Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

War of Mercenaries Taktikleri

Aslında War of Mercenaries'de uygulanabilecek bir dolu taktik var. Tabii bu taktiklerin çoğu kullanan kişilerce paylaşılmaktan kaçınılıyor. Çünkü kendi özel numaraları başkaları tarafından öğrenilsin istemiyorlar. Fakat benim gibi paylaşmayı seven insanlarda var. Bütün numaraları, bütün taktikleri paylaşmaktan geri durmuyorlar. Sanırım bir süperman içgüdüsle hareket ediyorlar. En azından ben öyle hareket ediyorum. Kendimi süperman sandığımdan değil ha yardım etmesini sevdiğimden. Yoksa kendimin süperman olmadığını biliyorum. Siz beni ne sanıyorsunuz, oradan bakınca kaçığa mı benziyorum? Her neyse nereden girdik yine bu konulara. Nedense her buluştuğumuzda konu rayından çıkıyor. Hep illümünati işte bunlar. Ben lafı fazla uzatmayayımda siz şu videomu bir seyredin. Ondan sonra yeniden görüşeceğiz! Yani umarım...Hala buradasınız öyle değil mi? Videodan sonra çekip gitmemeniz büyük mücize. Genelde çoğu kişi pek okuma heveslisi olmadığından videodan sonra arkasına bakmadan uzaklaşıyor. Halbuki arkasına bakarak uzaklaşsa belki de yeni şeyler öğrenecek. Ha öğrenememe ihtimalide var. O ayrı bir konu isterseniz şimdi birde oradan girmeyelim. Yoksa yazı daha da uzar. Öyle ki uzun zamandır yazmıyorum zaten. Parmaklarımdaki tüm pası bu yazıda atmamı istemezsiniz. Keza uzun bir yazı olacak. Daha da uzun olmasının anlamı yok öyle değil mi? Üstelik yazı yazdığım odada son ses televizyon açıkken. Şu televizyon gerçekten kafamı fena bozuyor. Ama ben sakin bir şekilde yazmaya devam edeceğim. Umarım yazının sonunu görürüz. Hazırsanız ben anlatmaya başlıyorum...

War of Mercenaries

Savunma: War of Mercenaries'de güçlü-geçilmez bir savunmanın temelini atmak için daha oyunun başından işe koyulmalıdır. Şehrin gidişatına göre bütün savunma yapıları düzenlenmeli ve ona göre planlanarak koruması düşünülen yerlere yerleştirilmelidir. Genelde şehrin içeride ve savunmanın dışarıda kalacak şekilde yapılanması önerilir. Fakat kendi kişisel tecrübelerim bunun çok da zor bir savunma olmadığını göstermiştir. Daha ziyade bu savunma modeli şehrin içinde de desteklenmelidir. Yoksa saldıran düşman dış savunma kabuğunu kırdığı vakit şehrin içine kolaylıkla sızabilir ve sizleri toparlanması zor bir savaşın içine sürükleyebilir. Bu nedenle savunma yaparken iç ve dışda desteklenecek şekilde yapılması daha güçlü bir savunma yapılmasını sağlayacaktır.

War of Mercenaries

Saldırı: War of Mercenaries'de saldırı yaparken dikkat edecek iki önemli nokta var. Bunlar asker sayısı ve saldıracağınız şehrin savunması. Şayet elinizdeki askerler saldıracağınız şehrin savunmasını geçemeyecek derecede güçsüzlerse hiç saldırmanın anlamı yok. Kaldı ki bir saldırı gerçekleştirmeden önce o savaşı kendi kafanızda kazanmanız gerekiyor. Eğer bunu hiçbir şekilde başaramıyor ve tereddütte kalıyorsanız saldırı yapmanında bir yararı olmaz. Evet strateji, taktik bunlar saldırı yaparken çok önemli. Fakat bunların yanında cesarette gerekli. Kararlarınız yanlışda olsa uygulamaktan hata yapmaktan korkmadığınız sürece kazanabilirsiniz. Hamuru ekmek yapan ateştir. Ateşten korkarsanız kaybedersiniz. Arada yanmakta gerekir!

