Son günlerde yerde para bulmaya çalışan çocuklar gibi oldum. Kupon bulurum umuduyla kafamı bir an olsun ekrandan kaldırmıyorum. Boynum artık kafamı taşımamak için benimle mücadele etmeye başladı. Belimde inanılmaz bir ağrı var. Kısacası fiziksel olarak 12 round dövüşmüş bir boksörden farkım yok. İşin üzücü yanı da hala elime tek bir kupon geçmiş değil. En son şöyle bir hile buldum. Henüz denemek için fırsatım olmadı ancak yorumlardan anladığım kadarıyla kupon hilesinin başarıyla çalıştığını söyleyebilirim. Bakın...Gördünüz mü? Videoda da hilenin başarıyla çalıştığı görülebiliyor. Sanırım artık kuponlarla ilgili dertlerimden kurtulabirim. Aynı şekilde boyun ve bel ağrılarımında geçeceğini düşünüyorum. Biliyorum kocakarı gibi çok söylendim. Ama elimde değil, çenem fazlasıyla düşük. Her neyse dinlemeye bayıldığınız dertlerimi belki daha sonra anlatabilirim. Şimdi biraz Strike of Kings'den bahsetmek istiyorum. Birkaç ufak püf noktayla ilk adımımızı atalım. Sıkı tutun, zira fazlasıyla hızlı yazarım!

Tekli savaşlara katılmayın.

Gelişim aşamasındaysanız tekli savaşlara katılmayın. Karşınıza güçlü rakipler gelebilir. Genelde de zaten öyle olur. Gücünü sınamak isteyen oyuncular 1V1'e katılır. Böyle bir durumda kaçacak yerde bulamazsınız. Çünkü rakip güç üstünlüğünü kullanarak nefes almadan saldırır. Sizinle işi bittiğinde sizinde işiniz bitmiş olur. Eliniz boş mağlup olmuş bir şekilde müsabakadan ayrılırsınız. Kendinizi Küçük Emrah gibi hissetmeniz doğaldır.

Hazır yiyicilik yapın.

Diğer oyunculara müdahale etmeden savaşmalarını seyredin. Gücünüzü son ana kadar muhbafaza etmeye çalışırsanız başarılı olabilirsiniz. Mecbur kalmadıkça saldıran oyunculardan uzak durmaya çalışın, gerekirse kaçın. Sadece savaşarak tükenen oyunculara odaklanmalısınız ve bam! Son anda hamleyi yapan olabilirseniz hem ödülü hem de başarıyı kendi adınıza yazdırabilirsiniz. Dediklerimi PVP modunda deneyebilirsiniz.

Becerilerinizi arttırın.

Becerilerinizin gücünü adım adım yükseltin. İmkanlarınız dahilinde becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya özen gösterin. Zira seviyeniz yükseldikçe artan becerilere daha çok ihtiyacınız olacaktır. Karşınıza çıkan rakiplerde aynı doğrultuda güçleneceği için güçsüz beceriler güçlü rakipler karşısında hiç ama hiç yaramayacaktır. Aklınza not edin, en iyi herolar her zaman en güçlü becerilerle donatılır. Yani iş heroda değil neyle donatıldığındadır.

Eşya setlerini kafanıza göre dizmeyin.

Tecrübeniz yoksa eşya setlerini kafanıza göre dizmeyin. Ratgele dizeceğiniz eşya setleri güç kaybına neden olabilir. Eşyalardan kazanacağınız ekstra özellikleri yok yere heba edersiniz. Bunun yerine ustaların tercihlerini kombine ederek yahut aynı olduğu şekilde kullanabilirsiniz. Daha makul olur, eşya setlerinden alabileceğiniz verimide arttırmış olursunuz. Dizilim deyip geçmeyin.

Devamlı hero değiştirmeyin.

Çok heronuz olmasın, devamlı aynı herolarla oynayın. Belki zaman içinde aynı herolarla oynamaktan sıkılabilirsiniz. Fakat hero değiştirerek Strike of Kings'de daha iyi sonuçlar alamazsınız. Zamanınız gider, gelişiminiz yavaşlar. Nihayetinde bir sürü hero var. Onların dışında yeni gelecek herolarda var. Hepsini denemeye kalkarsanız ne vaktiniz yeter ne de doğru düzgün oyunda ilerleyebilirsiniz.

