Son zamanlarda sürekli aynı rüyayı görüyorum. Sözde elimde bir silah var ve o silahla Freefall Tournament'da kendime karşı savaşıyorum. Rüya içinde etmediğim hakaret, küfür kalmadı. Bir insan kendi rüyasında kendine söver mi? İşte ben sövüyorum. Ama kızdığımdan sövüyorum. Zira devamlı kendime yenildiğim için yine kendimin hile kullandığını düşünüyorum. Bu yüzden her öldüğümde aslında öldürende benim ama yinede sövüyorum. Kafanız karıştı öyle değil mi? Merak etmeyin, uyandıktan sonra düşündüğümde benimde kafam allak bullak oldu. "Nasıl bir bilinç, nasıl bir beyin bu" dedim kendi kendime. Bu yüzden gözlerimi açar açmaz anında Freefall Tournament'da çötüm. Ters psikoloji uygulayarak iki doz oyundan aldım. Seyredin...Yukarıda iki doz dedim ama biraz doz aşımına uğramışım sanırım. Hadi hadi itiraf edeyim, videodan sonra 2 saat daha oynadım. Resmen Freefall Tournament'a altın vuruş yaptım. Ama itiraf etmeliyim ki sabah sabah uykunun ardında çok iyi geldi. Üzerimdeki mahmurluğu bir halterci gibi kaldırıp attım. Ayıptır söylemesi fena maus tıklatırım. Şimdi bunun konuyla bir ilgisi yok ama öyle yazdım işte. Ulan neyse ne anlatıyordum ben? Kafa gitti iyimi. Bir dakika hemen konuyu yeniden toparlıyorum. Kısaca bu yazıda sizlere Freefall Tournament hakkında bilgiler vereceğim. Eğer Fadimenin düğününde halaya durmayacaksanız okumanızı cebren ve hile ile tavsiye ederim. Baylar bayanlar okumaya devam edin...

Freefall Tournament

Makineli: Freefall Tournament'da makineli tüfekler bana göre seçilebilecek en uygun silahlardır. Zira aldığım sonuçları göz önüne koyduğumda çok istikrarlı sonuçlar aldığımı görebiliyorum. Özellikle otomatik kilitlenme ve hedef takip özelliklerinin olması diğer silahlara göre makineli tüfekleri benim gözümde bir adım daha öne çıkarıyor. Elbette sizin tercihiniz farklı olabilir ama kısa bir gözlem yaparsanız söylediklerimde ne kadar haklı olduğumu görebilirsiniz. Göremezsenizde o sizin kötü oyunculuğunuzdan dolayıdır, çok berabat oynuyorsunuzudur. Şaka şaka dediklerimi uygularsanız sonucu çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Şayet göremeyecek olsam ben göremezdim. İki haftalık oyuncuyum daha oyunda bir yumurta sayılırım.

Freefall Tournament

Lazer: Freefall Tournament'da lazer silahları uzak mesafelerde yer alan rakipleri vurmak için birebir. Yalnızca doğru bir şekilde hedef almak yeterli. Fakat aynı şeyi yakın mesafe için söyleyemeyeceğim. Zira yakın mesafede pek işe yaradıklarını görmedim. Özellikle elinde kılıç, topuz tarzı silahlar olan oyuncuları vurma konusunda neredeyse beceriksiz. Adam dibime kadar gelmiş kılıçla beni doğruyacak lazer tekrar dolup ateş edene kadar adam benden sucuk yaptı. Yani diyeceğim o ki yakın mesafede lazere hiç güvenmeyin. Lazer uzak mesafelerin adamı. Onu yakın mesafede oyuna sokarsanız muhtemelen son göreceğiniz şey rakip oyuncunun kullandığı silah olur. Artık bu kılıç mı olur topuz mu olur bilemem.

