Enerjisiz birgünden daha hepinize merhaba! Doğrusu artık yadırgamıyorum, ben alıştım. Çünkü FIFA Mobile Futbol'ı ne zaman açsam yine aynı enerjisiz ekranla karşılaşıyorum. Artık bir ritüeli haline getirdim. Enerjim olduğunda bile dolması için bekliyorum. Şaka elbette! Benim gibi birinin bekleyebileceğini hayal edebiliyor musunuz? Mümkün değil. O yüzden FIFA Mobile Futbol için bir hile buldum. Hem enerji hem de para hilesi olarak kullanılabiliyor. Seyredin...Gördünüz mü? Birgün geriye giderek hem paranızı hem de enerjizi tekrar eski haline getirebiliyorsunuz. Sadece tarihi değiştirmeniz gerekiyor. Sanırım onuda yapabilirsiniz, öyle değil mi? Takılıyorum, kızmayın. Yaparsınız elbette. Yapamazsanız zaten kendinizi balkondan aşağı bırakın. Bakın yine takıldım. :) Neyse iyisi mi daha fazla oylanmadan diğer konulara geçelim. Birkaç önerim var.

FIFA Mobile Futbol

1 - Kaleyi görür görmez şut çekin.

Önünüz boşsa fırsatını bulduğunuz ilk anda şut çekmenizi öneririm. Şut çekmediğiniz her saniye şansınızı biraz daha kaybedebilirsiniz. Rakip takım oyuncuları açınızı kapatır, pozisyonunuzu bozar. En olası ihtimalde atağınız başarısız olur. Çekilen şutların gol olma olasılıklarını göz önüne aldığımda uzaktan yapılan vuruşların daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Daha çok gol bulmak için fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

FIFA Mobile Futbol

2 - Köşelere vurmaya çalışın.

Söylendiği kadar kolay değil biliyorum. Ama elinizden geldiği kadar topu köşelere göndermeye çalışın. Şutların köşelere gelmesi gol bulma ihtimalinizi arttırabilir. %70 ihtimalle de köşelere çektiğiniz her şut gol olarak sonuçlanabilir. İstatikstiklere dayanarak konuşuyorum, yattığım yerden bir yerimden sallamıyorum. Emin olun şutları köşelere çekerek daha fazla gol bulabilirsiniz.

FIFA Mobile Futbol

3 - Topu havadan gönderin.

Şut çekerken topu havadan gönderin. Yerden gönderilen topların daha başarısız olduğunu düşünüyorum. Şayet yerden gönderilen topların daha kolay engellenebildiğini çok defa gözlemledim. Pas atarken olsun, şut çekerken olsun daha rahat durdurulabildiklerini söyleyebilirim. Gerekmediği sürece yerden şut çekilmesini önermiyorum. Pas hadi o kadar muhim değil. Ama şutlar gerçek anlamda başarısız olabiliyor.

FIFA Mobile Futbol

4 - Gerekmedikçe çalım atmayın.

Çalım atılmasını riskli buluyorum, gerekmedikçe önermiyorum. Bazı pozisyonlarda mecbur kalınabilir. Şut çekilecek açı yoktur ya da pas verilecek kimse yoktur. Anlarım. Fakat onun dışında çalımla rakipleri geçmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Topu kaptırırsanız atağınızın ve pozisyonunuzun bozulması bir yana karşı atak yakalayan rakip takımdan üzerine bir de gol yiyebilirsiniz.

FIFA Mobile Futbol

5 - Sık sık paslaşın.

Topu tek bir oyuncuda tutmayın, sık sık pas yaptırın. Uzun pasları önermiyorum. Gerekmedikçe kullanmayın. Daha çok kısa paslar yapın. Top kaybı uzun paslara oranla daha az olacaktır. Sürpriz bir atak yapacağınızda uzun paslarıda kullanabilirsiniz. Fakat gereksiz yapılan pasların top kaybına yol açacağınıda bilmenizi isterim. O yüzden dikkatli olun daha sık ama kısa paslar yapın.

Bilgisayarda Nasıl Oynanır?


FIFA Mobile Futbol keyfini bilgisayarda da sürdürebilirsiniz. Şaşırdınız mı? İlk duyduğumda ben de şaşırmıştım. Fakat daha sonra o şaşkınlığım kayboldu. Günlerce şaşkın kalmamı beklemiyordunuz heralde? Hem güncelerce nasıl şaşkın kalınabilir ki, beni dünya dışı bir varlık filan mı zannediyorsunuz?

Neyse şimdi tartışmayalım. Daha sonra hesabınızı keserim.

