Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Age of Warring Empire'da Savaştım

Son günlerde Age of Warring Empire hakkında çok fazla mesaj aldım ve bu durum üzerine bir video hazırladım. Sizi kıracak değildim elbette! Ne sandınız ha yoksa sizi yarı yolda bırakacağımı filan mı düşündünüz? İşin aslı aklımdan geçmedi değil ama oyunu biraz araştırdığımda gayet güzel ve oynanabilir olduğunu gördüm. Kendi kendime "Eee oğlum çek bir video!" dedim ve bunun üzerinden tam bir ay geçti. İşte o bir aydan sonra yeniden kendi kendime konuşurken "Çek lan şu videoyu dedim!". Tuttum kendi yakamdan oturttum bilgisayarın başına ve istediğiniz videoyu çektim. Keşke daha evvel çekeymişim Lütfü müdür nedir ne beddua etti lan bana adam. Onun yüzüne hiçbir işim rast gitmez oldu. Al Lütfü seyret...Nasıl beğendin mi Lütfü, istediğin gibi olmuş mu? Umarım bundan sonra bir daha bana beddua etmesin. İlla edeceksende daha evvelinden haber ver ki çevşen, muska filan takayım. Her neyse Lütfü bundan sonrasında müsade buyurursan Age of Warring Empire oynayan arkadaşlarımıza oyun adına bazı bilgiler vermek istiyorum. Artık işlerine ne kadar yarar bilemem ama eminim az da olsa bilgileneceklerini düşünüyorum. Sende öyle düşünüyorsan ne mutlu Lütfü. Bak laf yine uzadı Lütfü dilersen daha fazla uzatmadan ağırdan konuya girelim. Malum oyun adına yazacaklarımı bir sen beklemiyorsun Lütfü senden başka bekleyen arkadaşlarımızda var. Sen hazır mısın Lütfü? Peki ya siz arkadaşlar? Hazırsanız ben anlatmaya başlıyorum. Okuyun...

Age of Warring Empire

İmparatorluk: Age of Warring Empire'da güçlü, çok güçlü, herkesinkinden daha da güçlü bir imparatorluğa sahip olmak istiyorsanız izlenemniz gereken bazı yollar var. Yeni teknolojileri araştırmak bunlardan yalnızca bir tanesi ama aynı zamanda da en önemlisi! Zira geliştireceğiniz yeni teknolojilerle ordularınızı daha hızlı ve daha kuvvetli bir hale getirebilirsiniz. Elbette kuracağınız ittifaklarla bunu perçimlemek mümkün. Fakat ille de bir ittifakın içinde olmanızada gerek yok. Eğer yeteri kadar hero bulabilirseniz gücünüzü o denli arttırabilirsiniz. Tabii hero bulmanın yerde para bulmakla eşdeğer durumda olduğunuda bilmenizi isterim. Ama ümitsizliğe kapılmayın şansınız yaver giderse bir dolu bedava hero bulabilirsiniz.

Age of Warring Empire

Silah: Age of Warring Empire'da savaşa etki edebilecek bazı etken durumlar var. Şüphesiz bu etken durumlardan bir taneside kullanılan silahlar. Gerek heroların geresede orduların kullandığı silahlar savaşın üzerinde büyük etki yaratıyor. Şayet silahlar yeteri kadar geliştirilmemişse girilen savaşların kazanımlarıda o kadar kötü oluyor. Kimi zaman gönderdiğiniz ordunuz geri bile dönemeyebiliyor. Bu nedenle silahların geliştirilmesi ve güçlendirilmesi Age of Warring Empire'da önem arz ediyor. Kısaca elinizde ne kadar efsanevi silah olursa zafere o kadar yakın oluyorsunuz. Unutmayın kazanan olabilmek için oyunu kuralına göre oynamak gerekiyor. Eğer kuralın dışına çıkarsanız canınızı fena halde yakarlar.