Freefall Tournament

Kılıç: Freefall Tournament'da kılıç en öldürücü silahlardan biri. Darbe gücü çok yüksek. Fakat buna rağmen bazı handikapları var. Misal bir oyuncuyu öldürmek için farkettirmeden yaklaşmanız gerekiyor. Yoksa ya oyuncu kaçıyor ya da sizi farkeder farketmez ateş etmeye başlıyor. Bu da kılıç kullanan oyuncu için hiç iyi değil. Ama eğlenceli bir yanıda var. Yüksek gerilim ve aksiyon sevenlerin bayılacağını düşünüyorum. Keza her dakika bir aksiyonun içinde yer alıyorsunuz. Birebir rakiple yüz yüze verilen mücadelenin tadı da bir başka oluyor. Özellikle rakibin dibine girdiğiniz anlarda panik içinden sizden kaçmaları yok mu, o ayrı bir keyif. Ulan bende ne psikopat çıktım, değil mi? Ha ha ha ha ha ha ha ha.

Freefall Tournament

Jetpack: Freefall Tournament'da yerli yersiz jetpack'i kullanmak faydadan çok zararlı olabiliyor. En basiti yerinizi belli ediyor. Diğer oyunculara tabiri caizse "Hey bakın ben yukarıda uçuyorum peşime takılsanıza" diyorsunuz. E adamlarda takılmazlarsa size ayıp etmiş olacaklar ne yapıyorlar hop peşinize düşüyorlar. Bazen peşe düşen sayısı iki hatta üçe çıkabiliyor. Şanlıysanız sürek avına denk gelmezsiniz. Yoksa peşinizi bırakmıyorlar. Bu nedenle jetpack'i olur olmadık yerlerde kullanmamanızı tavsiye ediyorum. Hatta hiç kullanmazsanız sizin harınıza olacağını düşünüyorum. Zira ben jetpack kullanmadığım zamanlarda daha az vuruldum. Sanırım herkes uçan birini aradığı içi yere kimse bakmıyor.

Freefall Tournament

Koşma: Freefall Tournament'da hoplama zıplama yapmadığınız anlarda hız kazanmak için yapabileceğiniz bir faliyettir. Aslında yalnızca koşmak ateş ederken olsun düşmanların yerini saptarken olsun daha faydalı. Hem de farkedilme oranınızıda düşürüyor. Ne hikmetse koşan ve yerinde duran oyuncuları kimse görmüyor. Tabiri caizse kısa bir anlığına oyunda görünmez oluyorsunuz. Bunun nedeni elbette heresin hareket eden, uçan, hoplayan bir şeyler araması. Beyin buna odaklandığı için sizi koşarken ya da dururken göre bile hiç yokmuşsunuz gibi algılıyor. Görüyor ama görmüyor. O yüzden uçma, hoplama, kayma yerine en güzeli babalar gibi yalın ayak koşmaktır. Mirkelam gibi koşacaksınız abi. Bu yüzden her gece ben here gece üzülmüşüm diyeceksiniz ve koşmaya devam edeceksiniz.

Freefall Tournament Notlarım


Freefall Tournament'a iki hafta evvel başladığımı söylemiştim. Oyunu oynamama ve oyunla tanışmama yakın bir arkadaşım vesile oldu. Bana Facebook üzerinden Freefall Tournament'dan bahsetti ve oyunu oynayabileceğim bir bağlantı linki gönderdi. Bir-iki gün onun gönderdiği bağlantı linkinden takıldım. Fakat daha sonra bağlantı açılmaz oldu. Daha sonra oyuncini adında bir oyun sitesi buldum ve onun üzerinden oyuna devam ettim. Hatta oyun skor ve 3d oyunlar sitesinide ne olur ne olmaz diyerek bir yere kaydettim. Belli mi olur, tekrar oyuna ulaşamam filan. Yeniden adres aramalara girmeyelim diye düşündüm. Neyseki hiç sorun yaşamadın koca oniki gün oyunu oynadım. Fakat aynı hep aynı silahlar silan canımı sıktı. Diğer oyuncuların elinde gördüğüm değişik silahlarda beni bi hayli cezbedince oyunun hilesi var mı diye bir araştırma içine girdim. Önce silah hilesi aradım. Sonra bulamayınca para hilesi aramaya başladım. Onuda bulamadım. Ardından çemberi genişlettim oyunun tüm hileleri tarzında bir araştırma yaptım. Arkasından hüsranla beraber oturdum arama sonuçlarına karşı soğumuş çayımı içtim. Yok, yok, yok. Oyunun tek bir hilesi dahi yok. Ha yapanlar var ama onlar hack kullanıyor. Hack kullanmakta bana uymaz. Programsız yapılan hilesi filan olsa kullanacamda bulamadım. Şayet sizinde aklınızdan böyle bir şey geçiyorsa boşuna aramayın. Ben yeni yakın aradım yine bir halta rastlayamadım. Birkaç yabancı sitede program buldum ama onları indirmekte içime sinmedi. Neme lazım dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmakta var.

