Header 728x90

PC İçin Mükemmel Hayatta Kalma Oyunları

Rival Knights Nasıl Oynanır?

Rival Knights nasıl oynanır merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Aslında inceleme bana ait değil. TeknoSeyir adlı YouTube kanalının bir inceleme videosu kendisi. Gerçekten videoda oyunun en ince ayrıntısına kadar değnilmiş zaten ben de bu yüzden bir video hazırlama gereği hissetmedim. Benim videolarım bunun yanında çok çok amatör kalır. Neyse lafı fazla uzatmayayımda videoyu seyredin...Nasıl size bahsettiğim kadar iyi bir inceleme olmuş değil mi? Oyunun en ufak ayrıntısına kadar değinilmiş. Aslına bakarsanız ben de bilmediğim birçok şeyi video sayesinde öğrendim. Videodan önce her şeyi bildiğimi zannediyordum ama bilmediğim bazı şeylerde olduğunu farkettim. Yani diyeceğim o ki oyunu biliyorsanız dahi seyredin, benim gibi bilmediğiniz bazı şeyler olabilir. Zaten bilmeyenlere bir şey demiyorum onlar kesin izlesin. Onun dışında oyun adına yazdıklarımıda okursanız sevinirim. Gerçi yazı biraz acele ile kaleme alındı ama yinede dişe dokunur çok şeyde var içinde. Hazırsanız kemerlerinizi bağlayında Rival Knights oyununa bir de benim gözümden bakın. Kalkıyorum ha hazır mısınız? Benden günah gitti! Okuyun...

Rival Knights

Mühür: Rival Knights'da mühür oldukça önemlidir. Öyle ki yeterli mühürünüz olmadığı takdirde yeni bir oyun başlatamazsınız. Şayet böyle bir durumla karşılaşırsanız yapabileceğiniz en iyi şey kendinize demli bir çay doldurarak balkonda yudumlamak olur. Bu süre zarfında da mühürün tekrar yerine gelmesi için vakit dolar. Siz "Yok dayı ben bekleyemem" diyorsanız o zaman parayı basacaksınız ya da biraz risk alarak mühür hilesini ya da hilelerini deneyeceksiniz. Artık çalışırsa bahtınıza çalışmazsa kısmetinize ama her iki ihtimalde de tabletinizin yahut telefonunuzun ayvayı yeme ihtimalinide göz ardı etmeyin. Çünkü benim telefon şuan perte çıkmış durumda oradan biliyorum. Ne açılıyor ne kapanıyor, servise gidecek büyük ihtimalle.

Rival Knights

Lig: Rival Knights'da beş farklı lig var. Her ligin kendi içinde şuan sayısını hatırlamadığım kadar bölümü var. Başta basit bir ligde oyuna gözlerinizi açıyorsunuz. Ondan oynadığınız o ligdeki bölümler bitince diğer ligler açılıyor ve bu şekilde devam ediyor. Ligleri geçtikçe bölümlerde zorlaşıyor. Ben pek fazla lig geçemedim. Yalnızca gül ligi ve rüzgar ligini bitirdim. Onun dışında kalan şahin, griffon ve ejder ligleri hala kilitli duruyor. Gerçi son zamanlarda pek oyunada giremiyorum ama fırsat buldukça ligleri zorluyorum. Şayet daha da açamazsam en son çilingir çağarıp liglerin kilitlerini kaldırtacağım yoksa kilitlerin kalkacağı yok. Çilingir parasınıda bu arada sizden borç alsam sorun olmaz sanırım öyle değil mi? Nihayetinde kaçmıyoruz dükkan burada.

Rival Knights

Eşya: Rival Knights'da güçlü eşyalara sahip olmak önemli. Misal miğfer, zırf, at, mızrak, bayrak gibi şeylerin geliştirilmesi gereklidir. Zira bölüm geçtikçe rakiplerde güçlendiği için onları alt edecek malzemelere sahip olmak gerekir yoksa istediğiniz alamazsınız. Size şu şekilde bir örnek vereyim olayı daha iyi anlarsınız. Diyelim ki maça çıkacağımız rakibim zırhı ve miğferi bir hayli güçlü. Eğer sizin o miğferi ve zırgı geçecek kadar güçlü bir mızrağınız yoksa karşılaşmalarda rakiplerinizi düşüremezsiniz. Olayın eşya bölümündeki mantığı budur. Kısaca rakipte ne varsa sizde de o olmalı ki eşit şartlarda mücadele edebilin. Aksi takdirde eşyaları daha güçlü olan her zaman bir adım daha önde olur ve muhtemelen kazananda o olur.

Rival Knights

Para: Rival Knights'da para her daim lazım oluyor. Neyse ki kazanması o kadar da zor değil. Geçtiğiniz her bölüm sonunda bir miktar oyun parası elde edebiliyorsunuz. Tabii bu bölümü bitirme şeklinize göre kazanılan miktarı değiştirebiliyor. Ama kimi zaman bu parada oyunda yetmeyebiliyor. Kimi apk şeklinde yüklenebilen para hilesi gibi şeylere yöneliyor ama onlarda fıs. En azından ben kendi adıma daha çalışabilen bir tanesine denk gelmedim. Ama yinede sizi engellemek istemem. Belki şansınıza çalışan bir şeyler çıkar. Gerçi o çalışanlarda da reklam oluyor. Bir kuruyorsun oyunda reklam göstermeye başlıyor. Denemek isteyen dediğim gibi yine denesin ama bunlarıda göz ardı etmeyin. İlla karşınıza çıkacaktır.

