Hileciler bir adım öne çıksın. Peki peki sadece el kaldırsınlar. Ne o aramızda hiç mi hileci yok? Halbuki oyunda elini sallasan bir hileciye mutlaka çarpıyorsun. Gerçi sallamasanda onlar gelip sana çarpıyorlar. Ortada böyle garip bir durum var. Ne kadar kendini sakınsanda illaki karşına çıkıyorlar, hiçbir şekilde kurtulamıyorsun. Hal böyle olunca insan ben neden kullanmıyorum ki diye düşünmeye başlıyor. Yalan olmasın ben de altın hilesi kullanmaya başladım. Mecbur kaldım. Kendimi şartları eşitlemek zorunda hissettim. Eğer siz de benimle aynı duyguları paylaşmaya başladıysanız, videodan hilenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.Gördünüz mü? Hiç de zor değil. Daha başka hilelerde var aslında ama onlarıda başka zaman anlatırım. Bugün biraz oyundan bahsetmek istiyorum. Öğretmek istediğim birkaç taktiğim var. Ayrıca tüm bunların dışında başka şeylerdende bahsedeceğim. Biliyorum pek okumasını sevmiyorsunuz. Fakat öğrenmek için okumak zorundasınız. Dilerseniz başlayalım. Kısa kısa her konuya değineceğim...

Geçenlerde Walking Dead Ölüm Kalım Savaşında hile olduğunu öğrendim.

Görevleri atlamayın.

Her görevi eksiksiz yerine getirin. Görevleri yapmak için bekletmeyin. Görevleri bekletmek zaman kaybına yol açacağı için diğer oyuncuların gerisine düşürecektir. Sevmediğiniz görevleri atlamayın. Atladığınız görevleri yapmadığınız sürece yeni görevler alamazsınız. Alamadığınız görevleri yapmadığınız sürecede gelişmeyi beklemeyin. Oyun büyük anlamda görevlerin üzerinde dönüyor.

Walking Dead'de karakter kapasitesini arttırmalısınız, yoksa ilerleyen bölümlerde zorlanırsınız.

Karakter kapasitesini arttırın.

Daha fazla karakteri savaşa sokabilmek için karakter kapasitesini arttırın. Karakterlerinizin güc dağılımını adil ölçüde geliştirin. Sevdiğiniz ve daha çok kullandığınız karakterlere ayrıcalık tanımayın. Bu şekilde sayıca üstün olduğunuz savaşlarda kazanma olasılığınızı kat be kat artacaktır. Kayıp vermeden uzun bir süre savaş kazanabilirsiniz. Hem de peş peşe savaşlara katılsanız dahi! Tabii çok da abarmadığınız sürece.

Elit silahlar Walking Dead için önemlidir, vuruş güçleri normal silahlara göre daha fazladır.

Elit silahları kullanın.

Elit silahları kullanmak bariz bir üstünlük sağlayacaktır. Elbette her karakterin eline elit silah tuturmanızı beklemiyorum. Fakat en azından bir tane elit silah kullanabilirsiniz. Silaha göre karakteride savaş öncesinde konumlandırırsanız sağlayacağı avantajı da arttırabilirsiniz. Şayet imkanınız varsa daha fazla silah almanızı öneririm. Hatta ultra nadir silah alabiliyorsanız çok daha güzel olacaktır.

Walking Dead gereksiz meydan okumaların yeri değildir, akıllıca davranmamak puan kaybettirecektir.

Gereksiz meydan okumalardan uzak durun.

Gereksiz meydan okumalara cevap vermeyin. Meydan okumalara katılmak yerine görevlere ağırlık verin. Meydan okumaları gereksiz buluyorum. Çok fazla sağladığı bir ayrıcalık olmadığını düşünüyorum. Sadece egonuzu geliştirebilirsiniz. Onunda oyuna bir faydası olmaz. O yüzden gerek görmedikçe meydan okumalardan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Yine de tercih sizin. Benimki yalnızca bir öneri.

Walking Dead Ölüm Kalım Savaşı oyununda öncelik gerektiren yapıları anında geliştirmelisiniz.

Önceliği olan yapıları geliştirin.

Atöyle, malzeme imalathanesi, yemek deposu ve çiftlik gibi önceliği olan yapıları geliştirin. Önceliksiz olan yapıları ikinci hatta üçüncü planda geliştirebilirsiniz. Muhim olan ayarı doğru bir şekilde tuturabilmek. Bunu ayarlayabilirseniz daha hızlı gelişebilirsiniz. Üretim kapasitesiniz artar, bekleme zamanları kısalır. Seviyeniz hiç ummamayacağınız kadar yükselir. İstikrarlı büyür ve gelişirsiniz.

Walking Dead Taktikleri


İşin püf noktalarını öğrendiniz, isterseniz birazda taktiklerinden bahsedelim. Yaaa ne sandınız? Öyle iki-üç şey okudunuz diye bırakacağımı mı düşündünüz! Az kaldı az, merak etmeyin. Çok kısa anlatacağım zaten. Bildiğiniz üzere Walking Dead Ölüm Kalım Savaşında değişik taktikler var. Ün arttırmak için ayrı, standart jeton kazanmak için ayrı. Genelde de aynı yöntemler kullanılarak yapılırlar.