Freefall Tournament Taktiklerim


Oyunda yeni yakın keşfettiğim bazı taktiklerim var. Şunu anladım. Ne olursa olsun yakın mücadele içine girmemek gerekiyor. Özellikle benim gibi oyuna yeni başlamış oyuncular bunu can kulağıyla dinlesin. Yakın savaşlarda önün, arkan, sağın solun açık kim var göremiyorsun. O an gördüğün tek şey ateş ettiğin oyuncu. Fakat bu durumda aynı zamanda hedef haline geliyorsun. Bu yüzden kendim için ve diğer Freefall Tournament oyuncuları için en iyi yöntemi buldum. Hiç elemanların yanına sokulmayacaksınız, alacaksınzı makineli tüfeği uzaktan dayayacaksınız tetiğine. Yalnız bunu yaparken sağlam bir yere sotelenirseniz iyi edersiniz. Aynı zamanda diğer eleman sizin takım arkadaşlarınızla çarpışıyor haldeyken yakalanırsa çok çok iyi olur. Beleşçilik, hainlik ve kurnazlık üçlemesiyle kısa sürede oyunda iyi yerlere gelirsiniz. Tabii kendinizede buna göre bir ad bulsanız iyi olur. Hain adam, sırttan vuran oyuncu, dönme arkanı dayarım tabancayı tarzı nickler sizi az çok tanımlayabilir. Hem bu sayede pusucu, pusu yapıyor beleşçi gibi nitelemelerdende sıyrılmış olursunuz. Gerçi şuan oyunda çok fazla Türk arkadaşımzı yok ama yinede bir hayli oynayan var. Ben birkaç kez böyle nitelemelerle suçlandım. Bu yüzden şimdi beleşçi takma adını kullanıyorum ve ona göre oynuyorum. Gerçekten ismide beleşçi yapınca tam beleşçi oldum. Adamlar beni görünce artık diyecek söz bulamıyorlar. Onlarda beş, altı hafta idare etsin. Niyatinde amatör oyuncuyu değil mi? :)

Son Söz

Benim Freefall Tournament hakkında anlatacaklarım bitti. Umarım sizlere anlattıklarımdan menun kalmışsınızdır. Aslında yazı biraz aceleye geldi. Gelişi güzel, üstün körü oldu ama ne yapalım artık bununla idare edeceksiniz. Ha gitmeden şunuda ekleyeyim eğer oyun adına yazı, video gibi bir paylaşımda bulunmak isterseniz sayfanın altında bulunan yorum kutusunu kullanarak söylemek istediklerinizi aktarabilirsiniz. Bunun dışında da diyecek pek sözüm kalmadı. En iyisi mi artık vedalaşalım. İnşallah başka zaman, başka günlerde de yeniden görüşürüz. Hatasız, oyun açılmıyor derdinden uzak bir Freefall Tournament diliyorum. Tekrar görüşünceye dek şimdilik hoçakalın kendinize iyi bakın. İyi oyunlar panpalarım...