Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Candy Crush Saga Salgınına Yakalandım

Yakın zaman önce Candy Crush Saga salgınına yakalandım. Oyun beynimin bütün hücrelerine işledi. Adeta şeker patlatan bir zombiye dönüştüm. Her akşam, her sabah günde kaç şeker patlattığımın hesabını yapar hale geldim ve arkadaşlarımında birer şeker bükücü haline gelmesine vesile oldum. Ama suçun benim olduğunu düşünmüyorum. Gönderdiğim oyun isteklerini kabul etmelerini ben söylemedim! Aynı şekilde sizin bu yazıyı okumanızıda ben istemedim. Siz kendi hür iradenizle girdiniz ve okuyorsunuz. O yüzden bir Candy Crush Saga zombisine dönüştüğünüzde kesinlikle ama kesinlikle beni suçlamamalısınız. Ben yalnızca kendine hediye gönderecek yeni arkadaşlar arayan bir Candy Crush Saga zombisiyim. Eğer arkadaşım olmak istiyorsanız seyredin, zaten ondan sonra bizden biri haline dönüşeceksiniz...İzlediniz mi? O halde bir Candy Crush Saga zombisine dönüşmenize çok az kaldı. Salgının belirtilerini göstermesi yakındır. Muhtemelen bugün ya da yarın kendinizi şeker patlatırken bulabilirsiniz. Hatta bununlada kalmayarak oyunu diğer arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz, devamlı oyun istekleri göndererek salgını kendi arkadaşlarınıza bulaştırabilirsiniz. Ama bunların size pek faydası dokunmaz. Yalnızca birkaç ufak ödül ve belki arada bir-iki can kazanabilirsiniz. Elbette kazanılacak ödülleri küçümsemiyorum amma velakin size daha fazlasını verebilirim. Oyuna basit bir zombi yerine bir Candy Crush Saga gurusu olarak başlayabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor öyle değil mi? O halde sizin için yazdığım bu yazıyı okuyun. Okumaya devam edin...

Candy Crush Saga

Can: Candy Crush Saga'da takıldığınız ya da geçemediğiniz her bölüm için bir can kaybedersiniz. Tüm canlarınız bittiği takdirde oyuna belli bir süre için devam edemezsiniz. Tekrar canınızın dolması için beklemeniz gerekir ve en can sıkıcı olanıda budur. İnsanda dolmuş bekliyormuş hissi uyandırır ama ücretsiz can yüklemek için illa sürenin dolmasını beklemek gerekmez. Zira oyunu oynayan başka arkadaşlarınız varsa onlara can gönderme talebi yollayarak kendinize can yükletebilirsiniz ya da paranız bols külçe altın satın alarak kendinize can alabilirsiniz. Yahut çalışan bir can hilesi bulup oyundaki canınızı doldurabilirsiniz. Bunların dışında da başka bir şey yapamazsınız. Ha kendinize sahte hesap açıp canınız bittikçe gönderirseniz bilemem. O da nihayetinde can doldurmak için farklı bir yöntem.

Candy Crush Saga

Ekstra Hamle: Candy Crush Saga'da her bölümün kendine göre bir hamle sayısı bulunuyor. Şayet verilen hamle sayısında bölümü tamamlayamayacak olursanız bir canınız eksiliyor. Bölümü verilen hamle sayısında geçene kadar bu böyle devam ediyor. İşte ekstra hamle bu geçilemeyen bölümlerde çok işe yarıyor. Son üç hamle kala ya da son bir hamle kala ekstra hamle özelliğini devreye alarak bölümü tamamlayabiliyorsunuz. Elbette bu özelliği nerede ve nasıl kullanacağınızı iyi ayarlamanız gerekiyor. Biteceğine emin olmadığınız bölümlerde ekstra hamle özelliğini devreye almak hamle sayınızın hiç yok yere boşa gitmesine neden olabilir. O nedenle bu özelliği kullanırken iki ya da en fazla üç hamleniz kaldığına emin olun.

