Uzun süredir Legend Online oynuyorum. Fakat savaş gücümü hala istediğim şekilde arttıramadım. Denemediğim yöntem kalmadı. Kellik ilacı bile kullandım. Yok, yok, yok! Savaş gücümü hiçbir şekilde arttıramadım. Ama kellik ilacını sürdükten sonra kafamda biraz saç çıktı. Gerçekten etkili bir ilaçmış. Şaka yapıyorum elbette. Ciddi olduğumu düşünmediniz heralde!

Yoksa düşündünüz mü?

Hadi ama kellik ilacının Legend Online ile ne ilgisi olabilir? Fakat şu hilenin var. Sadece sg için kullanılıyor. Şayet benim gibi savaş gücünü arttıramıyorsanız videodaki sg hilesini kullanabilirsiniz.İnanır mısınız, kulaklarım çınlamaya başladı. Sanırım aranızdan bazıları sg hilesini yapamadı ve büyük ihtimalle beni anmaya başladılar. Fakat suç benim değil. Şahsen ben az evvel tekrar denedim. Savaş gücüm gene yükseldi. Gösterilenleri harfiyen yaparsanız olacaktır. Beni anmanıza gerek yok. Ben sizi anıyor muyum? İşin şakası bir yana, yapılamayacak bir zorluğuda yok. Yaparsınız. Neyse konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum. Çünkü Legend Online hakkında anlatacağım daha bir sürü şey var. Önce püf noktaları ve ipuçlarına değinmek istiyorum. Yeni başlayanlar için güzel bir Legend Online rehberi olacağı kanısındayım.

Görevleri eksiksiz tamamlayın.

Hiçbir görevi atlamayın, verilen tüm görevleri eksiksiz tamamlayın. Tamamlayamadığınız görevleri tekrar yapmak için biraz bekletebilirsiniz. Fakat yapmadan diğer görevlere geçmenizi de önermem. Çünkü bir süre sonra görev eksiği oluşacaktır. Tekrar dönüp yaptığınızda da çok fazla zaman kaybedebilirsiniz. Verilen görevleri zamanında yapmak gelişiminiz açısından daha etkili olacaktır.

Eşyaları (itemleri) devamlı geliştirin.

İtemlerinizi devamlı geliştirin, daha güçlü itemler yaratın. İtemlerinizin gücünü arttırmak aynı zamanda mevcut gücünüzü de arttıracaktır. İtemlerden kazanacağınız extra güçle eskisinden daha iyi bir konuma gelebilirsiniz. Elbette birleştirme malzemelerini bulmak pazardan yumurta almaya benzemiyor. Biraz şans da gerekiyor. Bulduğunuz malzemeleri biriktirirseniz ileride kullanabilirsiniz.

Şöhret ve madalya için savaşlara katılın.

Daha çok şöhret ve madalya kazanmak için savaşlara katılın. 30 level ve üzerinde bir oyuncuysanız günde iki defa savaşlara katılabilirsiniz. Kazanacağınız savaşlardan alacağınız madalyalarla yeni ekipmanlar satın alarak gücünüzü de arttırabilirsiniz. Aynı zamanda artan şöhret puanınızla beraber ünvanınız da yükseltecektir. Tüm bunların yanında savaş alanı hazinesi parçasınıda kazanabilirsiniz.

Sembollerin özelliklerini öğrenin.

Sembolünüzü sürekli geliştirin, özelliklerini öğrenmeye çalışın. Her mesleğin öğrenmesi gereken sembol farklı olduğu için öğrenmesi biraz zor olabilir. Fakat sembolünüzü geliştirdikçe etkiside artacaktır. Daha güçlü, daha kuvvetli bir hale gelebilirsiniz. Tek kişilik savaşlarda sembolünüzü kullanarak rakiplerinizi yenebilirsiniz. Ancak sürekli sembol geliştirmek için çok fazla sembol taşına ihtiyacınız olacaktır. Bulması pek kolay olmasada buldukça geliştirmenizi öneririm.

Birlik savaşlarında yer alın.

Yeterince güçlü değilseniz birlik savaşlarına katılın. Karşınızda kim olursa olsun birlik savaşlarında yenmesi daha kolay olacaktır. En azından güçlenene kadar katılmanızı tavsiye ederim. Her hafta Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri birlik savaşlarına katılabiliyorsunuz. Daha hızlı gelişmeniz açısından da birlik savaşları bulunman bir nimet olarak görülebilir. Şahsen ben hala katılıyorum.

