Nihayet geri döndüm. Uzun bir aradan sonra tekrar Lords Mobile oynamak çok iyi geldi. Fakat geride bıraktığım hiçbir şeyi bulamadım. Saldırıya uğramışım! Kısacası durumu tekrar toparlamak zorundayım. Yoksa yeni bir saldırıya uğramam fazla uzun sürmeyecek. Biraz mücevhere ihtiyacım var. Mücevher her oyunda sorunları çözer. Ama mücevherİ edinmesi ve bunu biriktirmeside hiç kolay değil. O yüzden hileye başvurmak zorundayım. Şöyle sağlam bir mücevher hilesine ihtiyacım var. Tıpkı şunun gibi...Evet, gördüğünüz gibi mücevher hilesini buldum. Çalışıyor. Yazıyı yazmaya başladığım şu saatlerde çalışıp, çalışmadığını tekrar denedim. Hala saaat gibi çalıştığını söyleyebilirim. Fakat yine de elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Ne olacağı pek belli olmaz, zira bu tip hilelerin ömürleri pek uzun olmuyor. Kullanan kullandığıyla kalır, geri kalanda havasını alır. Eski bir Çin atasözüdür. Neyse hadi gelin sizlere birazda oyundan bahsedeyim...

Lords Mobile

Kalkan: Savunmanın bel kemiğidir. Birliklerinizin dışında savunma gücünüzü olumlu anlamda arttıracaktır. Şayet birlikleriniz başka bir görevle meşgulken saldırıya uğrarsanız, göreve gönderdiğiniz birlikleriniz geri dönene kadar size ihtiyacınız olan zamanı kazandıracaktır. Stratejik anlamda bir direnç yaratmanın muhim olduğunu düşünüyorum. O yüzden kalkansız topraklarınızı savunmanızın güç olacağı görüşündeyim. Herkese kalkan şart!

Lords Mobile

Birlik: Savunmada ve saldırılarda rolü çok büyük. Olabildiğince hızlı hareket eden birlikler yaratmak şüphesiz saldırılarınızı ve savunmanızı güçlendirecektir. Hızlı saldırılar ve olası saldırılarda geri dönüşler stratejik anlamda sizleri diğer oyuncuların bir adım önüne yerleştirecektir. 1 dakika erken ya da 1 dakika geç hareket etmek, bazen Lords Mobile'da çok fazla şeyi değiştirebiliyor. Buna defalarca şahit oldum.

Lords Mobile

Lonca: Yalnız devam etmek zor. İstikrarlı büyümek ve güçlenmek için kuvvet birliği yapmak durumundasınız. Başkalarının kurduğu loncalara katılmak ya da kendi kuracağınız bir loncada yer almak hem güç, hem de gelişim bakımından işinize yarayacaktır. Özellikle tehlike altındayken loncadan alacağınız destek hayati önem taşıyabilir, kaderinizi belirleyebilir. Bir loncada yer almak istirar, güç ve güvenli bir bölge için gereklidir.

Lords Mobile

Kale Duvarları: Savunmanın son hattıdır. Olası bir istila girişiminde kalenizi korumak için son bir hamleye ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz. Birlikleriniz geri dönene kadar yahut lonca arkadaşlarınız destek ulaştırana kadar saldırıyı durdurabilirsiniz. Kale duvarlarınız ne kadar güçlü olursa size kazandıracağı sürede o kadar fazla olacaktır. O yüzden daha fazla tuzak eklemek ve duvar SP'sini arttırmak son hamlenizi güçlendirecektir.

Lords Mobile

Gözlem Kulesi: Yaklaşan olası saldırıları bildirir. Başkaları tarafından topraklarınızın gözlemlendiği anları anında haberdar eder. Bu sayede düşman birliklerine hazırlıksız yakalanmazsınız. Gözlem raporu aldığınızda birliklerinizi bir süre başka görevlere göndermemek olası saldırılardan korunmanızı sağlayabilir. Şayet yapılan gözlemlerin birçoğu akıbinde saldırı olarak geri dönebiliyor.

Ufak Öneri ve Tavsiyeler


Az çok yukarıda size bir şeyler anlattım. Onların dışında başka öneri ve tavsiyelerim de var. Belki size bir rehber olur, yol gösterir. Öncelikle kahramanlardan bahsetmek istiyorum. Aslında her kahramanın kendine göre iyi ya da kötü yanları var. En iyisi şu en kötüsü bu diyemem.

Kullanım alanlarına göre hepsinin ayrı bir avantajı var.

Burada esas nokta kahramanları doğru yerde doğru şekilde doğru bir strateji altında kullanabilmektir. O yüzden kendi kahramanınızı kötü buluyorsanız dert etmeyin. Doğru yerde kullandığınızda en iyi kahraman sizinki olacaktır. Geçelim bahsetmek istediğim ikinci konuya. Savunma yaparken taktik uygulamayı çok doğru bulmuyorum. Bana düşmana göre hareket etmek daha mantıklı geliyor.

Şayet o kısa sürede içinde çok doğru kararlar verilemiyor. Düşmanın yöneldiği yere yönelmek, önünü kesmeye ya da arkadan saldırmaya çalışmak bana daha iyi sonuç alınabilirmiş gibi geliyor. Bu benim görüşüm. Farklı düşünebilirsiniz. Bir öneri olarak aklınızda bulunsun. Geçelim üçüncü konumuza. Ordu kapasitesini çok önemsiyorum. Sayı olarak fazla olmak güç olarak önde olmaktan daha çok iş yapabiliyor. Psikolojik olarak bir defa rakip oyuncuları etkilediği bir gerçek. Bunu kendi gözlemlerime dayanarak öne sürüyorum.