War of Mercenaries

Asker: War of Mercenaries'de gücün temeli askerlerdir. Şayet elinizde yeteri kadar güçlü askerlerden oluşan bir ordu varsa kolay kolay birilerinin sizleri yenebileceğini düşünmüyorum. Yenebilmesi için ancak bir dahi olması gerekir ki oda milyonda bir karşınıza çıkacak bir durum. Yanlışlıkla benimle felan eşleşirseniz bilemem. Nihayetinde ben de kendi çapımda bir dahi sayılırım. Gerçi okul hayatım berbattı ama neyse şimdi isterseniz oralara girmeyelim. Kısaca War of Mercenaries'de ne kadar çok askere sahip olursanız daha güçlü bir savunma ya da saldırı yapabilirsiniz. Ha yapamazsanızda bana gelip "Hani yapamadım" demeyin. Çok gülerim, kahkahalarla gülerim, fena gülerim, sadece gülerim.

War of Mercenaries

Canavar: Saldırı, savunma, askerler tamam. Eee peki bir şeyi unutmadınız mı? War of Mercenaries'de güçlü bir canavarınız yoksa işler pek de yolunda gitmez. İster savunma yaparken istersenizde saldırı yaparken canavarların çok büyük faydaları oluyor. Ben genelde fil tercih ediyorum. Gerçek bir yıkım gücü. Savunmada da fena halde iş yapıyor. Ama daha ziyade saldırıda çok başarılı olduğunu söylemeliyim. Özellikle yapıları yıkarken çok işime yarıyor. Cengiz Han bile filleri kullandıysa bir bildiği vardır. O yüzden ben de filleri tercih ederim. İlla ki diğer canavarlarında kendine göre yetenekleri vardır ama ben çoğunlukla fil kullanırım. Tabii siz tercihinizde özgürsünüz. Ben fil kullanıyorum diye siz de fil kullanmak zorunda değilsiniz. Ama tavsiyem filden yanadır bilesiniz.

War of Mercenaries

Yenilmezlik: Kulağa pek mümkün gelmiyor ama yenilmeden yoluna devam eden çok kişi var. Elbette bunun formülü izledikleri taktik ve tekniler. Ben de bir yenilmez olarak aynı şeyleri yapıyorum. Uyguladığım yollardan birini videoda gördünüz. Etik değildi belki ama sonuçta yenilmedim. Zaten savaşın kendisi ne kadar etik? Klavyem bile etik değil. Benden etik olmamı nasıl beklersiniz? Şaka bir yana yenilmezliğin formülü akılda yatar. Akıllıca hareket ederseniz oyunda çok da yenilmezsiniz. Hiç yenilmezsiniz demiyorum bakın. Çok da yenilmezsiniz diyorum. Sonra yenilince "Hani yenilmeyecektik" diye gelmeyin. Yenilirsiniz ama çok yenilmezsiniz. Belki çok da yenilirsiniz ama fazla yenilmezsiniz.

War of Mercenaries Notlarım


War of Mercenaries oynarken bazı notlar aldım. Genelde çoğu kafama takılan şeylerdi. Mesela wom kong alma, geliştirme ve bunun seviyeleri hakkında fena kafa yordum. Kafam adeta kazana döndü. Elbette sorunun bir kısmını öğrendim diğer bir kısmında hala soru işareti var. Yine aynı şekilde etkinlik eşyaları ve etkinlik puanı kazanma hakkında bir hayli ter döktüm. Bunun için etkinlik dükkanı denen yeri altüst ettim. Hatta bir ara ekşi sözlüğede göz attım. Pek bir şey yazmamışlar. Ama yine kendim öğrendim bu soruların cevaplarınıda. Gerçi yine yarım bir soru işareti kaldı ama büyük bir bölümünü aydınlattım. Tabii aydınlatamadığım çok soruda kaldı. Tepegöz nasıl kullanılır, yaklaşan tehlike uyarısı neden çıkar, arkadaşa altın gönderme işlemi nereden yapılır gibi cevap bulamadığım fazlaca soru var. Eminim onların cevaplarıda oldukça basittir ama biraz zaman harcamam gerek sanırım. Bu arada asker alma, ayı geliştirme, asit yağmuru, ok yağmuru kulesi, yağmacı askerler, eşya satma konusunda da uzman sayılırım. Yani tümdende acemi değiliz. Evet bilmediklerimiz var ama bildiklerimizden fazla değil. Bir de şunları öğrenmsem aslında iyi olacak. Para hilesi, altın hilesi, taş hilesi, odun hilesi, demir hilesi ve bilimum diğer War of Mercenaries hileleri. Ondan sonra sanırım geriye öğrenecek pek de bir şey kalmıyor. Ha varsa onlarıda ben bilmiyorum ama bunları öğrenmsem zaten kimse sırtımı yere getiremez diye düşünüyorum. Umarım yanlış şekilde düşünmüyorumdur.