Başarıyı Getiren Legend Online Taktikleri


Bilmeniz gerekenleri bir bölümünü anlattım. Fakat Legend Online çok kapsamlı bir oyun. Bu kadarının yeteceğini düşünmüyorum. O yüzden bunlara ilave olarak sık kullanılan taktikleri de anlatmak istiyorum. Kullanmasanız dahi fazla bilginin zararı olacağını düşünmüyorum aklınızda bulunmasında fayda görüyorum. Bir defa dinlenme hanesinin sık kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

Can yenilemeniz gerekiyorsa muhakak uğramalısınız. Aksi takdir de can yenilemeden katılacağınız savaşları kazanamayabilirsiniz. Dinlenme hanesinde her iki dakika da 1 can yenileyebiliyorsunuz. Günde en fazla 60 can doldurma hakkınız var. Hakkınızdan faydalanın. Yoksa yarım canla kolay yenilinirsiniz. Hızlı gelişmek içinde ana görevleri muhakak yapmalısınız.

Aynı şekilde yan görevleri ve günlük görevleride yaparsanız daha hızlı gelişebilirsiniz.

Hızlı gelişmenin püf noktası görevleri eksiksiz ve tam yapmaktan geçiyor. Üstelik görevleri tamamladıktan sonra altın ve eşya gibi ödüllerde kazanabiliyorsunuz. Benzer şekilde EXP kazanmak içinde sık sık baskına katılmalısınız. Çünkü ek sahne savaşı ve yeraltı labirenti günlük yapılması gereken işlerin başında geliyor. Yaptıkça daha fazla EXP kazanabilirsiniz. Şahsen EXP kasmak için ben devamlı baskını kullanıyorum. Çeşitli değerli taşlar ve hediyelerde bulabiliyorum.

Tüm bu anlattıklarıma ek olarak fashion birleştirme, kader çıkarma, nitelik fonksiyonu kullanımı, epik ekipman takımı toplamak ve ödüllendirme görevi hakkında da bilgi edinebilirseniz daha çabuk gelişebilirsiniz. Yine ben kısaca yazacağım. Misal kader, kahramanın farklı özelliğini artırır ve güçlendirir.

Fashion daha güçlü itemler yaratmanızı sağlayacaktır. Nitelik fonksiyonu, değerli taşları dönüştürerek taşın özelliklerideğiştirmenizi sağlayabiliyor. Epik ekipmanı bildiğinizi düşünüyorum. O yüzden onu es geçiyorum. Ödüllendirme görevi de ödüllendirme salonu lord kalesi içinde bulunuyor. Hergün 20 ödüllendirme görevi alabiliyorsunuz. Normal yapacağınız görevlere ek olarak yapabiliyorsunuz.

Görev sonunda sadece işinize yarayacak şeyler kazanabiliyorsunuz. Fakat tüm bu bahsettiklerimi daha detaylı öğrenmenizi öneririm. Ben şimdi biraz yüzeysel bahsettim. Bu bahsettiğim taktikleri kullanarak Legend Online'da daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Kulağınıza Küpe Olacak Bilgiler


Lazım olur mu bilmem. Fakat ben yinede yazmak istiyorum. Çünkü oyun içi sohbet bölümünde devamlı sorulduklarını biliyorum. Kimsede cevap vermiyor. Bari ben bildiklerime buradan cevap vereyimde birilerine faydası olsun. İlk olarak oyunda karşılaşılan hatalara değinmek istiyorum.

Şayet aşırı kasıyor, zaman aşımı hatası alıyorum, işlem zaman aşımına uğradı diyor, açılmıyor, donma sorunu yaşıyorum gibi sorularınız varsa hiç merak etmeyin. Çözümünü biliyorum. Bir defa hatalar farklı bir sorunun nedeni gibi görünsede temelde aynı probleme çıkıyorlar. Aşırı kasma, zaman aşımı, donma ve açılma genelde kullanılan cihazın yetersizliğinden kaynaklı olabiliyor. Zaman zaman internet bağlantısıda bunu yapabiliyor. Cihazınız aşırı ısındığında da bu sorunları yaşayabilirsiniz.

Farklı bir cihaz ve daha hızlı bir internet kullanırsanız bu sorunlarla karşılaşmazsınız. Aynı şekilde sistem meşgul hatası ve ağ bağlantısı yok sorunuda benzer durumlarda ortaya çıkabiliyor.

Bunların yanında lag ve ping sorunuda yaşayabilirsiniz. Neyse ki ping sorunu için bir çözüm var. Ping düşürmek için kullanılan ücretsiz yazılımlardan faydalanarak problemi çözebiliyorsunuz. Legend Online'ın sistem gereksinimlerine göz atmanızı öneririm. Sorunların büyük kısmının cihazınızdan kaynaklı olduğunu görebilirsiniz. Fakat adobe flas player hatası alıyorsanız bu tamamen sizin hatanızdır.