Candy Crush Saga

Lolipop Kırıcı: Candy Crush Saga'da bölümlerin kendine has bazı zorluk seviyeleri var. Kimi bölüm tabiri caizse su gibi akarken kimi bölümde İstanbul trafiği gibi tıkanabiliyor. Özellikle bazı zamanlar bu tıkanıklığı açmak açık kalp nakli yapmak kadar zor olabiliyor. Ama elinizde bir lolipop kırıcınız varsa tıkanan yerleri saniyeler içinde açabiliyorsunuz. Elbette bunun için kırılması gereken doğru şekerleride bulmak gerekiyor. Aksi takdirde yalnızca şekeri kırdığınızla kalıyorsunuz. Bunun yanında bir lolipop kırıcı hakkınızda elinizden alınıyor. Bu yüzden tıkanıklık yapan yerleri açmadan evvel doğru yerdeki şekerleri kırdığınıza emin olmanızda fayda var. Emin olmasanız bile bir Ahmet ya da Mehmet olabilirsiniz. Hüseyinde fena değil ha!

Candy Crush Saga

Balık Şeker: Candy Crush Saga'da ağır ya da hiç ilerlemeyen bölümlere denk gelebilirsiniz. Bazı zaman "Yeter ulan" diyerek bilgisayara elinizin tersiyle vurma girişiminde dahi bulunabilirsiniz. Halbuki bunlara hiç gerek yok. Balık şeker denen mereti kullanın, saniyeler içinde bölüm tekrar eski akışına kavuşacaktır. Ekranda beliren rengarenk balıklar hapur hupur şekerleri yerken adeta içinizin yağları eriyecek, düşmanlarınız varsa kütür kütür bükülecektir. Yahut her şey bu kadar güllük gülistanlıkta olmayabilir ama sizin şansınız yoksa balık şeker ne yapsın. Yine hiç yoktan bölüm birazda olsa rahatlar ama tamamen bitmeyebilir. Onun içinde yapacak bir şey yok. İşin formülü açık biraz balık şeker birazda şans işte hepsi bu!

Candy Crush Saga

Altın Külçe: Candy Crush Saga'da bazı özellikleri kullanmak için satın almak gerekiyor. Oyunda para yerine altın külçe kullanılıyor. Tabii önce normal olarak bir satın almak gerekiyor. Sonra oyun içinde altın külçeyle alışveriş yapabiliyorsunuz. Artık ne almak istiyorsanız onu alabiliyorsunuz. Satın almanın dışında altın külçe kazanmak içinde bazı yollar var. Fakat onlarda bir hayli meşakatli. İnanın şuan yazması bile zor geldi. Yapması ne kadar zor gelir siz hesap edin. Genelde herkes zaten herkes altın külçe kullanmadan yoluna devam ediyor. Şayet çok para harcamak istemiyorsanız sizde aynı şekilde yolunuza devam edebilirsiniz. Ha altın külçeniz olursa daha hızlı ilerlersiniz o ayrı ama olmadanda bir şekilde ilerleniyor.

