3 gün önce Trivia Crack oynamaya başladım. Aslında genel kültürüm iyidir ama sorular bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Hayır benim bilemediğimden değil. Sorular bozuk! Bilerek benim önüme hep bozuk soruları çıkarıyorlar. Bir de telefonum arızalı. Yoksa bana soru mu dayanır. Beni tanıyorsunuz. Tanıyorsunuz öyle değil mi? İşin şakası bir yana oyunda bazen peş peşe kazık sorular gelebiliyor. Yahut kültürü kaşıkla yemiş kişilerle rakip olabiliyorsunuz. Bu durumlarda yapılabilecek iki şey var. Hiç oynamadan misafir geldi diyerek oyundan çıkmak ya da Trivia Crack soru bilme hilesini çaktırmadan kullanmak. Nasıl mı, seyredin...Gördünüz mü? Trivia Crack'da soru bilmek işte bu kadar basit. Tabii her soruyu bu şekilde yanıtlarsanız oyunun ne amacı ne de zevki kalır. O yüzden tüm soruları bu şekilde yanıtlamazsanız iyi olur. Cevaplarsanızda bir şey diyemem. Herkesin kendi tercihidir. Kimi sırf zevk olsun diye oyunun tadını kaçırmak isteyebilir. Aramızda bu potansiyele sahip arkadaşların olduğuna eminim. Tek temennimiz oyunda karşılaşmamamız. Neyse hadi gelin size biraz oyundanda bahsedeyim...

Trivia Crack

Can: Trivia Crack'e ilk başladığınızda size 3 can veriliyor. Muhtemelen genel kültürünüz benim gibi patates gibiyse zaten daha oyunun başında o 3 canı harcıyorsunuz. Ama üzülmeyin. Biraz beklediğinizde canlar yenide doluyor. Beklemek istemiyorsanız sınırsız can yahut o an için daha uygun bir can paketi satın alabiliyorsunuz. Tabii paranız varsa. Yoksa beklemeyi tercih edebilirsiniz. Bakın zorundasınız demiyorum edebilirsiniz diyorum. :)

Trivia Crack

Mücevher: Trivia Crack'de mücevher oyun içinde bazı şeyleri aşmak için kullanılıyor. Bunun yanında özel bazı kartlarda alabiliyorsunuz. Ben henüz daha kullanmış değilim ama bir arkadaşım kullandığı için biliyorum. Çok lazım mı? Değil. Fakat olsa iyi olur. Mücevherlerle aldığınız kartlar size değişik özellikler kazandırdığı için kartsız oyunculara karşı oyunda bariz bir üstünlük sağlayabiliyorsunuz.

Trivia Crack

Kuruş: Kuruş, Trivia Crack'de soru geçme yahut çift cevap verme gibi özellikleri satın almak için kullanılıyor. Kulağa çok adil bir özellik gibi gelmesede kullanan için adeta can kurtarıcı görevi görüyor. Düşünsenize karşınızda ben gibi patates bir adam var. Bilemeyeceğim soruyu ikinci bir cevap hakkı satın alarak sallama şansımı arttırabiliyorum. Ve gerçekten iyi sallarım. Üzülürsünüz. Gerçekten ikinci bir şansım olursa ağlatırım.

Trivia Crack

Dönüş: Dönüş, Trivia Crack'de size yeniden farklı bir katagori seçme şansı tanıyor. Zayıf olduğunuz yahut gözünüzün kesmediği bir katagoriye denk geldiğinizde dönüş özelliğini kullanarak tekrar çarkı döndürebiliyorsunuz ve bu sayede daha kolay sorularla karşılaşma ihtimalinizi arttırıyorsunuz. Tabii yeniden aynı katagori denk gelmezseniz. Heralde o kadar da şansız değilsinizdir, öyle değil mi? Yoksa... Tamam tamam.

Trivia Crack

Kart: Trivia Crack'de birçok kart var. Bu kartlar belli süreler dahilinde değişik özellikler sağlıyor. Kimi kartlar can, elmas gibi ödüller kazandırırken kimileride daha farklı özellikleri devreye sokuyor. Elbette bunlar belli bir süre içinde kullanılabiliyor. Süre dolduktan sonra karttan kazandığınız özellik ya da ödül kullanmadıysanız sizden geri alınıyor. Ben vermem demeyin. Zaten siz vermiyorsunuz onlar alıyorlar. Sonda espri yapmasaydım daha iyi olurdu sanırım.

Trivia Crack Notlarım


Trivia Crack oynarken bazı notlar aldım. Hazır konudan bahsederken bu notlarımıda sizlerle paylaşmak istiyorum. Oyunda soru bilme hilesinin dışında başka hilelerde olduğunu gördüm. Mesela can, mücevher, kuruş ve kart hilesi yapan oyuncuların olduğunu biliyorum. Bu hileleri yapan oyuncular zaten oyunda kolay bir şekilde farkedilebiliyorlar. Şuan için bunlarla ilgili henüz bir önlem alınabilmiş değil. O yüzden oyunda sizlerinde bu kişilerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. Onun dışında oyunda çok fazla reklam çıkıyor. Bu reklamı kapatmak reklamsız apk'ler var. Ama ne kadar güvenli olduklarını bilmiyorum. Onun için reklamlardan rahatsızsanız Trivia Crack'in kendi sunduğu reklamsız uygulamasını indirebilirsiniz. Yalnız reklamsız uygulamanın ücretli olduğunu söyleyeyim. Artı meydan okumadan henüz yeniyseniz uzak durmanızı öneririm. Çünkü oyun hile yapılan esas bölüm orası. Oyuncuların geneli hile denediği için canlarınızı daha oyunun başında gereksiz yere kaybedebilirsiniz. Sanırım bunlardan başkada ekleyecek bir şeyim kalmadı. Sorularınız olursa yine bana yorum kutusunu kullanarak sorabilirsiniz. Şuan benim aklıma gelen bunlar. Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur.

Son Söz


Evet uzun zamandır yazmıyordum. Trivia Crack'la geri döndüm. Artık oyunlar hakkında daha fazla yazı yazmaya karar verdim. Bundan sonra sizlerle daha çok karşılaşacağız gibi görünüyor. Bugün aslında oyun hakkında sizlere daha çok şey anlatacaktım ama fazla zamanım olmadığı için kısa kesmek durumunda kaldım. O yüzden beni bugünlük mazur görün. Sizleri yeniden görmek gerçekten iyi geldi. Yeni yazılarda ümit ediyorum yeniden görüşürüz. Şimdilik hoşçakalın...