Ne zaman War Robots'a girsem hep ortada kalıyordum. Ateşlenen silahların arasında yitip gidiyordum. Tanınır olduğum için herkes beni hedef alıyordu. Fakat kendimce bir çözüm buldum. Artık daha güçlü silahlara sahibim, çünkü silah hilesi kullanmaya başladım. Eğer silahları bana karşı kullanmayacağınıza dair söz verebilirseniz hileyi sizinle de paylaşabilirim. Söz mü? Pekala, size güveniyorum. Bakın...Sözünüzü hala hatırlıyorsunuz öyle değil mi? Anlaşmamızı unutmayın. Zira hala uygulamanın adını bilmiyorsunuz. Sadece hileyi öğrendiniz. Neyle yapıldığını henüz söylemedim. Yazının sonuna kadar da söylemeyi düşünmüyorum. Onun öncesinde anlatacağım daha başka konular da var. Dilerseniz oyunun püf noktalarıyla yazıya başlayalım. Hem War Robots'a yeni başlayanlar için de güze bir rehber olabilir.

Etkinliklere katılmayı ihmal etmeyin.

Etkinlikler normalden daha hızlı gelişmenizi sağlayabilirler. Verilen görevleri yerine getirdikçe beraberinde de birçok ödül kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu ödüllerle de eksiklerinizi kotararak robotlarınızı daha donanımlı bir hale getirebilirsiniz. Etkinlikleri yapmayan bir oyuncuya oranla iki kat daha hızlı gelişeceğinize bahse girerim. Sadece günlük etkinlikleri yapmak bile çok şey farkettirecektir.

Robotlarınızı eşit derecede geliştirin.

Tek bir robotun ya da bazı robotların geliştirilmesi ileride sıkıntı yaratabilir. Tüm robotları eşit derecede geliştirmek daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü zaman zaman başarısız olan robotlarınızı geri çekmek durumunda kalabilirsiniz. Her robotun kendine has bir özelliği olduğu için yeri ve zamanına göre kullanılması daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Önünüze başkalarını alın.

Etkisiz kaldığınız bölümlerde önünüze başkalarını alabilirsiniz. Rakip oyuncularla yalnız karşılaşmak yerine önünüze aldığınız bir takım arkadaşınızla karşılaşmak daha güçlü karşı koymanızı sağlayabilir. Hem bu sayede darbe de almamış olursunuz. Geri planda durduğunuz için daha çok önünüzde duran takım arkadaşınız saldırılardan etkilenecektir. Yani her şekilde karlı çıkabilirsiniz.

Hareketli olun sabit durmayın.

Sabit durmak daha kolay vurulmanızı sağlayabilir. Hareketli olursanız diğer oyuncuların silahlarını üzerinize kilitlemesini zorlaştırabilirsiniz. Yapılan birçok atışıda boşa çıkarabilirsiniz. Şahsen sabit duran oyuncuların hareketli oyunculara oranla daha çok vurulduklarını söyleyebilirim. Eğer herkesin sizi hedef almasını istemiyorsanız sık sık zikzaklar çizerek kendinizi nişan alınması daha zor bir oyuncu haline getirebilirsiniz.

Kilitlenir kilitlenmez hedefi vurun.

Ateş ederken çok beklemek hedefi bozabiliyor. Nişan alır almaz hedefi vurmak gerektiğini düşünüyorum. Aksi durumlar da hedefi bozabilirsiniz. En kötü ihtimalle de hedefi kaçırabilirsiniz. Daha iyi bir açı yakalamak yerine ilk fırsatta ateş etmek daha iyi geri dönüşler almanızı sağlayabilir. Hiç vuramamaktansa kötü bir atış yaparak rakibi vurmanın daha avantajlı olduğu görüşündeyim.

War Robots Taktiklerim


Zaman zaman kullandığım kendime özel bazı taktiklerim var. Onlarıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Ne kadar işinize yarar ya da yaramaz bilemem. Ama ben yine de anlatacağım. Öncelikle sahip olduğum en iyi silahları ve en iyi robotları kullandığımı bilmenizi istiyorum. Her zaman sahip olduklarımın en iyileriyle savaşıyorum.

Genelde geri planda kalmayı tercih ettiğimden çok fazla zarar görmüyorum. Daha çok zarar veriyorum. Kendi takım arkadaşlarımı bir kalkan gibi kullanıyorum. Genelde ateş altında kaldığımızda önde oldukları için onlar vuruluyorlar. Ben az çok isabet alıyorum. Onlarda ciddi isabetler olmuyorlar. Canımdan fazla bir şey eksilmiyor. Sadece birkaç ufak çizik diyebileceğim bir kayıp yaşıyorum.

Bu da herkesin birbirine ateş ettiği bir ortamda gayet normal sayılabilir.