Strike of Kings Taktikleri


Az da olsa püf noktalarını anlattım. Şimdi birazda taktiklerinden bahsetmek istiyorum. Daha çok kendi kullandığım taktikleri anlatacağım. Şahsen ben iyi sonuçlar aldım. Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum. Eşya setlerinin, arkana'nın ve rün diziliminin yanlış yapılması dezavantaj yaratacaktır.

Dizilim olayını sakın küçümseyip hafife almayın.

Küçük şeylerin her zaman büyük sonuçları vardır. Şayet güçlü bir karakter yaratmayı hedefliyorsanız, detaylarla uğraşmak zorundasınız. Karakterinizi donatacağınız özellikleri ve karakterinize sağlayacağı avantajları gelişi güzel yapamazsınız. Yaparsanız rakiplerinize karşı 1-0 yenik başlarsınız. Muhtemelen güç üstünlüğünü hiçbir zamanda elinizde tutamazsınız. Uygulayacağınız taktik ve stratejilerde büyük ihtimalle geri teper. O yüzden dikkat edin. En büyük taktik sahip olduklarınızı en doğru şekilde kullanmaktır.

Onun dışındaki bütün her şey biraz tecrübe, biraz da kurnazlıktan ibarettir. Misal verecek olursak kalabalık gruplara asla saldırmam, daima kaçarım. Yenilginin kesin olduğu savaşlardan uzak durmanın daha akılcı olduğunu düşünüyorum. Sayıca üstünlük varsa yenilgide kesindir.

Kaçmak bir şey kazandırmaya bilir ama bir şey de kaybettirmez. Şahsen benim en büyük stratejim kaçarak dövüşmektir. Nihayetinde herkes kazanana bakar, nasıl kaybettiğini umursamaz. Genelde de takım halinde saldırdığımızda tek yakalanan oyuncuları öldürmeye çalışırım. Karşı koyan iki ya da daha fazlaysa geride dururum. PVP'de de sadece izlerim. Tükenen oyunculara en son hamleyi yapmaya çalışırım.

Gücünün zirvesinde olan oyunculardan uzak dururum. Çok cesurca gelmeyebilir ama mücevher hilesi ve altın hilesi kullanan oyunculara karşı başka türlü de mücadele edilemiyor. Nihayetinde kimse adil değil. O yüzden bizde adil olmak zorunda değiliz. Şartları ve imkanları elimizden geldiğince kendi çıkarlarımız doğrultusunda kullanabilirsek her girdiğimiz savaştan başarıyla çıkabiliriz. Güç üstünlüğümüz olmasa dahi başka oyuncuların güçlerini kullanarak rakip oyuncuları yenebiliriz. Tıpkı az evvel size anlattığım gibi.

Sorularınıza Kısa Yanıtlar


Ellerim fena derecede yoruldu. O yüzden diğer anlatmak istediklerimi liste halinde kısa yanıtlar şekilde yazacağım. Şayet aradığınız yanıtı listede bulamazsanız, yorum kutusundan kendi yanıtınızı isteyebilirsiniz.

- En güçlü karakter diye bir şey yok. Her karakterin kendine göre bir gücü ve yeteneği var.

- Rütbeleri tek tek sayamam. Fazla uzun sürer. Ama oyunun forum sayfasından yeterli bilgiyi alabilirsiniz.

- Yükleme hatası genelde internet bağlantısıyla ilgili olabiliyor. Şayet böyle bir hata alıyorsanız, internet bağlantınızı sıfırlayıp yeniden deneyebilirsiniz.

- Yapımcıları LOL'un efsane kadrosundan oluşuyor.

- Oturum açma bonusu sadece belli günlerde alınabilir. Her oturum açtığınızda bonu alamayabilirsiniz.

- Para hilesi var mı yok mu bilmiyorum. Yalnızbir para bugu olduğunu duymuştum.

