Agar.io'da uzun, upuzun bir isminiz olsun ister miydiniz? Şahsen ben hep istiyordum. Uzun, şekilli isimler hoşuma gidiyordu. Dün biraz araştırma yapınca Agar.io'da uzun isim yazmanın sırrını öğrendim. Aslında sırrı az çok tahmin edebiliyordum. Ama olmayacağını düşündüğümden hiç denememiştim. Fakat izlediğim bir video bütün önyargılarımı haksız çıkardı. Oluyormuş, sadece ben öyle düşünüyormuşum. Kediniz görün. İşte uzun nick yazmanın herkes tarafından bilinmeyen sırrı...Gayet basit öyle değil mi? Extra hiçbir program kurmanızda gerekmiyor. Sadece F12 tuşuna basarak kulandığınız tarayıcının denetçisini açmanız yeterli. Ondan sonrasını videoda gördüğünüğüz şekilde uygulayabilirsiniz. Bazı tarayıcılarda denetçi tuşu farklı olabilir. Google Chrome ve Firefox'da aynı. Fakat farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız denetçi tuşunu biraz aramanız gerekebilir. Her neyse hadi gelin size birkaç taktik vereyim. Söylediklerimi dinlerseniz daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kalabalıktan uzak durun.

Haritanın orta kısımları çok kalabalık olabiliyor. Eğer yeterince büyük değilseniz kalabalık olan orta kısımlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Oyunun ağır topları dikenlerden köşelere çok fazla giremediği için daha çok haritanın orta bölümlerinde takılıyorlar. O yüzden o ağır toplarla karşılaşmamak için daha sote, köşe yerleri tercih edebilirsiniz. Zira Agar.io'da her karşılaşma bir risktir.

Korunmak için dikenleri kullanın.

Kaçmak yerine dikenlerin arkasına sığınarak kendinizi koruyabilirsiniz. Zaman zaman takım halinde ya da yalnız başına sizi yemeyi deneyen oyuncular olabilir. Köşelere sürerek sıkıştırmayı amaçlayabilirler. Kaçmak yerine en yakındaki dikenleri kullanmak bana daha mantıklı geliyor. Kaçarken başka oyuncular tarafından da yenebilirsiniz. Ama dikenin arkasına gizlenerek hem peşinizden gelen oyuncuları geri püskürtebilirsiniz.

Büyümek için devamlı bölünün.

Bölünmek bazı oyuncuları korkutabiliyor. Bölündükleri zaman yenileceklerini düşündükleri için daha az bölünüyorlar. Haliyle de daha az büyüyorlar. Halbuki daha hızlı büyümek için daha çok bölünmek gerekiyor. Şahsen bölünmekten korkulmaması gerektiğini düşünüyorum. Zaten bir şekilde birileri tarafından yeniliyorsunuz. Hiç olmazsa bölünerek daha hızlı büyüyebilirsiniz.

Kendinize bir ortak bulun.

Ne kadar büyürseniz büyüyün ortaksız bir şekilde tökezliyorsunuz. Kimi zaman atılan bir diken tarafından kimi zamanda ortaklı diğer oyuncular tarafından bir şekilde durduruluyorsunuz. Oysa ortağınız olduğunda diğer oyuncular saldırmadan önce iki defa daha düşünüyorlar. Bir aksilik olduğunda da ortağınız müdahale ederek durumu kurtarabiliyor. Hepsinden ötesi normalden daha hızlı büyüyebiliyorsunuz.

Fırsatları iyi değerlendirin.

Bazı anlarda karşınıza hiç ummadığınız fırsatlar çıkabiliyor. Bölünen bir oyuncu ya da kendinden daha küçük oyuncuları kovalayan kalabalık başka oyuncu gruplarına rastlayabiliyorsunuz. Böyle anlarda fırsatları beklemeden değerlendirmek gerekiyor. Eğer doğru zamanda bölünebilirseniz birçok oyuncuyu yiyerek kısa sürede kocaman bir deve dönüşebilirsiniz. Risklerini düşünmeyin sadece uygulayın.

Agar.io Taktiklerim


Yukarıda sık kullanılan taktilerden bahsettim. Bu bölümde daha ziyade kendi kullandığım taktiklerden bahsedeceğim. Öncelikle oyunu tam ekran oynamanın avantaj kazandırdığını düşünüyorum. Çünkü geniş ekran oynanmadığında harita ortalanmıyor. Haritanın bir kısmı tarayıcının altında kalıyor.

O yüzden ekran büyütmenin daha iyi bir görüş sağlayacağını söyleyebilirim.

Aklınızda bulunsun oyuna başlamadan önce ekranı muhakak büyütün. Bu sayede görüş açınız genişleyecektir. Görüş açısının genişlemesi tehlike oluşturabilecek oyunculardan uzak durmamızı sağlayacaktır. Şahsen kendimden büyük oyuncuları gördüğüm anda hemen yönümü değiştiriyorum. Ne kadar erken uzaklaşılırsa o kadar iyi olacağını düşünüyorum.

Bazı oyuncular bizden kat kat büyük oldukları için iki-üç defa peş peşe bölünselerde yiyebiliyorlar. Görür görmez kaçmak, yön değiştirmek olası saldırılara karşı kendimizi korumamızı sağlayabiliyor. Kaçamadığımız durumlarda da bölünen oyunculara karşı zik zak çizerek kendimizi koruyabiliriz. Peşinizde biri olduğunda yahut karşınıza daha büyük bir çıktığında bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Ne de olsa her büyük oyuncunun kendinden küçük birini gördüğünde bölünme potansiyeli bulunuyor. İhtimal çok düşük bile olsa değerlendirmek gerekir.

