Beklemeyi hiç sevmem. Hayatta en nefret ettiğim şeylerin en başında gelir. Sabahları beklenen otobüslerden, ramazanda oluşan pide kuyruklarından, hastanelerde saatlerce yanmayan isim tabelalarından haz almam. Şimdi bir de Score Hero'da tükenen enerjinin yeniden dolmasını beklemem isteniyor. Beklemem, bekleyemem! Hayatım zaten bir şeyleri bekleyerek yeterince geçti. Daha da bekleyemem. O yüzden Score Hero'da şöyle bir enerji hilesi buldum. Beklemek istemiyorsanız siz de kullanabilirsiniz.Gördünüz mü, saatlerce beklemenize hiç gerek yok. Zaten yeterince gün içinde bir şeyleri beklemek zorunda kalıyoruz. Bir de Score Hero'da beklemeye kalkarsak işimiz var demektir. Çünkü enerjinin dolma süreleride çok kısa değil. Her neyse enerji sorununu çözdüğümüze göre size biraz Score Hero'dan bahsedebilirim. Önce oyunun püf noktalarını anlatmak istiyorum. Bunları uygularsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Score Hero

Uzun paslar verin.

Kısa paslar yerine uzun paslar vermeyi tercih edin. Kısa pasları kaptırması daha kolaydır, daha çok pas vermeniz gerekir. Ama uzun paslarda çok fazla pas vermek zorunda kalmazsınız. Daha az paslaşarak rakip takımın kalesine kadar topu götürebilirsiniz. Bu da top kaptırma oranınızı oldukça düşürecektir. Rakip takımdan daha çok topa sahip olabilirsiniz. Elbette arada istisnalar olacaktır.

Score Hero

Ortaları havadan açın.

Yerden açılan ortalarla uğraşmayın. Ortaları olabildiğince havadan açmaya özen gösterin. Bu sayede topu daha fazla oyuncuyla buluşturabilirsiniz. Yerden açacağınız ortaların birçoğu rakip takım oyuncuları tarafından kesilecektir. Ortalarınızın durdurulmaması için topları olabildiğince havadan ve mümkün olduğunca çevresi boş oyuncularınıza gönderirseniz, ortalarınız kesilmeyecektir.

Score Hero

Şutları köşelere çekin.

Yakaladığınız pozisyonlarda şutları kalecinin en uzak noktasına çekin. Olabildiğince kalenin köşelerini hedef almaya çalışın. Köşelere çekeceğiniz şutlarla daha çok gol bulabilirsiniz. Aksi durumda çekeceğiniz bütün şutlar rakip takım kalecisi tarafından kurtarılacaktır. Maç boyunca bir tane bile gol bulamayabilirsiniz. Yakaladığınız pozisyonları gole çevirmek için şutlarınızı kalecinin en uzak köşesine çekmenizi tavsiye ederim.

Score Hero

Kaleyi görür görmez vurun.

Kaleciyle karşı karşıya kaldığınız durumlarda pas yapmayın. Topu direkt kaleye gönderin. Önünüzde oyuncu olsa dahi kaleyi gördüğünüz dakika şut çekmenizi öneririm. Zira pas yapmak pozisyonunuzu bozacaktır. Bir daha aynı şansı yakalayamayabilirsiniz. Hızlı düşünmek ve pozisyonları bozulmadan değerlendirmek daha çok gol bulmanızı sağlayacaktır. Fazla düşünmeden, paslaşmadan şansınızı denemelisiniz.

Score Hero

Açı yoksa tek pas yapın.

Şut çekmek için yeterli görüş açısına sahip değilseniz tek pas yapın. Topu şut çekmek için daha uygun olan bir oyuncunuza yollayın. Topu kaptırma riskiniz olsada pozisyonu değerlendirmiş olursunuz. Açı olmayan noktalardan şut çekmek topu öldürecektir. Bu durumda tek pas yaparak şansınızı deneyebilirsiniz. Zaten şut çeksenizde top o açıda öleceği için topu kaptırmayıda göze alabilirsiniz.

Score Hero'da Gol Atma Taktikleri


Yukarıda Score Hero'nun bazı püf noktalarından bahsettim. Bu bölümde de gol atma taktiklerinden bahsedeceğim. Öncelikle yakalanan pozisyonların değerlendirilmesine değinmek istiyorum. Score Hero'da birçok pozisyon yakalayabilirsiniz. Fakat bu pozisyonları gole çevirmek uzmanlık gerektirir.

Bir defa ceza sahasına yakınsanız ve kaleyi görebiliyorsanız, kesinlikle pas atmak yerine kaleyi denemenizi öneririm. Paslaşmak pozisyonunuzu bozacaktır. Ayrıca topu kaptırma olaslığınızda var. Daha iyi bir açı aramak yerine, şutu direk kaleye göndermek daha akıllıca olacaktır. Açınız yoksa eğer tek pas yapabilirsiniz. Fakat varsa tek pas yapılmasınıda tavsiye etmem. Çünkü tek pasında riskleri var. Topu kaptırabilirsiniz. En kötüsü de daha kör bir açıda kalabilirsiniz. Şut çekmek bana böyle durumlarda yapılabilecek en akıllıca seçimdir.