Age of Warring Empire

Zırh: Age of Warring Empire'da ordunuzun ve herolarınızın dayanıklılıklarını arttırmak için zırhlardan faydalanmanız gerekiyor. Geliştirilen her yeni zırh için extra para ödemeniz geresede savaş kazanmak için yapılan bir yatırım olduğunu unutmamanız gerekiyor. Gerek savunma bakımından geresede saldırı bakımından askerlerinizin güçlü ve dayanıklı olmaları savaşın sizin lehinize sonuçlanmasını sağlayabilir. Zaten Age of Warring Empire'da da sadece ve sadece en güçlüler ayakta kalır. Eğer girdiğiniz savaşta en güçlü olan siz değilseniz haritadan silinirsiniz. Silinmeseniz dahi çok küçük bir kırıntı olarak kalırsınız. Ondan sonra toparlamakda bir hayli zor olur. O nedenle başta yapmanız gereken yatırımları sona bırakmayın.

Age of Warring Empire

İttifak: Age of Warring Empire'da güçlü, yenilmez ve geniş topraklara sahip bir imparatorluk kurabilirsiniz ama ittifak yapmadan bu imparatorluğu uzun vadede yaşatamazsınız. İttifak bir bakıma gücün paylaşı, yükün eşit şekilde dağatılmasıdır. Şayet iyi ornagize olan ve yapılan tüm tatik ve stratejilere uyan bir ittifaka dahil olursanız kırılması zor bir halka haline gelirsiniz. Fakat yinede bu sizi tamamen yenilmez yapamaz. Elbette oyunda sizden daha güçlü oyuncular ve ittifaklar her daim olacaktır. Ancak böyle oyuncularla karşılaşma ihtimaliniz, her sabah yerde para bulma ihtimalinizle aynı orantıda olacaktır. Onun için gönlünüz rahat olsun ama hiçbir zamanda kibre kapılmayın. Kibir insanı yiyip bitiren bir hastalıktır.

Age of Warring Empire

Arena: Age of Warring Empire'da yeterince güçlendiğinizi, kendinizi savaşa hazır hissettiğinizi düşünebilirsiniz. Ancak her zaman hisler istenilen sonuçları veremeyebiliyor. Bazen test etmek, denemek gerekiyor. Bunun için oyunda arena bölümü var. Arena bölümünden her gün, günde onbeş savaşa girebiliyorsunuz. Savaşı kazansanızda kaybetsenizde hiç askeriniz eksilmiyor. Cabası üstüne bir de ödüller kazanıyorsunuz. Bunun yanında oyunda taktik ve strateji geliştirmek için fırsatta buluyorsunuz. Tabii bunun için biraz tecrübede gerekiyor ama zamanla tecrübede kazanılıyor. Dediğim gibi yalnızca biraz zaman ve bol bol da pratik gerekiyor. Ondan sonra zaten evelallah gerisi bir şekilde geliyor.

Age of Warring Empir Taktikleri


Age of Warring Empir'da en iyi olmak için herkesin izlediği yollardan daha farklı bir yol izlemeniz gerekiyor. Ama başlarda biraz güçlenene kadar siz de herkesin izinden gitmelisiniz. Misal hızlı bir gelişim sağlamak için günlük görevleri atlamadan yapın. Arena'da onbeş kez savaşma görevini eksiksiz yerine getirin. Tower'da her gün 10 basamak çıkın. Günlük bedava verilen üç gem'i alın. Free Lottery'de oynamayı unutmayın. Gelişme kısmını ele alacak olursak. Gelişmede hem askeri hem de ekonomik olarak aynı orantıda gelişmeye özen gösterin. Fakat başlarda iki bin asker basana kadar bu orantı bölümünü göz ardı edin. Zira gelişme gösterebilmeniz için belli madenleri almanız gerekiyor. Bunları alabilmek içinde başlarda askere ihtiyac duyacaksınız. Bu iki bin asker işinizi görecektir. Ondan sonra binlara yönelebilirsiniz. Binaları geliştirmek ekonominizi ve askeri gücünüzü önemli ölçüde arttıracaktır. Siz geliştiçe oyun size çeşitli ödüller verecek ve siz de bu ödülleri yine gelişmeye kullanarak daha fazla ödül kazanacaksınız. Bu defada siz geliştiçe saat başı geliriniz artacak. Eee bu da hali ile sizi ekonomik ve askeri bakımdan olumlu yönde güçlendirecek. Kısaca savunma bölümünede biraz değineyim. Savunmada şehrin duvarlarına istediğiniz kadar asker yerleştirebilirsiniz. Ancak eğer şehrinize saldıran sizden daha güçlü bir ordu ise duvarlara yerleştirdiğiniz askerlerinizi kısa sürede etkisiz hale getirecektir. Bunun yerine fortifications denen duvar engellini kullanmanıza öneririm. Bunun dört farklı çeşidi var. Her çeşidi farklı asker tiplerine göre özenle seçilmelidir. Çünkü özellikleri aynı değil. Şunuda not düşeyim; bir fortifications beş askeri öldürüyor. Ona göre duvarlara ne kadar fortifications basarsanız o kadar güçlü bir savunız olur.