Arkasında durduğum takım arkadaşlarım vurulduğunda hemen başka bir oyuncu arkadaşımın gerisine çekiliyorum. Çünkü ön planda olmak aynı zamanda birçok rakip oyuncunun hedefi haline getirebiliyor. Geri planda kalmayı birazda o yüzden tercih ediyorum. Bölümlere göre stratejimi değiştirdiğim olabiliyor. Bazı bölümler uzaktan atış yapmayı zorlaştırdığı için daha yakına girmek zorunda kalabiliyorum. Yine kendi takım arkadaşlarımın gerisinde durarak düşman robotlarına daha yakın savaşıyorum.

Yalnız çok yakına girdiğim zamanlarda bazen beni hedef alabiliyorlar. Zizaklar çizerek hedef alınmamaya çalışıyorum. Bazı atışlar yine de tutuyor. Ama çoğunuda boşa çıkarıyorum. Rakip oyuncunun beni vuramadığı her an ben onun canını biraz daha indiriyorum. Aynı şekilde takım arkadaşımda atışlarıyla destek olduğu için çok daha güçlü saldırabiliyoruz.

Ben takım arkadaşım çok ilerlere gittiğinde geri çekiliyorum. İlerlerde iki kişide olsak ikimizi birden yokedebiliyorlar. Daha çok haritanın güçlü olduğumuz bölümlerinde kalmayı tercih ediyorum. Söylediklerimi uygulayarak listenin en başına kadar yükeliyorum. Tabii bazen taktiklerimin ters teptiği anlarda olabiliyor. Fakat genelde başarı kazanmayı sürdürüyorum. Deneyerek söylediklerimi kendinizde oyunlarınızda test edebilirsiniz. Eminim birçoğunuzun işine yarayacaktır.

Lazım Olabilecek Bilgiler


Bu bölümde daha çok oyunda sorun yaşayanlara lazım olacak teknik bilgilerden bahsedeceğim. Ayrıca yazının başından beri bahsedeceğim uygulamanın adınıda bu bölümde vereceğim. Aslında daha erken verecektim. Fakat yazmayı unuttum. İyisi mi daha fazla bekletmeyeyim. Uygulamanın adını yazayım.

Videoda gördüğünüz uygulamanın adı Game Killer.

Game killer ismini Google'dan aratırsanız uygulamaya ulaşabilirsiniz. Ek olarak uygulamayla can hilesi, mermi hilesi, kupa hilesi, atölye hilesi, robot hilesi, altın hilesi ve para hilesi de yapabiliyorsunuz. Detaylarını YouTube'den öğrenebilirsiniz. Konuyla alakalı bir sürü video bulunuyor. Ayrıca ban yedim, hesabım kilitlendi diyorsanız uygulamadan ban kaldırmak içinde faydalanabilirsiniz.

Şimdi müsade ederseniz teknik detaylara geçmek istiyorum. Şayet siyah ekran, durduruldu hatası ve donma-kasma gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bu durum mevcut cihazınızın oyunu kaldırmadığını gösterir. Oyunu çalıştırırken zorlandığı ve aşırı ısındığı için bu gibi hatalar verebilir. Buna karşı bir şey yapamazsınız. İkinci olarak nasıl arkadaş eklenir, nasıl arkadaşlarla oynanır onu anlatmak istiyorum. Aslında her ikisinide yapmak çok basit. Oyuna Facebook'dan bağlanmanız arkadaş eklemeniz içinde arkadaşla oynamanız içinde yetecektir.

Oyun Facebook'dan aldığı biglileri kullanarak arkadaşlarınızla eşleştirecektir. Üçüncü olarak hesap aktarma, hesap silme, hesap kurtarma ve aynı hesaba başka telefondan nasıl girileceğine değineceğim. Bir defa hesabınızı kalıcı olarak silemezsiniz.

Oyunu silseniz dahi tekrar indirdiğinizde aynı hesabınıza yeniden bağlanırsınız. Hesabı ayarlar bölümünden aktarabilirsiniz. Başka telefondan aynı hesaba girmek içinde Facebook adresini kullanabilirsiniz. Son olarak bilgisayarda nasıl oynanır, nasıl zıplanır sorularınada kısaca değineceğim. Oyunu pc de oynamak için BlueStacks'ı indirebilirsiniz. Zıplamak için de ekranı yukarı itmeniz lazım.

Son demiştim ama şunlarıda yanıtlamadan edemeyeceğim. Robot özellikleri, robot fiyatları gibi ayrıntıları robotların üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Bunun dışında daha çok kar tanesi bulmak için daha sık etkinliklere katılmalısınız. Klana katılmak, klan kurmak istiyorsanızda level eşiğini aşmanız gerekiyor. Anca ondan sonra bir klana girebilir ya da bir klan kurabilirsiniz.