Çok şanslı sayılmam. Ama son zamanlarda şansım yaver gitmeye başladı. Online Soccer Manager'da bile bilet kodu kazandım. Aslında bedava bilet kazanmak için şanslı olmamda gerekmiyordu. Çünkü Online Soccer Manager'da reklam izleyerek bile ücretsiz bilet kazanabiliyorsunuz. Fakat kötü de olmadı, bilet bilettir. Lazım oldukça kullanırım. Bu arada bedava bilet almasını bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.Bilet kodu kazanmamış olsam emin olun ben de bu yönmeti kullanırdım. Yahut bile hilesi yapardım. Daha sonra o konuyada değineceğim merak etmeyin. Ama onun öncesinde her zaman olduğu gibi kendi taktiklerimden bazı örnekler vermek istiyorum. Zira aramızda oyuna yeni başlayacak olan arkadaşlarımızda olabilir. Ufak bir başlangıç rehberi gibi de düşünebilirsiniz. Okuyun...

Üç gün önce Online Soccer Manager'da bedava bilet kodu kazandım.

Oyuncuların formunu arttırın.

Sık kullandığınız oyuncuların formunu arttırın. Bol bol antrenman yaptırmaya gayret gösterin. Antrenman yaptırdıkça oyuncularınızın gücü de performansıda yükselecektir. Oyuncularınızdan maksimum performans almak istiyorsanuz, antrenman yaptırmak zorundasınız. Yoksa iyi bir oyuncu dahi alsanız, düşük performans gösterebilir. Form arttırmak, performansıda yükseltecektir.

Online Soccer Manager'da rakibinize göre taktik belirlemelisiniz, aksi takdirde yenilirsiniz.

Rakibe göre taktik belirleyin.

Taktiklerinizi rakiplerinize göre belirleyin. Oyuncuların mevkilerini belirlerken rakip takımın dizilimini göz önünde bulundurun. Performansına güvendiğiniz oyuncuları, rakip takımın ataklarını kesecek şekilde konumlandırırsanız güçlü takımlara karşı bile kazanabilirsiniz. Mevkileri belirlemeye çalışırken acele etmemenizi öneririm. Aksi takdirde yanlış tercihler yapabilirsiniz.

Yetenek avcısı özelliği Online Soccer Manager oynayan herkes tarafından kullanılmalıdır.

Yetenek avcısını kullanın.

Ucuza oyuncu almak için yetenek avcısını kullanın. İleriye dönük olduğu için genç oyuncuları almaya çalışın. Genç oyuncular güç olarak yetersiz görünebilir, fakat antrenman yaptırdıkça güçleneceklerdir. İşinize yaramayacak olsalar dahi belli bir süre sonra satabilirsiniz. Aldığınız genç yeteneklerin gücünü ne kadar arttırırsanız satış fiyatı da o kadar yükselecektir.

Online Soccer Manager'da muhakkak bir asistan edinmelisiniz, bu sayede gereksiz işlerinizi asistanınıza yaptırabilirsiniz.

Kendinize asistan edinin.

İşlerinizi hızlandırmak için asistan edinin. Oyuncularınızın performansını, satılık oyuncuların takibini ve günlük antrenman rutinini asistan kullanarak yaptırabilirsiniz. İş yükünün bir bölümünü ya da tamamını asistanınıza devrederek, takımınıza daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bu özelliğin hem işlerinizi hızlandıracak hem de takımınızı daha kısa sürede geliştirecek bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum.

Online Soccer Manager'daki işe yaramayan oyuncularınızı satmalısınız.

İşe yaramayan oyuncuları satın.

İşe yaramayan oyuncuları takınızda tutmayın, bekletmeden satın. Yerine daha iyi oyuncular alabilir ya da yetiştirebilirsiniz. Özellikle kilit mevkilerde oynayan oyuncuları değiştirmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Yerlerine oyuncu almanız dahi gerekse satarak takımınızı yükseltebilirsiniz. İşe yaramayan oyuncular uzun vade de takımınızın performansını düşürecektir.

Online Soccer Manager İçin Tüyolar


Yukarıda bazı taktikler verdim ama onlara eklemek istediğim birtakım tüyolar ve küçük püf noktaları da var. Hazır elim değmişken onlarıda yazmak istedim. İlk olarak para kazanma konusuna değinmek istiyorum.

Üstte bunu bir taktik olarak verdim zaten ama burada biraz daha detaylı bahsedeceğim.

Bir defa oyuncu satarak para kazanmak istiyorsanız oyuncu arama özelliğini sık sık kullanmalısınız. Genç yetenekleri ucuza alarak daha sonra yüksek miktarlara satabilirsiniz.

Fakat bunun takibini kendi başınıza yapmaya kalkarsanız zor olur.

Günlük antrenman rutinlerini asistanınıza devrederek, bir sürü genç yeteneği geliştirebilirsiniz. Antrenman yaptırdıkça güçlenecekleri için fiyatlarıda otomatik olarak yükselecektir.

İstediğiniz fiyata ulaştıklarında satışa çıkarabilirsiniz.