Candy Crush Saga İzlenimlerim


Candy Crush Saga'da normal şekilde ilerlemek haftalar alabiliyor. Özellikle level 70 ve yukarılarına doğru çıktıkta işler zorlaşıyor. 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ve 80 seviyeleri beynin teklemesine neden olabiliyor. Ondan sonra gelen 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ve 100 üstüne cila oluyor. Sanmayın ki bundan sonra işler biraz rahatlıyor. Giderek zorluk çıtası daha üst noktalara tırmanıyor. Taa ki en son bölüme kadar. En son bölümü daha henüz göremedim ama YouTube'de bulunan videolardan az çok fikir edimdim. Ona gelende kadar zaten bir dolu geçmem gereken seviye var. Şuan 147 bölümde tıkandım kaldım. İlerlemem bir ya da iki hafta sürecek gibi görünüyor ama önemli değil. Bir şekilde o bölümüde geçeceğim. Beni esas kaygılandıran 148, 149, 150, 151'den sonra neler var. O saydığım bölümlerin bir kopyası arkadaşımda olduğu için zorlanmadan geçeceğimi düşünüyorum. 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ve 160 bölümler için henüz bir şey düşünemedim. Yalnızca çok zor olduklarını duydum. Özellikle 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 fena halde insanı yoruyormuş. Nasıl geçerim bilmiyorum ama bir şekilde çözümünü bulacağım. Zaten 171, 172, 173, 174 ve ondan sonra gelen tüm bölümler için elimde birer kopya bulunuyor. Şayet geçemediğim bir bölüm olursa 200 seviyeye kadar rahat bir şekilde kendimi kasmadan ilerleyeceğim. Ama dediğim gibi kopyası olmayan bölümleri geçemk çok zor olacak gibi görünüyor. Şimdiden terlemeye başladım.

Candy Crush Saga'dan Notlar


Candy Crush Saga'da çok sık lazım olan bazı özel yetenekler var. Muhteşem güçlendirici renk bombası, balık şeker, bomba soğutucu, ekstra süre, joker şeker gibi bölümleri kolaylaştıran özellikler bulunuyor. Ama elbette sizinde tahmin edebilieceğiniz gibi bunları canınız her istediğinde kullanamıyorsunuz, zira karşılığında bir bedel ödemeniz gerekiyor. Bilmiyorum hilesi ya da hileleri var mı? Olsa ne güzel olurdu öyle değil mi, bölümleri tıkır tıkır hiç takılmadan geçerdik. Gerçi bilgisayarda oynayanlar için cheat engine adında bir çözüm var ama ne kadar işe yarıyor pek bilmiyorum. YouTube'de para hilesi ve benzeri birkaç video gördüm ama elbette kendim denemediğim için işe yarıyor mu yoksa bir kandırmacadan mı ibaret bir şey söyleyemiyorum. Eğer vaktim olurda denersem konunun altına yorum bırakırım. Fakat şahsi görüşümü soracak olursanız Candy Crush Saga'nın çalışan bir hilesi olduğunu düşünmüyorum. Yoksa ekmek kuyruğunda bekler gibi insanlar haftalarca beklemezlerdi. Bölümleri beklemeden hızlı hızlı geçerlerdi. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama eğer oyunun bir hilesi ya da benzeri bir numarası olsaydı şimdiye Türkiye çapında bilinirdi. Özellikle can hilesi gerçekten çalışsaydı memleketimde bilmeyen bir kişi kalmazdı. Doğru değil mi Romalı kardeşlerim, Yüce Sezar adına sizleri selamlıyorum. Şaka bir yana yinede herkesin bilmediği gizli bir şeyler biliyorsanız bizimlede paylaşırsanız iyi olur. Yorum kutusu paylaşacağınız bilgileri yayınlamak için hazırda bekliyor.

Son

Candy Crush Saga hakkında yazacaklarım bitti. Umarım işinize yarar bilgiler edinmişsinizdir. Gerçi çok öyle ahım şahım şeyler anlatmadım ama yinede hiç yoktan iyidir. Eğer oyunda takıldığını ya da geçemediğiniz bir bölüm olursa bana yazabilirsiniz. Bir çok bölümün kopyası olduğundan size bölümü nasıl bitirebileceğinizi tarif edebilirim. Siz de bu şekilde kısa sürede bölümleri geçebilirsiniz. Elbette her bölüm için söz vermiyorum ama herkese en azından bir defa yardımcı olabilirim. Nihayetinde kendimede vakit ayırmam gerek, dünyevi bazı işlerimde var falan filan. Her neyse bu uzun yazı boyunca beni yalnız bırakmadığınız için teşşekür ederim. Yeni yazılarda görüşmek dileğiyle, şimdilik hoşçakalın...
Blogger tarafından desteklenmektedir.