En güzel goller hakkında bir video hazırladım. Videoda bu zamana kadar Dream League Soccer'da atılan efsane gollere yer verdim. Bakalı siz de derlediğim golleri beğenecek misiniz? Şahsen bu gollerden daha iyilerini henüz görmedim. Ama belki gözden kaçırdığım bir-iki gol daha olabilir. Artık onları da bir başka yazıda telafi ederim, şimdilik şu beş golle idare etmek zorundasınız. İstek gelirse bir ikincisini daha hazırlarım. Seyredin...Nasıl, seçtiğim golleri beğendiniz mi? Elimden geldiği kadar benzersiz olduğunu düşündüğüm gollere yer vermeye çalıştım. Umarım gollerin haklalarını adaletli bir sırada verebilmişimdir. Gerçi sıralama yaparkende en iyi ya da daha kötü diye bir düşüncede olmadım. Sadece kendi uygun gördüğüm şekilde kurguladım. Her neyse golleri bir kenara bırakalım. Birazda Dream League Soccer'dan bahsetmek istiyorum. Bilmenizi istediğim taktiklerim var, işinize yarayayabileceğini düşünüyorum.

Dream League Soccer

Gerekmedikçe kaleci çalımlamayın.

Kaleyi görebiliyorsanız şut çekmek için beklemeyin, köşelere topu hemen gönderin. Çünkü beklediğiniz her saniye pozisyonunuzu bozalabilir. Özellikle de karşınızda bir kaleci varsa topu tutuğunuz süre boyunca gol atma ihtimalinizi de düşürmüş olursunuz. Topu bekletmek ve kaleciyi çalımla geçmek yerine direkt şut çekerseniz gol bulma olasılığınızı arttırabilirsiniz. İstatistikler asla yalan söylemez.

Dream League Soccer

Şutları kalecinin en uzak noktasına çekin.

Yakaladığınız her pozisyonda şutları olabildiğince köşelere çekmeye gayet edin. Kalecinin üzerine yapacağınız vuruşlar da zaman zaman başarılı olabilir. Fakat kalecinin uzak noktasına atacağınız her şutun gol olma ihtimali daha yüksetir. Şahsen gol atma taktikleri arasındaki en iyi yöntem olduğunu söyleyebilirim. Birçok elit oyuncuda aynı yöntemi kullanıyor. Siz de denerseniz normalden daha çok gol bulabilirsiniz.

Dream League Soccer

Bekletmeden gelişine vurun.

Ani gelişen pozisyonlarda topu kontrol etmekle uğraşmayın. Kaleye yakınsanız topu doğruca kalenin en uygun noktasına yönlendirin. Zira bu tip ani gelişen pozisyonlarda hızlı uygulamak çok önemlidir. Kimi zaman topu kontrol etmeye çalışmak pozisyonunuzu bozabilir. En iyisi topa temas eder etmez kaleye göndermektir. Hızlı olmak da alışılagelmişin dışında gol buldurabilir.

Dream League Soccer

Ceza sahasında pas yapmayın.

Ceza sahasında mecbur kalmadıkça pas yapmamaya çalışın. Yapılan paslar pozisyonunuzu bozacaktır. Pas yapmak yerine kaleyi denemek gol buldurabilir. En kötü ihtimalle pozisyonu değerlendirmiş olursunuz. Fakat pas yaparsanız yakaladığınız her on posizyondan en az altısı heba olabilir. Hiç yoktan şut çekerek gol bulma şansınızın onda onunuda deneyebilirsiniz. Bakarsınız gol olur.

Dream League Soccer

Çok sık çalım atmayın.

Sahanın hangi noktasında olursanız olun mecbur kalmadıkça çalım atmayın. Devamlı çalım atmak çok sık top kaybına neden olacaktır. Özellikle de defans bölgesinde ve ceza sahasında atılan çalımların ağır sonuçları olabilir. Bir çalım sevdasına durduk yere gol yiyebilirsiniz, gole giderken de pozisyonunuzu kaybedebilirsiniz. O yüzden daha az çalım, daha çok pas yapmanızı öneririm. En azından top siz de kalabilir.

Gol Atmanın Püf Noktaları


Yukarıda az çok gol bulmanın taktiklerine değindim. Şimdi de gol atmanın püf noktalarını anlatacağım. Yine kendi tecrübelerimden yola çıkarak örnekler vereceğim. İlk olarak falso verme, aşırtma vuruş tekniklerinin öneminden bahsetmek istiyorum. Aşırtma vuruş benim en çok kullandığım tekniklerden biridir.

Genelde kalecinin fazla ileride olduğu zamanlarda kullanırım.

Kalecinin beş adım ya da daha uzak olması aşırtma vuruş için idealdir. Büyük olasılıkla gol olabilir. Yine aynı şekilde falsolu vuruşta gol yüzdesi yüksek bir tekniktir. Değişik açılardan değişik şekillerde vurulabilir. Ben sadece uzaktan vurabiliyorum. Diğer tekniklerine tam olarak hakim değilim. Genelde kalecinin en uzak olduğu köşeye falso vermeye çalışırım. Topu kalecinin üzerine doğru çekerim. Top bir süre sonra köşeye falsolanır.

Şayet tam köşeyi bulabilirse gol olma ihtimalide çok yüksektir. İkinci olarak serbest vuruşdan, orta sahadan ve daha uzaktan gol atmasına değineceğim. Çoğunlukla gol olmayacağını düşündüğü için birçok kişi uzaktan şut çekmiyor. Fakat tam aksine benim en çok gol bulduğum noktalar uzaktan yaptığım vuruş bölgelerden geliyor. Sadece kalecinin en uzak köşesini hedeflemekten başka yaptığım bir şey de yok. Şanslıysam çektiğim yedi şuttan en az biri gol olabiliyor. Orta saha ve daha uzak noktalardan birçok defa bu yöntemle gol attım.

