Wilds.io'da hile yapamayan tek kişiye selam durun. Etrafınıza şaşkın şakın bakınmanıza gerek yok. Kendimden bahsediyorum. Gerçi oyunda hilelik bir durumda yok. Ama herkes yapınca insan kendini yapamayan tek kişi olarak kötü hissediyor. Yapanlarda sırf "bak ben hile yapıyorum" havasındalar.

Ellerine geçen bir şey var mı diye sorarsanız, yok.

Sadece egolarını kasıyorlar. O yüzden bazen Wilds.io'yu dövesim geliyor. Sonra kıyamıyorum. Yoksa elimde kalır, ağzını burnunu dağatırım. Aranızda belki oyundan bihaber olanlar vardır. Kime heyheyleniyor yine bu deli diye düşünebilirsiniz. Merak edenler, Oyun Konsolu'nun hazırladığı şu videoyu izleyebilir.İzlediniz mi? Ben bilmeyenler dedim ama oyunu biliyorsanız dahi izleyebilirsiniz. Eğlenceli, komik bir video. Şahsen hiç gülmedim ama komik buldum. Hadi cümle içindeki paradoksu bulalım. Durun şaka yaptım. Türkçe çalışmanın sırası değil. Şuan size oyundan bahsetmek istiyorum. Bahsedilecek çok ayrıntısı yok fakat benim bazı tavsiyelerim var. Kulak verin. Hayır, mecazi anlamda söyledim. Yanak verin gibi değil. Yok deve!

Anlatacaklarımı dinleyin demek istedim. Gerçekten aramızda çok art niyeli insanlar var. Dikkatli olun. Dış güçler ve hileciler lobisi bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor. Aman diyeyim oyuna gelmeyin. Neyse konumuza dönelim. Okumaya devam edin, tavsiyelerimi sıralayacağım...

Wilds.io

1 - Yalnız başınıza gezmeyin

Ne olursa olsun Wilds.io'da yalnız başınıza gezmeyin. Daima yanınızda bir kişi bulundurun. Güçlü gördüğünüz, iyi oynayan herhangi bir oyuncunun peşine takılın. Onun yanından ayrılmayın. Arkasında gölge gibi gezin. Bırakın ön plana çıkan hep o olsun siz geri planda kalarak onu destekleyin. O bir süre sonra muhtemelen ölecektir. Fakat siz bu şekilde ölmeden oyun boyunca devam edebilirsiniz.

Wilds.io

2 - Kalabalık gruplarla savaşmayın.

Uzak durun, kaçın. Ama ne olursa olsun kalabalık grupların karşısına tek başınıza çıkmayın. Ne kadar iyi olduğunuz çok önemli değil. Bir bıçak atarlar işiniz anında biter. O kadar emek, 2 saniyede hiç olur. Şayet amacınız uzun süre ölmeden oynamak ve oyunda 1'inci sıraya yükselmekse tehlikelerden uzak durmalı, gereksiz riskler almamalısınız. Ancak bu şekilde adınızı zirveye yazdırabilirsiniz.

Wilds.io

3 - Her gördüğünüz bıçağı kullanın.

Bıçakları es geçmeyin. Çevrenizde kimse olmasa dahi yerde bıçak gördüğünüzde üzerinizdeki bıçağı kullanın. Birilerinin olabileceği yerlere doğru atın. Attığınız 10 bıçaktan en az 1'i tutacaktır. Sonra boşalan bıçak yerine yerdeki bıçağı alarak devam edebilirsiniz. Bu sayede arkanızda size karşı kullanılabilecek bir bıçakta bırakmamış olursunuz. Şahsen ben öyle çok kişiyi indirdim. Zamanla daha iyi atışlar yapabiliyorsunuz.

Wilds.io

4 - Gereksiz yere koşmayın.

Koşmak bazen yerinizi belli edebiliyor. Bir anda iki-üç kişilik grupların arasında kalabiliyorsunuz. Evet ağır ağır yürümek sıkıcı gelebilir ama daha risksiz olduğunu söyleyebilirim. Genelde koşan oyuncular daha erken farkediliyor, diğer rakip oyuncularda nedense ilk olarak koşan oyunculara saldırıyorlar. Bunun bir avcılık iç güdüsü olduğunu düşünüyorum. Koşan birini görünce beyin otomatik olarak peşinden koşturmak istiyor.

Wilds.io

5 - İksirleri boş geçmeyin.

Gördüğünüz ve bulduğunuz her iksiri alın. İşinize yarasada yaramasada kullanın. Geride kesinlikle bırakmayın. Diğer oyuncular o iksirleri kullanabilirler. Bir kişi bir kişidir. Belki o iksiri kullanacak listenin zirvesini çeken isim olabilir. O yüzden şartları ne kadar zorlaştırabilirseniz, zirveyide o kadar zorlayabilirsiniz. Mantığınızı kullanın. Düşüncesizce hareket etmeyin Her şey stratejiden ibaret. Egonuza yenilmeyin.

Wilds.io Nasıl Oynanır?