War of Mercenaries'de Hafızamda Kalanlar


Madem War of Mercenaries hakkında yazıyorum o zaman hafızamda kalan son bilgi kırıntısını dahi sizlere aktarmak istiyorum. Bir daha sizi nerede yakalayacağım öyle değil mi? Gerçi kaçsanız yakalarımda önce bulmam lazım. O bulması zor işte. Hazır bulmuşken şunlarıda aktarayım. Oyunda okçu birliği ve samuray çok iyi iş yapıyor. Aklımda kaldı not düşüyorum. Ha kullanırsınız kullanmazsınız onu bilemem. Ben aklımda kalanları kısa kısa sizler için yazıyorum. Belki işine yarayan çıkar. Demir pençe, diplomatik koruma kelimeleri hafızamda hala duruyor. Onların ben de derin anlamları var. Muhtemelen bir beş yıl daha silinmeden kalırlar. Aynı şekilde savaş borusu ve arkadaş ekleme de hiç unutamayacağım hafızamın derinliklerinde kalan kırıntılar. Ama onlar ilk yazdıklarım kadar derin yer edemediler. Ama yinede hafızamdalar. Bir-iki senede onların gideri var. Hiç olmazsa 6 ay giderler. O da olmazsa 5 ay sürer gitmeleri. Onun dışında da pek bir şey hatırlayamıyorum. Aslında çok şey vardı ama şimdi yazarken birçoğunu unuttum. Başımın ağrısından galiba. Yazı boyunca bir an olsun rahat bırakmadı. Ama inat ettim ben de bitirmeden bırakmayacağım. Bu yazı yarına kalmayacak. Her neyse arada kısa bir serzenişte fena olmamıştır sanırım. Gerçi bu durum sizi pek ilgilendirmiyor olsada yabancı sayılmadığınız için öyle içten davrandım. Zaten anlatacak başka şeyde kalmadı.

War of Mercenaries Hataları

Oyunu oynadığım süre zarfında bazı hatalar aldım. Bunlarıda bir kenara not ettim. Benden sonra oynayan kardeşlerimize aynı hatalarla karşılaşırlarsa onlara kolaylık olsun istedim.
  • Rapor sorunu, şavaş raporu gelmeme durumu nedense çok sık alınan bir hata. Genelde oyuna çıkıp girince düzeliyor.
  • Oyuna giremiyorum, oyun açılmıyor diyorsanız bilgisayarı kapatıp açmak ya da tarayıcıdaki eskimiş çerezleri temizlemek bazen çözüm olabiliyor.
  • Oyunda siyah ekran hatası alıyorsanız ekran kartınızda bir problem olabilir yahut flash uygulamanız güncel değildir.
Oyunda aldığım hatalar bu kadardı. Kısa kısa çözümlerini basit şekilde yazmaya çalıştım. Kusura bakmayın arkadaşlar biraz üstünkörü oldu ama başım gerçekten fena halde ağrımaya başladı. Bu yüzden kusurumu mazur göreceğinizi düşünüyorum. Eksik kalan kısımları artık sorarsanız yorum kutusundan cevaplarım. Şimdilik benden bu kadar...
Blogger tarafından desteklenmektedir.