Öksürsem çiğerlerimden RP düşürürüm. Hatta sümkürüncede burnumdan IP çıkartabiliyorum. Hayır, illüzyonist değilim. Sadece dün gece IP ve RP ararken fena halde üşüttüm. Fakat değdi. Sınırsız IP ve RP yapılabileceğini öğrendim. Henüz hastalığımdan dolayı deneyemedim. Ama yorumlardan yola çıkarak işe yaradığını söyleyebilirim. IP ve RP sınırsız değil diyenler özellikle seyretsinler...Gördünüz mü, gayet basit bir şekilde istediğiniz miktarda IP ve RP'yi hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Saatlerce rp ya da ip kodu aramanız gerekmiyor. Yahut rp ve ip kazanma yolları hakkında upuzun yazılar okumak zorunda bırakılmıyorsunuz. Sadece birkaç dakikadanızı ayırarak ip ve rp sahibi olabiliyorsunuz. Her neyse IP ve RP konusunu artık bir kenara bırakmak istiyorum. Çünkü anlatmak istediğim başka şeyler de var. Ufak birkaç tavsiye, birkaç da ipucu vermek istiyorum. Kendi taktiklerimden araya bazı püf noktalarıda ekleyeceğim. Sürpriz olsun. Özellikle League of Legends'a yeni başlayanların çok işine yarayacağını düşünüyorum.

Tuzaklar kurun, şaşırtıcı saldırılar yapın.

Öyle damdan düşer gibi rakiplerinize saldırmayın. Şaşırtıcı, sürpriz saldırılar yapmaya özen gösterin. Direk yapacağınız bir saldırı muhtemelen başarılı olmayacaktır. Dolaylı yollardan tuzaklar kurarak, rakiplerinize saldırırsanız daha başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Hem bu sayede de kazanma ihtimalinizide artırabilirsiniz. Ne kadar az darbe alırsanız kazanmaya o kadar yaklaşırsınız.

Rün ve kabiliyet dizilimini kafanıza göre yapmayın.

Tecrübeniz ve bilginiz yoksa rün ve kabiliyet dizilimini gelişi güzel, kafanıza göre yapmayın. Faydasından çok zararını görürsünüz, aşırı miktar da güç kaybedebilirsiniz. Hiç bilginiz yoksa usta oyuncuların dizilimlerini kullanmanızı tavsiye ederim. Adc, ap, ad ve tank için profosyonel oyuncuların kendi paylaştıkları dizilimleri kullanabilirsiniz. Zamanla dizilimleri kendinizde yapabilirsiniz.

Güçlü rakiplerinizi üstün olduğunuz yerlerde karşılayın.

Sayıca fazla ya da sizden kat be kat güçlü rakiplerinizi kendi üstün olduğunuz yerlerde karşılamaya çalışın. Üstünlüklerini ve güçlerini kırabilirseniz bir şekilde avantajı da ellerinden alabilirsiniz. Yoksa hem güç bakımından hem de sayıca üstünlük bakımından avantajlı olan rakiplerinizi durdurabileceğinizi hiç sanmıyorum. Aralarından en azından birini alabilirseniz güçlerini ve üstünlüklerini büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Kaçmak zorunda kalırsanız dar alanları kullanın.

Geri çekilmek, kaçmak zorunda kalırsanız dar üç-dört kişinin rahat sığamayacağı yolları tercih edin. Dollambaçlı yollarda kaçarken kullanmak için iyi bir tercih olabilir. Rakibinizin peşinizden gelmesi durumunda zaman kazandıracak tuzaklar kurabilirsiniz ve benzer saldırılarda bulunabilirsiniz. Güvenli bölgeye çekilene kadar, ihtiyacınız olan zamanı kendinize kazandırmış olursunuz.

Kendinizi göstermeye çalışmayın.

Fazla ön plana çıkarak kendinizi göstermeye çalışmayın. Yeterince profosyonel ve iyi düzeyde bir oyuncu değilseniz daha çok geri planda durmaya özen gösterin. Zira ileri çıkacağınız her an profosyonel başka bir oyuncu tarafından yakalanabilirsiniz. Aşırı özgüven ve plansızlık sürekli ölüyorum moduna sokabilir. Geride kalmak yıllarını ve saatlerini bu oyuna veren oyunculardan bir nebzede olsa korunmanızı sağlayabilir.

