Clash Royale'de altın kasa kasa bir hal oldum. Eminim gerçek hayatta bu kadar altın kassaydım şimdi altımda bir BMW olurdu. Gerçi araba sürmesinide bilmiyorum ama olsun. En azından elle tutabildiğim bir şeyim olurdu. Gider gider tutardım. Zaten buradan yola çıkarak ben tutamadım bari size tutturayım diyerek bu yazıyı kaleme aldım. Kendim tutamadım ama size tuturmaya niyetliyim. Tutmaya hazırsanız şu videoyu seyredebilirsiniz demektir. Videoda altın ve elmas hilesi gösteriliyor...İzlediniz mi? O halde bundan sonra altın ve elmas kasmayla uğraşmazsınız diye düşünüyorum. Ne de olsa elinizin altında kapı gibi Clash Royale hilesi var. Artık istediğiniz an istediğiniz kadar altın ve elmas yapabilirsiniz. İlla ki videoya rağmen aranızda yapamayanlarda çıkacaktır ama onlarada yorum bölümünde yardımcı olacağım. Anlamadığınız yerler olursa sormaktan çekinmeyin. Her neyse şimdi birazda oyundan bahsetmek istiyorum. Bilmeyenler için ufak bir yazı hazırladım...

Clash Royale

Desteler: Oldum olası destelerle aram pek iyi değil. Çeşitli kombinasyonlar denesemde hala en iyi deste dizilimini bulabilmiş değilim. Gerçi başkalarınında bulabildiğini zannetmiyorum. Zira her bölüm ayrı bir taktik ve kart dizilimi gerektiriyor. O yüzden desteleri dizerken tep tip bir dizilim yerine farklı desteleri, hiç olmayacak destelerle kombine etmeniz inanamayacağınız kadar işe yarayacaktır. Yaramazsa zaten inanamayacağınızı biliyordunuz, şaşırmazsınız.

Clash Royale

Eğitim: Ne kadar maharetlisiniz bilmiyorum. Ama yeteneklerinizi ve kartlarınızı geliştirmek için sık sık eğitime katılmalısınız. Kartlarınızı ve kendinizi sınamak için bence en uygun yol bu. Arada gerçek savaşlarıda deneyebilirsiniz. Fakat kayıplarınız sandığınızdan büyük olacaktır. Yinede burada tercihi size bırakıyorum. Benim gibi gözleri kapalı bile her savaşı kazanan birine denk gelirseniz boyunuzun ölçüsünü alırsınız.

Clash Royale

İsim: Sandığınızdan daha önemli bir şey varsa o da isimdir. Gözünü hırs bürümüş, saldıracak birilerini arayan diğer oyuncular üzerinde psikolojik bir etki yaratabilir. Mesela "Babam Admin" yahut "Saldıranın Evine Gelirim" şeklinde seçeceğiniz isimler, sizleri olası saldırılardan koruyabilir. Şahsen ben olsam korkardım. Babam Admin adındaki birine kim saldırır ki? Şaka yapıyorum, siz daha mantıklı isimler kullanın.

Clash Royale

Hedef: Bir hedefiniz olması daha hızlı gelişmenizi sağlayacaktır. Kendinize günlük hedefler koymanız, diğer oyunculara oranla daha çok oyuna odaklanmanızı gerektirecektir. Bunun yanında planlamalarınızıda doğru bir şekilde yaparsanız, gelişim sürecinizi ikiye hatta üçe dahi katlayabilirsiniz. Her şey düşündüklerinizi ne kadar uygulayabildiğinize bağlı. Bunun içinde bir hedef lazım. Kendinize bir hedef yaratın.

Clash Royale

Asker: Sayılara pek inanmam. Kaç tane askeriniz olursa olsun, elit bir savunmayı hiçbir şekilde aşamazsınız. Sayıca fazla olmak güçlü gibi gösterebilir ama pratikte beklemediğiniz sonuçlar alabilirsiniz. O yüzden sayıları bir kenara bırakmanız, performansını beğendiğiniz asker gruplarını geliştirmeniz daha başarılı sonuçlar alabilmenizi sağlayacaktır. Hem bu sayede elit bir birliğinizde olur.

Clash Royale Tavsiyelerim


Madem başladık Clash Royale hakkında tüm bildiklerimi dökmeden bırakmayayım. Hem oyuna yeni başlayanlar için iyi bir rehber olur hem de oyunu zaten oynayanlar bilgilerini tazeler. Öncelikle destelere değinmek istiyorum. Yazının başında çok çeşitli desteler olduğunu söylemiştim.

Kısaca sıralayacak olursak elit barbar destesinden başlıyor turnuva destesi, yavru ejderha destesi, yıldırım büyüsü destesi, pekka destesi, atıcı destesi, silahşör destesi, dördüncü arena destesi, golem tomruk destesi, joker destesi, jason destesi şekilde gidiyor. Tüm desteler bunlar değil elbette. Daha kupas kasma destesi var kasırga destesi var kıvılcım buz büyücüsü destesi var. Bunlar en bilinenleri. Bir de az bilinenler var. Az iksirli, iskelet ordusu, zehir, x yayı, cehennem ejderhası, cehennem kulesi destesi gibi.