Sabit kaçmak, düz ilerlemek yerine küçük manevralarla zik zak çizmek saldıran oyuncunun yanlış yere bölünmesini sağlayabilir. Çok defa öyle kurtulduğumu hatırlıyorum. Aynı şekilde çevremizdeki oyunculardan ve dikenlerdende kaçarken faydalanabiliriz. Özellikle dikenlerin kullanılması talihinizide değiştirebilir.

Ne kadar küçük olursanız olun, eğer doğru anda birini patlatabilirseniz patlattığınız kişiyi yiyebilirsiniz. Sık sık kullandığım bir yöntemdir. Genelde ortaklarımla beraber yapıyorum. Daha ziyade yanlız oyuncuları tercih etmek gerekiyor. Eğer ortağı varsa yöntem her zaman başarılı olamıyor. Riskinide arttırıyor. Yukarıda bununla ilgili bir örnekten bahsetmiştim. O yüzden yalnız oyuncuları seçmek daha iyi sonuçlar veriyor. Bilhassa cüssesine güvenen oyuncular tuzağa daha çabuk düşüyor. Av olabileceğini düşünmediği için düşünmeden hareket ediyor.

Agar.io Hakkında Merak Edilenler


Zaman zaman sorulduğunu görüyorum. Kimse cevaplamıyor. Bari ben buradan bazılarına yanıt vereyim. İlk olarak oyunun hileleri var mı kısaca ona değinmek istiyorum. Şahsen yem hilesi, xp hilesi, skin hilesi, büyüme hilesi, bot hilesi ve yazının başında da bahsettiğim üzere uzun nick yazma hilesini kullandım.

Eskiden puan hilesi, level hilesi, görünmezlik hilesi ve para hilesi de vardı. Fakat şimdi onlar çalışmıyorlar. Ama hala çalışan hileleri var. Mesela bot hilesi kullanılabiliyor. Oyunda istediğiniz kadar bot açabiliyorunuz. Önce elbette botları atmanız gerekiyor. Daha sonra istediğiniz kadarını yönlendirebiliyorsunuz. İkinci olarak normal ve pvp server kurmasından bahsedeceğim. Elbette çok detayına girmem mümkün değil. Ama emekserverler adresinden kurulabildiğini biliyorum. Tenik bilgide gerekmiyor. Sohbetli, mesajlı yahut büyük yemli serverlar kurabiliyorsunuz. En iyi skinleride bedava kullandırabiliyorsunuz.

Ama önce kendinize ait oda açmanız gerekiyor.

Daha sonra oda kurulumunu bitirince istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Bazıları ücretli olabilir. Benim kullandığım dönemlerde ücretsizdiler. Arkadaşlarla aynı serverda oynamak için kullanmıştım. Üçüncü olarak eklentilere değineceğim. Hepsini ben de bilmiyorum ama ip bulma eklentisi, görünmezlik skini sağlayan bir eklenti kullanmıştım. Aynı şekilde reklam kaldırmak ve ban kaldırmak içinde bazı eklentileri kullandım.

Çok eklenti var. İsteğinize göre eklenti bulmanızda olası. Bazıları bedava bazıları paralı. Doğru kelimeleri ararsanız istediniz eklentilere Google'dan ulaşabilirsiniz. Dördüncü olarak kasma sorunu ve benzer soruları yanıtlayacağım. Şayet açılmıyor, girmiyor, donuyor diyorsanız bunun iki sebebi olabilir. Ya internet bağlantınız çok zayıftır ya da Agar.io'nun sunucuları bağlanan oyuncular yüzünden ağırlaşmış olabilir. Canınızı sıkmayın. Kısa süreli lag sorunu herkes yaşıyor. Ayrıca kasmayan bir dolu server var. Onlarda da oynayabilirsiniz.

Ping çok yükseliyorsa ping tüketen diğer uygulamaları kapatarak ping düşürmeyi deneyebilirsiniz. Beşinci olarak renkli semboller, şekilli nickler, renkli kullanıcı adı, süslü yazılar ve isimler kullanmak isteyenler için bir tavsiyem olacak. Aslında çok site var bunun için ama ben fancytext adresindekileri beğeniyorum.

Şayet böyle bir arayışınız vara dediğim adresi ziyaret etmenizi öneririm. Çok güzel semboller var. Benzer şekilde resmin kodları, bedava skin, değişik yüz şekilleri, yazı fontları ve harfler de bulabilirsiniz. Çok fazla seçenek var. Dilerseniz siteden kendi sembolünüzü kendinizde yapabilirsiniz. Sembol yapmak için özel bir bölümü bulunuyor. Son olarak diken nasıl atılır, diken nasıl yenir, harita büyütme, harita uzaklaştırma gibi sorularıda cevaplamak istiyorum. Diken ile atılıyor. Dikeni yemek için çok fazla bölünmeniz gerekiyor.

10'a kadar filan bölünmüş olmanız gerekebilir.

Açıkçası hiç saymadım. Haritada mausun ortasındaki tuş döndürülere yakınlaştırılıp uzaklaştırılabiliyor. Hadi şunlarıda yanıtlayayım. Az evvel bahsettiğim siteden özel skin de yapabilirsiniz. Daha çabuk birleşmek, daha hızlı v atmak için de makro hilesini kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde ölmeme hilesi içinde aynı hileden faydalanabilirsiniz. Birçok kişi ölümsüzlük hilesi olarak adlandırıyor. Nick kopyalama, nick çalmak içinde videodaki denetçiyi kullanabilirsiniz. Daha yanıtlanması gereken çok soru var. Fakat burada artık noktalamak istiyorum. Geri kalanlarını artık tekrar soruldukça cevapmalaya çalışacağım. Kendinize iyi bakın, yeni yazılarda umarın yeniden görüşürüz.