Mesela ün arttırmak için daha çok baskın yapmanız şarttır. Fakat aynı zamanda ününüzün artması için yaptığınız baskınların başarılıda olmaları gerekir. Her daim başarıda söz ediyorum. Bu mümkün mü? Değil dediğinizi duydum. Ama yanılıyorsunuz mümkün. Baskın yapacağınız rakibinizin takım derecesi ve sıramalasına dikkat ederseniz baskınları peş peşe kazanabilirsiniz. Sizden güçsüz bir rakibe saldırdığınız için ününüz çok artmaz ama sonunda garanti kazanırsınız.

Az da olsa ün kazanırsınız.

Güçlendikçe, daha yüksek sıralamadaki kişilere saldırabilir daha fazla ün elde edebilirsiniz. Unutmayın her kazandığınız savaş geriye standart jeton, dünya enerjisinde artış ve takım maliyetinide yükselme sağlayacaktır. Bir taşla çok kuş vuracaksınız. XP'niz yükselecek, nadir karakterlerin kilitlerini açabileceksiniz. Yalnız malzeme deposunun seviyesine dikkat edin. Seviyesi yetersizse kazandıklarınız havaya gidecektir. Bunun yanında diğer olasılıklarıda göz ardı etmeyelim. Elbette kesin ve garanti bir yol yok.

Bazı zamanlar ben her ne kadar her daim desemde kaybetme ihtimalinizde olabilir. Etrafta hileci bol. Şans bu ya karşınıza çıkıverirler. Büyük olasılıkla ellerinde nadir karakterler ve nadir silahlardan oluşan bir takım olacaktır. Genelde hilecilerin bunları kullanıyor. Karşınıza çıktığı anda sizin karakterlerinizin hepsi ölecektir.

Böyle bir şey başınıza gelirse eğer ölen karakterlerinizi yeniden canlandırmak için altın ödemeyin. Öldükten sonra hiçbir şeye dokunmayın. Oyunu olduğu gibi kapatın ve cihazınızın saatini tarihini birgün geriye saatinide 1 saat ileriye alın. Ve bu şekilde oyuna yeniden bağlanın. Karakterlerinizin yeniden canlandığını göreceksiniz. Okuduğunuza değdi değil mi? Boşuna okumanız için ısrar etmedim. Özellikle sona bıraktım. Sadece gerçekten bilgiyi arayan kişiler ulaşsın istedim.

Walking Dead Tavsiyelerim


Kandıra kandıra buraya kadar getirdim. :) Ama bu defa gerçekten son. Tavsiyelerimide yazdıktan sonra yazıyı noktalayacağım. Yukarıda da bahsettim. Fakat önemli olduğu için tekrar üstüne basacağım. Görevleri atlamadan önerildiği zaman yapmalısınız. Şayet görevleri bekletir, ötelerseniz zaman kaybedersiniz. Unutmayın görev bir başka görevi açar. Oyunun temelinde yatan mantık aslında görevlerdir.

Görev yaptıkça gelişir, görev yaptıkça ilerlersiniz. Yapamadığınız görevler olduğunda güç kazanana kadar eski görevleri tekrar edebilirsiniz. Görev tekrar kazandığınız ödüllerle gücünüzü geliştirebilirsiniz. Her zaman güçlenmek için yapabildiğiniz son görevi yerine getirirseniz, görev sonunda kazanacağınız ödülde daha fazla olacaktır. Kazandığınız ödülleri doğru şekilde kullanmalısınız. Eğer gereksiz, ileride bir işinize yaramayacak silahlara ve benzeri şeylere yatırırsanız gelişiminiz büyük ölçüde duracaktır.

Doğru her zaman ilerisini düşünerek hareket etmek zorundasınız. Uzun vadede geri dönüşümü olan şeyleri geliştirmelisiniz. Aksi takdirde devamlı görev tekrar eder, gelişmek için aynı bölümleri oynayıp durursunuz. Fakat dediklerimi uygularsanız daha hızlı gelişebilir, oyunda daha ileri bölümlere gidebilirsiniz.

Evet, bitti. Sevinebilirsiniz. Kısa olacağını söylemiştim. Umarım anlattıklarım sizlere rehber olabilir. Şahsen ben gelişmek ve ilerlemek için burada bahsettiklerimden başka bir şey uygulamadım. Eminim daha değişik yol ve yöntemler vardır. Yine eminin aranızda benim anlattıklarımdan daha çok bilen kişilerde olacaktır. Onlardan ricam bildiklerinizi kendinize saklamayın. Anlattın, herkes faydalansın. Neyse lafı daha da uzatmayacağım. Soracağınız soru, anlatacağınız konu olursa yorum kutusunda yazabilirsiniz.

Görüşlerinizi, eleştirilerinizi bekliyorum. Tavsiyelerinizi ciddi anlamda merak ediyorum. Sevgi, saygı ve mutlulukla kalın. Şimdilik hoşçakalın! Merak etmeyin başka yazılarda yine ve yeniden tekrar görüşeceğiz.