Müsade ederseniz şimdi kısaca FIFA Mobile Futbol'ı bilgisayarda nasıl oynayabileceğinizi anlatacağım. BlueStacks'ı daha önce duydunuz mu? Farkındayım çok fazla soru sormaya başladım. Ama cevap verin. Duydunuz mu duymadınız mı? Olsun onuda anlatırım. BlueStacks bir android emülatörüdür. Android sistemine uyarlanan oyunları, uygulamaları farklı platformanlarda çalıştırabilir. Yani FIFA Mobile Futbol'ı bilgisayarda oynamak için önce BlueStacks'ı kurmalısınız. Daha sonra FIFA Mobile Futbol'ı bilgisayarda çalıştırabilirsiniz.

Peki BlueStacks'ı nasıl kuracaksınız? Hemen yanıtlıyorum. Bluestacks.com adresine girerek uyumlu versiyonunu indirmeni gerekiyor. Windows kullanıyorsanız windows için olanını başka bir işletim sistemi kullanıyorsanız başka bir işletim sistemi için olanı indirmeniz gerekiyor. Artık ne kullanıyorsanız.

Onuda ben bilemem öyle değil mi? Daha sonra indirdiğiniz kurulum dosyasını bilgisayarda çalıştırarak kurulumu başlatmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan adımları takip ederek BlueStacks'ı bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Yaklaşık 1 dakikada kurulacaktır. Ardından FIFA Mobile Futbol'ı BlueStacks'da aratarak kurmanız gerekiyor. Arama kutusunu kullanarak oyunu bulabilirsiniz. Yahut oyunu dışarıdanda kurabilirsiniz. Ama BlueStacks'a dışarıdan kurduğunuz oyunuda göstermeniz gerekir. Yoksa oyunu çalıştıramazsınız.

Ayrıca ek bilgi olarak şunuda eklemek istiyorum. Oyunların dışında diğer android uygulamalarınıda bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Sadece FIFA Mobile Futbol'ı oynamak için kullanılıyor zannetmeyin. Tamamıyla tüm android oyunları ve diğer bütün uygulamaları çalıştırabilirsiniz.

Sorularınıza Kısa Cevaplar


FIFA Mobile Futbol hakkında çok soru aldım. Twitter ve e-posta yoluyla bana ulaşanların sorularını kısaca yanıtlamak istiyorum. Belki ileride aynı sorunlarla karşılaşanlar içinde bir rehber olur, yol gösterir.

+ Soru: Oyuna Google Play'den baglaniyorum, oyuna giriyor fakat siyah ekranda kaliyor. Top donuyor sonra, oyun duruyor ve kapaniyor.

- Cevap: Ekren kartın yetersiz kalıyor olabilir. Sahip olduğun cihazın donanımı oyunu çalıştırmak için yetmiyordur diye düşünüyorum.

+ Soru: Atak modu oynuyorum tur özeti yaziyor ama ne para veriyor ne de taraftar. Oyunu kapatip açıncada maçtan cekildin yaziyor.

- Cevap: Oyunla ilgili bir hata olabilir. Muhtemelen gözden kaçan basit bir bugtan kaynaklanıyordur.

+ Soru: Oyuna girmeye çalıştığımda kaynak indirme hatası alıyorum. En son 3 saat önce girdim. Bir şey yoktu.

- Cevap: Oyun sunucuları yanıt vermiyordur. Yeni bir güncelle ya da teknik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bir süre bekle tekrar girecektir.

+ Soru: FIFA Mobile Futbol'un özel taktikleri var mı?

- Cevap: Gizli, bilinmeyen taktikleri yok. Herkesin bildiği şeyer var. YouTube'de zaten bunların yayınları mevcut.

+ Soru: Oyunu sildim yeni baştan yükledim. Ama oyuna hala giremiyorum.

- Cevap: Genel bir sorun vardır. Oyuna girmek için bu kadar acele etme. Biraz sabret, eminin yeniden girebilirsin. Giremezsen durumu yetkililere bildir.

+ Soru: FIFA Mobile Futbol'ın bildiğin hileleri var mı?

- Cevap: Var. Yazının başında paylaştım. Sanırım ihtiyaçlarını karşılıyacaktır.

+ Soru: Bağlantı neden zaman aşımına uğradı deyip duruyor?

- Cevap: Sunucularda bir problem olabilir. Yahut internet bağlantında sıkıntı vardır.

+ Soru: Oyun bende neden açılmıyor?

- Cevap: Oyunu kurduğun cihaz sistem gereksinimlerini karşılamıyor olabilir.

Sorularını cevaplayamadıklarım lütfen kusura bakmasın. Elimden geldiği kadar hepsine yanıt vermeye çalıştım. Ama hak verirsiniz ki bütün soruları cevaplarıyla beraber yazıya sığdıramam. Şayet cevabını ısrarla öğrenmek istediğiniz bir sorunuz varsa yorum kutusundan yeniden sorabilirsiniz. Ben yanıtlayamasam bile oyunu oynayan başka arkadaşlarımız yorumunuza cevap verebilir. Şimdilik benden bu kadar.

Başka yazılarda görüşmek dileğiyle, hoşçakalın!