League of Legends Taktikleri


Yukarıda az çok şey anlattım. Fakat yine de anlatacak bir bu kadar taktik ve tavsiye var. Yalnız daha ziyade ben kendi kullandıklarımı anlatmak istiyorum. Çok ahım şahım bir oyuncu sayılmam. Ama yeni başlayan arkadaşlarımız için güzel bir rehber olabileceğini düşünüyorum.

Öncelike hiç ön planda yer almadığımı söylemeliyim.

Kendimi asla öne çıkartmam. Çok iyi olmadığımı bildiğim için kendimden iyi oyuncuların gerisinde durmaya çalışırım. Çünkü oyunda çok ciddi derecede profosyonel oyuncular var. Güçlerimiz eşit dahi olsa baş etmesi mümkün olmuyor. Oyun zekası yıllar içinde geliştiği için çok rahat tuzaklar kurabiliyor, beklenmedik saldırılar yapabiliyor. O yüzden geride kalarak takım arkadaşlarımı kalkan olarak kullanıyorum.

En azından ilk ölen olmuyorum. Bazı zamanlarda tek yakalandığım durumlar da olabiliyor. Haritanın belli bölgelerinde tuzak kurarak pusu atan çok oyuncu var. Elimden geldiği kadar teke tek karşılaşmamaya gayret ediyorum. Hemen güvenli alanlara kaçarak geri çekiliyorum. Çok takdir edilecek bir hareket olmayabilir ama nihayetinde hayatta kalabiliyorum. Durup savaşsam emin olun beni çiğ çiğ yerler. Bile bile kendimi neden öldürttüreyim. Kaçarım, en azından kendi güçlü olduğum yerde karşılaşırım.

Belki o zaman bir şans yakalayabilirim. Takım arkadaşlarımın desteğinide alabilirsem galibiyeti kesin olarak kazanabilirim. Muhim olan sonuç, kimse maç sonunda kaçmadan savaşanları alkışlamıyor. Dişime göre rakip gelirse ön planada zaman zaman çıkabiliyorum. Çok sık olmasada fırsatını yakaladığım anda kaçırmıyorum.

Rakibi yanlış tarttığım durumlarda olabiliyor. Zamanla bu yeteneğinizde oynadıkça gelişiyor. Kendim için çok iyi diyemem ama çok kötü de değilim. İyinin biraz altında kötününde biraz üstündeyim. Ortaya ne çok yakın ne de çok uzağım. Yanı kısaca kötünün iyisiyim. Ama zamanla daha da iyi olacağımı düşünüyorum. Aynı şekilde söylediklerimi uygularsanız siz de en azından başlangıç seviyesine göre daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Belki League of Legends'dan para bile kazanabilirsiniz. Biraz para kazanmak hoş olurdu doğrusu.

League of Legends Hataları ve Çözümleri


Çok sık olmasada zaman zaman karşılaşılan bazı hatalar olabiliyor. Benim başıma birkaç defa gelmişti. Fakat çözümlerini hiçbir türlü bulamadım. Aynı şeyleri başka oyuncularda yaşamasınlar diye o hiçbir türlü bulamadığım hataların çözümlerinden bahsedeceğim.

İlk olarak gecikme sorunu, lag ve ping düşürmekten bahsetmek istiyorum. Gecikme sorunu genelde ya oyunun sunucularının geç cevap vermesinden ya da internet bağlantınızdan meydana gelebiliyor. Bir çözümü yok. Beklemek zorundasınız. Aynı şekilde aşırı lag olduğu durumlarda da yapabileceğiniz pek bir şey yok. Sunucu değiştirebilirsiniz. Şanslıysanız lagsız bir-iki sunucu bulabilirsiniz.

Ping düşürmek için de arka planda çalışan programları kapatmayı deneyebilirsiniz.

Kimi zaman modemi baştan başlatmak yükselen ping sayısını düşürebiliyor. Bazı ping sabitleme programlarıda var. Onlarıda kullanabilirsiniz. İkinci olarak oyuna girerken ya da oyun sırasında karşılaşılan hatalardan bahseceğim. Genelde şunları çok sık okuyorum. Oyuna girerken bağlantı hatası veriyor, siyah ekranda kalıyor, oturum açılmıyor, oturum açma hatası alıyorum diyorlar. Aslında hepsinin tek bir cevabı var. Oyun sunucuları yanıt vermiyor. Muhtemelen ya çok yoğun ya da yeni güncellemeler yapılıyor olabilir.