Genelde eski bir sürüm kullanıldığında bu hata çıkabiliyor. Bazı zamanlarda da adobe flas player izin verme seçeneğini seçilmediği için bu hata alınabiliyor. Her iki yoluda denerseniz flash player hatasını çözebilirsiniz. Giriş yapamıyorum, giriş sorunu yaşıyorumdiyorsanız şifrenizi yenilemeyi denemenizi öneririm. Güvenlik sorusunu unuttum diyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Hesap kurtarmak ve hesap sıfırlamak içinde güvenlik sorusundan faydalanabilirsiniz.

Telefon doğrulama hatası alıyorsanız, doğrulama kodu olmuyorsa destek hattını aramanızı öneririm. Müşteri hizmetleri numarasına sitelerinden ulaşabilirsiniz. Tüm bunların dışında Legend Online'ı Facebook hesabından ayırmak, hesabı site üyeliğine aktarmak istiyorsanız hesabımı aktar seçeneğini kullanabilirsiniz. Diğer merak edilen konularıda liste şeklinde numaralandırarak yazacağım.

1. Ne kadar kota ve internet yer diye soruyorsanız, cevabını şöyle vereyim. Online oyunlarda indirdiğiniz veri değişeceği için kotayı çok çabuk durdurabilir. O yüzden şu kadar bu kadar diyemem. Ama kotanızı ay sonunda kesinlikle dolduracağını söyleyebilirim. Kota ölçen programlar var onları kullanabilirsiniz.

2. Ruh toplama görevi, sonsuz tapınak görevi, huzur gözyaşı görevi ve ölümsüz kalp toplama görevinin yapılmadığından şikayet edildiğini biliyorum. O görevlerin yapımı gerçekten zor. Güçlenmeyi beklemelisiniz, yapana kadar görevleri erteleyebilirsiniz. Bir problem olacağını düşünmüyorum.

3. Epik büyücü parçası, epik yüzük parçası, epik silah parçası, epik kıyafet parçası, epik aksesuar parçası ve yıldız kırığı parçası çok zor bulunuyor. Nereden bulunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Fakat bununda bir cevabı yok. Herhangi bir yerde karşınıza çıkabiliyor. Sabit bir noktası yok.

4. Fashion hilesi, e pin hilesi, geri ödeme hilesi, epik-efsane taşı hilesi, ünvan hilesi, exp hilesi ve elmas hilesi yapılabiliyor. Legend Online'ın hilelerini çok merak edenler var. Bunların dışında Egemenlik damgası, ruh toplama, emanet kutusu, level atlama ve altın ağaç için de hile yapılabiliyor. Programsız yapılan hileleri de var. Fakat ban yiyebilirsiniz.

5. Ban yedim diyorsanız ban kaldırmak içinde bir bug bulunuyor. Şuan hala aktif şekilde kullanıldığını biliyorum. YouTube'de aratırsanız ban kaldırma videosunu bulabilirsiniz.

6. Eşya eşya kilidini unutursanız sıfırlayarak kaldırabilirsiniz. Sıfırlama, kaldırma, değiştirme şeklinde kilidinize yeni bir şifre koyabilirsiniz.

Son olarak e pin kodu, elmas kodu, ödül kodu, hediye kodu, vip kodu ve eşya-item kodları üretebilirsiniz. Bunuda çok sık sorduğunuzun farkındayım. Kod üreten bazı programlar var. Şimdi burada vermem doğru olmaz. Aktivasyon kodu da etkinlik kodları da üretebiliyor.

Bedava istediğiniz kadar kod üretebiliyorsunuz.

Ancak programın ücretsiz olmadığını belirtmeliyim. Karşılığında bir ücret talep ediyorlar. Artı olarak en iyi karakter hangisi, eşya gönderme ve Legend Online tarzı oyunlar var mı diye soranlarda oldu onlarada kısaca cevap vermek istiyorum. Bir defa en iyi karakter diye bir şey yok. Hangisini daha iyi kullanabiliyorsan en iyi karakter o dur. Eşya gönderme konusu ise çok basit.

Sadece önce eşyayı seçmek gerekiyor, sonra üzerine tıklayıp göndereceğin kişiyi işaretlemelisiniz. Daha sonra gönder deyince gidecektir. Benzeri oyun içinde şöyle bir cevabım olacak. League of Legends oynayabilirsiniz. Hem bilgisayar hem de mobil için değişik sürümleri var.