Age of Warring Empire Hakkında Tavsiyeler


Age of Warring Empir'da savaşırken enerjinize dikkat edin. Enerjiniz bitince hiçbir halt yapamıyorsunuz. Altın yapmak için bol bol savaşa girin. Ama işin cılkınıda çıkarmayın. Nihayetinde kazanabileceğiniz altınında bir sınırı olduğunu sakın unutmayın. Hiçbir zaman hile yapmak gibi bir düşünceniz olmasın. Özellikle enerji, para ve altın gibi konularda çoş çeşitli dedikodular dolanıyor. Bunlara inanarak bilgisayarınıza bir şey indirmeyin. Ondan sonra hesabınız başkalarının eline geçebilir. Hatta YouTube'da Age of Warring Empire hilesi ya da hileleri tarzında videolar görebilirsiniz. Sakın sakın onlara itimat etmeyin. Geçen bir gencin hesabını bu yolla çaldılar, çalan çocuktan hesabı zor kurtardık. Oyunda hack kullanmanın ban sebebi olduğunu bir kenara not alın, şeytan zaman zaman dürtebilir. O dürttüğü zaman aldığınız nota şöyle bir göz atmanız hayrınıza olacaktır. Bunun dışında oyundan arkadaş olduğunuz kişilerin gönderdiği bağlantılara güvenmeyin. Dedim ya çok çeşitli dedikodular dönüyor, bunları amatör oyuncuları yemlemek için yapıyorlar. Aman diyim ha bu yemleri yutmayın. Sonra hesabınızı geri almak için çok fazla uğraşmanız gerekebilir. Şunuda hazır yeri gelmişken not düşeyim. Oyundaki adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi isteyen kişilere ya da siteler itibar etmeyin. Bu da bir hesap çalma yöntemidir, sakın kendinize özel bu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayın. Hatta en yakın arkadaşınıza dahi vermeyin. Bazen bu kişiler çaldıkları hesapları kullanarak yine başkalarının hesaplarını çalabiliyorlar. Size arkadaşınızmış gibi görünüp hesabınızı alabilirler. Ona göre bunlar benim size verebileceğim naçizane tavsiyeler. Uyarsınız uymazsınız bilemem ama uyarsanız sizin hayrınıza olur.

Son Söz

Age of Warring Empire hakkında anlatacaklarım bitti. Eğer sizin eklemek istediğiniz bir şeyler varsa yorum kutusuna yazabilirsiniz. Açıkçası bu bizi çok da menun eder. Öyle değil mi Lütfü? Yazı boyunca bahsetmedim diye seni unuttum mu sandın. Unutmadım yalnızca ciddi konulardan bahsetmem gerktiği için yazının sonuna öteledim. Bu arada şu görevlerin Türkçe değilde İngilizce olmasında bir ben mi dertliyim? Hele son güncellemeden sonra oyun açlmıyor ya kafayı yedim yiyecem. Üzerine bir de ağ hatası almaya başladım ki sormayın. Ama bunlar ufak sorunlar, bir şekilde üstesinden geliriz evelallah. Neyse iyisimi lafı daha fazla uzatmadan konuyu burada noktalayayım. Görüşürüz arkadaşlar; görüşürüz Lütfü. Kendinize iyi bakın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.