Son günlerde Mobil Strike'a bayağı sardım. Yalnız şu altın yetersizliği gittikçe canımı sıkmaya başladı. Ben de bu halin bir çaresi olmalı diyerek biraz araştırma yaptım ve bingo! Çok güzel bir altın hilesi buldum. Bu hile sayesinde artık oyunda altın sıkıntısı çekmiyorum. Her altına ihtiyacım olduğunda aynı yöntemi kullanarak hesabıma altın ekliyorum. Nasıl mı? İşte böyle; seyrederek öğrenin...Gördünüz mü? Mobil Strike'a altın eklemek işte bu kadar basit. Tabii bunu bilmeden önce bayağı can sıkıyordu ama artık altını bu şekilde yapabiliyorum. Bunun dışında aynı uygulamanın yaptığı başka şeylerde var. Onlarıda kurcalayarak yine aynı şekilde hesabınıza yansıtabilirsiniz. Ben henüz o özellikleri denemediğim için tam olarak ne olduklarını bilmiyorum. O yüzden sizleri yanlış yönlendirmemek adına bir yorumda bulunmayacağım. Ama illaki bir işe yaradıkları gerçek. Hadi gelin size birazda oyundan bahsedeyim. Belki aranızda oyunla yeni tanışan arkadaşlar vardır...

Mobil Strike

Duvar: Mobil Strike'da duvar savunmanın bel kemiğidir. Dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı şehrinizin güvenliğini sağlar. Duvar ne kadar güçlü olursa şehrinizde o kadar güvende olacaktır. Bu nedenle oyunun başında önceliğiniz duvarı geliştirmek olmalıdır. Duvarın çevresine tuzaklar kurarak şehrinizin savunmasını daha güçlü kılabilir, şehrinizi duvarın dışından gelecek saldırılara karşı daha güçlü bir şekilde savunabilirsiniz.

Mobil Strike

Radar: Radar istasyonu, şehrinizi ve tüm ileri karakollarınızı hedefleyen saldırılara karşı öncü bir güvenlik sistemidir. Bir saldırı olacağında hemen sizi uyarır. Siz de bu sayede baskın yemeden önleminizi alabilirsiniz. Duvar'dan sonra kesinlikle güçlü bir savunma için geliştirilmesi gerekir. Aksi takdirde sürpriz saldırılara maruz kalarak şehrinizi savunması güç bir duruma sokabilirsiniz. O yüzden radarı geliştirmekten geri durmayın.

Mobil Strike

Çiftlik: Şehrinizin gıda ihtiyacını karşılar. Askeri kapasiteniz büyüdükçe daha çok gıdaya ihtiyaç duyacağınız için yükseltilmesi bir gerekliliktir. Yoksa yeni askerler üretemez ve eğitemezsiniz. Muhtemelen ilk gelecek saldırıda da yeterli personeliniz olmadığı için fazla direnemezsiniz. Bunun akibinde şehriniz düşer ve daha oyunun başında ilk yenilginizi almış olursunuz. O kadar emeğinizde çöpe gider.

Mobil Strike

Petrol: Petrol kuyusu, mekanik aletlerin çalışması için gereklidir. Tank, helikopter gibi petrole ihtiyaç duyan ne varsa petrol kuyusu olmadan bir işe yaramaz. Şayet petrol kuyusu kapasitenin altında kalırsa muhtemelen elinizdeki bir takım petrole ihtiyaç duyan makineleride yerinden oynatamazsınız. O yüzden petrol üretiminin kapasitenin altında kalmaması için özen gösterirseniz iy edersiniz.

Mobil Strike

Taş Ocağı: Yeni yapılar oluştururuken kullanılır. Demir madeni ve taş ocağı oyundaki temel madenlerdir. Geliştirilmedikleri takdirde üretim kapasiteleri aynı kalır ve yeteri kadar maden üretemez. Bana kalırsa bu iki maden başlarda diğer madenlerden daha fazla geliştirilebilir. Bu sayede büyüme daha hızlı olacaktır. Tabii çok da abartmamak lazım. Bir yere kadar geliştirdikten sonra diğer madenleri ve binalarıda geliştirmeyi unutmayın.

Mobil Strike Notlarım


Mobil Strike oynadığım sürede bazı notlar aldım. Bu notlar ne kadar işinize yarar bilemem ama hazır konusu açılmışken bunlarıda sizlere aktarayım istedim. Oyunda taktik bilmek ve daha önce benzeri oyunlar oynamış olmak çok işe yarıyor. Sizleri şüphesiz diğer oyuncuların bir adım önüne çıkarıyor. Ama yinede rehavete kapılmamak lazım. Unutmayın; iyininde iyisi var. Kötünün kötüsü benim zaten onu biliyorsunuz. :) O kadar kötüyümki ışınlanma alıp tekrar ışınlanamamayı başaran tek insanım. Onuda sırf meraktan almıştım. Ama acayip işe yarıyor. Tabi kullanmasını bilen için. İşinize yaramayacağını düşünüyorsanız zaten paket iade diyerek paranızı geri alabiliyorsunuz. Aynı şekilde para iade de benzer şekilde yapılıyor.

Bunları Öğrenin

Oyunda bunları öğrendiğiniz takdirde sırtınız yere gelmeyecektir. Savaş senedi, saklı ışınlanma, devlet kurma ve ihtiyaç olduğunda devlet değiştirme. Bitti mi, hayır bitmedi. Komutan yakalama, komutan eleme ve karaborsa kredisi'nide öğrenirseniz şüphesiz daha hızlı gelişirsiniz. Şimdi bana sorabilirsiniz, "Bunları neden sen anlatmadın?". Konu çok uzayacaktı. Öyle zaten iki kelimede anlatılacak şeyler değil. O yüzden onları sizlerin öğrenmesi için yazının sonuna ayırdım. Araştırır öğrenirseniz daha hızlı gelişebilirsiniz. Unutmayın bilgi her şeydir. Kim daha bilgiliyse kazanan hep o olur. Kıssadan hisse. Umarım sizler için hazırladığım bu yazıyı beğenmişsinizdir. Başka yazılarda tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın. Hoşçakalın...