Rival Knights

Etkinlikler: Rival Knights'da etkinlikler adı altında iki farklı mod yer alıyor ve bu iki moddanda büyük gelirler kazanılabiliyor. Ama bunun için elbette ki o anki sıralamada yer alabilmek gerekiyor. Tüccar panayırı adlı ilk mod ikinci kademe şampiyonası moduna göre çok daha basit ve ücretsiz olarak girilebiliyor. Ama kazancı daha düşük. Fakat kademe şampiyonasının geliri çok çok güzel ama onada bedava girilemiyor. Girebilmek için belli bir oyun parasını yatırmanız gerekiyor. O parayı yatırdıktan sonra turnuvaya katılabiliyorsunuz. Ondan sonrası tamamen size kalıyor, şayet sıralamaya girebilirseniz şahane ödüller kazanabiliyorsunuz. Giremezsenizde yatırdığınız para bir anda hiç oluyor. Riski ve heycanı sevenler için iyi bir mod.

Rival Knights Notlarım


Rival Knights'da ilerlemem pek kolay olmadı. Oyuna başlarken çok fazla şey bilmediğimden olsa gerek oyunun başlarında çok fazla para harcadım. Hatta mühür satın aldığım zamanlar bile oldu. Devamlı maç yaptığımdan mühür hiç dayanmıyordu ve ben de satın alıyordum. Birkaç mühür hileside denedim ama işe yaramadı. Sonra oyunu çözdüm çözdüm ama ceptede para kalmadı. Neyse ki çok bir şeyde harcamadım. Zaten benim oyunda para harcamak pek alışkanlığım değildir ama işte evde olmadığımdan dolayı çok internete giremiyordum o yüzden oyunuda araştıramadım. İnternete girebilidiğim zamanlarda da direk oyuna dalıyordum çok kısıtlı bir zamanım oluyordu. Bu süre zarfında da zaten paraları harcadım. Buna rağmen iki lig geçebildim. Diğer ligleri geçmem içinde sanırım para harcamamı bekliyorlar ama artık para filan harcamam. Balkona oturur demli bir bardak çay koyarım ya da haftada bir mühürler dolunca oyunu oynarım. Zaten oyunun mantığı o hiçbir şekilde oyunu hızlı bitiremezsiniz gün içinde en fazla 1, 2 saat filan oynarsınız o kadar. Onun dışında oyunu oynamak için kendinizi boşa kasmayın zamana bırakın mühür kendi kendine zaten belli bir süre sonra doluyor ya da bildiğiniz bir hile varsa kullanın. Yoksa benim gibi cüzdanda ne varsa oyuna yatırırsınız sonra simide talim edersiniz. Ha simit seviyorsanız onu bilmemem. O zaman meydan sizin buyurun birazdan siz oynayın. Ama ben artık haftada bir oynarım.

Rival Knights Tavsiyelerim


Rival Knights hakkında aslında pek anlatacak bir şey kalmadı ama yazıya son noktayı koymadan önce birkaç şeye daha değinmek istedim. Bildiğiniz üzere oyunda bir mücevher mevzusu var. Hemen her şey için kullanılabilen ender değerli taşlardan biri ve oyunda her şey sayesinde alınabiliyor. Tabii bunun için önce belli bir mücehveriniz olması gerekiyor. Öyle bir, iki tane mücevhere çok bir şey alamazsınız. Gerçi o bir, iki mücevheri yapmasıda öyle kolay değil. Bunun için turnuvalarda ter dökmeniz gerekiyor ya da onun hilesini yapmanız gerekir. Bu arada mücevher diye bahsettiğim şey elmas. Ağız alışkanlığından dolayı devamlı elmasa, mücevher diyorum. Neyse buradan sonra elmas olarak bahsedeceğim. Dediğim gibi elması bu iki şekilde elde edebilirsiniz. Bunun dışında oyunun youtube'de elmas kazanma taktikleri hakkında videoları filan mevcut. Onlara filan göz atarsanız çok şey öğrenebilirsiniz. Fakat videoların çoğu ingilizce geri kalanıda rusça ve farklı dillerde. Oyunun hilelerini gösteren videolarda var. Elmas hilesi başta olmak üzere mühür hilesi, para hilesi gibi çeşitli konularda videolarda var. Hepsi işe yarıyor mu bilmiyorum ama denemekten zarar geleceğini pek sanmıyorum. Tabii güvenmediğiniz şeyleri indirmemeniz konusunda sizi uyarıyorum. Öyle önünüze gelen her şeyi indirmeyin, önce yorumlara bir göz atın ondan sonra eminseniz indirin yoksa indirmeyin. Ne olur ne olmaz cevhere giderken eldeki bulgurdanda olursunuz filan üzülmenizi istemem.

Son Söz

Benim Rival Knights hakkında anlatacaklarım bu kadar. Şayet sizin eklemek istediğiniz bir şeyler varsa yazının altına yorum bırakabilirsiniz. Bu şekilde sizden sonra yazıyı okuyacak olan arkadaşlarımızda daha fazla şey öğrenmiş olur. Ne demiş atalarımız bilgi paylaştıkça çoğalır. Paylaşın ki başkalarıda öğrensin o bilgiden faydalansın. Bu şekilde birbirimize yarımcı olarak oyunu daha kolay bitirebiliyor. Gerçi online bir oyun olduğu için biten bir oyun tanımı yanlış kaçar ama en azından liglerin sonunu getirebiliriz diyebilirim. Her neyse lafı daha fazla uzatmadan ben yazıyı burada bitirmek istiyorum. Malum bu aralar pek vaktim oluyor. Bu yüzden yazı biraz aceleye geldi lütfen kusura bakmayın. Gelişigüzel öyle aklıma ne geldiyse karaladım ve yazıya döktüm. Kendinize iyi bakın sonra yeniden görüşürüz...
Blogger tarafından desteklenmektedir.