Bu şekilde takımınıza bir gelir kapısı yaratabilirsiniz. Değişik para kazanma yollarını denemek yerine oyuncu alıp satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

İkinci olarak Real Madrid, AS Roma, Hollanda, Tottenham, Arsenal, Atletico Madrid, Athletic Bilbao, Aston Villa, Ajax, Fiorentina, Juventus, Lazio, Liverpool, Barcelona ve Milan gibi güçlü takımları seçmenin avantajlarından bahsedeceğim.

Güçlü takım seçmek, güçlü oyunculara sahip olmak anlamına geliyor. Yani yeni oyuncular almak için para saçmak zorunda kalmıyorsunuz. Mevcut oyuncularınızı geliştirmeniz yetiyor.

Şahsen ben güçlü takımların tercih edilmesi taraftarıyım.

Sıfırdan, kendi kafanıza göre hiç takım kurmayla uğraşmayın. Kurulu, güçlü takımları geliştirin. Şimdiden daha çok maç, daha çok para kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Üçüncü bir tüyom daha var. Eğer takımınızı daha da güçlendirmek istiyorsanız diğer liglerden oyuncu almayı deneyebilirsiniz.

Eskişehir, Akhisar, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Bursaspor gibi Türk takımlarına dahi Ronaldo gibi oyuncuları transfer edebilirsiniz. Fakat alacağınız performansında ne derece başarılı olacağını açıkçası söyleyemem.

Oyuncular ve takım ne kadar güçlü olursa olsun, belirleyeceğiniz taktik ve oynayacağınız takımda sonuçları değiştirebilir. O yüzden yine her şey siz de bitiyor. Tüm bunların dışında kendinizde geliştirin. 3-5-2, 4-4-2, 4-3-3, 4-4-2, 5-3-1-1 ve 5-3-2 dizilimini iyi kavramaya çalışın.

Online Soccer Manager İçin Özel Bilgiler


Kimi zaman baş ağrıtan, cevabını bulamadığınız sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Ben daha önce bunları yaşadığım için çözümlerini de bir kağıda not almıştım. Onları da kısaca yazmak istiyorum. Belki ilerde benzer şeyleri yaşayarak sorunu çözmekte zorlanan arkadaşlarımız olabilir.

Oyuna giremiyorum, açılmıyor diyorsanız bağlantınızı yenilemelisiniz. Şayet yine aynı sorunla karşılaşırsanız, bir süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Kimi zaman oyuna girememe problemi sunucuların yoğunluğundan kaynaklanabiliyor. Yeni bir güncelleme yapılacağında da bu durum sıkça yaşanabiliyor.

Error 502, error 102 hatalarını alıyorsanız uygulamanızı yükseltmelisiniz. Aynı şekilde uygulaması kullanılamıyor uyarısı alıyorsanız da aynısını yapmalısınız.

Kullanıcı adı değiştirmek istiyorsanız, bu mümkün değil. Sadece oyunun başında kullanıcı adınızı belirleyebiliyorsunuz. Ondan sonra sistem adınızı değiştirmenize fırsat vermiyor.

E-posta yahut diğer adıyla mail değiştirmek istiyorsanız, hesap ayarlarından bunu yapabilirsiniz. Ülke değiştirmek ve dil değiştirmek içinde aynı paneli kullanabilirsiniz.

Dil ayarlarını yaparken dikkat edin, bilmediğiniz bir dil seçmemeye çalışın. Hatayla dili bilmediğiniz bir dille değiştirirseniz sonra sıkıntı yaşarsınız.

Promosyon kodu, aktivasyon kodu, kupon kodu, ürün kodu ve belge kodu arıyorsanız game killer tarzı hem hile yapabilen hem de kod üretebilen uygulamaları kullanabilirsiniz. Aynı şekilde transfer hilesi, yenilmezlik hilesi, güç yükseltme hilesi, antrenman hilesi, para hilesi, altın hilesi, oyuncu geliştirme hilesi yapmak içinde kullanabilirsiniz. Hatta hatta kişisel fon hilesi, kilitli takım seçme hilesi de yapabilirsiniz.

YouTube'den öğretici videolarını bulabilirsiniz. Hile arıyorsanız programsız hileleri de olduğunu bilmenizi isterim. Zamanı ileri alma yöntemiyle kaybettiğiniz maçları hiç oynamamış gibi gösterebilirsiniz. Sarı kart kaldırmak içinde game killer uygulamasını kullanabilirsiniz.

Hesap kurtarmak için bir yol arıyorsanız, e-mail adresinize yeni şifre istemenizi öneririm. Gönderilen o şifreyle başka cihazdan da bağlansanız aynı hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Hesap silmek isyorsanız, mümkün olmadığını belirtebilirim.

Avatar yapmak için Google Play'de Soccer Avatars adında güzel bir uygulama var. Onu kullanabilirsiniz. Avatar değiştirmek için biçilmiş kaftan.

Alt hesap açma ve alt hesap silme konularında da destek hattından ya da müşteri hizmetlerinden istekte bulunmalısınız. Online Soccer Manager tarzı, benzer oyunlar arayanlar içinde Football Champions önerebilirim.