tüm bu kodları bedava alabilirsiniz. Yine WWE adlı uygulamanın geliştiricileri tarafından yaratılan Game Code adlı uygulamayı kullanarak, Top Eleven için ihitiyacınız olan kodları üretebilirsiniz.

Son olarak amblem, forma rengi ve numarası değiştirme konularından bahsedeceğim.

Oyunda forma, amblem ve renk değiştirmek için kulüp bölümüne girmeniz gerekiyor. Forma bölümünü seçtiğinizde orada kendi formanızı oluşturun yazdığınızı göreceksiniz. Ona tıklayarak istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

Son dedim ama ülke değiştirme, ülke posta kodları hakkında da bir öneri vermek istiyorum.

Ülke değiştirmek istiyorsanız, ayarlar bölümünden bunu yapabilirsiniz. Ülke kodları içinde gib'in kendi web sitesini kullanabilirsiniz. Her ülkenin kodu var.

Şunuda eklemek istiyorum.

Şayet bu oyuncu transfer için uygun değil şekilde bir uyarı alıyorsanız, transfer etmek istediğiniz oyuncu boşta ya da satılık değildir.