Aslında daha çok deste var.

Fakat hepsini saymaya kalkarsak yazı destelerden ibaret olur. Bir de yeni gelecek kartlar var ki onlarıda eklersek işin içinden çıkamayız. Bu kadarını bilmeniz şimdilik yetecektir. Bu destelerin hepsini edinemeyebilirsiniz. Muhim değil. Bir kısmı elinizde olursa işinizi görecektir.

Böylece güçlü bir savunma, güçlü bir saldırı destesi oluşturabilirsiniz. Takas yoluna giderek kart temin etmenizde mümkün. Hatta tüm kartları hile yaparak almanızda mümkün. Oyunda bulunan bugları kullanarak full efsanevi deste bile dizebilirsiniz. Hile yapmak istemezseniz açtığınız desteleri kullanarak kendi en iyi kart diziliminizi yapabilirsiniz. Bunun içim tüm kartlar ve özelliklerini bilmeniz yeterli olacaktır. İnternette bununla ilgili rehberler var. Biraz araştırarak öğrenebilirsiniz.

Sorularınıza Cevaplar


Ellerim yoruldu. O yüzden diğer merak edilenleri kısa kısa yanıtlayarak geçmek istiyorum. Atladığım bir şey olursa yorum bölümünü kullanarak bana sorabilirsiniz.

# Rotasyon asla değişmez. Sandık düşme sırası neyse o sıraya göre gider her zaman.

# En iyi isimler hakkında bir liste yok. Bence en iyi isim, en korkutucu ad olabilir.

# Efsanevi sandık kolay düşmüyor. Henüz onu ben de düşüremedim.

# Renkli isim yazma (c9)İSİM(/c) şeklinde yazılıyor. 0'dan 9'a kadar renk kodu var. Bu kodları kullanarak isminize farklı renkler verebiliyorsunuz.

# Resmi sitesi clashroyale.com'dur. Onun dışındaki sitelere itibar etmeyin.

# Rootsuz hile için yabancı kaynaklar var. Hatta YouTube'u biraz kurcalarsanız oradan videolarına dahi ulaşabilirsiniz.

# Rozetmen destesi benim çok bildiğim bir deste değil. Bununla ilgili videolar var. Onları tavsiye ederim.

# Yeşil taş hilesi için gamekiller'i kullanabilirsiniz. İşe yaradığını söylüyorlar. Ben denemedim. Ayrıca hile dışında taş kodu dağıtan yabancı sitelerde var. İsterseniz adresleri gönderirim.

# Türkiye sıralamasına girmek hiç kolay değil. Çoğunluğu hile kullanıyor. Dünya sıralamasında hile yapanlar daha fazla. Sıralamaya girmek istiyorsanız, hile yapacaksınız.

# Ucuz deste ve taş almak istiyorsanız indirim günlerini beklemelisiniz. Önemli günlerde deste fiyatlarında ve taş fiyatlarında indirim olabiliyor.

# Mobil ödeme için Vodafone, Avea, Turkcell kullanabiliyorsunuz. Para yatırma bölümüne girerek, ödemenizi yapabilirsiniz.

# Verileri silmek için hesabınızı tümden kapamanız gerekiyor. Oyunu silseniz bile verileriniz hesabınızı silmediğiniz müddetçe silinmiyor.

# Ülke değiştirmek istiyorsanız ayarlar bölümüne göz atmalısınız. Oradan istediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz.

# Yardımlaşma platformu olarak bildiğim çok fazla Türkçe mecra yok. Oyunun kendi platformu var. Orası iş görür.

# Ad değiştirme bildiğim kadarıyla yapılamıyor. Yetkililere yazarsanız belki yardımcı olurlar.

# Oyunun açılmadığı durumlarda oyundan çıkıp tekrar girmek bazen işe yarayabiliyor. Ama genellikle oyun açılmıyorsa yeni bir güncelleme yapılıyordur. Bir süre bekleyip güncelleme bittikten sonra denerseniz oyuna girebilirsiniz.

# Clash Royale'de çok bug var. Açıkları çeşitli sitelerde videolu olarak anlatılıyor. İngilizce olarak arama yaparsanız içeriklere ulaşırsınız.

# Açık turnuvalar her zaman yapılmıyor. Neye göre yaptıklarını bilmiyorum ama devamlı gerçekleşmiyor.

Listeye Sığdıramadıklarım


Merak edilen o kadar konu var ki yaz yaz bitiremedim. Bunlarıda bu bölümde toplu bir şekilde cevaplamayı düşünüyorum. Konular biraz birbirine karışacak ama olsun o kadar.

Yoksa hepsine cevap vermem mümkün olmayacak...

