Renksiz silahları kullanmaktan sıkıldım. Daha renkli, göz alıcı silahlarım olsun istiyorum. Fakat yeni skin açmak içinde yeterince param yok. Biraz para yapmam lazım. Dün konu hakkında araştırma yaparken basit bir hile buldum. Hile kilitli skinleri açmanızı sağlıyor. Bu sayede istediğiniz silahın skinini kullanabiliyorsunuz. Skin hilesi aynen video gösterildiği şekilde yapılıyor. İzleyin...Gördünüz mü? Gayet basit bir şekilde istediğiniz silahın skinini açabiliyorsunuz. Aynı şekilde para hilesi, silah hilesi, görünmezlik hilesi, kredi hilesi ve kasa hilesi içinde benzer yöntemi kullanabilirsiniz. Sadece rakamları değiştirmeniz diğer hileleride kullanmanızı sağlayacaktır. Onların detaylarınıda daha sonra anlatırım. Şimdi biraz oyundan bahsetmek istiyorum. Dilerseniz yazıya birkaç ufak taktikle başlayalım.

Critical Ops skin hilesi dilediğiniz skini bedava almanızı sağlayan muhteşem bir hiledir.

Köşeleri dönerken ateş edin.

Pusuyu yatan çok oyuncu var. Genelde köşelerde bekliyorlar. Döner dönmez ateş ederseniz pusularını bozabilirsiniz. Oyuncuları görmenize de gerek yok. Görmeyi beklerseniz pusudaki oyuncuya avantaj kazandırırsınız. Zira o sizden daha erken görecektir ve ilk atışıda o yapacaktır. Fakat tam dönerken ateş ederseniz, pusudaki oyuncuyu haklayabilirsiniz.

Yeni çıkan pek çok Critical Ops APK'sinde skin hilesi de mevcuttur.

Kafaya nişan almaya çalışın.

Olabildiğince yukarı nişan alın. Atışları diğer oyuncuların baş kısımlarına yapmaya çalışın. Gövdeye oranla tuturması daha zor olsada bir defa alışınca rakiplerinizi daha kolay yere serebilirsiniz. Sık sık pratik yaparak elinizi alıştırmanızı tavsiye ederim. Eliniz alıştıkça daha başarılı atışlar yapabilirsiniz. Sadece biraz zaman, birazda çaba gerekiyor. Gerisi beceri ve yeteneğinizi kalmış.

Critical Ops'da kolay para kazanmak için oyunun size verdiği görevleri en iyi derecede bitirmelisiniz.

Mermileri tek tek ateşleyin.

Yakın mesafede dilediğiniz gibi ateş edebilirsiniz. Fakat uzak mesafelere ateş ederken bekleye bekleye, tek tek ateş etmenizi öneririm. Genelde çoğu silah uzak mesafe atışlarında mermileri dağıttır. Attığınız yerden ziyade nişan aldığınız noktanın çevresine dağalır. Tek tek atmak mermilerin dağlımasının önüne geçecektir. Aşağıdan yukarı, sağa ve sola çok fazla oynatmadan sıkarsanız baş kısmından vurmanızda kolaylaşacaktır.

Critical Ops'u PC'de oynamak için Bluestacks'ı bilgisayarınıza kurmanız gereklidir.

Gerekli olduğunda pusu atın.

Rakip oyuncular fazla iyiyse pusu atabilirsiniz. Karşı karşıya geldiğinizde baş edemediğiniz rakiplerinize karşı pusu atarak şansınızı deneyebilirsiniz. Zaman zaman taktik değiştirmek gerekecektir. Her zaman en iyisi olamazsınız. Muhakkak sizden daha iyi oyuncularda karşınıza çıkacaktır. Böyle durumlarda aynı şeyleri denemek yerine taktik değiştirmek daha iyi sonuçlar verebilir.

Critical Ops için geliştirilen bu uygulama yerden otomatik silah almanızı sağlamaktadır.

Arkalarından dolanın.

Kalabalık bir grup oyuncuyu haklamanın en kolay yolu arkalarında dolanmaktır. Aynı şeyi pusu atarakta yapabilirsiniz. Ama pusu atmak biraz daha riskli olabilir. Arkadan gelen başka bir oyuncu tarafından vurulabilirsiniz. Fakat arkadan dolanırsanız riski en aza indirebilirsiniz. Böylece ölmeden bir sürü oyuncuyu haklayabilirsiniz. Elbette ateş ederken heycanlanmamalısınız yoksa farkedilip vurulabilirsiniz.

Critical Ops Taktikleri


Aslında yukarıda birkaç ufak taktik verdim. Ama yetmeyeceğini düşünüyorum. İşin püf noktalarına biraz daha değinmek istiyorum Daha profosyonel şeylerden bahsedeceğim. İlk olarak en fazla adam alabileceğiniz yöntemi antalacağım. Şahsen kendim çok fazla kullanıyorum. Daha önce denediniz mi biliyorum.