Yeni başlayanlar için rehber olsun. Elim değişken nasıl oynandığınıda yazıvereyim. Wilds.io W, A, S, D tuşları kullanılarak yönetiliyor. Sağa, sola, ileri ya da geri gitmek istediğinizde bu tuşları kullanmalısınız. İleri doğru takla atmak isterseniz boşluk tuşuna basabilirsiniz. Aynı yöntemi mausun ortasındaki hareket eden tuşlada yapabilirsiniz. Çoğu kişi bana oyunda "kalkan nasıl kullanılır?" diyede soruyor.

Aynı şekilde mausun ortasındaki tuşu geri hareket ettirirseniz kalkan devreye girer. Üzerinize kapanır. Darbelere karşı kısa süreli olarak korumaya alır. Mausun sol tuşuna basılı tutarsanız baltayı dönerek vurur. Kısa tıklarsanız, düz bir vuruş yapar. Mausun sağ tuşuna basılı tutuğunuzda ise karakteriniz koşmaya başlar. Gücü tükenene kadar koşar. Belli bir süre dinlenirseniz, karakteriniz tekrar koşabilir.

Dinlenme süreleri çok uzun değil, en fazla 30-40 saniyenizi alacaktır.

Oyunu tam ekranda oynamak isterseniz ekranın solunda bulunan "FULLSCREEN" butonuna tıklamanız yeter. Aynı şekilde "F11" tuşuna basarsanızda ekran tam ekran modunda büyüyecektir. Bunun dışında oyunda sesleri açıp kapatabilirsiniz. Yine ekranın sol üst köşesinde bunun için butonlar var. Oyunu dilerseniz yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz. Butonlar yine aynı noktada. Ekranın sol üstünde görebilirsiniz. Ha unuttum. Tekmede sağ tuşla atılıyor. Uzun tutmadan basmanız gerekiyor. Uzun tutarsanız karakteriniz koşmaya başlayacaktır.

Koşarken tekme atacak olursanız aynı tuşa bir kere daha tıklamalısınız. Son olarak oyunun başında istediğiniz sunucuyu seçebiliyorsunuz. Bunun yanında 5 farklı mod var. Onlarıda aynı ekrandan seçmeniz mümkün. Ruins, CTF, SOCCER, 1vs1 ve 3vs3 modların adları. Şahsen en zevklisi Ruins diye düşünüyorum. Bunun dışında silahlarınızı değiştirmenizde mümkün. Yeterli parayı toplayabilirseniz, "BUY WEAPONS" butonuna tıklayarak istediğiniz silahı seçebilirsiniz. Henüz kendim bir silah almadığım için alınan silahların süresi var mı yoksa aldıktan sonra devamlı kullanabiliyor musunuz bilmiyorum.

Wilds.io Önerilerim


Yukarıda aslında birçok öneri verdim. Ama aklımda kendime saklamak istemediğim başka taktikler, başka önerilerde var. Müsade ederseniz onlarıda anlatmak istiyorum. Oyunun amacı neydi, hatırlıyor musunuz? Listede 1 olmak. Bunun için yapılacakları sıralıyorum.

Önce takımınızın en iyi oyuncusunu bulacaksınız.

Daha sonra peşine takılıp gölge gibi peşinden ayrılmadan onu takip edeceksiniz. Tek yakaladığınız biri olursa öne çıkabilirsiniz. Ama iki ya da üç kişiyle karşılaştığınızda uzaktan destek vereceksiniz. Bıçak kullanarak ya da vurup kaçarak durumdan faydalanabilirsiniz. İyi oyuncular genelde kalabalık gruplarla savaşmazlar. Geri çekilirler. O yüzden geri çekilme başladığında koşabildiğiniz kadar hızlı koşun. Yoksa diğer oyuncular size saldırmak için yöneleceklerdir. Bu şekilde uzun süre ölmeden, listede ortalara gelebilirsiniz.

Güçlendiğinizde daha çok adam öldürmeniz gerekiyor. Risk almalısınız. Tabii gidip iki-üç kişiye dalmayın. Teke tek maçlara girin. Daha ön plana çıkın. Ama ölmemeye dikkat edin. Listede 1 olanlara dikkat edin. Başarılarının sırrı ölmemek. Şayet ölmeden uzun süre aynı sırayı koruyabilirseniz, bir süre sonra listedeki diğer oyuncular öldüğünde onların yerini alabilirsiniz. Biraz sabır, biraz dikkat az birazda beceri.

İşin püf noktaları bunlar.

Bir de silah seçimi var. O son zamanlarda gelen bir özellik. Yeterli paranız varsa güçlü bir silah almanızı tavsiye ederim. Eğer yoksa para hilesi yapabilirsiniz. CheatEngine para hilesi için kullanılabiliyor diye biliyorum. Eksiğinizi bu şekilde kapatabilirsiniz. YouTube'de videoları var. Aratırsanız hilenin nasıl yapıldığınıda öğrenebilirsiniz. Benim anlatacaklarım bu kadar.

Umarım anlattıklarım hoşunuza gitmiştir. Elimden geldiği kadar tüm bildiklerimi sizlere aktarmaya çalıştım. Şayet derdinize çare olabildiysem ne mutlu bana. Sormak istediğiniz sorular, eklemek istediğiniz konular varsa yorum kutusunu kullanarak yazabilirsiniz. Yazmaktan çekinmeyin. Neyse lafı fazla uzattım. Başka yazılarda tekrar görüşürüz. Kendinize iyi bakın, şimdilik hoşçakalın!