- Zaman zaman error verebiliyor. Oyundan çıkıp yeniden girerseniz sorunu düzeltebiliyorsunuz.

- Bazen ping sorunu olabiliyor. Ping düşürmek için, diğer ping tüketen uygulamaları kapatırsanız sorunu kısmende olsa çözebilirsiniz.

- Cihazınız fazla ısınırsa durduruldu hatası alabilirsiniz. Bir süre cihazınızın soğumasını bekledikten sonra tekrar oyuna girebilirsiniz. Grafik kalitesini düşürürseniz cihazınız daha geç ısınır.

- Ayaları kurcalarsanız dil değiştirme menüsünü görebilirsiniz. Oradan istediğiniz dili seçerek ayarlayabiliyorsunuz.

- Sesli sohbet için extra harici programlardan faydalanmanız gerekiyor. TeamSpeak kullanabilirsiniz.

- Cihazınız bu sürümle uyumlu değil uyarısı alıyorsanız, sistem gereksinimleri cihazınız tarafından karşılanamıyordur.

- Kasma, kapanma sorunu yaşıyorsanız cihazınız oyunu kaldırmıyor olabilir. Yahut aşırı zorlanıp fazla ısınabilir. O yüzden bu hataları alabilirsiniz.

- Kaç mb internet yer tahim etmesi zor. Zira devamlı oyunda veri akışı olacağı için bir şey diyemem. Fazla oynarsanız kotanızı bitirebilir.

Listeye Sığdıramadıklarım


Merak edilen o kadar çok konu var ki hepsini listeye sığdıramadım. Yoksa liste uzadıkça uzayacaktı. Toplu şekilde bu başlık altında tümüne yanıt vermeye çalışacağım. İlk olarak bilgisayara nasıl yüklenir, bilgisayardan nasıl oynanır onların yanıtını vermek istiyorum. BlueStacks adında bir program var.

Önce onu bilgisayarınıza kurmalısınız.

Bu program android oyunları bilgisayarınızda oynatabiliyor. Daha sonra uygulamadan oyunu indirip pc de istediğiniz gibi oynayabilirsiniz. İkinci olarak hesap değiştirme sorusuna yanıt vermek istiyorum. Hesap değiştirmek için başta mevcut hesabınızı silmelisiniz. Daha sonra ayarlardan hesabınızı silerek değiştirebilirsiniz. Son olarak şunları söylemek istiyorum. Arkadaş ekleme, altın kazanma, kupon ruleti, karakter isimleri, oyun kodları gibi bilgileri üzülerek yanıtlayamayacağımı söylemek zorundayım.

Mağlesef vaktim yetmedi. Ama Strike of Kings'in resmi sitesinde bu bilgileri bulabilirsiniz. Hepsi cevaplanmış şekilde yer alıyor. Zaten çok merak edilen sorular değil ama yinede sorduğunuz için yanıt vermek istedim. Ne olur cevaplayamadım diye darılmayın. Elimden anca bu kadarı geldi.

Zaman buldukça yine sorularınıza yanıt sunmaya devam edeceğim. Ha unutmadan. Oyunda lag giriyorsa sunucu değiştirebilirsiniz. Bazen modemi yeniden başlatmakta işe yarayabiliyor. Modem ısınınca internet zaman zaman yavaşlayabiliyor. Hileleri çok soruyorsunuz. Zaten bildiklerimi anlattım. Aynı şekilde bot ve oynanış videosu istiyorsunuz. YouTube'de var. Şimdi yazıya ekleyip daha da uzatmayayım. Zaten yeterince uzun bir yazı oldu. Eminim birçok kişi yazdıklarımın çoğunu okumayacaktır dahi. Neyse çok da söyleyecek bir şeyim kalmadı.

Elimden geldiği kadar sizlere bir rehber hazırlamaya çalıştım. Hatasıyla sevabıyla bu kadarını yapabildim. Umarım beğenmişsinizdir. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle. Kendinize iyi bakın. Paylaşmak istediğiniz bir şey yahut cevaplanmasını istediğiniz bir sorunuz varsa yorum kutusunu kullanabilirsiniz.