Duvarlardan mermi geçebiliyor. Genelde duvar arkasında pusuda yatan oyuncular tarafından kullanılıyor. Aynı şekilde pusuda yatan oyunculara karşıda kullanılabiliyor. Pusuda yatan oyuncular bu yöntemi duvarın diğer tarafından gelen oyunculara karşı kullanıyorlar. Duvarın diğer tarafından gelen uyanıklarda aynı yöntemi duvarın arkasında pusuya yatan oyunculara karşı kullanıyorlar. Sonuç olarak biri ölüyor. Sadece zamanlamanın doğru şekilde yapılması gerekiyor. İkinci olarak kör atıştan bahsetmek istiyorum.

Kör atış denmesinin nedeni görmeden yapılmasından kaynaklanıyor. Özellikle köşeleri dönerken yapılıyor. Karşıdan gelen ya da köşede pusuda yatan oyunculara karşı kullanılıyor. Biraz şans biraz da beceri gerektiriyor ama pratik yaptıkça daha iyi sonuçlar alabiliyorsunuz. Zaten oyunda da ilk atışı yapan çatışmaları her zaman kazanıyor. Son olarak zizak çizmenin önemini anlatacağım.

Sabit durmak, vurulmayı kolaylaştırıyor. Özellikle profosyonel oyuncular tarafından sabir duran diğer oyuncular çok rahat bir şekilde vurulabiliyor. Hareketli olmak vurulmayı zorlaştırıyor. Mermilerin birçoğundan kaçılabiliyor. Böylece karşı atak şansı yakalanmış oluyor. Yahut kaçıp saklanılabiliyor. Artı olarak bir faydası daha var. Atış yaparken mermilerin daha isabetli olmasını sağlıyor. Her zikzakta mermi hedefi daha rahat ve daha kolay bulabiliyor. Kaçan oyuncular üzerinde özellikle çok başarılı atışlar yapılabiliyor.

Yukarıdan aşağı yapılan zizaklarda da kafadan atış yakalama şansınızı yükseltebiliyorsunuz. Elbette tüm bunları yapmak için ne olursa olsun el becerisi gerekiyor. El beceriside ancak bol bol pratik yapılarak kazanılabilir. Sık sık yapacağınız pratikler sizi daha iyi bir oyuncu haline getirecektir. Fırsat buldukça anlatıklarımı uygularsanız dediklerimin ne kadar işe yaradığını kendi gözlerinizlede görebilirsiniz.

Birkaç Ufak İpucu


Kimi zaman hangi bilginin ne zaman lazım olacağı belli olmuyor. Zamanında büyük sıkıntılar yaşadım, sorularımın cevaplarını bulamadım. O yüzden aynı şeyleri siz de yaşamayın diye hem sorunlarınızın hem de sorularınızın cevaplarını tek tek vereceğim. Cevapları kısa tutmak zorundayım ama elimden geldiği kadar çok soru ve sorun cevaplayacağım. İlk başta karşılaşılabilen sorunlarla başlayalım.

Bir defa bağlantıyı kontrol et hatası alıyorsanız bu durum kesinlike internetinizle alakalı olabilir. Modemi resetlemek sorunu çözüyor. Şayet sizin internetinizle ilgili değilse oyun sunucularında bir problem olabilir. Bir süre beklerseniz oyuna yeniden girebilirsiniz. Aynı şekilde bağlantı hatası alıyorsanızda aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Şayet durduruldu hatası, atma sorunu, kasma ve donma yaşıyorsanız muhtemelen cihazınız oyunu kaldırmıyordur. Bu durumda yapabileceğiniz pek de bir şey yok.

Sistem gereksinimleri daha düşük oyunları deneyebilirsiniz. Açılmıyor ve oyuna girmiyorsa yine bu dediklerimi yapabilirsiniz. Yahut server değiştirerek şansınızı deneyebilirsiniz. Geçelim daha az teknik bilgi gerektiren diğer konulara. Eğer cihazınızın otomatik ekran döndürme özelliği kapalıysa tam ekran yapma sorunu yaşayabilirsiniz. Şayet böyle bir sorunla karşılaşırsanız ayarlardan cihazınızın ekran ayarlarını değiştirmelisiniz.

Hesap silmek isteyipte silemiyorsanız, ayarlar bölümünden hesabınızı kaldırabilirsiniz. Fakat hesabınız kalıcı olarak silinmez. Aynı cihazdan aynı bilgilerle yeniden girebilirsiniz. Oyunu silip tekrar yüklemeniz bir şey değiştirmez. Yerden silah almak için silahın üzerinde beklemelisiniz.

Ekranda al butonu çıkacaktır.

Uçma hilesi, duvardan geçme hilesi, kasa hilesi ve isim değiştirme hilesi için özel dağıtılan apkleri kurmalısınız. Benzer şekilde can hilesi, cephane ve mermi hilesi içinde aynı apkleri kullanabilirsiniz. Onun dışında ancak bilgisayardan hile yapabilirsiniz. Bilgisayardan nasıl oynanır diyorsanız, bilgisayarınıza BlueStacks kurmalısınız. Ardından istediğiniz oyunu çalıştırabilirsiniz.

Ban yediyseniz videoda gösterilen uygulamayla ban da kaldırabilirsiniz. Ban kaldırmak için kullanılan basit bir bug var. Sadece hile kodlarını programa girmeniz gerekiyor. Son olarak klana katılma, klan kurma, kutu açılımı diğer hileleri gibi konuları youtube'den bulabilirsiniz.