İkinci olarak gol pozisyonu nasıl yakalanır ondan bahsedeceğim. Genelde birçok kişi çok pas yapmayı tercih ediyor. Ancak ben önermiyorum. Az pasın daha risksiz olduğunu düşünüyorum. Top kaptırma ihtimalinin de daha düşük olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca daha hızlı atak yapabiliyorsunuz.

Rakip takımı kendi sahalarında az adamla yakalayabiliyorsunuz.

Kendi yarı sahanızın dışına çıktıntan sonra yapacağınız pasın üç ya da dört pası geçmemesi gerekiyor. Yoksa pozisyon bozulabilir, rakip takım oyuncuları geriden gelerek kalenin önünü kapatabilir. Böyle anlarda da çok pas yapılmasını önermiyorum. Dört pas yaptınız, fakat şut çekecek açı yok. Açı bulmak için bir pas daha yapabilirsiniz. Açıyı yakaladığınızda şutu çekmeniz gerekiyor. Topu bekletmek ya da daha çok pas yapmak pozisyonunuzu iyileştirmeyecektir. Aksine pozisyon avantajınızı kaybetirebilir.

O yüzden az pas daha çok gol pozisyonu yakalattıracaktır. Daha iyi açılardan topa hakim olmanızı sağlayacaktır. En güzel golleri ancak en iyi açılardan atabilirsiniz. Çektiğiniz şutlar üst direkten dışarıda uyarısı almaz ya da kaleci tarafından kurtarılmaz. Yeter ki doğru açıyı yakalayın. Uzaklığın kaç yard olduğununda bir önemi yok. Açı uygunsa gol kesindir. Tüm bölümlerde bu söylediklerimi uygulayabilirsiniz.

Score Hero İçin Çözümler


Zaman zaman Score Hero hakkında bazı sorular alıyorum, istekler oluyor. Aslında gönderilen tüm bu soru ve isteklere bir cevap verdim. Fakat aynı şeyleri başkalarıda yaşayabilir diye küçük bir rehber oluşturmak istiyorum. En azından saatlerce cevap beklemek zorunda kalmazlar. Sorularının cevaplarına kısa sürede ulaşabilirler. Öncelikle oyunda karşılaşılan hatalara değineceğim.

Score Hero açılmıyorsa yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Durduruldu hatası alıyorsanız, cihazınızı tekrar başlatabilirsiniz. Yine hata veriyorsa oyunu güncellemenizi tavsiye ederim. İkinci olarak Score Hero'nun görevlerinden ve forma numarasının nasıl değiştirildiğinden bahsedeceğim. Görevleri görmeniz bir defa mümkün değil. Bunu bilmenizi istiyorum. Oyunda yapacağınız görevleri, oynadığınız bölümleri geçemeden bilemiyorsunuz. O yüzden yeni görevleri görmek için oynadığınız bölümleri bitirmelisiniz.

Aynı şekilde forma numarasını, görünüşü ve aksesuarlarını değiştirmek için bölüm geçmek zorundasınız. Oyunda başarı gösterdikten sonra hem formanızı hem de aksesuarlarınızı değiştirebiliyorsunuz. Hatta belli bir başarı sonrasında takım değiştirme imkanıda verilebiliyor.

Benzer şekilde isim yazma, isim silme, isim değiştirmek içinde başarılı olmanız belli bir seviyeye gelmeniz isteniyor. Üçüncü olarak Score Hero'nun hilelerinden örnekler vereceğim. Saat, süre, zaman hilesi oyunda yapılabiliyor. İstediğiniz zaman dilimini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz. Aynı şekilde can doldurma hilesi ve sınırsız kalp alabiliyorsunuz. Seviye ve level atlama hilesi de var. Para hilesi zaten var. Fakat jailbreaksiz yapılamıyor. Bu hileleri sadece jailbreak kullanarak yapabilirsiniz.

YouTube'da öğretici videoları var, izlerseniz öğrenebilirsiniz.

Dördüncü olarak bilgisayarda nasıl oynanır sorusuna değineceğim. Score Hero'yu pc'de oynamak için bilgisayarınıza BlueStacks kurmalısınız. Daha sonra pc'nize indirip oynayabilirsiniz. Son olarak sezon bitti diye üzülenler için bir çözüm sunacağım. Şayet oyunu ikinci defa oynamaktan sıkılmayacağınızı düşünüyorsanız baştan başlama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yahut yeni güncellemeler gelene kadar, benzeri ya da tarzı oyunlara yönelebilirsiniz.

İleride Türk takımları ve Türkiye ligininde geleceğini düşünüyorum. O yüzden oyun cihazınızdan yahut bilgisayarınızda kaldırmayın. Yapılan yeniliklerle Arsenal, Real Madrid, Fenerbahçe, Galatasaray ve Barcelona gibi büyük takımları seçebiliyorsunuz, rövaşata özelliğide geldi.