Kapasiteniz ne kadar fazla olursa topraklarınızda gözlem yapan oyuncuların saldırmadan önce ikinci bir defa düşünmesini sağlayabiliyorsunuz. Saldırı yaparken psikolojik bir etkisi yok. Daha savunmaya yönelik bir strateji olduğunu belirteyimde seni dinledim yenildim demeyin. :) Geçelim dördüncü konumuza.

Oyunun birçok püf noktası var. Misal hızlı gelişmek için atölye, elçilik, hazine deposu, ticaret merkezi, çiftlik, tomruk fabrikası, madenler ve taş ocağı gibi kaynak üretebilecek yerilerin geliştirilmesi ön planda tutulmalıdır. Askeri bakımdan gelişmek isternirsede kale, kışla, savaş sarayı gibi yerlere ağırlık verilmelidir. Bu püf noktaları kendinizde oynadıkça bulabilirsiniz. Öyle gizli, tek bir kişinin bildiği sırlar değil. Size bu başlık altında anlatacağım son konu. Kudret hilesi kullanmayın.

Mücevher hilesi işe yarıyor olabilir, zaman hilesi işe yarıyor olabilir ama kudret hilesi işe kesinlikle yaramıyor. Buna özellikle değinmek istedim. Ban yiyebilirsiniz. Diğer hilelere nazaran daha çabuk tespit edilebildiğini biliyorum. Bilginiz olsun.

Sorularınıza Kısa Cevaplar


Çok soru gönderdiniz. Bunların bir kısmını bu bölümde cevaplamaya çalışacağım. Sorusuna cevap veremediğim arkadaşlar lütfen üzülmesinler. Yorum bölümünden onlarada yanıt vermeye çalışacağım. Cevaplar...

# Loncadan ayrılmak için seçenekler bölümünden loncadan ayrılı seçmeniz gerekiyor.

# Sunucu hatası alıyorsanız bir süre beklemeniz gerekebilir. Bu sizden kaynaklanmadığı için herhangi bir şeyi düzeltmeniz gerekmiyor.

# Satılık hesap kesinlikle almanızı tavsiye etmem. Kandırılabilirsiniz, aldığınız hesap size söylenen gibi çıkmayabilir. En kötüsüde para ödeyerek aldığınız hesap ban yemiş olabilir.

# Oyunu bilgisayardan oynamak istiyorsanız bilgisayarınıza BlueStacks'ı kurabilirsiniz.

# Ödeme yapmak için kartınız yoksa mobil ödeme yapabilirsiniz. O da yoksa müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Ödeme konusunda yardımcı olacaklardır.

# Ücretsiz değerli taş bulmak için bir hile yok. Değerli taşlar genelde gizemli kutulardan çıkıyor. Ne kadar gizemli kutu bulursanız o kadar fazla değerli taş kazanabilirsiniz.

# TP kasmak için otomatik botlar var. Şahsen önermiyorum. Onun yerine canavar avlarından, çarpışmalardan savaşlardan daha fazla TP kazanabilirsiniz.

# Daha fazla hüner puanı yükseltmek için daha fazla hüner geliştirmek gerekiyor. Ne kadar hüner geliştirirseniz geriye o kadar kadar hüner dönüyor.

# Mevcut karakterinizin adını değiştirmek için isim değiştirici satın almanız gerekiyor. Değerli taş mağzasından bulabilirsiniz.

# Vip olmak için bir hile yok. Ya bileğinizin hakkıyla yükseleceksiniz ya da parasını vereceksiniz.

# Kahraman tutabilmeniz için aynı türden 10 madalyona sahip olmanız gerekiyor. Madalyonları normal ya da elit kahraman etaplarında bulabilirsiniz.

# Varolan hesabınızı başka bir hesaba hesap aktarmak için ayarlardan diğerlerini seçin, hesap deyin ve oradanda hesap değiştir'i seçin. Hesap silmek içinde aynı yolu izleyebilirsiniz.

# Topraklarınızı başka bir krallığa taşımak istiyorsanız yer değiştiriciyi kullanabilirsin. Yalnız yer değiştiriciyi kullanmak için 5 seviye bir kaleye sahip olmanız gerekiyor.

# Kaynak arttırmak için dünya haritasından bir kaynak karosunu seçerek işgal etmeniz gerekir. Savaşmadan büyüyemezsiniz.

# Labirentte elit bölüm açabilmek için altın bonus sandığı satın almanız gerekir. Bulma şansınızda var ama henüz ben de bulamadım.

# Şuan için çalışan bir para hilesi yok. Çalıştığı söylenen hilelerin hiçbiri işe yaramıyor.

Benim anlatacaklarım bu kadar. Umarım yazdıklarım işinize yaramıştır. Eğer sizin eklemek istediğiniz bir şeyler varsa yorum kutusunu kullanarak yazıya katkı sağlayabilirsiniz. Lonca arıyorsanız, sorunuz varsada yorum kutusundan faydalanabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar arkadaşlar.

Yeni yazılarda, başka güzel günlerde tekrar görüşürüz umarım. Kendinize iyi bakın tüm güzellikler sizinle olsun. Aynı şeyi siz de benim için diliyorsunuzdur sanırım. :) Görüşürüz...