Benzer şekilde serbest vuruşdanda gol bulduğum oldu. Ancak serbest vuruştan gol bulması biraz daha zor olabiliyor. Daha değişik dinamikleri var. Ama yöntemin uygulanışında bir farklılık yok. Topu kalecinin en uzak köşesine göndermeniz yeterli. Gerisi oyun içi dinamiklere bağlı, tabii biraz da şans.

Son olarak tek pasla gol bulmasından bahsedeceğim. Ekseriyetle kornerden ve orta sahanın gerisinden gönderilen paslarla yapılabiliyor. Hatta vuruş tekniğinde ustalaşanlar kornerden gol atmayı dahi başarabiliyor. Henüz o konuda ben de acemiyim. Fakat tek pasla birçok defa gol buldum. Sadece pas vereceğiniz oyuncunun ceza sahası içinde olmasına dikkat edeceksiniz. Onun dışında da yapmanız gereken bir şey yok.

Tek pas ve anında vuruşla birçok gol bulabilirsiniz. Şahsen çok gol bulduran bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. Kendim sık sık kullanıyorum. Özellikle ileride yeterince hızlı olduğunu düşündüğünüz oyuncularınız varsa kesinlikle bu avantajlarını kullanabilirsiniz.

Teknik Detaylar


Sıkça sorulduğunu görüyorum. Tek tek cevap vermek yerine kompile bütün sorulara buradan yanıt vermeye çalışacağım. Şayet ek içerik hatası, yükleme hatası ve durduruldu hatası alıyorsanız ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Uygulamadan kaynaklanan bir sorun değilse düzelecektir. Aynı şekilde açılmıyor, yüklenmiyor, donuyor diyorsanız ve 103, 101, 102 hataları alıyorsanız aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Google Play 905 hatası ve yeniden başlatma kapalı problemi için de aynı yöntemi deneyebilirsiniz. Genelde sıfırlama ayarlarını değiştirmek birçok sorunu çözebiliyor. Farklı olarak cihazınız bu sürümle uyumlu değil ya da joystick sorunu yaşıyorsanız donanımsal bir problemle karşı karşıya olduğunuzu söyleyebilirim. Bu durumda daha donanımlı bir cihaz kullanarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Geçelim diğer daha az teknik isteyen konulara.

Oyuncu adı-isim değiştirme, oyuncu alma, oyuncu satma, küme atlama, elit kümeye geçme gibi işlemleri zaman içinde oyunun ana menüsünden yapabilirsiniz. Oyuncu transfer etme, oyuncu tedavi etme ve oyuncu değişikliği yapmak içinde aynı menüden faydalanabilirsiniz. Geldik en çok merak edilen konuların cevaplarına!

Dream League Soccer hileleri var mı ve url forma nasıl yapılır sorularını da kısaca yanıtlamak istiyorum. Oyunda oyuncu satın alma hilesi, oyuncu geliştirme hilesi, stadyum hilesi, para hilesi ve altın hilesi yapılabiliyor. Game Killer adlı uygulamayı kurarsanız dediğim hileleri yapabilirsiniz. Url forma ise aracı bir site üzerinden tasarlanabiliyor. Hem Türkiye ligi takımları için hem de yabancı takımlar için kullanılabiliyor. Hatta daha önce yapılmış formalarıda bulmak mümkün.

Erzurumspor, Samsunspor, Sakaryaspor, Sivasspor, Zonguldakspor, Boluspor, Şanlıurfaspor, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Çaykur Rizespor, Trabzonspor, Osmanlıspor ve diğer takımlar içim yapılmış formalar bulunuyor. Bunun yanında yine hazır olarak Olympiakos, Real Madrid, Arsenal, Celtic, Juventus, Manchester United, Napoli, Borussia Dortmund, AC Milan ve Barcelona gibi daha sayamadığım birçok takımında formasını bulabilirsiniz. Sitenin adresini soranlara özel olarak yazacağım. Kaleci forması ve logo da yapabiliyorsunuz. Puma, Adidas, Nike gibi markaların formalarıda var. Yani kısaca yok yok.

İşe Yarayan Kısa Bilgiler


1. Hesap çakışması yaşıyorsanız oyun ayarlarını sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Genelde hesap aktarması yapanlarda yaşanan bir problemdir. Sorun çözülmezse hesap kurtarma yoluna giderek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Zaman zaman hesap silme de işe yarayabiliyor.

2. Bilgisayarda nasıl oynanır diyorsanız BlueStacks kurabilirsiniz. Uygulama mobil oyunları pc de oynamak için kullanılıyor. Yalnızca Dream League Soccer'ı değil diğer mobil oyunlarıda oynayabilirsiniz.

3. İki kişi nasıl oynanır, Facebook arkadaşımla oynayabilir miyim diye soruyorsanız koca bir evet diyebilirim. Ama oyuna Facebook hesabınızla bağlanmanız gerekiyor. Yoksa ne iki kişi, ne de arkadaşınızla oynayamazsınız.

4. Almak için oyuncu arayanlara Ronaldo, Messi, Neymar, Ronaldinho, Robben, Pele, İbrahimovic'i öneririm. Oyundaki en efsane oyunculardır.

5. Dil değiştirmek için menüyü kullanabilirsiniz. İstediğini herhangi bir dünya dilinde oyunu oynamanız mümkün. Tabii dili biliyorsanız yapın.

6. Süper lig oyuncularını yeni çıkan bir yamayla kullanabiliyorsunuz. Yalnız yama sadece oyuncuların yüzlerini değiştiriyor yetenekleri yine aynı kalıyor.