1. Madenci destesi farklı bir karttır. Saldırı için kullanılır.

2. Örnek köylere çok fazla takılmayın. Hangi düzeni daha iyi savunabiliyorsanız onu kullanın. Örümcek köy düzeni en iyi düzen olmayabilir ama benim en iyi sonuç aldığım düzendir.

3. Başlarken önce neler yükseltilmeli öğrenmelisiniz. YouTube'de bununla ilgili bir sürü video var.

4. Şifre korumalı turnuvalara giremezsiniz. Şifreli turnuvalar sadece şifrelerini bilenlerin katılabildiği kapalı, herkese açık olmayan turnuvalardır. Turnuva şifresi kırdığını iddia eden bazı programlarda yok değil. Ama ne kadar gerçek orası meçhul.

5. Başkasının hesabını kullarak oyuna dahil olmak isteyenler, ücretsiz hesap dağıtan siteleri takip ederek kendilerine hesap açmadan oyuna dahil olabilirler.

6. Hesabı kapatmak için ayarlar bölümüne girerek mevcut hesabınızı kaldırabilirsiniz. Hesap silme İOS ve Android'de de aynı şekilde yapılıyor.

7. Oyunu yüklerken hata alıyorsanız bağlantınızda bir problem olabilir. Yükleme hatasını gidermek için modem bağlatısını yenileyerek indirme işlemini tekrar deneyebilirsiniz.

8. En iyi deste dizimi diye bir şey yok. Aynı dizimi kullanarak üst üste başarılı sonuçlar almak çok mümkün değil.

9. Tek tek tüm sandıkları açmak yerine gamekiller kullanarak tüm sandıkları tek bir seferde açabilirsiniz. Bunun için Google'ı kullanın. Sizi doğru adrese yönlendirecektir.

10. Yazı tipini beğenmiyorsanız ayarlar bölümünden yazı tipini değiştirebilirsiniz.

Artık buradan sonra listelemeyi bırakıyorum. Geri kalan bölüm yazının başında da söylediğim karışık olacak kısım. Hesap satışı yapmak isteyenler biraz garip gelecek ama alışveriş sitelerini kullanabilir. Letgo bunun en güvenli yer. Hem hesap almak hem de hesap satmak için çok kullanışlı.

Alışveriş yüzyüze olacağı için hesap çalma, kandırma gibi bir durumda olmuyor. Satıcının yanındayken tüm bilgileri değiştirerek hesabınızı güvenceye alabiliyorsunuz. İsterseniz hesap sıfırlama yahut hesap aktarma yolunu kullanarakta hesabı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bu tamamen kendi insiyatifinize kalmış. Oyunu yüklemeden oynayabilir miyiz diye soranlar var. Hayır bu mümkün değil. Oyunu yüklemeden oynayamazsınız. Web sürümü var mı bilmiyorum. Varsa web sürümünü deneyebilirsiniz.

Üç silahşör destesi saldırı için kullanılan bir destedir. Stratejik saldırılarda başarılı sonuçlar alınabilir. Yeni hesap açma ile ilgili bir soru var. İOS'da nasıl açılıyor onu merak etmiş. Aynı şekilde yapılıyor. Çok farklı değil. Para yatırmayı merak eden bir arkadaşımızın sorusu var. Ondan bahsetmiştim sanırım. Onu ödemeler bölümünden yapıyorsunuz. Son sürüm hilesiz apk arayan biri sormuş nereden bulurum diye. Çok basit.

Google'da apk yayınlayan bir sürü site var. Onlarda ara muhakak bulursun. Efsanevi sandık nasıl bulunur onu soran var. Onun cevabını inan ben de bilmiyorum. Henüz bende bulamadım. Seviye atlama hilesi soran var. Gamekiller işini görecektir. YouTube'de öğretici videoları var. İzleyebilirsin.

Dükkan hilesi var mı diye merak eden var. Var var. Hemen hemen her şeyin hilesi var. Yalnız ban yersin. Hileler artık çok çabuk tespit edilebiliyor. Dördüncü arena destesinin kullanımını soran var. Destenin adını ilk defa duydum. Benimde bilmediğim bir deste. Altın sandık nerede çıkar demişler. Bilmiyorum. 8. arenaya geçme destesini merak eden bir kişi olmuş. Uzun bir konu. Ama Türkçe videosu var. Google'a kullan.

İlk sayfada çıkacaktır.

Lav tazısı destesi, iskelet ordusu destesi, barbar kral yükseltme, büyük koruyucu, büyücü kulesi yıkma, buz büyücüsü hakkında çok soru var. Belediye binasını soran var. Kısaca var oğlu var. Daha cevaplanacak çok soru var ama benim cevaplayacak vaktim yok. Geri kalan soruları yorum bölümünden cevaplandırmaya çalışacağım. Soru sormaktan çekinmeyin. Şimdilik benden bu kadar. Yeni yazılarda görüşünceye dek hoşçakalın...