Biraz beklerseniz sorunun düzeldiğini görebilirsiniz. Artı olarak uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b, 0xc00005 şeklinde ve benzeri bir hata olan uygulama yapılandırması hatası alıyorsanız. Bilgisayarı yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz. Uygun olmayan mod hatası ve uyumluluk sorunu yaşıyorsanız.

Oyunun ayarlarını sıfırlamanız gerekebilir. Ekran kayması var, ekran küçüldü, ekran kartı hatası alıyorum diyorsanızda yine benzer şekilde ekran ayarlarını sıfırlama yoluna gidebilirsiniz. Sorun ekran kartında değilse problem çözülecektir. Tüm bunların dışında http connection error hatası, unspecified error hatası, login error hatası, rads error hatası yahut error 1935 hatası alıyorsanız yine büyük ihtimalle internetiniz ya da modeminizde bir problem olabilir. Hata kodu 004 ya da error 183 şeklindeyse bilgisayarınızdan kaynaklanıyordur.

Net olarak bir şey söyleyemem.

Esktra olarak legend of legends yazısından sonra açılmıyor ve appcrash ntdll.dll hatası alıyorsanız uygulamadan kaynaklanan bir hatayla karşı karşıya olabilirsiniz. Oyunu yeniden kurmak kimi zaman sorunu çözebiliyor. Yazıklarıma ek tuşlar çalışmıyor ya da basmıyorsa, tuş ayarlarına girerek tuşları değiştirme yoluna gidebilirsiniz.

Bunlarda Lazım Olabilir


Zaman zaman en basit şeylerin bile cevaplarını bulamayabiliyoruz. Ben genel olarak bu basit şeylerinde kısaca cevaplarını yazacağım. Artık kimin işine yararsa o kullansın.

1. Etkinlik kodarı, ödül kodları, promo kodları ve hediye kodları hile yaparak oluşturulamıyor. Fakat bazı özel günlerde bedava kod dağıtan siteler olabiliyor. Dileyen olursa bu siteleri özel olarak paylaşabilirim. Aynı şekilde turnuva kodu da bu dediklerime dahildir.

2. Hızlı XP kasmak için xp takviyesi almanız gerekir. Bunun dışında daha hızlı XP kasamazsınız.

3. Patch hızlandırmak istiyorsanız, dns ayarlarını değiştirebilirsiniz. Kendim test etmedim ama kullananların iyi sonuçlar aldıklarını biliyorum.

4. Yeni istemci açılmıyor ve kasıyorsa, eski istemciye geri dönebilirsiniz. Ekranın sağ alt kısmında bulunan mevcut istemciyi kapat bağlantısına tıklarsanız yeni istemci kapanacaktır.

5. League of Legends hileleri arıyoranız YouTube'u ziyaret edebilirsiniz. IP hilesi, RP hilesi, level atlama hilesi, ulti hilesi ve hatta ve hatta anahtar parçacığı hilesi dahi var. Level kasma botu arayanlar da YouTube'a bakabilir. ban kaldırma, sohbet banı kaldırmaylada ilgili videolar bulabilirsiniz.

6. AFK ban, Perma ban ya da sohbet banı kaldırmayla ilgili bir yöntem yok. Ancak AFK ban yememek için AFK botu kullanabilirsiniz. AFK kalacağınız sürelerde botu çalıştırırsanız ban yemekten kurtulursunuz.

7. İp adresi bulmak için çeşitli programlar var. Konu hakkında bilgim olmasına rağmen paylaşmanın doğru olmayacağını düşünüyorum.

8. Kamera açısı değiştirmek istiyorsanız, kamera ayarları bölümünden uzaklaştırma ya da yakınlaştırma yapabilirsiniz.

Son Söz

Umarım yazdıklarım işinize yaramıştır. Elimden geldiği kadar tüm bildiklerimi anlatmaya gayret gösterim. Bazı hatalarım, kusurlarım olabilir. Lütfen yanlış bir şey görürseniz durumu bana bildirin. Bunun dışında aklınıza takılan sorular olursa yorum yorum kutusunu kullanarak sorabilirsiniz. Aynı şekilde anlatmak, paylaşmak istediğiniz bir taktik bir püf noktası olursa yine aynı şekilde yorum kutusunu kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benim anlatacaklarım bu kadardı. Ümit ediyorum yeni, başka yazılarımda tekrar görüşürüz. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.